Raad weer bijeen EO-radio in Brugkerk Man (59) krijgt bij NKF stuk lood op voet Vrijdag 17 oktober VOORWAARTS-CONCERT: OVATIONEEL APPLAUS EN EEN TOEGIFT VERLOTING BRASSBAND VOORWAARTS Schap Reeuwijk bijeen in I Waddinxveen GOUDSE St. JANSKERK IS GERESTAUREERD POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN—-WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 De jubilerende brassband Voorwaarts tijdens het concert van vrijdagavond. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ F Sjaak Noteboom 13. r o. WADDINXVEEN In de nacht van donderdag 2 op vrijdag 3 oktober om kwart over twaalf vond er een bedrijfsongeval plaats bij de NKF aan de Noordkade, waarbij een man een stuk lood op zijn rechter voet had ge kregen. In samenwerking met de Arbeidsinspectie werd een onderzoek ingesteld. concert. Voorzitter Hans la Grand kon f voorzitter J. C. La Grand jr., Alpher- wetering 42, tel. 7257. 41 DRUMBAND Tussen de twee optredens van de band ren. De gevels van het westelijk deel van het schip bevatten tot grote hoogte vroeg-15e eeuws metselwerk. De bouw van het koor dagtekent uit de periode 1485-1510. Na de brand van 1552 is de kerk grotendeels vernieuwd, waarbij de muren van de kooromgang en die van het westelijk deel van het schip in hoofdzaak behouden bleven. Van de oorspronkelijke houten torenbe kroning zijn delen bewaard gebleven in het bovenste deel van de stenen romp (17e eeuw). De ingezwenkte steunen te gen de bovenste lantaarn zijn waar schijnlijk pas uit de 18e eeuw. Ónder het orgel, dat nog niet geheel gereed is, werd tijdens de restauratie een ruimte gecreëerd voor toekomstige culturele manifestaties, ontvangsten enz. Voor de restauratie waren architecten bureau ir. T. van Hoogevest te Amers foort en aannemers maatschappij Wou denberg B.V. te Ameide verantwoorde lijk. De totale restauratiekosten zullen circa 25 miljoen gulden bedragen. CRM ver leent hierin 13.200.000,subsidie. tankklep open te trekken, wist men het slot te forceren. AUTOBRAND Op maandag 29 september was een me- dewerker van een bedrijf aan de Starin- glaan reparatiewerkzaamheden aan zijn auto aan het verrichten. Bij het vernieu wen van zijn uitlaat werd een vastzittend gedeelte verhit. Hierbij vatte de uitlaat- pot en vervolgens de benzineleiding vlam, waarna de auto in de brand raakte. Op dat moment stond de auto op de smeerkuil van het garagegedeelte. De gealarmeerde brandweer kon de schade beperken tot het geheel uitbran den van de achterzijde van het voertuig. De garage liep geen noemenswaardige schade op. POGINGEN INBRAAK 14. Rondvraag. materiële schade. Op dinsdag 30 september om 17.30 uur vond er op het fietspad naast het Noor- deinde een aanrijding plaats tussen een fietser en een bromfietser. Uit de rich ting Boskoop naderde de fietser, die vermoedelijk midden op het fietspad reed. De tegemoetkomende bromfiet ser wilde de fietser aan de verkeerde zijde voorbij rijden. De fietster schrok, waarna een frontale aanrijding volgde. De fietster, een 58-jarige Wad- dinxveense, bekwam beenverwondin- me- welkom heten, waaronder vertegen woordigers van het gemeentebestuur en bevriende muziekverenigingen en drumbands. heette hij in het bijzonder wel- tige wisselbeker werd dan ook met recht voltrots vertoond. De majorettes gaven o.l.v. Elles Droog een eenvoudige maar niettemin erg aar- oktober werd ingebroken in twee zaken e.r een aanrijdmg^plaats nabij de ben- aan de Passage. Door de deuren aan de i.' - - >--- achterzijde van de panden te forceren, fiet.s kwam vanuit de richting van het tij- -1-p en een auto kwam vanaf de parkeerplaats en wilde richting Sniepweg rijden. De bromfiet ser reed rechtdoor en reed tegen de lin ker