VIERMAAL DOORRUDERS BETRAPT Convoy-film in De Bonkelaar WITTE PRIJZENHAL ALTIJD VERS! I UIT IN WADDINXVEEN 23 oktober Reinbert de Leeuw 25 oktober Old Classic Programma 17 oktober De Schaapskooi Vrijdagavond 17 oktober wordt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi lijke samenhang tonen (de zg. "Ron de film "The Hiding Place” (De domconcerten”). Hierbij treedt hij als Schuilplaats) vertoond, een film ten pianist en als dirigent op. Als pianist tijde van de Tweede Wereldoorlog. De hebben vooral zijn interpretaties van de muziek van Erik Satie de aandacht ge trokken. Verkeer centraal op ouderavond Kruimeltje en Willen van Oranjeschool POLITIENIEUWS WADDINXVEEN i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 film tonalité sans een automobilist wegens het negeren van een stop- verkeersbrigadier. Het doorrijden gebeurde op de aan de Souburghlaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- de in DIEFSTAL BANDEN Het afgelopen weekend werden van uit een bedrijf te Moerkapelle 100 vrachtautobanden ter waarde van f 70.000,-- ontvreemd. Door aan de achterzijde een deur te verbreken wist men binnen te komen en van daaruit de voorzijde te openen. Bij politieonderzoek zijn bandensporen aangetroffen. Zaterdagavond 25 oktober om acht uur houdt de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn '77 in het Anne Frank- centrum alweer de tweede dansavond. Er komt een fijne band, het show- en dansorkest "Second Life”. Kaarten voor deze avond zijn te bestellen op donderdagavond 23 oktober tussen genoeg om de "Battle of Bulge," te win nen. Rubber Eend weigert, ondanks Op vrijdag 10 oktober om 22.15 uur ging het weer mis op de krui sing nabij de hefbrug. Uit Waddinx- veen reed een personenauto linksaf de Henegouwerweg (richting Bos koop) op. Uit de richting Boskoop naderde een motorrijder, die met de personenauto in botsing kwam. Aanzienlijke materiële schade was het gevolg. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een gigantisch convooi van stofopwer- pende trucks is ofTweg naar een staats- geld verdienen, grens in het zuidwesten van Amerika. De enorme verzameling voertuigen van allerlei vormen en afmetingen wordt ge leid door Rubber Eend, een legendari sche truckchauffeur, die dit vrachtwagen-convooi achter zich heeft verzameld als protest tegen de corrupte politie, die de truckchauffeurs onder drukt door hen te dwingen met belache lijke lage snelheden te rijden waardoor verkeerssituatie in de Juliana van Stol- berglaan. Na de pauze werd het huishoudelijk ge deelte gehouden en werden de volgende nieuwe leden aan de schoolcommissie töegevoegd: Mw. J. A. A. v. d. Bas- De Klinger, mw. C. van Pruissen-De Ruiteren C. Verkerk. stus er een schuilplaats is, en altijd zal zijn. prijzen) bestelde. Hij wilde de goe deren direkt, meenemen en later be talen. Dit werd echter geweigerd. Toen stelde de man voor de goederen onder rembours naar een adres in Den Haag te zenden. Aldaar werd de bode doorverwezen naar een ander adres waar men de goederen in ont vangst ’’wilde” nemen echter zonder te betalen. De aflevering ging toen niet door. Een poging tot oplichting dus. Samen met Jan van Vlijmen en Harry Mulisch componeerde hij de opera "Axel" die werd uitgevoerd in het Hol land Festival 1977. Samen met J. Bern- meentehuis het gramma van dit seizoen van start met een pianorecital van Reinbert de Leeuw. De toegangsbewijzen voor dit Op dinsdag 7 oktober om 15.30 uur slipte een bromfietster uit Moerka pelle op de splitsing Bloemendaalse- weg-Zwarteweg. Zij was geslipt daar een hoop split op deze splitsing was gevallen. Voor medische behandeling is zij naar het Bleulandziekenhuis te Gouda gebracht. POGING TOT OPLICHTING Medio september werd een Waddinx- veens bedrijf benaderd door een man, die voor f 5.300,— goederen (bingo- INBRAAK WONING Op zondag 5 oktober werd ingebro ken in een vrijstaande woning aan de Noordkade. Door braak werd toe gang tot de woning gekregen. Ont vreemd werden sieraden ter waarde van f 30.000,-. Op dezelfde dag om 10.55 uur vond er een aanrijding plaats op de krui sing stationsstraat-kanaalstraat. Van uit de Stationsstraat reed een auto mobiliste