Flavium in De Bonkelaar Wij zijn de gijzelaars van kernwapens Ander bouwplan van Kats in Zuidkade 1 I Vrijdag 10 oktober Ritmeester bij RPF: Creatieve hand- vaardigheids- cursus ook in Waddinxveen PTT-brievenbus in Zuidkade 1 Verdichting, eenvoudig, minder kosten Waddinxvenertjes indeMidden- HoDand-prijzen Waddinxveense kleding voor buitenlanders 1 if ig 20 Ff y ft' J K, j| De bluesformatie Flavium. ben, de I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 Ze wordt daar gesorteerd en bewaard. Zo gauw een buitenlandse werknemer een huis toegewezen krijgt en zijn, mee stal grote, gezin kan laten overkomen wordt het gezin daar geholpen aan kle ding die is aangepast aan het Neder lands klimaat. Van de netto winst komt dit keer het grootste deel ten goede aan enkele Waddinxveense peuterspeelzalen en het resterende bedrag is op Dierendag overhandigd aan mevr. A. van Hengel van de Henegouwerweg voor dierenopvang. Het nieuwe bouwplan van Kats komt aan de orde in de nota van toelich ting van B. en W. op het nieuwe ge meentelijke huishoudboekje. Daarin wordt er aan herinnerd dat de betref fende grondverkoop om 18 vrije sec- torwoningen en 16 flatwoningen te kunnen bouwen gebeurde instorten van de markt, er toe geleidde dat de betreffende onderneming tot heden geen aanvang heeft durven en financi eel gezien kunnen maken met de rea- WADDINXVEEN/GOUDA Mede naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van het Intergemeentelijk Overlegor gaan Midden-Holland is een tekenwed strijd voor lagere scholen georganiseerd met het thema ’’samenwerking” als on derwerp. Uit de overweldigende hoeveelheid reacties hierop die bij het overlegorgaan binnenkwamen is door de regionale pers en het dagelijks bestuur van het overlegorgaan een selectie gemaakt van tekeningen die voor een prijs in aanmer king komen. Als prijs zullen de prijswinnaars het boek van Peter van Gestel, met tekenin gen van Peter van Straten getiteld ’’Schuilen onder je schooltas” toege zonden krijgen. De namen van de Waddinxveense prijs winnaars zijn: Jan Ligthartschool (Kerkstraat): Frank de Man, John Schijff. Mgr. Bekkersschool (P. Zuidlaan): Rob Janmaat. De Savornin Lohmanschool (Linden- gaarde): Robbert Kampen, Dirk Schoute. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar treedt vrijdagavond om half tien op de Apeldoornse bluesformatie Fla- vium. Deze al sinds 1970 bestaande groep met gitarist Anne-Geert Bon der, bassist Eric Bagchus, drummer Nico Groen en zanger, pianist, gita rist Hans Driesten is te zien en te horen tegen betaling van f 7,50. In 1970, toen de blues hoogtij voerde, formeerden Anne-Geert Bonder, Peter Beemsterboer (drums) en Doewe Munk (bas) de groep Flavium; een formatie die voornamelijk op de Engelse Cream geënte muziek speelde. Toen in 1971 Doewe vervangen werd door Eric Bag chus en er tevens een tweede gitarist in de persoon van Hans Driesten werd aangetrokken, kreeg de muziek van de groep een meer bluesy inslag. Bovendien bleek Hans over een prima stem te beschikken, zodat Flavium, die mers speelde, meer mogelijkheden had gekregen. In 1975 werd in een Ham- burgse studio de laatste hand gelegd aan de eerste elpee ’’Bad Luck”, die ver scheen op het Ivory Tower label. ’’Chalkfarm” de opvolger en net als 'Bad Luck” een puur blues produkt, weru (?r,2enomen in de Engelse Chalk- farm studio. bêldC elpées werden zeer lovend ontvangen door de pCrs- Organist/pianist Peter DijksternLl,s kwam de groep in 1977 versterken en speelde mee op elpees als ’’Pluggin’ In Your Socket” (1977) en ’’Flavium” (1978). Van laatstgenoemd produkt werd de ballad ’’Save Me From Sor row” als single op de markt gebracht. Inmiddels behoorde de groep bij de tien meest spelende bands van Nederland en kwam zowel de naam Flavium als de na men van de leden herhaaldelijk voor in