voorzijde van de personenauto. Per- Terzake het rijden zonder verlichting soonlijke ongelukken deden zich niet c.q. rijden met ondeugdelijke verlich- voor. De bromfiets werd inbeslaggeno- ting zijn de afgelopen week door de poli- men, daar deze niet was verzekerd. WADDINXVEEN/GOUDA Na een restauratie die 16 jaar duurde zal de St. Janskerk in Gouda op 23 oktober weer in gebruik worden gesteld. Mede door financiële problemen bleef de aan vang van de restauratie lang uit, hetgeen een verslechtering van de bouwkundigesi- tuatie met zich meebracht. Door ernstig verval van de kap werden de werkzaam heden veelomvattend. In het bijzonder het funderings-herstel van deze lange kerk op de zeer slechte Goudse bodem heeft veel zorgen gekost. De lichtbeuk van het schip moest van een steuncons- tructie worden voorzien. De kerk kreeg een verwarming en de brandblusinstallatie werd vernieuwd. Een belangrijke wijziging onderging het interieur door het weer groen schilde ren van de houten tongewelven, waar door de gebrandschilderde ramen beter tot hun recht komen. Van deze gebrand schilderde ramen is nog één deel van vóór de Hervorming, waarvan die van Dirk en Wouter Crabeth in alle opzich ten het belangrijkst zijn. Van de 14e eeuwse kerk rest waarschijn lijk alleen nog de onderbouw van de to- De man was aan het werk met een grote haspel. Om er voor te zorgen, dat deze haspel niet ging schuiven, werd uit voor zorg hiertegen een tegenwicht gep- reed op de splitsing Beethovenlaan- Noordeinde een bestel-auto tegen een personenauto. De personenauto reed vanaf de Beethovenlaan het Noor- deinde naar rechts op. De bestuurder van de bestelauto bemerkte dit te laat en reed tegen de achterzijde van de perso nenauto. Op zaterdag 27 september om 18.15 uur botsten op de kruising Henegouwerweg en de zuidelijke oprit RW 12 twee per sonenauto’s. Beide auto’s naderden uit heid in geschrifte is door de rijkspolitie de richting Gouda en stopten voor de verkeerslichten. De bestuurder van de WADDINXVEEN Voor het wekelijkse radioprogramma ’’Laat ons de JI rustdag wijden” op zaterdagavond maakt de Evangelische Omroep vrijdaga- vond 17 oktober om acht uur opnamen in de hervormde Brugkerk aan de JJ Kerkweg-Oost. Aan dit programma, dat wordt uitgezonden op zaterdaga- vond 25 oktober van 21.45-22.25 uur (Hilversum 2), verlenen medewerking J ds. Joh. Verwelius, de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans met jeugdkoor onder leiding van Poula de Gier en de organist Jan Bone- 1 Vergadering zullen de grondoverdrach- X Aan het programma Laat ons de rustdag wijden'verleende afgelopen za- e terdagavond en verleent komende zaterdagavond het Waddinxveense Vox x Jubilans ook al haar medewerking. Deze programma’s zijn opgenomen in de Nederlands Hervormde kerk van Oudewater. De samenkomst daar J J stond onder leiding van ds. C. Blenk. en in de Reeuwijkse Hout en de Loudse Hout aan de orde komen al- een rekening- c°urantovereenkomst tussen het re creatieschap en de gemeente Reeuwijk. ^ADDINXVEEN Het recreatie schap Reeuwijkse Plassen en omstre- I «n, waarvan Waddinxveen (’t Weegje) “eel uitmaak, vergadert woensdagmor gen 15 oktober om negen uur in het ge- meentehuis van Waddinxveen. In deze 1 - - ten in kom de vele donateurs en zei dankbaar te zijn voor de steun die Voorwaarts al tijd van hen heeft mogen ondervinden. Vervolgens zette hij Bram de Graaf in dige lichtshow ten beste, nadat voorzit- Z?1 z-<ln.nelJe1’. de oprichting ter Hans la Grand allen die zich op bij- (dus 50jaar) lid is. Hij kreeg uit handen zondere wijze voor Voorwaarts hadden bord mét inscriptie en bloemen voor zijn echtgenote. Een vertegenwoordiger van de Alge mene Unie v reikte