Bijenweiden in ’t Weegje en Gouwebos Grotere kamers in Huize Souburgh Pleidooi van Waddinxvener K. W. Th. van Soest slaat aan Verbouwing aanstaande SUPER VOORDEEL! een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking Een boekenbon? t Weegje ontplooit zich Waddinxveense jongen vocht in Alphen mee 23 Oktober kinderfilm in De Bonkelaar waddinxveen in verband met de herfstvakantie zal er don derdagmorgen 23 oktober in De Bonkelaar de kinderfilm Hugo de Hippo worden vertoond. De film begint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur en de entree bedraagt 1 gulden. Hugo de Hippo is een Ne derlands gesproken kinder- tekenfilm van Bill Feigenbaum en gaat over het volgende: De haven van Zanzibar wordt bedreigd door een moordlustige haai. Ten einde raad stuurt de Sultan een expedi tie om Hippo’s, nijlpaarden, te vangen in Afrika om hiermee de naaien te verjagen. Onder leiding van Aban Kahn en met behulp van diens toverkracht komen 12 hip po’s aan. Er is eigenlijk nog een kleintje bij, en dat is Hugo. ill. 1 WIL jgsj WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. (Foto: Weekbladvoor Waddinxveen/Archief). Mr, A. G. Smallenbroek. de I WEGAFSLLTTING MERCLRIUSWEG In verband met het leggen van een transportleiding voor de drinkwatervoorziening moet de Mercuriusweg nabij de Apollolaan in het industriegebied ’’Zuid” gedurende één week voor alle verkeer worden afgesloten. Het voornemen bestaat de werkzaamheden aan te vangen op 20 oktober a.s. DOET ’T... ALTIJD! VERGADERINGEN VERGADERING COM MISSIE VOOR DE FINANCIËN donderdag 16 oktober a.s., aanvang 17.00 uur in het gemeen tehuis. Met de bijenteelt houden zich dui zenden in ons land bezig. Bijna alle imkers zijn amateurs. Voor hen is het een belangrijke vorm van vrije tijdsbesteding. Slechts een zeer klein aantal is beroepsmatig bij de bijen teelt betrokken. arresteerde jongelui zijn in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar. De aanleiding tot de vechtpartij is nog onbekend. Wel is bekend dat een groep die zich de ’’Hels Bengels” noemt uit was op een treffen mei een groep Mo lukse jongeren die de discoshow in Mi- das bezocht. Het waarom is de Alp- hense politie nog niet duidelijk. Na het uitdagen - door enige Hells Ben gels - van de groep Molukse jongeren - ontstond er een vechtpartij voor de deur van Midas. Behalve van de "blote vuist” maakten de jongelui ook gebruik van stokken. De Molukse jongen die moest worden overgebracht naar het zieken huis kreeg met zo’n stok een klap op zijn achterhoofd. BOSPARK Het Recreatieschap Bospark, een ge meenschappelijke regeling tussen Waddinxveen en Boskoop, heeft bij de plannen voor het inrichten van het Gouwebos al rekening gehouden met de mogelijke aanleg van een voorzie ning voor de bijenhouders. Gedacht Gouwe). In het overige gedeelte van dit provinciale recreatiegebied werden de normale onderhoudswerken aan sloten, brugjes, beplanting en verharding plus het verbeteren van de oevervoorzie- ningen langs de plas uitgevoerd. Begin dit jaar werd het leegstaande voorma lige theehuis door de brand volledig vernield. WADDINXVEEN - De nabij het dagrecreatiegebied ’t Weegje aan de Wilhelminakade wonende K.W.Th. van Soest, die we in Waddinxveen on der meer kennen als lid van het alge meen bestuur van het Bospark (Gouwebos) en voorzitter van de plaatselijke VVD-afdeling, heeft ge pleit voor de aanleg van bijenweiden in zowel het Gouwebos als in ’t Weegje. De provinciale ambtenaar heeft dat gedaan in een artikel in het blad Re creatievoorzieningen, dat hij ter ken nisname ook heeft gestuurd naar het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving. Hier op heeft het provinci aal bestuur van Zuid-Holland beslo ten na te gaan of er mogelijkheden zijn voor bijenhouders in het dagre