HEN IV GEHAALD UIT BRANDKAST Programma i Vrijdagavond 3 oktober concerteert Voorwaarts RECEPTIE KROON OP WERK VAN BRASSBAND VOORWAARTS Burgemeester in werkgroep herindeling Jubileumconcert 50-jarige brassband POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 gen ligt. Behalve het geld wordt er niets vermist. Felicitaties van Concordia-voorzitter J.H. van Hoven voor Voorwaarts-voorzitter Hans La Grand en zijn jubilerende - medebestuursleden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Bij een inbraak in de nacht van woensdag 24 op donderdag 25 september in een in- en exportbedrijf op het veilingterrein aan de Bredeweg is een brandkoast met f 10.000.- gekraakt. De brandkast stond in het gebouw van exportbedrijf LNT B.V. Door het slot van de garagedeur te forceren zijn de da ders binnengekomen. Volgens een woordvoerder van de politie konden zij ongestoord hun gang gaan omdat het bedrijf erg afgei as1 OPGEVEN VALSE NAAM FIETSEN PASSAGE ONTVREEMDE AUTO DIEFSTAL BROMFIETS de receptie DIEFSTAL DAMESONDERGOED INBRAAKPOGINGEN AANRIJDINGEN ILLEGALE MAROKKANEN dove, Mendelssohn. F men kweker tussenkomst i 1 Op zaterdag 20 september werd te Woerden de in de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 september bij garage Van Velde aan de Dorpsstraat ont vreemde Opel Ascona-personenauto aangetroffen. De auto was aldaar on beheerd achtergelaten. Bij de dief stal van deze auto werd uit het be drijf aan de Dorpsstraat ook een autosleutel weggenomen. De bij deze behorende personenauto, merk Opel Ascona 16, is in de nacht van don derdag 25 op vrijdag 26 september ontvreemd. Deze auto stond aan de openbare weg. Op zondag 21 september werd aan gifte gedaan van diefstal van een bromfiets. Deze bromfiets was onaf gesloten geplaatst nabij de sportvel den van de v.v. Waddinxveen aan de Sniepweg. Terzake het opgeven van een valse naam bij een simpele verkeersover treding werd op zondagnacht 21 sep tember in een woning te Boskoop een 16-jarige Waddinxveense aange houden. Na verhoor door de rijks politie is zij in vrijheid gesteld. In de nacht van zaterdag 20 op zon dag 21 september zijn er 2 pogingen tot inbraak gedaan in de meubelbe drijven Van Berkesteijn en Stolker. Door gebruikmaking van vermoede lijk schroevendraaiers wist men toe gangsdeuren van de bedrijven te for ceren. In de bedrijven werd een en ander doorzocht. Er werd overigens niets ontvreemd. beidsvergunning werken bij een bloe- te Moerkapelle. Door van de Koninklijke Ma rechaussee te Schiphol zijn zij inmid dels uitgezet. Waddinxveen Na de receptie vjn afgelopen zaterdagmiddag geeft de 50 jaar bestaande brassband Voor waarts vrijdagavond 3 oktober in het gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt om acht uur een jubi leumconcert, dat wordt geleid door dyigent A. Bosch. Het concert be- Pnt om acht uur. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Op het pro gramma staat verder nog een feest pond voor leden en donateurs op Door de gemeentepolitie te Gouda werden 2 Marokkanen, resp. 23 en 21 jaar oud, terzake illegaal verblijf in Nederland aangehouden. Bij nader onderzoek bleek dat zij zonder ar- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Waddinxveen neemt met burgemee ster mr. A.G. Smallenbroek deel in de provinciale werkgroepen voor de herindeling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland, waarover me dio volgend jaar discussienota’s zul len verschijnen. In de nota’s worden modellen en alternatieven voor de herindeling op genomen. De commissaris der konin gin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk deelde dat mee tijdens de installatie van twee werkgroepen, die zich met de studie zullen bezighouden. De nota’s worden door gedeputeerde staten voor commentaar aan de ge meenteraden voorgelegd.. Noord-oostelijk Zuid-Holland wordt gevormd door Alphen a.d. Rijn en tien omliggende gemeenten. Midden Zuid-Holland omvat achttien ge meenten, namelijk Benthuizen, Berg- schenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Hazerswoude, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, Reeuwijk, Waddinx veen, Woerden, Zevenhuizen, Zoeter- meer en Zoeterwoude. Woerden neemt ook deel aan be sprekingen in een werkgroep die ge meentelijke herindeling van het Utrechts westelijk weidegebied be kijkt. In de werkgroep voor