achteruit de Kanaalstraat op, waarbij zij de aldaar naderende personenauto niet had opgemerkt. Ook hier lichte materiële schade. vreemd. Waarde ca. f 550,-. Een zijruit van één de woningen (dub belglas) werd ingeslagen. Elders werd op het bouwterrein een gemetselde muur, oppervlakte ca. 7 m2, omver- getrapt. Terzake vernieling c.q. baldadigheid kregen twee knapen van de rijkspo litie proces-verbaal opgemaakt, daar zij in plan Zuidkade I in een hijs kraan waren geklommen en van daar uit bouwmateriaal naar beneden gooiden. Op Woensdag 8 oktober om 10.00 uur vond er op de Beyerincklaan na bij splitsing Bredeweg een kopstaart aanrijding plaats. Nabij de stopstreep lette de achteroprijdende automobi list niet op de voor hem afremmende bestuurder. Lichte materiële schade was het resultaat. INBRAAK FABRIEK Tussen zaterdag 4 en maandag 5 ok tober werd ingebroken in de speel goedfabriek van Sliedrecht BV in.de St. Victorwijk. Ook hier wist men door middel van braak/vemieling toegang tot het pand te krijgen. Er werd niets ontvreemd. INBRAAK/VERNIELING Op donderdag 9 of vrijdag 10 okto ber werd vanuit in aanbouw zijnde woningen in plan Zuidkade I twee closetpotten met reservoirs ont- WADDINXVEEN Programma voor het recital van Reinbert de Leeuw: Franz Liszt 1811-1886 1. Uit "Années de Pélerinage Troisième Année”(1877) a. Aux Cyprès de la Villa d’E- ste, thrénodie I b. Aux Cyprès de la Villa d’E- ste, thrénodie II c. SursumCorda 2. a. Romance oubliée (1880) b. Wiegenlied (1881) c. Schlaflos Frage und Ant- wort(1883) d. Bagatelle (1885) e. Nuagesgris(1882) PAUZE Franz Liszt 1811-1886 Am Grabe Richard Wagners (1883) b. Feierlicher Marsch aus par- sifal(1882) c. Isoldes Liebestod aus Tri stan und Isolde (1868) Richard Wagner 1813-1883 a. la lugubre Gondola 1 (1882) b. La lugubre Gondola II Vrijdagavond 17 oktober om half negen zal er in De Bonkelaar de film ’’Convoy” vertoond worden.’’Convoy” is een film van Sam Peckinpah met in de hoofdrollen Kris Kristofferson, Ali Macgraw, Burt Young, Er nest Borgnineen Franklyn Ajaye. Deentreebedraagt 3,50. ze niet op tijd kunnen rijden en minder De Nationale Garde, het leger en de po litie zijn, als laatste poging, op weg om het convooi op een brug over een snels- tromende rivier tot staan te brengen. Het lijkt wel oorlog: tanks en munitie verkeersgedrag”. Hierin belichtte hij veel facetten en liet duidelijk blijken hoe anders een kind tegen het verkeer aankijkt als een volwassene. Wat betreft het onderwerp verkeer zijn er de afgelopen week tal van schoolse activiteiten geweest.De kleuters be zochten het politiebureau en maakten een maquette van de verkeerssituatie in de omgeving van de school. Op de lagere school werden kijkdozen en alternatieve politie-agenten ge maakt, in klas 2 was er zelfs een zebra- over verkeersge- AANHOUDING Maandag 6 oktober werd op verzoek van de gemeentepolitie Gouda een 46-jarige Waddinxveense vrouw haar woning aangehouden. Dit terza- I ke opzettelijke heling van een partij antieke goederen. Diverse in haar wo ning aangetroffen stuks antiek wer den in beslag genomen. AANRIJDINGEN Op maandag 6 oktober_om 19.00 uur gebeurde een aanrijding op de Henegouwerweg/Brugweg. Een per- 1 sonenauto kwam vanuit de richting Gouda. Een motorrijder kwam vanuit de tegengestelde richting. Toen het licht groen ging stralen, trachtte hij voor de auto langs de Brugweg op te rijden. Een frontale botsing volgde. In verband met de schade zijn beide kentekenbewijzen ingevorderd. Reinbert de Leeuw. Donderdagavond 23 oktober om half negen gaat in de raadzaal van het ge- kamermuziekpro- 19.00 en 21.00 uur, telefoon 7488. Voor mensen die van dansen houden ligt het programma voor het gehele seizoen klaar. Verkrijgbaar aan de balie. kleurenfilm wordt in de koffiebar aan de Nesse (naast de Brugkerk) gestart om 20.15 uur en duurt ca. 120 minuten. Ie dereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. De toegang is gratis. Nog iets over de inhoud van de film: In deze film ziet men de ware gebeurtenis- (1970), Abschied, Symphonische Dich- sen van Corrie ten Boom en haar familie tung für grosses Orchester (1974). Als in het concentratiekamp "Ravens- componist