verschillende populariteits polls. Optre dens in Duitsland en Engeland bleven natuurlijk niet uit. Bij onze overburen verzorgde de groep maar liefst 4 tour nees. In 1978 verliet drummer Peter Beem sterboer de Apeldoornse bluesformatie. Pierre van der Linden nam zijn plaats voor een blauwe maandag in. Een meer stabiele kracht vonden ze in de figuur van Nico Groen, die zijn sporen reeds verdiend had bij de punkgroep Speedtwins. WADDINXVEEN De PTT zal, zo heeft directeur D. Linschoten van het Waddinxveense postkantoor aan de Kerkweg-Oost meegedeeld, binnenkort tot plaatsing van een tweelingbrieven- bus aan de Alpherwetering overgaan, haar Dit uiteraard ten gerieve van de bewo ners in de nieuwe woonwijk Zuidkade I. NO KIDDIN’ ”No Kiddin” is de eerste elpee die Fla vium voor Polydor maakte, en onlangs het levenslicht mocht aanschouwen. Op deze elpee ballads als ’’Double Trou ble” en ’’Night Life” die duidelijke ge tuigen van een bluesy verleden. Flavium heeft in dit album een aantal rockele- menten gestopt, hetgeen duidelijk naar voren komt in ’’You Just Close The Door”, ’’New Love” en de nieuwe sin gle ’’Rock’n’Roll In Your Car”. Op ”No Kiddin”, die geproduceerd werd door Diesel-drummer Pim Koop man, spelen tevens een aantal pro minente muzikanten. Zo is niemand minder dan Eelco Gelling te horen op ’’New Love” en mondharmonicagigant John Lagrand op de shuffle ’’Early In The Morning”, terwijl saxofonist Fred Leeflang te horen is op ’’Night Life” en ’’Double Trouble”. Met deze elpee be wijst Flavium dat er nog genoeg leven in zowel de groep als de blues zit. Dus maak ruim baan voor Flavium. WADDINXVEEN De gemeenteraad zal worden geconfronteerd met een ander bouwplan van Kats Projectontwikkeling in Wad- dinxveens nieuwste woonwijk Zuidkade 1. Het gewijzigde plan is igen om deze nog te bouwen huizen toch aan i krijgen. Van terugkoop van de grond wil het na onderhandeling akkoord een mindere opbrengst van meer dan vier ton. A.G. Smallenbroek en wethouder P.F.J. van een maandagmiddag in het gemeentehuis gehou- van de gemeentebegroting es toch een sluitende exploi- TWEE STANDPUNTEN ”Dom Helder Camera zei dat hij de gene respecteert die zich in geweten verplicht voelt te kiezen voor ge- weid, maar persoonlijk wordt hij duizendmaal liever gedood, dan dat hij zelf gaat doden. Tamillo Torez echter zei dat de situatie zo kan zijn dat als de legale wegen zijn ge blokkeerd er geen andere weg open- staat dan de wapens op te nemen. Twee standpunten, beide op de Bij bel gebaseerd. Het is erg moeilijk de Bijbel te gebruiken voor het verdedi gen van één standpunt. De Bijbel is z’n NAVO-opdracht kwijt raakt teruggetrokken zal worden West-Duitsland. Wat zal actie van Duitsland zijn? ’’Waarschijnlijk zal Duitsland dan kernwapens willen hebben; dit is een levensgevaarlijke zaak, te meer daar er stemmen opgaan om een Europese kernmacht op te richten. We moeten dus oppassen voor de gevolgen van het afwijzen van kern wapens. Al met al zijn we de gijze laars geworden van de kernwapens”. Tot slot een uitspraak van de Rus sische dissident Sacharov: ’’Geen mens kan de verantwoordelijkheid afschuiven voor dingen waarvan het voortbestaan van de mensheid afhangt”. OPLOSSING De oplossing welke onlangs tussen de beide onderhandelingsdelegaties werd bereikt steunt op de volgende uit gangspunten: a. verdichting van het plan. Op de gronden bestemd voor 18 woningen van 10 m. breed worden 26 wonin gen van ong. 7m. breed gebouwd; b. eenvoudiger bouwvorm. De archi tect heeft een nieuw woning-ontwerp gemaakt; c. verlaging van de overhead-kosten' voor het bedrijf. Ons college heeft de onderneming te koop aangeboden de laatste 22 kavels gelegen tussen beide bovengenoemde projecten in voor de bouw van garantiewoningen, zulks in overeenstemming met de be stemming van die gronden; d. een