J.A. Nootenl in HO Afscheid van M. Boere signaleert knoeiwerk bij bouw van overdekt bad en sporthal Showfestijn Concordia SUPER VOORDEEL! I i i Het Weekblad feliciteert I I I Handlichting JAN LIGTHARTSCHOOL DOET MEE AAN FINALE SCHOOLKWIS I L Verovert Gouda en Waddinxveen Kun je niet omheen! Een jonge schoen van eerlijk leer. Wi u Herken je aan de rode stip. J I Nu met een unieke gratis poster, w <Ga maar kijken bij: V. ïgg 5$ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 Van Berkesteijn-bedrijfsleider J.A. Noteboom neemt samen met zijn NIET ONDERKEND v.a. f 69,- echtgenote afscheid in Party Home aan de Passage. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. M. Boere PvdA fl K WH rj I zen zich raden. Nogmaals: hoe is het mo- u WADDINXVEEN Zaterdagavond voor een week heeft het Waddinx- veense fanfarekorps Concordia voor de derde keer in de sporthal ”de Sniep” een muzikale showavond ver zorgd, die klonk als een klok. Voor dit showfestijn had Concordia ook Concordia uit Boskoop, Crescendo uit Reeuwijk en de Goudse Padvin ders Marsband uitgenodigd. 0 Winkelcentrum Passage 216. Waddinxveen Tel 01828 5213 Winkelcentrum Ludelbaan. Brederodelaan 7. Waddinxveen Tel 01828 4662 Kleiwegpromenade 87, Gouda Tel 01 820-1 3862 WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een mededeling van het Goudse Kantongerecht is aan Jacob Johannes van Gils, geboren op 6 juli 1962, wo nende te Waddinxveen, Henegouwer- weg 117, handlichting verleend tot het aangaan van een maatschap met zijn vader, Teunis van Gils, wonende te Waddinxveen, Henegouwerlaan 117, ten doel hebbende het uitoe fenen van een bloemisterij en de han del in bloemen en planten, één en ander in de ruimste zin des woords. WADDINXVEEN/GOUDA - De openbare Jan Ligthartschool (kerk straat) behoort van de door de Rabo- banken in Midden-Holland georgani seerde schoolkwis, waarvoor maar liefst 41 scholen een werkstuk had den ingezonden. De leerlingen uit de vijfde klas heb ben klassikaal een opdracht op het gebied van verkeer moeten uitvoeren. Het resultaat van een juist uitgevoer de opdracht was de eerste regel van een rijmpje van 4 regels. De ontbre kende regels moesten naar eigen in zicht worden aangevuld. Het rijmpje moest uiteraard betrekking hebben op veiligheid in het verkeer. De 18 winnende klassen waaronder die van de Jan Ligthartschool zullen door zogenaamde panels, vier leer lingen en één onderwijzer (es), wor den vertegenwoordigd in de finale, welke op woensdagmiddag 8 oktober om 14.00 uur zal worden gehouden in de Schouwburg te Gouda. De finale zal worden opgeluisterd door bekende artiesten. De kwis zal worden gepresenteerd door Dick Passchier en Judith Bosch en wordt ongeveer gespeeld op de manier zoals het T.V. -programma Tweekamp”, met dit verschil, dat nier het multiple-choice-systeem zal worden gebruikt. Het panel kan het juiste antwoord aangeven djn.v. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag nam de directie en het voltalloge personeel van de stoel en meubelfabriek H.A. van Berke- steijn B.V. afscheid van hun bedrijfs leider de heer J.A. Nootenboom, die de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar reeds in mei van dit jaar had bereikt. De heer J.A. Nootenboom begon zijn loopbaan bij Van Berke- steijn als kantoorbediende op 7 november 1932, welke functie in de loop der jaren veranderde in die van algemeen bedrijfsleider. De vertrokken bedrijfsleider heeft de hele groei en ontwikkeling bij Van Berkesteijn meegemaakt. Eerst rom- penfabricage daarna stofferen en la ter aangevuld met handel. Zijn grote interesse voor het bedrijf en zijn mo tivatie waren de basis voor zijn grote aanpassingsvermogen en de flexibele opstelling in het ”Van Berkesteijn- gebeuren”. Op de afscheidsbijeenkomst-in een van de fabriekshallen- werd het woord gevoerd namens de collega’s door de heren O.H. Spee en J. van Wijk, die hun woorden vergezeld de den gaan van cadeaux en bloemen. Namens de directie sprak de heer G.Th.B. Mulleman, die een goede associatie vond in de naam Nooten boom met de kostbare houtsoort noten van de ’’nootenboom”. Eén van de fijnste houtsoorten waar je iets heel moois van kunt maken. De heer Nootenboom heeft dit van zijn werk bij Van Berkesteijn ge- catsjoe ”Men heeft op deze manier beoogd vochtverschijnselen tegen te gaan; dit is een voorbeeld van knoeien dat invoorstelbaar is. Welke energieverlie- maakt, aldus de heer Mulleman. Een ’’nootenboom” brengt goede vruch ten voort. Zijn adviezen en zijn geest zullen nog lang rond blijven waren in de werkplaatsen, kantoren en bij de mensen van Van Berkesteijn. „Als een „nootenboom” ouder wordt moet hij gekapt worden maar laat een goede houtsoort achter waarvan vele anderen kunnen profiteren”. De heer Mulleman bedankte namens de directie en de familie Van Berke steijn de heer Nootenboom voor het vele werk dat