was hij samen met Louis An- brück". De film werd gedeeltelijk opge- driessen, Hugo Claus, Misha Mengei nomen in Nederland. Vanuit Haarlen berg, Harry Mulisch, Peter Schat en Jan werden Corrie en haar zuster Betsie, I' met honderden anderen, op transport ject wereld doorgetrokken om te vertellen wat zij ontdekt had. Dat in Jezus Chri- ide uitgegeven door de Bezige Bij. Tot zijn composities behoren o.a.: Quarteto per archi (Gaudeamus Prijs 1964), Music for piano 1 (1964), Music for Piano II (1966), Hymns and Chorals van Vlijmen betrokken bij het operapro- ’’Reconstructie”, dat in Holland gesteld naar Duitsland. Ze belandden Festival 1969 werd opgevoerd. uiteindelijk in Ravensbrück, een plaats Samen met Jan van Vlijmen en Harry als een hel.... vol leed, haat en corruptie, "de grootste test van hun geloof”.... Sinds haar vrijlating uit het concentra- tiekamp is Corrie ten Boom dan ook de lef schreef hij ’’Charles Ives" en de wereld doorgetrokken om te vertellen essay-bundel "Muzikale Anarchie”, be- concert bedragen: Losse plaatsen f 7,50, CJP en Pas 65+ 5,abonne- waarschuwingen, te stoppen. Hij maakt menten f 35,CJP en Pas 65+ f rijdend zijn truck los van de oplegger, 22,50. Verkoop van plaatsbewijzen die gevuld is met chemicaliën. En als vindt plaats op het gemeentehuis, afde- dan het tankgeschut de dodelijke lading ling Algemene Zaken, van maandag t/m in de lucht laat springen stort zijn truck vrijdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur(tij- met hem erin de brug af het water in - dens genoemde uren is ook telefonische een enorme ontploffing gevolgd door bestelling mogelijk: 01828-4433) en een doodse stilte. Het einde en begin vanaf een half uur vóór de aanvang van van een legende.... het concert. Met als een processie ter ere van Rub- Reinbert de Leeuw studeerde piano en ber Eend gehouden, met zijn lijkkist muziektheorie aan het Muzieklyceum i een truck, gevolgd door alle te Amsterdam. Als leerling van Jaap trucks uit het convooi aan eretribune Spaanderman legde hij in 1964 het ein dexamen solospel met onderscheiding af. Daarvóór had hij reeds (eveneens met onderscheiding) het eindexamen voor de theoretische vakken afgelegd. Voorts studeerde hij compositie bij Kees van Baaren. Sinds 1963 is hij hoofddocent hedendaagse/nuziek aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Als musicus legt hij zich in het bijzonder toe op concerten die gewijd zijn aan stromingen en componisten uit de 20e eeuw, waarbij de concerten een duide- verkeersmaquette van deprotestants-christelijke kleuterschool Kruimel- (|O Zlz... J C r l r-t w-rr - - boom h'AnruMvwr-r- maaKi, in Kias z was e. krdïDT‘%X7EuN,~Vorigeweekdon’ Pad- Er werden films |chrkt7ri° hield de protestants- drag vertoond en dia’s gedraaid over de ^'stelijke kleuterschool Kruimeltje uburghlaan) en de lager Willem van (ochteSCh001 (°ranJelaan) een druk be- 6 ouderavond, die werd geopend adlljVoorz‘tler W. Sleeuwen en waar |J dam M. W. Blom van de plaatse nd r.'jkspolitie sprak over het onder op Kinderen in het verkeer en hun WADDINXVEEN De afgelopen week werd bij de plaatselijke rijkspolitie vier maal aangifte gedaan van doorrijden na een aan rijding. Daarnaast werd vorige week donderdag proces-verbaal op gemaakt tegen een automobilist teken van een 1 kanaalstraat. Op maandag 11 oktober werd een ge parkeerde auto op de Groensvoorde aangereden. Tussen maandag 6 en woensdag 8 oktober werden twee na bij de Peter Zuidlaan geparkeerd staande personenauto’s aangereden en op zondag 12 oktober werd een op de parkeerplaats aan de Sniepweg staande auto aangereden. In geen van deze gevallen liet de veroorzaker iets van zich weten of horen. De politie vraagt alle lezers, wanneer zij getuige zijn van dergelijke toch onduldbare praktijken, meteen het kenteken van de veroorzaker en de wegrijders te noteren en dit meteen door te geven aan het politiebureau aan de Kerk- weg-Oost. truck, gevolgd door alle achterop voorbijtrekt, barst de sheriff Wallace plotseling in een daverend gelach uit. Hij ziet wat de legende van het convooi nogheellangzaldoen laten leven.... 4. - Jf

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15