midden Zuid- Holland hebben o.a. zitting de heren N.P. Kremer, burgemeester van Bode graven, J.H. Reinders, burgemeester van boskoop, G. de Koning, wethou der van Driebruggen j Chr. van Hof wegen, burgemeester van Gouda, A. W. Lips, burgemeester van Moerka pelle, R.J.G. Bandell, burgemeester van Moordrecht, J. Kruit, wethouder van Nieuwerkerk a.d. IJssel, J. Kok, burgemeester van Reeuwijk, mr. A.G. Smallenbroek, burgemeester van Waddinxveen, A. van ’t Verlaat, bur gemeester van Zevenhuizen en W. Maan, wethouder van Zoeterwoude. De laatste tijd komt het veel voor, dat in Waddinxveen van waslijnen damesonderkleding wordt ont vreemd. Dit vindt meestal plaats in de avond- en nachtelijke uren. Men zij hiervoor gewaarschuwd. WADDINXVEEN Dit is het programma van het jubileumconcert dat de 5 Waddinxveense brassband Voorwaarts vrijdagavond 3 oktober om acht uur 5 geeft in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt" aan de j Stationsstraat. 1. Opening. J 2. Optreden band. o.l.v. dhr. A. Bosch. 3. 1Fanfare Soliloque, Trevor Sharpe. I 2. Classical Tunes, arr. Patrick Rivers, (a. Lonely woods, Lully, a b. O for the wings of a dove, Mendelssohn, c. Where the bee I S sucks, Arne). 3. Slavonic dance no. 8, Antonin Dvorak, arr. Ronald Hanmer. 4. All in the April evening, Hugh S. Roberton, arr. Eric Ball. 5. Hungarian Dances no. 5 en 6, J oh. Brahms, arr. A. Winter. 6. Army of the Nile, Kenneth Alford. i 4. Optreden drumband, maitre Ben Geers, Instructeur Sj. Stubbe. 1Marsch accentué I, J.H. Jansen. S 2. Down the Street, H. van Boven. 3. Beat of drum, K. Smits. 5. Optreden Majorettes, o.l. v. Ellis Droog. 6. Pauze. 7. Bandology, Eric Osterling, arr. Frank Wright. 8. Mood Indigo, Duke Ellington, arr. Edrich Siebert. 9. Brassband Boogie, Eric Siebert. 10. Solitaire Es Cornet Solo), Neil Sedaka, arr. Stephen Corbett. Solist Hans La Grand. s 11. Amparito Rocal Paso doble), Jaime Texidor, arr. A. Winter. 7 12. Rock around the Clock. Max Freedman, arr. Henk van Dijk. X 13. The Floral Dance, Katie Moss, arr. Derek Broadbent. 14. Hootenanny, Harold L. Walters. hOBSH Concordia een optreden buiten Wad dinxveen moest verzorgen, werd toch tijd gemaakt om zustervereniging Voorwaarts een serenade te brengen. Voorzitter J.H. van Hoven merkte in zijn toespraak op dat een dergelijke gebeurtenis (Condordia brengt bij Voorwaarts een serenade) 20 jaar geleden nog ondenkbaar was. Hij ver heugde zich erover dat de situatie zeer ten gunste veranderd is en hoop te dat dit in de toekomst nog veel be ter zal worden. Hierna overhandigde hij het bestuur een gesloten couvert. WADDINXVEEN - De overweldi gende belangstelling voor de zater dagmiddag in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw Het Trefpunt gehou den receptie van de 50-jarige brass band Voorwaarts mag met recht een kroon worden genoemd op een halve eeuw amateur-muziekbeoefening. Omdat de ceremoniemeester en te vens ere-voorzitter F. Rincheval plotseling wegens ziekte verhinderd was kweet voorzitter Hans La Grand zich van deze taak. In een kort inleidend woord sprak hij er zijn vreugde over uit dat het ledental van de brassband Voor waarts zich weer in een stijgende lijn vertoont. Hans La Grand ziet daarom de volgende 50 jaar met vertrouwen tegemoet. Hij merkte daarbij wel op de steun van de be volking natuurlijk niet te kunnen missen om een muziekvereniging als Voorwaarts draaiende te houden. Na de openingstoespraak van de voorzitter maakten vele aanwezigen van de gelegenheid gebruik hun blik in het verleden, heden of toekomst van de jubilerende brassband onder woorden te brengen. Wethouder A.H. van Gent (PvdA) sprak over de nood zakelijke steun die het gemeentebe stuur altijd aan dit soort verenigingen tracht te geven, met anderzijds de steeds geringer wordende financiële ruimte om deze steun mogelijk te maken. Wel zei hij goede hoop te hebben in de nabije toekomst een de finitieve oplossing voor het repetitie- ruimteprobleem van de vereniging te kunnen vinden. De heer De Blijker, ere-voorzitter van Gouda’s Harmonie ”De Pionier” her innerde aan de moeilijke dagen van de oprichting, die hij als 17-jarige jongen meemaakte. Hij bedankte Voorwaarts voor de goede samenwer king die er gedurende de volle 50 jaar had bestaan. Oud-wethouder S. Pille, een van de grondvesters van "Voorwaarts”, ver