hij voor het bedrijf al die jaren heeft verricht alsmede voor de plezierige persoonlijke relatie in de familiekring. De directie raadde de heer Nooten boom en zijn vrouw aan niet te gaan zitten omdat, om gezond te blijven, beweging zeer goed blijkt te zijn. Zij boden hen beiden een fiets aan en wenste het echtpaar nog vele goede gezonde jaren. Vrijdag 26 september bood de directie hem een receptie aan in de ’’Bibelot” waar vele zake lijke relatie’s werden uitgenodigd om van hem afscheid te nemen. Nadien werd de avond in een gezellig samen zijn besloten. bordjes 1,2, of 3. De vragen tenslotte gaan over: Aardrijkskunde, geschie denis, verkeer, toerisme, aktualitei- ten, sport en dieren. Iedere finalist ontvangt een aantrek kelijke klassegeldprijs. De hoofdprijs bestaat uit een cheque van f 500,-, er is een tweede prijs van f 400,- en een derde prijs van f 300,- bijvoor beeld te besteden voor het documen- tatie-centrum of een schoolreisje. (Er is een totaal prijzenbedrag van f 3.000,—). Bovendien zullen er be kers ter beschikking worden gesteld en krijgen alle deelnemende finale teams een fraaie herinnering aan het kwisgebeuren, terwijl ook de toe schouwers (kinderen van de deelne mende scholen) niet vergeten wor den. Onderzoek in het overdekte zwem bad heeft de heerBoere, zoals hij in zijn brief schrijft, geleerd dat de te treffen energiemaatregelen voor een gedeelte terug te brengen waren tot herstel van onvolkomenheden, die bij de bouw van het overdekte zwembad reeds aanwezig waren en die tot grote energieverleizen in de loop van de jaren de aanleiding hebben gegeven. ”Wat te denken van het feit dat de dubbele ingangsdeur boven de bui tendeur via de houten lambrizering een opening had, waardoor het moge lijk was dat de buitenlucht vrij entree had tot tussen de beide deuren; ofwel dat een stuk muur vergeten was te metselen, om nog maar te zwijgen van het feit dat boven het plafond de verbinding met de buitenlucht ook mogelijk was door een afwerking die bij de bouw nooit getolereerd had mogen worden,” aldus Pvda-fractie- voorzitter Boere. ^=3 Nadat alle deelnemende korpsen nummers uit hun repertoire ten ge hore hadden gebracht, bracht men gezamenlijk de finale. In die finale kon men nummers beluisteren als: Blijf bij mij Heer, het Wilhelmus en ook ontbraken het Taptoe Signaal en Over and Out niet. De belangstelling voor het concert was goed te noemen. De hoofdtri bune was goed bezet en het publiek was enthousiast. Ook de heer J.H. van Hoven, voorzitter van Concordia Waddinxveen was duidelijk in zijn nopjes. ”Als het niet geslaagd was, zou ik het heus wel zeggen”. Als het aan hem ligt, komt er vol gend jaar weer een show-avond. gelijk dat dit bij de bouw niet onder kend is. Aangezien ik mij niet als op zichter in gemeentedienst beschouw, wil ik uw college adviseren via een rapportage van Openbare Werken als nog diepgaand te onderzoeken wat tijdens de bouw is misgegaan en de verantwoordelijke instanties op deze feiten wijzen. Tevens adviseer ik u de financiële konsekwenties daar te ver- halen waar dat behoort, nl. bij het architectenbureau dat ver antwoordelijk was voor de bouw van het overdekte zwembad.” ’’Nogmaals herhaal ik dat mijn onder zoek summier was, maar dat de rap portage van Openbare Werken een in zicht moet geven wat er allemaal is misgegaan. Het argument ter verdui delijking dat op de bouw moest wor den bezuinigd, is een onaanvaardbaar argument om te knoeien. Dan had men iets niet moeten doen of met an dere materialen, maar toch niet zoals nu is gebeurd.” ’’Vanzelfsprekend is nu ook aan de orde hoe in de toe komst dergelijke calamiteiten voor komen worden. Wellicht zullen on ze diensten de bouw van dergelijke projecten zeer streng moeten begelei den. Deze opmerking is mede, geba seerd op het feit dat mij te ore is ge komen, nl. dat in de sportzaal in Groenswaard III ook sprake is van klachten, die wellicht ook aanlei ding geven te veronderstellen dat bij de bouw de zorgvuldigheid en des- daar het gevolg van waren laat kundigheid op het appèl ontbraken” J XT 1 - besluit de heerBoere zijn brief. WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen feliciteert de Wad- dinxvener Harry Kampen van de Jan Dorrekenskade 27, die aan de Rijks universiteit van Leiden is geslaagd voor zijn doctoraal studie sociologie. WADDINXVEEN De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van vorige week donderdagavond niet gesproken over de brief van PVDA-fractievoor- zitter M. Boere aan het college van Burgemeester en Wethouders inzake on volkomenheden bij de bouw van het overdekte zwembad in het sportpark De Sniep en de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Het schrijven zal aan de orde komen in de eerst volgende vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en bedrijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5