RITE ML GOED EN GOEDKOOP! J Ds. W. Verboom opent hervormde Bethelschool FEEST IN ”DE RANK” Maandagmiddag 27 oktober om 15.15 uur Hervormings- dienst in de Bethelkerk Rode Kruis Gouda krijgt nieuwe bus Ing. E. W. Berger directeur van Boonstoppel BV Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 Zesde plaats Waddinxveense spuitgasten OPENBARE COMMISSIE VERGADERING beihdseh—I I 2 zegd?). e iinii De nieuwe geïntegreerde hervormde school voor kleuter- en lager onderwijs aan de Heggewinde 22a. kende uitstel van de bouw. Intussen be- vanaf 14.4 uur een ontvangst met koffie. I COMMISSIEVERGADERING AFGELAST: TE WEINIG LEDEN werkplaatsen "brand" was uitgebroken. Het geheel stond onder leiding Van de heer H. Reestok uit Middelharnis. weer een domper op de vreugde dat aan een jarenlang lesgeven in allerlei nood gebouwen en dependances bijna een De bouwer van de school is bouw- Rotterdam-Pernis onder architectuur van Stuurman BV uit Waddinxveen. De totale kosten van het gehele school complex bedragen rond de achthonderd duizend gulden. STICHTING Voor de geïntegreerde Bethelschool sloeg de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer N. Bakker, op donderdag 17 april de eerste paal. Op dat moment werd een begin gemaakt met het beëin- zo- 'De WADD1NXVEEN/GOUDA Het I Rode Kruis, afdeling Gouda en Omstre- ken, kan zich bijzonder gelukwensen bij het rolstoelvervoer. Die aanschaf wordt gefinancierd uit de eigen middelen 1 welke telkenjare worden bijeenge bracht door de leden en donateurs en niet te vergeten door de grote collecte in 1 mei/juni. Daardoor is het Rode Kruis nu I in staat om tot vervanging van de verou- 1 WADDINXVEEN Het Goudse comité van de Stichting "In de Rechte Straat” (IRS) houdt op Hervormings dag (vrijdag 31 oktober om 19.45 uur) in de hervormde Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan een Hervormingsdienst. Op deze avond zal ds. W. J. Gorissen uit Stavenisse spreken over het onderwerp "Om ’s Heeren huis, in u gebouwd.” Medewerking zal worden verleend door het jeugdkoor van ”Vox Jubilans”. Na de dienst is er gelegenheid tot het kopen van goede boeken en platen. De baten zijn geheel bestemd voorde IRS. de docenten een persiflage op zichzelf, maar ook de leerlingen en hun school feestjes werden op een kolderachtige wijze ten tonele gevoerd. Het geheel was buitengewoon geslaagd en zal zorgen voor wekenlang napraten, misschien wel tot het zilveren jubileum van "De Rank” in 1985. z met de zwarte predikant Allan w Boesak en met Thomas Nkobi, een van de leiders van het ANO jan oiuKxer scm cei een commen- taar op de kronkelige argumenta- Rank" die dag het feestelijkst werd. Sjoelwedstrijden, koppen-snellen van de docenten, spijker slaan, het rad van avontuur, koffie en gebak, overheer lijke pannekoeken, blikgooien, popra den en bonen tellen, pijltjes schieten, de plantenstand en niet te vergeten, de waarzegster: dat waren de attracties om ouders, leerlingen, oud-leerlingen en vele belangstellenden het geld uit de zakken te kloppen, terwijl de gymna stiekzaal werd ingewijd met volksdan sen en demonstraties. Vrijdag 3 oktober was het groot feest WADDINXVEEN Blijkens een me dedeling van de raad van commissaris sen van Lak- en vernisfabriek Wed. Boonstoppel Zonen BV is ing. E. W. Berger in de directie van dit aan de Wil- helminakade gevestigde bedrijf opgeno men. De heer Berger was reeds enkele jaren als adjunct-directeur aan Boon stoppel verbonden. De Lak- en vernis fabriek heeft nu een tweehoofdige di rectie, die bestaat uit C. Boonstoppel en E. W. Berger. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 ”De laatste druppel” ook in W’veen j voorde leerlingen. Dedocenten hadden een cabaret-musical in elkaar gezet over het schoolleven. Met veel plezier wer den de verrichtingen van de leerkrach ten op het toneel gevolgd en menig open ting zal binnen korte tijd daarvoor een doekje werd geoogst. Niet alleen gaven bepaalde vorm worden gevonden. De oude Rode Kruis-bus wordt gereviseerd en omgebouwd zodat deze (als reserve) ook kan worden gebruikt voor het zoge naamde ambulance vervoer. Met de aanschaf van dit stuk materieel doet het Rode Kruis afdeling Gouda en Omstre ken, een investering van zo’n 60.000 gulden. WADDINXVEEN Onlangs plaat sten we onder de naam NKV-dames het programma van dit seizoen. Maar dat is niet juist. Het betreft hier het seizoen werk van de Katholieke Vrouwen Orga nisatie 1980 (secretariaat: Schuberthof 31). Deze Waddinxveense vrouwenorgani satie - waarover we nog niet eerder heb ben bericht - is op 27 maart van dit jaar opgericht. De Katholieke Vrouwen Or ganisatie 1980 heeft officiële en bis schoppelijk goedgekeurde statuten en is ingeschreven bij de Kamer van Koop handel onder het nr. V 410004. De afde ling Waddinxveen is één van de vele af delingen en kent geen eigen statuten. cuiuaigv icgvn ^uiu-nniKd. land, Frits Muller, Jos Collignon, Peter van Straaten en Kees Wille- men maakten de illustraties. De campagne voor een olieboycot tegen Zuid-Afrika en voor terug- J trekking van Shell uit dat land wordt in Nederland op grote J schaal gesteund door o.a. poli- 2 tieke partijen, vakbonden, kerken en andere organisaties. Ook in Waddinxveen zal "De laat- 2 ste druppel” door leden van de PSP, PPR en een aantal anderen 2 verspreid worden. Wilt u meer in- formatie of meedoen met de ver- 2 spreiding bel dan Emka Krös- a 2 schell, tel. 6267 of Wim van Bree- men, tel. 2747. 2 WADDINXVEEN De Vorige week dinsdagmiddag uitgeschreven vergade ring van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw is niet doorgegaan wegens gebrek aan belangstelling van de zijde van de com missieleden. Voorzitter P. F. J. van Schie (CDA) moest de bijeenkomst, die een uur eer der dan normaal zou beginnen (vier uur), afgelasten, omdat na een half uur wachten alleen nog C. A. A.Wijnen (PvdA) en ing. C. van ’t Hoog (CDA) aanwezig waren. De heren F. H. de Ruijter (VVD) en D. Uitbeijerse (SG ■P/HKV/GPV) hadden tevoren al later weten niet te zullen kunnen komen we gens bezigheden elders, maar ook de man op wie de hoop was gevestigd om te kunnen vergaderen, de heer H. P. Bartf- (D’66), liet desgevraagd weten onmoge lijk op tijd in het gemeentehuis te kun nen arriveren. En omdat twee aanwe zige leden te weinig is om te vergaderer moest de commissiebijeenkomst wor den uitgesteld tot komende vrijdagmor gen. Om half negen ’s morgens wordt dan be gonnen met de afhandeling van deze a genda: 1. vaststelling verslagen dd. 25 en 3( september 1980. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Verslag volkshuisvesting 1979. 4. Toelichting van het college van bur gemeester en wethouders op dr ontwerp-begroting 1981, voorzove de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw betreffende. 5. WijkZuidplas: rapport van de complementair werkgroep bestemmingsplan Wijl. Zuidplas; ontwerp-bestemmingsplan Wij: Zuidplas 1980; 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. De totaal uitslag luidde; 1. Gouda 642 pnt., 2. Capelle a/d Ijssel 630 punt., 3. Bodegraven 624 pnt., 4. Boskoop 618*/2 de aanschaf van een nieuwe bus voor pnt., 5. Reeuwijk 612*/2 pnt., 6. Wad- dinxveen 603'/2 pnt., 7. Nieuwerkerk a/d IJssel 595'/2 pnt., 8. Moerkapelle 594‘/2 pnt., 9. Zevenhuizen 590 pnt., 10. Moor drecht 586 pnt. Als wedstrijdobject was uitgekozen het gemeentelijk terrein aan de A. P. v. Ne slaan te Boskoop, waar in één van de derde rolstoelbus over te gaan. "i i” i i pe njeuwe buS wordt uitgevoerd met een speciaal hefplateau, een lift waar mee de passagier met zijn rolstoel in en uit de bus wordt gebracht. Het ligt in de bedoeling de bus in te zetten bij het sterk toenemende rolstoelvervoer; sinds de invoering daarvan zo’n tien jaar geleden wordt steeds vaker een beroep gedaan op deze speciale vervoersmoge lijkheid. Besprekingen zijn thans