creatiegebied in Waddinxveen-Zuid, aldus is aan de leden van het schap, die vanmorgen (woensdag) in het Waddinxveense gemeentehuis hebben vergaderd, meegedeeld. Volgens de heer Van Soest kan de functie van recreatiegebieden voor de natuurbeleving van de recreant wor den verstrekt door bij de inrichting rekening te houden met natuurredu- catieve voorzieningen. Het voordeel van bijenweiden en het plaatsen van bijenvolken is tweeledig. Enerzijds hebben bijen in het natuurlijk pro ces een belangrijke functie, zoals de bestuiving van de gewassen, ander zijds spelen ze voor de natuurbele ving en -educatie een belangrijke rol. uitsluitend met de honingproduk- tie bezig. Ook verhuren zij hun kas ten met bijenvolken aan land- en tuinbouwbedrijven. Voor deze be- WADD1NXVEEN Blijkens door de Provinciale Waterstaat van Zuid- Holland verstrekte overzichten gaat het goed met de ontwikkeling van het da grecreatiegebied ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid. In februari van dit jaar eindigde daar de onderhoudspe riode van aannemer Verduyn (recrea tieve inrichting van een provinciaal ter rein tussen Gouwe en Gedempte CSE WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Een Waddinxveense jon gen behoort tot de groep van tien jonge ren (waarvan er negen uit Alphen aan '-’I WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft in een toelichting op de gemeentebegroting voor 1981 meegedeeld dat het aan het eind van het jaar zover is dat het bestuur van de Stichting be jaardenoord ’’Huize Souburgh” gaat beginnen aan de verbouwing c.q. uitbreiding van zijn gebouw. De huidige kamers zijn te klein geworden. Bovendien moeten er enkele ziekenkamers bijkomen. LEGGER DER WEGEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn aan de raad van deze gemeente een voorstel te doen inzake het onttrekken aan het openbaar verkeer van het buiten de bebouwde kom gelegen gedeelte van de Kielkade. Dit gedeelte betreft het met vee-keringen afgezette gedeelte van de Kleikade ten westen van de bebouwde kom tot aan de grens van Moer- kapelle, kadastraal bekend sectie C 1253, eigendom van de heer Mr. J. ter Horst, wonende te Oosterbeek. Het concept-voorstel met de daarbij behorende overzichts kaarten ligt ter gemeentesecretarie (afdeling Algemene Za ken) ter inzage vanaf 16 oktober tot 16 november 1980. Bezwaarschriften kunnen vóór 16 november a.s. worden in gediend bij burgemeester en wethouders. Deze bezwaarschriften worden dan bij het ontwerp mede voor een ieder ter inzage gelegd. Waddinxveen, 15 oktober 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J.Meuleman. be Hippo’s verpletteren de naaien en de stad wordt rijker dan ooit. De bewoners vergeten ech ter de hippo’s te voeren en deze slaan aan het plunderen. De boeren klagen en de hippo’s wor den vermoord, behalve Hugo. Hij vlucht, zwemt terug naar Afrika, -'aar sluit hij vriendschap met kin deren die hem te eten geven. Hun ouders zijn daartegen en besluiten oe Hippo te vangen met behulp Jan een tovenaar. beze tovert een tuin vol heerlijkhe den. Hugo loopt erin, wordt ge vangen en voor het gerecht ge sleept. Hij heeft geen schijn van ans. Gelukkig neemt de sultan et voor Hugo op en vertelt dat el de Hippo’s waren die zijn stad ebben gered van de haaien. De sultan wint tenslotte en H ugo leeft Lang en gelukkig. 