Be Fair trok toch aan langste eind Korbis deelt klappen uit WEEKBLAD - SPORT In derde wedstrijd om KNVB-beker Florida hield jeugdtournooi met 56 deelnemers P. v. d. Laan stevent af op schaaktitel HERFSTDAG VAN HSW TOOS-basketbal saai naar winst Volleyballers Be Fair goed op dreef Belangrijke hockeywinst Persoonlijk damtournooi voor de jeugd WADDINXVEEN - De 6 janu ari 1981 driekwart eeuw oud zijnde damvereniging Excelsior heeft diverse jubileumactivi teiten op het programma staan. Een van deze activiteiten zal een persoonlijk damtournooi voor de Waddinxveense lagere schooljeugd zijn. Dit toumooi zal worden gehouden op maan dag 20 oktober om 9.35 uur, in het Geief. Verenigingsge bouw Het Trefpunt. De voor ronden zullen worden gespeeld van 9.35 uur tot 12.10 uur. Er zijn in totaal 8 prijzen beschik baar gesteld. VASTE LAGE PRIJZEN! U i Supersnelle kollektie jonge mode en jeans voor alle dag T0RBAS A WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 5 een zeer belangrijke wedstrijd is. ZUIDKADE 6 - WADDINXVEEN natuurlijk iets wat i o WADDINXVEEN - Pieter v.d. Laan lijkt bij de Waddinxveense Schaak- 2-6 4-4 8-0 6-2 6-2 4-4 1-7 0-1. 1-0. afg.. 1-0. 1-0. 1-0. 1-0. 0-1. 0-1. afg. 1-0. 1-0. 0-1. 1-0. 1-0. 0-1. J Bij de jeugd verdienen de beide pupillen achttallen uit de C klasse een compli ment. Zowel Cl als de C2 ploeg wonnen hun wedstrijden. Voor de Cl ploeg bete kent dit een koppositie. Matchwinnaar werd hier Peter Slootweg die het enige doelpunt scoorde tegen het team van De Bermen. WADDINXVEEN Zaterdag-tweedeklasser Be Fair heeft in de derde ronde van het KNVB-bekertournooi onverwacht veel moeite gehad met ESTO. Deze op zondag in de vierde klasse van de KNVB acterende ploeg uit Bodegraven liet Be Fair lange tijd in onzekerheid of het het bekera- vontuur kon voortzetten. Pas in de slotfase was het Be Fair dat aan het langste eind trok door een 1-0 achterstand in een 1-2 voorsprong om te Veglo (Leiden)-FIorida 3 Flair 7 (Alphen a/d Rijn)-Florida 4 3-5 Florida 5-Schoonhoven 4 Apollo4-Florida 7 D.V.0.5 (Schiedam)-Florida 8 Florida 8-Ommoord 10(R‘dam) Florida 9-Flair 9 Florida 10-Sla U Fit 3 (Gouderak) 3-5 belangrijker overwinning tegen mede- en ander kan koploper Spirit uit Vlaardingen. Onder - slechte weersomstandigheden werd een score van dertig verdiende 8-1 overwinning behaald. De wind mee had. Esto echter verdedigde (13) en Anita v. d. Starren (13), voor het bal regelmatig op de helft van Be Fair. Niettemin kreeg het Waddinxveense elftal de beste kansen op eert voor sprong. Kees Verbree en Aad Bos even wel maakten van de mogelijkheden geen gebruik, waardoor de rust met een 0-0 stand aanbrak. Na de hetvatting aanschouwden de toe schouwers aanvankelijk hetzelfde mid- denveldspel van de eerste helft. Daar kwam verandering in toen naeen kwar tier spelen Gerard Massar uit een goed lopende aanval Esto op voorsprong bracht. Esto bleef vervolgens in het of- De volledige uitslagen luiden: L. Ellers - P. v.d. Laan P. v.d. Laan - G. Besemer W. v. Randwijk - J. Muit E. Philipse - L. Ellers A. Kardol - A. Versluis B. Joosten - H. de Vries W. v. Oort - A. v.d. Starre H. Smitskamp - H. de Roodt G. Burger - L. Bloem G. Torenbeek - A. Dirksen C. v.d. Ree - J. Ponsioen J. v. Oort - H. Hulsman T. Servaas - J. Kleiweg J. Meuleman - A. v.d. Eijck F. Ritter - M. Sonneveld A. v.d. Berg - E. Ket M. de Bruin - C. Asscheman 1/2-1/2. P. v.d. Heyde - H. v. Gils 0-1. WADDINXVEEN Zaterdag voor een week hield de Waddinxveense bad mintonclub Florida een jeugd- enkelspel-toernooi voor de leden. De 56 deelnemers speelden ieder 4 wedstrij den en dat leverde in de sporthal ”de Sniep” veel spanning en speelplezier op van 11 tot 18 uur. Door de doorstroming van een aantal jongens en meisjes naar de senioren en van de B- naar de A-groep was de strijd min of meer open. Bij de jongens A toonde Dirk Jan v. Drunen (15) de afge lopen maanden de grootste vorderingen te hebben gemaakt. Zelfs de finale wist hij toch wel verrassend te winnen met 15-8 3-15 15-11 van Pierre v. d. Heiden (17), die eerder pas na 3 kwartier spelen Martin Sonneveld (17) met 15-11 8-15 15-14 had verslagen. Sandra Klinkhamer was bij de meisjes met ruim verschil won: 15-15, 15-5 en doch allesbehalve vlekkeloze partij. V.d. Berg maakte de laatste en dus beslissende fout. De partij De Bruin-Asscheman, niet meetellend voor de groepscompetitie, eindigde in remise. V.d Heyde, team leider van het derde, moest in ’’eerste tientaller” van Gils zijn meerdere erkennen. De Gouwe Rijders (au(oclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters ruitersportIjsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Zaterdag 18 ok tober houdt de hengelsportvereniging Waddinxveen haar jaarlijkse herfst- dag-concours. Deze wedstrijd welke een ’’alle maten-concours” is, wordt gehouden in de Oude Rijn nabij Bodegraven. Het inschrijfgeld be draagt f 4,- en de vertrektijd van het station is 07.00 uur. De herfstavond wordt gehouden op dinsdag 11 november a.s. in gebouw 't Trefpunt aan de Stationsstraat. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen. WADDINXVEEN Zowel het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging als het tweede bleven dit weekeinde ongeslagen. Het eerste behaalde thuis tegen Vitesse een ongelooflijke score van 30-2, ter wijl het tweede uit tegen medekoploper Spirit een royale 8-1 zege wist te behalen. Door deze resultaten blijven de Korbis-twaalftallen ruim aan kop van de ranglijst. Korbis III was dit weekend vrijaf. Dat men van het eerste korfbaltwaalftal van Korbis wel het een verwachten, weten we zo langzamer hand wel. Echter een gingen met 11-15 en 10-15 verloren. DAMES In de derde landelijke divisie troffen de dames van Be Fair hun collega’s van PVC. Deze in Den Haaggespeelde wed strijd werd door de Waddinxveense da mes met 1-3 gewonnen. Via erg goed volleybal kwam een 15-12 winst in de eerste set tot stand. Hierop volgde een minder goede tweede, die dan ook ver lies bracht (15-13). Vervolgens namen de Waddinxveense dames revanche voor deze tegenvaller (3-15 winst in de derde set) en maakten het karwei af in de vierde set: 12-15. In die laatste set overigens maakte Be Fair een 7-1 ach terstand goed. Het tweede en derde damesteam van Be Fair vochten een zusterstrijd uit, die eindigde in een 3-0 overwinning voor de meer geroutineerde dames van het derde team. Onder leiding van spelver- deelster Hannie Westerhuis kwamen de volgende setstanden uit de bus: 15-11, 15-8 en 15-5. buigen. Be Fair begon compleet aan het duel, fensief, kreeg via Frans van de Poll en maar Esto moest de gebroeders Axel en Jacques Winkel ook de gelegenheid