Huiskamerlamp Dag-MAVO straks aan Beatrixlaan van gaas Voorzieningen houten noodschoot Expositie open met publiek en muziek C. Oosterwijk v. d.Berg j pig '9. M Jacob Vis met een doos vol gereedschappen voor de twee Zevenhuizense prijswinnaressen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN— Uit handen van Jacob Vis doe-het-zelf ijzerwaren, gereedschappen) hebben de dames A. Paul en R. Eindhoven uit Zevenhuizen een pakket Stanley-gereedschap ge kregen. Ze hadden namelijk de derde prijs gewonnen in de landelijke weds trijd van Bekaert Nederland BV - Eu ropa 's grootste draadspecialist - onder het motto "Bedenk uw eigen gaas- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 kreatie, maak 't en zet die dan zo dui delijk mogelijk op defoto Het Zevenhuizende tweetal maakte van vierkant parkietengaas, natuurlijk gekocht bij Jacob Vis aan de Kanaals traat, een bijzonder mooie huiskamer lamp. Een deskundige jury wees dan ook direct de maaksters hiervan aan voor de derde prijs. En die werd zater dagmiddag door Jacob Vis uitgereikt. WADDINXVEEN Evenals dat in de laatste gemeenteraadsverga dering gebeurde maakt het college van Burgemeester en Wethou ders er ook in de toelichting op de gemeentebegroting 1981 mel ding van dat het bestuur van de Stichting ”Het Gouwe College” te ten zoeken Gouda (dagmavo volwassenen) heeft laten weten, dat de staats- gangspunt daarbij is geweest, dat be- 12 sep- zuiniging geen ingreep in de lespro secretaris van Onderwijs en Wetenschappen bij besluit van tember 1980 akkoord is gegaan met de overdracht van het voorma lige prot. chr. mavo-schoolgebouw (Pr. Beatrixlaan) aan Het Gouwe College. Een deel van de expositie in Galerie Den Boon. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Bi 13 E a i HAVO/ATHENEUM ze PROF. KOHNSTAMM-MAVO KLEUTER- EN LAGER ONDERWIJS bij het ministerie op spoedige reali sering van de plannen blijven aan dringen. WADDINXVEEN Wegens vertrek uit Waddinxveen heeft de heer C. Oo sterwijk het gemeentebestuur meege deeld zijn plaatsvervangend'lidmaat schap in het algemeen bestuur van het recreatieschap Bospark te willen be- éndigen. Ook heeft schriftelijk te ken nen gegeven te willen bedanken voor het lidmaatschap van dit Gouwebos- orgaan, oud-PvdA-raadslid drs. W. G. de Meer. Hij was lid van het algemeen bestuur van het recreatieschap. WADDINXVEEN In aanwe zigheid van publiek en muziek, ge maakt door de folkgroep Zwingel, is zaterdagmiddag in Galerie Den Boon aan de Dorpstraat een ten toonstelling met acrylschilderijen van Teo den Boon en tekeningen en schilderijen van Otto Schouten van start gegaan. De expositie duurt tot en met vrijdag 31 okto ber. Otto Schouten, die nu voor het tweede jaar op de Academie in Den Haag zit, laat in Galerie Den Boon een 12-tal werkstukken zien die hij in de residentie gemaakt heeft. Het is niet de bedoeling dat hij in Waddinxveen een afgerond geheel van zijn werk laat zien. Het is meer een tonen wat er zoal ge daan wordt op de afdeling schilde ren en tekenen van de academie in het Haagse.Otto Schouten is dan ook aan de Dorpstraat zowel figu ratief als abstract aanwezig en toont zowel tekeningen als colla ges. Theo den Boon laat in zijn eigen galerie in het Dorpstraatgebied een 20-tal nieuwe acrylschilderi jen zien met als centraal thema: beweging en tegenbeweging in het landschap, veroorzaakt door in grepen van buitenaf (mens) of be wegingen die ontstaan vanuit een verzet door het landschap zelf. De strijd-cultuur-natuur zou je dus kunnen zeggen. WADDINXVEEN De gemeente raad is gevraagd f 1.800,beschikbaar te stellen voor het treffen van een aantal voorzieningen in de tweeklassige nood- school aan de J. W. Frisoweg la. Nog nader beraad vindt plaats over het tref fen van voorzieningen die noodzakelijk zijn om het mogelijk te maken dat het gebouw nog een aantal jaren kan wor den gebruikt. Met ingang van het cursusjaar 1980/1981 iséén lokaal van de 2-klassige noodschool J. W. Frisoweg la in ge bruik genomen door de Prof. Köhn- stammschool voor openbaar mavo. In verband met deze ingebruikneming die- Van de samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum werd door de ge meente een