gaande over het inzetten van de nieuwe bus bij een nieuw georganiseerd rolstoelvervoer in Gouda en Omstreken. Naar verwach- WADD1NXVEEN Het 20-jarig jubi leum van de christelijke school voor la ger houdkundig en nijverheidsonder wijs (LHNO) ”De Rank” aan de Es- doornlaan is op feestelijke wijze ge vierd, zoals we vorige week aan de hand van een foto al lieten zien. Donderdag 2 oktober stond in het teken van de geheel vernieuwde gymnastiek zaal, waarvan de vloer nog moest wor den betaald. Een druk bezochte bazar met fancy-fair en een rommelmarkt brachten maar liefst f 3.000,op, dat voor de penningmeester van WADDINXVEEN Ds. W. Verboom van de Centrale Hervormde Ge meente zal maandagmiddag 27 oktober de officiële opening verrichten van de geïntegreerde hervormde school voor kleuter- en basisonderwijs Bethel aan de Heggewinde 22a. Dit hebben voorzitter N. Bakker en secre taris J. W. van de Werken van de Vereniging tot Stichting en Instandhou- 2 ding van Nederlands Hervormde Scholen meegedeeld. DOMPER En zo kon de Bouw dan eindelijk toch beginnen. Het ziet er echter naar uit dat het schoolbestuur het gelijk aan haar kant krijgt met haar overtuiging dat de school te klein is gebouwd. Want met in gang van het nieuwe cursusjaar zijn niet Voorafgaande aan de officiële ingebrui- kende uitstel van de bouw. Intussen be- vier lokalen voor het basisonderwijs no- kname, welke om 15.15 uur begint, is er gon het gemeentebestuur twijfels te krij- dig maar vijf en heeft de afdeling kleute- gen of een 6-klassige basisschool met ronderwijs een wachtlijst. Dus toch drie klassen voor kleuteronderwijs wel nodig zou zijn. Dat betekende weer ein deloos touw trekken met het schoolbe stuur over de grootte van de school. Het einde is gekomen. schoolbestuur moest tenslotte het hoofd De bouwer van de school is bouw- en buigen bij het voorstel tot bouw van vier aannemingsbedrijf Gebr. Verschoor uit klassen voor het kleuteronderwijs met een gezamelijke gemeenschapsruimte. Waarmee tegelijkertijd de bezwaren van de omwonenden waren weggenomen. WADDINXVEEN Bij de zaterdag in digen van een periode van acht jaar met Boskoop door de wedstrijdkring "Tien wat de huisvesting betreft meer diepte- gemeenten” Gouwe-IJssel" gespeelde dan hoogtepunten. Het begon al moei- brandweerwedstrijden hoge druk tevol bij de stichting met chaotisch ver lopende gemeenteraadsvergaderingen ome' was dat drie hervormde scholen te veel 2 WADDINXVEEN In maart van dit jaar is in Waddinxveen veel 2 aandacht besteed aan de olieboy- c 2 cotaktie tegen Zuid-Afrika. In ons dorp is toen op verschillende pun- 2 ten aan automobilisten een actie- 2 boekje uitgereikt. Er zijn vragen gesteld in de gemeenteraad en ook 2 2 in een aantal kerken is aan deze 2 actie aandacht besteed. In de Tweede Kamer is daarna een 2 2 beslissing over het instellen van 2 een olieboycot tegen Zuid-Afrika 2 uitgesteld. Dit gebeurde, na een u 2 uitvoerige discussie, waarbij de re- gering tenauwernood aan een mo- 2 tie van afkeuring ontsnapte. a 2 In oktober zal de Tweede Kamer opnieuw debatteren over het in- 2 stellen van deze olieboycot. Mini- 2 ster Van der Klauw van Buiten- landse Zaken zal uiteen moeten 2 2 zetten wat zijn besprekingen met 2 de Scandinavische landen en met 2 België en Luxemburg hebben op- a geleverd. 2 Om de discussie over deze zaak 2 nieuw leven in te blazen heeft het a 2 Komitee Zuidelijk Afrika de ac- 2 tiekrant ”De laatste druppel” uit- 2 gegeven. Alle argumenten vóór a 2 een boycot en vóór het isoleren van het apartheidsbewind worden 2 nog eens op een rijtje gezet. 