telde over de moeilijke eerste 20 jaar van Voorwaarts, die net voor, in en na de Tweede Wereldoorlog lagen. SERENADES Ondanks het feit dat fanfarekorps WISSELBEKER Bijna aan het eind van de receptie kwamen enkele drumbandleden met een diezelfde dag op het drumband festival in Boskoop veroverde 45 cm hoge wisselbeker binnen. De Voor- waarts-tambours bleken namelijk bij hun optreden dat juist vóór het be gin van de receptie was gegeven, het hoogste aantal punten in de op één na hoogste klasse te hebben behaald. Een mooiere afsluiting van deze re ceptie had Voorwaarts zich nauwe lijks kunnen indenken. vereniging op te richten was zeker financieel een groot waagstuk. Als arbeidersmuziekvereniging bestonden de leden en sympathisanten voor namelijk uit mensen die vooral in het begin van de vreselijke crisis jaren zelf ook niets te missen had den. Mede dankzij de steun van de brede socialistische beweging die gestalte vond in de SDAP en N.V.V. is het toch een feit geworden. Op zondag 21 september om 17.35 uur vond er een aanrijding plaats op de Kanaaldijk, nabij T-splitsing Schie- landweg. Een 12-jarige fietser reed op de Kanaaldijk richting Sniepweg en stak plotseling naar links de weg over richting Schielandweg. De achterop komende automobilist kon een aan rijding niet meer voorkomen en schepte het meisje. Zij werd naar een arts overgebracht. Zij bekwam letsel aan een elleboog. De fiets is totaal vernield. Op maandag 22 september om 10.00 uur reed een 24-jarige bestuur der van een vrachtauto met aanhang wagen over de Henegouwerweg rich ting Gouda. Ter hoogte van perceel 117 kwam een tegenligger over de as van de weg rijden om te zien of er een eventuele inhaalmogelijkheid was. De chauffeur van de aanhangwa gen moest zo ver uitwijken, dat hij met de wielen in de berm terecht kwam en vervolgens tegen de vang rail werd gedrukt. De vangrail werd over een lengte van ca 100 m bescha digd. Op diezelfde maandag 22 september om 19.00 vond er een aanrijding plaats tussen een tractor en een fiet ser. De bestuurder van de tractor reed over de Sniepweg, komende uit de richting van de Dorpstraat. Op het moment, dat hij de IJsermanweg op reed, naderde een 16-jarige fietser, die op dat moment achterom keek. Een aanrijding bleek toen onvermij delijk. Tengevolge van de aanrijding bekwam de fietser een hoofdwond. Op medisch advies is de gewonde fietser naar het Bleulandziekenhuis te Gouda gebracht. Op dinsdag 23 september om 17.20 uur vond er een aanrijding plaats na bij de verkeerslichten aan de Hene gouwerweg bij British Leyland. Twee personenauto’s reden achter elkaar. De voorste moest stoppen voor de verkeerslichten. De tweede bestuur der had dit te laat door en reed tegen de achterzijde van de voor hem tot stilstand gebrachte personenauto. Op woensdag 24 september om 12.20 uur vond er op de kruising Wadde—Groensvoorde een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorfiets. De personenauto, be stuurd door de 43-jarige R.J. uit Nieuw-Vennep kwam vanaf de Wadde en wilde linksaf de Groens voorde op. De 18-jarige motorrijder C.A.A. uit Waddinxveen kwam van uit de richting Staringlaan en wilde op de Groensvoorde zijn weg richting Beethovenlaan vervolgen. Een aanrij ding volgde, waarbij de motorrijder een been brak. Hij is naar het Bleu landziekenhuis te Gouda overge bracht. Er ontstond aanzienlijke ma teriële schade. Het fietsen over de Passage winkel gebied schijnt moeilijk af te leren te zijn voor de pedaalridders. De af gelopen week zijn er door de rijks politie 14 personen bekeurd terzake het fietsen aldaar. Wat later op de middag werd Voor waarts verrast met een serenade van drumband de Cormula’s. De heer J. Langendam had het zeer originele idee ten uitvoer gebracht, een ’’weekloon” contributie van alle leden aan Voorwaarts af te staan. Hierop boden alle leden hun felici taties en een enveloppe met hun contributie aan het bestuur aan. vrijdagavond 14 november, even eens in Het Trefpunt. De juiste datum van de oprichting van de brassband Voorwaarts was op 27 september 1930. Dat was zaterdag een feestelijke dag omdat er bij werd stilgestaan dat een halve eeuw geleden de arbeidersmuziek vereniging "Voorwaarts” werd op gericht, nu Brassband Voorwaarts geheten. Om in die tijd een muziek- t

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3