hierna aan de heer Van der Graaf een oorkonde uit en bracht tevens de fe licitaties over van de Unie voor de 50- jarige brassband, gepaard gaande met een bon voor een muziekstuk naar keuze. Daarna was het woord aan de brassband zelf die zoals voorzitter ver heugd kon mededelen de laatste weken verstrekt was doordat zich een paar goede muzikanten als leden hadden aangemeld. Onder leiding van dirigent A. Bosch WADDINXVEEN Vorige week werd begonnen met’’Fanfare en Solilo- woensdag werd onder toezicht en lei- guy”. Men had muzikaal gezien geen ding van de kandidaat-notarissen mr. J. betere opening kunnen kiezen voor wat A. M. Koek en mr. F. Ton van het nota- betreft een dergelijk enigszins feestelijk riskantoor J. in ’t Hol de trekking ver- concert. Het stuk heeft werkelijk karak- richt van de loterij die de brassband ter en kwam magistraal over het voet- Voorwaarts ten bate van haar instru- licht. Jammer dat in het verdere pro- mentenfonds organiseerde. gramma voor de pauze de zenuwen een De prijzen vielen als volgt: le prijs: rol gingen spelen wat hier en daar tot draagbare televisie lotnr. 3384, 2e prijs: misgrepen en slechte inzetten leidde. draagbare radio/cassetterecorder lotnr. Na de pauze speelde men veel minder 1864, 3e prijs: autoradio met 2 luidspre- krampachtig wat ook aan het publiek te kerboxen lotnr. 2873, 4e prijs; huiska- merken was want bij nummers als ”Flo- merradio lotnr. 0030, 5e prijs: stereo ral Dance” en ’’Hootenanny” werd het hoofdtelefoon lotnr. 25716e prijs: elek- orkest met een ovationeel applaus be- trische keukenklok lotnr. 0351,7e prijs: loond. In de programmakeuze na de zakradio lotnr. 1650 en 8e prijs: zakra- pauze liet het orkest ook horen dat een dio lotnr. 2366. 50-jarige best in staat is eigentijdse mu- De prijzen kunnen worden afgehaald bij ziek te spelen. Men ontkwam dan ook niet aan een toegift. tie 14 (brom)fietsers en automobilisten bekeurd. AANRIJDINGEN laatst. Deze keer gebruikte hij daarvoor Op ^vrijdag 26 september om 22.25 uur een houten pallet met daarop twee grote D stukken lood. Met touw waren de stuk ken lood provisorisch vastgemaakt. Na beëndiging van de werkzaamheden, zette de man de pallet weg, waarbij een stuk lood op zijn voet viel. Voor medi sche behandeling is de man naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. AANHOUDING Terzake vermoedelijke gepleegde vals- j ijj_ op vrijdag 3 oktober op verzoek van de gemeentepolitie ’s-Gravenhage, afde- achterste personenauto remde te laat en ling Centrale Recherche, een 24-jarige reed tegen de achterzijde van de andere Waddinxvener aangehouden en overge- personenauto. Er ontstond aanzienlijke geven aan genoemd gemeentepolitiekorps. INSLUIPING WONING Tussen woensdag 24 september en vrij dag 26 september werd vanuit een wo ning aan de Mauritslaan een portemon nee, met f 260,en een voordeursleu- tel ontvreemd. Toegang tot de woning was voor de dader(s) vrij eenvoudig, daar al die tijd de achterdeur niet was afgesloten. INBRAAK FOTOZAAK Op zondag 28 september werd ’s nachts plaatseI*jKe arts verleende - - - dischehulp. Op dinsdag 30 september ca. 16.00 uur vond er een ongeval plaats op de zuid- baan van de RW 12 op de Gouwebrug tussen 3 personenauto’s. Betrokkenen reden in file, daar de brug omhoog was geweest. Men moest steeds optrekken en afremmen. Op een gegeven moment reden de personenauto’s achter op el- WADDINXVEEN Voor een stamp volle zaal van het Gereformeerd Vereni- „„..v. gingsgebouw Het Trefpunt hield de kwamen ook de beide andere afdelin- 50-jange brassband Voorwaarts vorige gen van Voorwaarts voor het voetlicht, week vrijdagavond haar grote jubileum- Allereerst de drumband met instructeur