de Ruud van Uffelen wegens blessures mis- score uit te bouwen en zag Be Fair iet- sen. De Waddinxvenershadden voorde wat paniekerig reageren, pauze een duidelijk overwicht, dat mede tot stand kwam omdat de ploeg de wind mee had. Esto echter verdedigde duidelijk de sterkste. Conny v. d. Hijden zich bekwaam en kwam met goed voet- 1 T A—JOx1 n X 1X eerst in A, deden het ook erg goed. Bij jongens B speelde vooral Jeffry v. Ham (10) een goed toernooi, maar Bart Moors (11) toonde zich toch weer de sterkste met 15-11 10-15 15-7. Bij de meisjes t.m. 12 jaar de twee met de mee ste ervaring in de finale. Michelle Jon- gejan (12) plaatste beter en won dusdui- delijk van Ellen Petersen (12). Een ver dienstelijke derde plaats was voor Ellen Bos (II). EINDSTANDEN Jongens A: 1. Dirk Jan v. Drunen, 2. Pierre v. d. Heiden, 3. Martin Sonne veld, 4. Dick Schaap, 5. Wim Verschut. Jongens B: 1. Bart Moors, 2. Jeffry v. Ham, 3. Edwin Bernard, 4. Rémon v. d. Zijden, 5. Peterde Kooter. Meisjes ASandra Klinkhamer, Anita v. d. Starren, Connie v. d. Hijden, Karin Versteeg, Mirande v.d.Zijden. Meisjes B: Michelle Jongejan, Ellen Pe tersen, Ellen Bos, Inge Leunis, Jacque line Fillekes. COMPETITIE (SENIOREN) Uitslagen afgelopen week: Aristo 1 (Scheveningen)-Florida 1 WADDINXVEEN Het herenteam van Be Fair-volleybal blijft in de promo tieklasse van de competitie de aandacht op zich vestigen door hun derde duel te gen VVV met 3-2 te winnenHet ging dit keer moeizamer dan voorheen met Be D e Fair, dat echter de sets die het won wel doelpunten tegen een toch niet zo’n acht gescoorde treffers werden gelijktij- ‘j r zwakke tegenstander als Vitesse uit Ba- dig over beide speelhelften verdeeld. 15-3 in respectievelijk de tweede, vierde rendrecht is natuurlijk iets wat een en vijfde set. De twee overige sets rechtgeaarde korfballiefhebber niet alle weekenden meemaakt. Toch werd deze sensationele uitslag een feit op het grasveld aan de Sniepweg. Wie Korbis ziet spelen - in deze klasse althans - vraagt zich alleen maar af hoe hoog de overwinning deze maal zal zijn. Want dat er gewonnen zal worden en gaat worden staat nu wel vrijwel vast. Het arme Vitesse, dat reeds met rust te gen een 15-2 achterstand aankeek, werd j J X I 1 1 f. i o Op werkelijk alle fronten was Korbis de betere ploeg. Conditioneel als zowel technisch als tactisch lieten de Wad dinxveners de toeschouwers het nodige zien. Fraaie staaltjes middenvak- en aanvalsspel waren hier dan ook het ge volg van. Politieman Jan Minekes smaakte het genoegen het 100e doel punt voor Korbis te scoren. De stand was toen reeds 26-2 geworden. Het voor Vitesse verlossende einde kwam met 30- 2. KORBIS II Korbis II behaalde zo mogelijk een nog in de tweede helft compleet afgedroogd, vereniging WSV regelrecht op de ti tel in IA af te gaan. Nadat eerst Ellers zijn tegen hem afgebroken partij zon der verder te spelen had opgegeven, kon ook Besemer hem vorige week de voet niet dwars zetten. Muit blijft het in deze groep verrassend goed doen. Afgelopen week brak hij zijn partij tegen v. Randwijk in gun stige stand af. Philipse kreeg al vroeg in de partij een presentje van Ellers en won snel. Kardol en Versluis speelden een moeilijke partij die in de beginfase veel tijd vergde. Toen de tijd begon te nijpen vergaloppeerde Versluis zich en gaf, zoals