2 In "De laatste druppel" staan een a artikel over de dagelijkse praktijk van de apartheid en intervieuws c 2 met de zwarte predikant Allan Boesak en met Thomas Nkobi, 2 een van de leiders van het ANO a 2 Jan Blokker schreef een commen- taar op de kronkelige argumenta- 2 2 tie waarmee de regering een olie- 2 boycot tegenhoudt (Wat zou Van der Klauw in 1936 hebben ge- 2 Daarnaast geeft de krant de ant- 2 woorden op 5 vragen die telkens a 2 weer in de discussie opduiken en beschrijft in het kort de geschiede- 2 - nis van een internationaal olie- 2 Na openingsbijeenkomst volgt een 2 embargo tegen Zuid-Afrika. Op- receptie, waarbij men tevens in de gele- - genheid is om de school te bezichtigen. De opening en receptie vormt het sluit stuk van een dag vol activiteiten, die omvatten de ingebruikname van de school door de leerlingen tijdens een bijeenkomst in de gemeenschapsruimte met personeel, oudercommissie en be stuur (10.00 uur), een programma van de leerkrachten voor de kinderen LI .30 uur) en een "open huis” voor ouders van leerlingen, leden en belangstellen den (19.00uur). FINANCIËN WADDINXVEEN De raadscommis sie voor de financiën komt donderdag middag 16 oktober om vijf uur in open bare vergadering bijeen voor de afhan deling van deze agenda: 1. Notulen vergadering 25 september 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. brief d.d. 11 september 1980 van de gemeente Woudenberg inzake 2e begrotingswijziging 1980 Interge- meentelijk automatiseringscentrum; b. brief d.d. 10 september 1980 van de Chr. sportvereniging ”Be Fair”, afd. voetbal, inzake exploitatie club huis (baropbrengst); c. rekening 1979 St. Maatschappe lijke Dienstverlening Zuidplas; d. rekening 1979 en begroting 1980 van de Stichting Dierentehuis "Midden-Holland”; e. advies d.d. 12 september 1980 van de afdeling financiën inzake school- tandverzorging; f. rapport Centraal bureau voor ver ificatie en financiële adviezen, Ac countantskantoor van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, inzake vergoeding gebruik sporthal aan de Sniepweg t.b.v. het gymnastiekon derwijs bij de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum; g. brief d.d. 5 maart 1980 van de On- dememerskring "Industrieel contact Waddinxveen” inzake de opbrengst van de onroerend-goedbelastingen over 1976 en de advisering hierover d.d. 22 september 1980. 3. Krediet vervanging meubilair bijzon der kleuteronderwijs "Kruimeltje” (ƒ15.562,—). 4. Krediet aanschaffing gymnastiekma- teriaal bijzondere kleuterschool "Woelwater” f 2.920, 5. Krediet aanschaffinggymnastiekma- teriaal bijzondere kleuterschool Pr. Beatrix 649, 6. Economische uitvoerbaarheid wijk "Zuidplas 1980”. 7. Rondvraag. en perslucht is een ploeg van de Wad dinxveense brandweer onder bevel- idat het gemeentebestuur van mening voering van hoofdbrandwacht H. N. d-t .......2. scheler, t: .rel Vink met 603‘/2 punt geëindigd op een waren voor Waddinxveen. De meerder- zesde plaats. heid van de raad zei evenwel ja en kon Eerste in deze al sedert een groot aantal eerst met basisonderwijs en enkele jaren jaren terugkerende sportieve ontmoe- later met kleuteronderwijs in deze ting was de ploeg van de Goudse brand- nieuwbouwwijk worden begonnen. weer met 642 punten gevolgd door Ca- De definitieve huisvesting werd een ja- pelle a/d IJssel en Bodegraven resp. met renlange onderhandelen tussen 630 en 624 punten. Gouda leverde bo- gemeente- en schoolbestuur. Werd vendien de beste bevelvoerder en de eerst gedacht aan een volledig nieuwe perslucht-ploeg resp. met 184 en 139‘/2 school, later besloot het gemeentebe- punt. stuur de kleuterschool De Kleine Basis De Waddinxveense bevelvoerder had uit te Bouwen tot een negen klassige kennelijk zijn dag niet want hij werd met kleuter-en basisschool, waarvoor de ge- 157 punten laatste. Desalniettemin meenteraad toen een krediet van 1 mil- kreeg de Waddinxveense ploeg het joen gulden beschikbaar stelde. Maar hoogste aantal bonificatiepunten (5) daar waren de omwonenden het weer voor de snelle redtijd en dat is toch zeer niet mee eens om redenen van verkeer- belangrijk. soverlast en het verloren gaan van te veel groen. Het in beroep gaan bij de Kroon bete-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19