sluitende begroting 1981 ontvangen. In het gevoerde overleg tussen het college van B en W en de bestuurscommissie van de school werd overeenstemming dan wel een compromis bereikt betreffende enke le begrotingsposten waarover in voor gaande jaren verschil van mening be stond, n.l. onderhoud van het school gebouw en vergoeding voor gebruik van de sporthal. Wat laatstgenoemde post betreft behoudt de commissie zich het recht voor ”bij toekomstige begrotingen te laten blijken, dat een lagere vergoeding voor het gebruik van de sporthal gerechtvaardigd is”. De samenwerkingsschool startte het cursusjaar 1980/81 met 1075 leer lingen. nen in hetgebouwenkele voorzieningen te worden getroffen, te weten: het aan brengen van t.l.-verlichting in het bij de school in gebruik zijnde lokaal; het aan brengen van een nieuwe geyser en het aanbrengen van een aantal sloten. gemeente “!ug van de ou de leerlingen over- jRabocheque voor Kees S WADDINXVEEN Ter gele- genheid van het 10-jarig bestaan J van het winkelcentrum Groens- voorde hield het in deze galerij ge- vestigde filiaal van de Rabobank een prijsvraag. Deze prijsvraag betrof een vlaggenparade. Gera- den moest worden welke vlag bij J welk land hoorde, Er waren ongeveer 200 oplossin- gen, waarvan er 65 juist waren in- gevuld. Deze 65 werden bekeken door de Waddinxveense journalist B. J. Woudenberg, die - mede ge- let op het rijmpje dat de oplossing vergezelde - als winnaar aanwees Kees v. d. Berg, Sweelinckhof 22. Hij krijgt een reischeque ter J waarde van f 100,9 Om aan de huidige moeilijke ge meentelijke financiële positie het hoofd te bieden, heeft het college ook op de onderwijs-begroting moe ten zoeken naar bezuiniging. Uit- gramma’s of een aantasting van het onderwijs in het algemeen tot gevolg zou mogen hebben. Het college stelt voor de kosten van de jaarlijkse in de 6 e klassen van de lagere scholen te houden psychologische test in 1981 niet ten laste van de gemeente te ne men, maar voor rekenin; ders of verzorgers van te doen komen. Uiteraard zal in leg met de scholen al het mogelijke moeten worden gedaan ook in deze situatie een maximale deelname aan de test te bewerkstelligen. De in 1979 begonnen werkzaamhe den van de muziekconsulente uit gaande van de Stichting Streekmu- ziekschool worden begeleid door een kleine commissie uit het onder wijsveld. Op verschillende manieren, zoals d.m.v. cursussen en voor de leerkrachten in lesbrieven, wordt ge tracht het werk van de consulente zo goed mogelijk af te stemmen op de behoefte van de scholen. Het consu- lentschap wordt uitgeoefend bij 12 lagere scholen. Tot nu toe mochten de gemeentelijke pogingen om van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen finan ciële middelen te verkrijgen voor uitbreiding van het gebouw van de Prof. Köhnstamm-mavo (324 leer lingen) niet slagen. Moeilijk te voorzien is wanneer er desbetref fende uitgewerkte plannen door het Ministerie zullen worden gehono reerd. De gevolgen van het uitblijven van een grotere behuizing voor deze school zijn sterk merkbaar: te wei nig vaklokalen, een veel te kleine gemeenschapsruimte, geen biblio- theekruimte, onvoldoende ruimte voor schoolleiding, leerkrachten, ad ministratie, enz. Dit klemt te meer, nu het aantal leerlingen en leerkrach ten in het cursusjaar 1980-1981 weer toenam. Deze groei is mede te danken aan de toenemende belang stelling uit Boskoop en Zevenhuizen. Pen dependance van deze school is al een groot aantal jaren gevestigd m de 4-klassige noodschool aan de Pr. Alexanderstraat. Sedert augustus jJ- is een tweede dependance onder gebracht in één lokaal van de 2-klas- stge noodschool J.W. Frisoweg la (voormalige kleuterschool ’t Hum meltje). De school begon het cursus jaar 1980/1981 met 324 leerlingen. Het college acht de vergroting van net schoolgebouw binnen afzienbare bjd een dringende noodzaak en zal Over het kleuter- en lager onderwijs meldt de nota van toelichting op de gemeentelijke begroting voor volgend jaar het volgende: Teruglopende leerlingenaantallen hadden recent hun invloed op het aantal leidsters bij het openbaar kleu teronderwijs. Bij de' kleuterschool ’t Hazeveld” kon per 1 augustus