overbrugging van de rentepro- blematiek; e. een verlaging van de koopsom met ca. 8 procent; f. een verzachting van de bijkomen de - verkoopregulerende bepalingen. Binnenkort zal de gemeenteraad ter zake een voorstel bereiken, waarbij de details nader zullen worden uit eengezet. om dit Vrederijd te stichten. Het Nieuwe Testament is eigenlijk in veel punten het tegenovergestelde van het O.T. De oorlogszuchtige taal van het O.T. is in het N.T. niet zo vaak te vinden”. ”We lezen daar bijvoorbeeld dat we als we op de ene wang geslagen wor den we ook de andere toe moeten ke ren. Denk ook eens aan de Bergrede waar opgeroepen wordt onze vijan den 70 x 7 maal te vergeven. Ook zegt Jezus tegen Petrus dat hij zijn zwaard op zijn plaats moet steken, want allen die naar het zwaard grij pen, zullen door het zwaard omko men. Hier zegt Jezus echter ook dat Hij de hulp van Zijn Vader in kan roepen, Die Hem terstond twaalf legioenen engelen ter beschikking kan stellen. Hier blijkt dat Jezus eigenlijk helemaal niet tegen het ge bruiken van geweld is, maar alleen in Zijn geval, omdat de belofte ver vuld moest worden. Voor ons per soonlijk heil mocht er geen geweld gebruikt worden om Jezus te redden van het lijden. Juist in het N.T. zien we de tegenstelling geen geweld— wel geweld”. ”De Duitse theoloog Neumann zei dat het leven beide nodig heeft, èn de gepantserde vuist èn de hand van Jezus Christus, beide op het goede moment, op het goede tijdstip en op de goede plaats. De voorzitter van de Duitse bisschoppenconferen tie, kardinaal Höfner, drukte zich als volgt uit: ”God vraagt van de enkeling af te zien van geweld en te kiezen voor het martelaarschap; dit wil nog niet zeggen dat de plicht van de staat vervalt om de rechts orde doeltreffend te verdedigen”. We moeten erg voorzichtig zijn om de individuele opdracht van de mens in de Bijbel te vinden en daarnaast de plicht die de staat krijgt om te zorgen voor de bescherming van het recht, want deze twee zaken worden erg gauw door elkaar gehaald”. BIJBEL Ritmeester Brouwer legde uitvoerig uit wat de Bijbel nu over het gebruik van geweld zegt. ”In het Oude Testa ment was oorlog, dus geweld, een Goddelijk recht. De situatie van het volk Israël in het O.T. was echter niet dezelfde situatie als bijvoorbeeld on ze Westeuropese samenleving anno 1980. Israël moest het hoofd boven water houden, omdat de belofte was gedaan dat vanuit Israël de Messias geboren zou worden. Oorlog in het O.T. stond in dienst van een veel hoger doel. De profeten hebben ver schrikkelijke oorlogen voorspeld die de wereld nog moet gaan meemaken. Deze oorlogen zullen voorafgaan aan de Dag des Heeren, de Wederkomst van Christus”. Na deze oorlogen zal dan het Rijk des Vredes komen waar zwaarden tot ploegscharen zullen worden omge smeed en speren tot sikkels. Deze vrede is niet te danken aan de mens, maar aan de Messias, de Vredevorst. WADDINXVEEN/DEN HAAG - In de maanden oktober, november en december zullen op een aantal plaat sen in Zuid-Holland (waaronder De Bonkelaar in Waddinxveen) creatieve handvaardigheidskursussen worden vo7rh7e?71ëèïït\W'ïnrirmTiêntalënum- georganiseerd voor leid(st)ers van een jeugdvereniging of jeugdgroep. Op deze kursus van 6 avonden - 28 oktober, 4-11-18-25 november en 2 december - wordt niet alleen aan dacht besteed aan jjandenarbeid- technieken, maar ook wordt bekcifP hoe met kinderen gewerkt kan wor den, en hoe je van handenarbeid tot spel kan komen. Deze kursus wil een hulpmiddel zijn om met meer zekerheid en plezier samen met de kinderen van een groep of vereniging op een speelse manier met handenarbeid bezig te zijn. De kursussen vinden plaats in: Hillegom, Noordwijk, Alphen a/d Rijn, Wad dinxveen, Berkel, Capelle a/d IJssel, Vlaardingen, Brielle, Zuidland, Pa- pendrecht, Monster, Woerden en