concert. Voorzitter Hans la Grand kon Sjaak Stubbe en onder leiding van mai- in hJ1 °P^nl(nëswoord ve^ genodigden tre Ben Geers, die het publiek liet horen dat zjj zaterdag voor een week op het concours in Boskoop niet voor niets het hoogste aantal punten in de op een na hoogste afdeling behaalden. De prach- WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt woensdagavond 15 oktober om half acht in de raadzaal van het gemeentehuis in openbare verga dering bijeen voorde afhandeling van deze agenda: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan 'irug- weg ’8Ö”. 3. Voorstel inzake beroepschrift van de heer J. J. van der Loo betreffende een geweigerde bouwvergunning. 4. Voorstel inzake aanleg visp- laats t.b.v. gehandicapten aan de Petteplas. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van een aantal voorzieningen in de tweeklas- sige noodschool Jan Willem Frisoweg la. 6. Voorstel tot voorziening in va catures in de Commissie van Bestuur voor de Samenwer kingsschool voor Havo/Athe- neum te Waddinxveen. 7. Voorstel tot goedkeuring van de rekening 1979 van de Chri stelijke Openbare Uitleenbi- bliotheek Waddinxveen. 8. Voorstel tot vaststelling van het bibliotheekplan voor de periode 1983-1985. 9. Voorstel tot verhuur van het voormalig gemaal van der Breggen, gelegen aan de Ka naaldijk nr. 5 aan de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen”. 10. Voorstel tot het nemen van een besluit tot onteigening van een perceel. H. Voorstel tot vaststelling van de concept-verordening, re gelende de procedures voor inventarisatie, planning en in spraak op het terrein van sociaal-culturele activiteiten. 12. Voorstel inzake vaststelling Verordening op de openbaar heid van bestuur. Begrotingswijzigingen. het zonnetje, die vanaf de oprichting van^de voorzitter een prachtig wand- ingezet (en dat waren er nogal wat) met ui een bloemetje of een flesje had beloond kon dat gedeelte van het jubileumcon- - - eert worden besloten. Tot in de kleine van Muziekverenigingen uurtjes is er daarna nog gedanst en gefeest. ingebroken bij Foto De Rooy aan de Nesse. Met een trottoirtegel heeft men de etalageruit aan de voorzijde inge gooid. Ontvreemd werden een camera van 400,en 3 objectieven, totale waarde 940, DIEFSTAL BENZINE In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 september werd vanuit een persone- kaar. Persoonlijke ongelukken hebben nauto, welke geparkeerd stond langs de zich niet voorgedaan. Kromme Esse, ongeveer 10 liter benzine Op dinsdag 2 oktober om 06.20 uur vond ontvreemd (afgetapt). Door de benzine- er een ongeval plaats op de Groens- voorde nabij de Sparrengaarde. Een plotseling de weg oplopende hond werd aangereden door een naderende personenauto. Kort na het ongeval bleek de hond te zijn overleden. Op dinsdag 2 oktober om 14.15 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats nabij het gemaal (richting Boskoop) aan de He negouwerweg. De bestuurster, die met haar inzittende zat te praten, reed rich ting Boskoop. Op een gegeven moment moest zij in de bocht bijsturen. Hierbij kon zij de macht over het stuur niet meer houden en kon niet meer voorko men, dat zij de berm inreed, rakelings langs een stevige boom. De auto werd zodanig beschadigd, dat deze door ta- kelbedrijf Hijkoop moest worden weg gesleept. De inzittenden bekwamen lichte verwondingen. In de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 zor)dag 5 oktober om 11.00 uur vond zinepomp aan de Sniepweg. Een brom- wist men binnen te komen. De dader(s) dehyk woonwagenkamp is(zijn) vermoedelijk gestoord. Voorzo- ver is na te gaan, wordt er niets vermist. VERLICHTING

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19