0»^ wordt aan aanplant en een plaats waar een bijenstand kan worden op gericht door de afdeling Boskoop en omgeving van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land. Naast de voor de bijenhouderij gun stige omstandigheden van deze voor zieningen hebben ze ook een taak voor de natuureducatie. Door het opstellen van observatiekasten kan men gedurende de zomer de bijen in hun woningen gadeslaan. Een obser- vatiekast is een kast waarin meestal 2 of 3 raten boven elkaar hangen. De bijen of de raten zijn aan twee kanten achter glas waar te nemen zonder dat ze daarbij gestoord wor den. Ook observatiestallen kunnen de re creant een indruk geven van het le ven der bijen en de taak van de im ker. Bij een observatiestal kan men achter een ruit gadeslaan hoe een im ker bezig is met zijn kasten en zijn bijen. Bij het bezoekerscentrum van het Nationaal Park Veluwezoom te Rheden. kan men zo’n bijenstal vin den. SPREEKUREN SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETHOUDER MEVR. L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00uur. De meeste van de naar schatting 9.000 bijenhouders gaat het om de beleving van het gonzige bijenleven. De honingproduktie is leuk meege nomen. Een klein deel houdt zich jaarden kunnen worden opgenomen. Dat zal ongetwijfeld leiden tot het groeien van de wachtlijst. Hoewel op 11 september in Reeuwijk het nieuwe be- ring op dit gebied was opgedaan en er jaardenoord officieel in gebruik is geno- geen eisen werden gesteld. Er was dui men, is het de wens van vele bejaarden delijk sprake van een experiment. Nu te blijven in hun eigen woonomgeving. we bijna 10 jaar verder zijn, zijn er situa- In de eerste helft van dit jaar zijn er van ties gegroeid die niet zo maar te veran- uit Waddinxveen 13 aanvragen geweest deren zijn, zeker niet daar waar geen reële klachten aanwezig zijn van de groep mensen waar het om gaat n.l. de drijven is het houden van bijen voor de bestuiving bijzonder nuttig. Met name bij bijvoorbeeld de teelt van fruit en groenten als augurken, bonen, aardbeien, komkommers en dergelijke. Helaas zijn er nogal wat aanslagen op het bijenbestand geweest. Naast de slechte zomers van de laatste jaren, waardoor de bloeiperiode van nectar- en stuifmeelrijke gewassen te kort was en insecten sterfte onder de bijen bevorderde, kan het steeds toene mende gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen als een aanslag op de bijen worden beschouwd. Bovendien betekent het verdwijnen van veel nec tar- en stuifmeelrijke gewassen door de intensievere teeltmethoden een af name van de fourageergebieden. bij de indicatiecommissie waarvan er 3 een negatieve indicatie kregen en 10 een positieve. Inmiddels is de Wegwijzer bejaarden”, aldus B. en W. Opnamebeleid Bejaarden via het Inter- Op 17 november bestaat de Stichting gemeentelijk Overlegorgaan uitgeko- Dienstverleningscentrum Waddinxveen men en verspreid. en de Stichting Waddinxveense Bejaar- Wat het gecoördineerd bejaardenbeleid denhuisvesting 10 jaar. Voor velen is betreft zijn tot nu toe geen veranderin- wellicht 10 jaar niet zo’n aansprekend gen te melden. Dit heeft te maken met getal, voorde bejaarde mens ligt dat wat de omstandigheden dat ook landelijk dit anders. Reden te meer om dat kroon jaar niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Met de flatraden wordt regelma- vincie financieel niet mogelijk geacht standighedene.d. worden. In dit geval is te noemen de aan te stel len coördinator. Aan deze persoon zijn n.l. opleidingseisen te stellen, waaraan beleid niet afgerond is. Bovendien wor den er van de kant van de rijksoverheid eisen gesteld die anderzijds door de pro- tig overleg gepleegd over de woonom- den Rijn komen) die zondagmiddag betrokken was bij een massale vecht partij voor het jongerencentrum aan de Saffierstraat en waarbij een 16-jarige Molukse jongen gewond raakte. De ge- Dat heeft tot consequentie dat gedu- binnen de huidige structuur van het rende die periode in Souburgh geen be- dienstverleningscentrum niemand vol doet. ’’Vergeten wordt dat bij de oprichting van deze stichting nog geen enkele erva- geen eisen werden gesteld. Er was dui- Stf '«Mm

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13