Gorinchem. De kosten bedragen f 32,50. Voor verdere inlichtingen en/of opgaven: Centrum voor Jeugdwerk in Z-H ’’Janzeuven”, Jan van Nassaustraat 7, 2596 BL Den Haag, Tel: 070-244736. den persconferentie naar aanleiding 1981 dat zuidkade 1 ondanks dit afii tatie te zien geeft. één van de oplossin; de man te kunnen gemeentebestuur niets weten, zodat wordt gegaan met Burgemeester mr. Schie zeiden op WADDINXVEEN - Op de dinsdag voor een «Tfh de Hoeksteen gehouden voorlichtingsbijeenkomst in het kader van de Vredesweed heeft op uitnodi ging van de afdeling Waddinxveen van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) gesproken ritmeester J.K. Brouwer uit het Utrechtse Hoogland. De heer Brouwer, werkzaam bij de cavalerie en wel het Studiecentrum Militair Leiderschap in Hilversum, werd na zijn inleiding geconfronteerd met diverse vragen, welke naar aanleiding van zijn toespraak werden gesteld. Volgens ritmeester Brouwer wordt Jezus Christus zal op aarde komen over oorlog en vrede zeer verschillend gedacht in de samenleving; zelfs zo verschillend dat er eigenlijk een scheidslijn dwars door de kerken loopt; met name voor- en tegenstan ders van kernwapens voelen zich ge scheiden. ”We kennen de leus ’’Help de kernwapens de wereld uit”. Hier staan we natuurlijk allemaal achter, maar achter de leus staat nog: "om te beginnen uit Nederland”. Hier scheiden zich de wegen van de di verse mensen. Als we spreken over kernwapens hebben we het over wapens die een aantal gevolgen kun nen veroorzaken, namelijk de licht flits, de hitte, de luchtdruk, de di recte en de indirecte straling. Dit zijn dus de gevolgen van de ontploffing van een kernwapen. Deze gevolgen zorgen er voor dat in bijzonder korte tijd ongelooflijk veel mensen het slachtoffer van deze ontzettende wapens kunnen worden”. ”Eén van de grote vraagpunten op dit moment, en dan met name bin nen de kerken, is of een Christen deze wapens in zijn bezit mag heb ben, er mee mag dreigen en ze mag gebruiken. De voor- en tegenstan ders van kernwapens zijn samen te vatten rond twee kreten, namelijk ”Er is 35 jaar vrede in Europa dank zij de kernwapens” en ”Er is 35 jaar vrede in Europa ondanks de kernwapens”. Wij bevinden ons in het spanningsveld tussen deze twee uitspraken. We worden gedwongen te kiezen, stelling te nemen”. voor beide standpunten te gebrui ken. De Bijbel is hier niet voor ge schreven; de Bijbel is het boek voor het heil der mensheid. De Bijbel is er wel duidelijk over dat God in deze wereld een ordescheppend ge zag heeft ingesteld. Een gezag dat desnoods met geweld moet zorgen dat het recht gehandhaafd wordt”. T.’ - - de wereld uit, te beginnen uit* Ne- dag 13 september werd gehouden in De derland”, betreft zijn we daar vol gens de ritmeester al mee bezig. ”Na de Cubacrisis is er een nieuwe poli tiek gestart, de ontspanningspoli- tiek. Deze heeft geleid tot bijvoor beeld de Salt-overeenkomsten. Als gaan voor buitenlandse werknemers, de kernwapens uit Nederland ver wijderd zouden worden, wat zal er dan gebeuren? Waarschijnlijk zal dit tot gevolg hebben dat Nederland en uit re- lisering van de bouwprojecten in Zuidkade 1. Reeds vele maanden heeft het college van B. en W. met Kats gezocht naar een oplossing welke ertoe zou leiden dat enerzijds de gemeente Waddinx veen zou kunnen beschikken over de koopsommen, anderzijds de onderne ming het risico zou durven nemen om de bouw daadwerkelijk te star ten, zodat het plan Zuidkade zou worden afgerond. WADDINXVEEN De najaarskin- Wat de leus ’’Help de kernwapens derkledingbeurs, die vrijdag 12 en zater- Bonkelaar, is weer druk bezocht. Er 'Na werden 2172 kledingstukken ingeleverd en een flink percentage daarvan werd verkocht. De niet teruggewenste, niet- verkochte kleding is naar Gouda ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21