j.l. daardoor nog één leidster worden ge handhaafd. Tegelijkertijd deed zich een vacature voor bij een der andere openbare kleuterscholen en kon ont slagverlening uit gemeentedienst achterwege blijven. Bij het lager onderwijs traden nog geen veranderingen op in het aantal leerkrachten. T.a.v. een tweetal scholen is voor het cursusjaar 1981/ 1982 een vermindering van het aan tal leerkrachten zeker niet uitgeslo ten. In de leegstand van lokalen kwam t.o.v. vorig jaar geen verandering, be halve dat als gevolg van de uitbrei ding van de Klaas de Vriesschool thans slechts één lokaal van het voor malige gebouw van de kleuterschool Pinkelotje (C. Huygenslaan) als de pendance van de geintegreerde kleu ter- lagere school wordt gebruikt. Geen der andere openbare kleuter en lagere scholen heeft behoefte aan dependances. Op grond van de hui dige leerlingenprognoses behoeft een dergelijke situatie ook in de toe komst niet te worden verwacht. De permanente schoolgebouwen zijn ruimschoots voldoende om het aan tal leerlingen (bij de bestaande klasse- bezettingsnormen) te kunnen huis vesten. Dit betekent niet, dat er geen huisvestingsproblemen zouden be staan. Voor sommige scholen geldt dat feitelijk wel, met name omdat vele extra schooltijden (dus extra leerkrachten) mogen worden ingezet t.b.v. buitenlandse kinderen. Het aan stellen van buitenlandse onderwijs assistenten t.b.v. Turkse en Marok kaanse kinderen, waarvoor van het Ministerie kortgeleden toestemming werd verkregen, vergroot die ruimte problemen nog meer. ”Dit besluit betekent een doorkrui sing van het voornemen van ons col lege om genoemde school te bestem men voor het lager onderwijs. Ons college beraadt zich thans op de ge volgen van het besluit van de staats secretaris en zal de raad betreffende de lokalensituatie op dit moment vóór de begrotingsbehandeling een overzicht doen toekomen”, aldus B en W. Voor de in Waddinxveen gevestigde dagmavo voor volwassenen depen dance van de Stichting Het Gouwe College te Gouda bestaat ook in het tweede jaar grote belangstelling; meer dan 60 personen lieten zich als le jaars cursist inschrijven en ruim 70 cursisten zetten hun studie in het tweede leerjaar voort. Het behoeft nauwelijks betoog, dat het instituut in een plaatselijke behoefte blijkt te voorzien. Het Gouwe College maakt gebruik van de 3-klassige noodschool aan de Mozartlaan en (sedert augustus j.l.) van twee lokalen in de nabij gelegen Jan Ligthartschool (Kerkstraat). Ten einde de lokalen aan de Mozartlaan efficiënt te benutten zal er naar wor den gestreefd, deze zoveel mogelijk in de avonduren te verhuren aan ver enigingen en andere instellingen. Over de schoolgebouwen maken verder nog deze opmerkingen: De in voorgaande jaren door de raad genomen besluiten inzake de verbouw van de openbare Klaas de Vriesschool en de Ned. Herv. Bethel school (voormalige Kleine Basis) zijn inmiddels gerealiseerd. Met betrek king tot de Prot. Chr. kleuterschool Kruimeltje (Souburghlaan 10) werd in januari 1980 een medewerkingsbe- sluit genomen betreffende de ver vanging van deze kleuterschool en het aanbrengen van enige verbetering in de Willem van Oranjeschool voor lager onderwijs. Het voornemen be staat het nieuwe kleuterschoolge- bouw te ’’integreren” met de Willem van Oranjeschool. Lange termijn leer lingenprognoses voor de beide scho len zijn kort geleden gereed gekomen en bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen ingediend. Zoals bekend is, moet het ministerie toe stemming voor de bouw van school lokalen verlenen. De financiële gevol gen van een eventuele bouw zijn voorshands niet in het wensenpakket voor 1981 opgenomen. Evenmin zijn in het wensenpakket opgenomen de financiële consequen ties van een eventuele verplaatsing van de openbare kleuterschool ’t Ha zeveld naar de Jan Ligthartschool, waarvoor de raad in zijn vergadering van september j.l. een voorbereidings- krediet voteerde. Gezien de prognoses voor het ver loop van het leerlingenaantal tot 1980 heeft het college besloten op dracht te geven een notitie te maken van de behoefte aan schoollokalen omstreeks 1990. F-vMsa jK r-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7