analyses achteraf aangaven, een vrijwel zekere remise uit handen. De enkele weken geleden afgebroken partij Joosten- de Vries werd door Joosten gewon nen. In IB kreeg leider Smitskamp zijn eerste nul te slikken en wel van de Roodt, die daarmee zijn score op 50 procent bracht. Een foutieve paardmanoeuvre van v.d. Starre kostte hem 2 pionnen tegen W. v. WA DDINXVEEN Na hel verlies van vorige week heeft het eerste herenteam van de hockeyvereniging Waddinxveen weer een belangrijke winst geboekt: In een vrij rommelige wedstrijd werd H.D.S. thuis met 1-0 verslagen. Hier mee werd meteen twee punten afstand genomen op HDS. De eerste helft was voor Waddinxveen, ondanks enkele gevaarlijke uitvallen van omdat hij de gasten, succesvol. Jan Maassen - - scoorde vrij Vroeg het winnende doel punt. In de tweede helft waren de rollen totaal omgekeerd, maar dankzij enkele fraaie reddingen van de sterk keepende Maurice Lagendijk hield Waddinxveen het eigen doel schoon. Pas tegen het einde van de wedstrijd kon een technisch beter Waddinxveen on der de druk van de fysiek hard spelende gasten vandaan komen, doch de stand bleef 1-0. Volgende week wordt de eer ste competitiehelft besloten met de thuiswedstrijd tegen Capelle. DAMES De Waddinxveense dames verloren hun eerste punten in de wedstrijd tegen het technisch en conditioneel betere HDS. Het initiatief werd vroeg uit handen ge geven en tegen de rust keken de dames tegen een 2-0 achterstand aan. Kort voor tijd bepaalde Toos Rutten de stand op 2-1. Hierna kwam Waddinxveen sterk terug, maar mede door het slecht nemen van de strafcorners, kon niet meer gescoord worden Daar aan een dergelijk tournooi slechts door een bepaald aantal scholieren kan worden deelge nomen is bepaald, dat elke ba sisschool 4 scholieren aan dit tournooi kan laten deelnemen. De wedstrijdleiding en arbitra ge is in handen van de jubileum - commissie van de damvereni ging Excelsior. WADDINXVEEN De heren-senio- ren van TOOS-basketbal speelden in het afgelopen weekeinde in Pijnacker een matige wedstrijd tegen Guards, welke door de Waddinxveners met 46-54 werd gewonnen. TOOS was deze wedstrijd begonnen met een 2-8 voorsprong, welke stand veran derde in 11-10 voor de basketballers uit Pijnacker, omdat TOOS slecht verdedigde. TOOS schakelde over op een zóne-verdediging. Hierdoor kwam Guards weinig meer aan scoren toe en de ruststand werd 23-27. In de tweede helft gebeurde er weinig noemenswaardig, zodat en de vrij saaie en slechte wedstrijd eindigde in een 46-54 overwinning voor TOOS. De senioren speelden nog minder goed als het eerste en ze verloren dan ook met 24-78 na een 12-38 rust stand. De dames kadetten I wonnen voor de eerste keer door het Zoeter- meerse Zoebas met 24-41 te verslaan. In de eerste helft werd weinig ge scoord en de ruststand was dan ook maar 11-10 in het voordeel van TOOS. Maar door een grotere inzet van de Waddinxveense meisjes won nen ze met een vrij groot verschil. De meisjes kadetten II konden thuis niet winnen van For Wodians uit Voorhout. Vooral door het goede schieten van For Wodians konden deze de voorsprong, die ze in de eerste minuten hadden genomen, uitbouwen. De eindstand werd 23-41 na een 10-19 ruststand. De jongens-adspiranten hadden een druk weekend want ze moesten zowel vrijdag als zaterdag spelen. Vrijdag moesten ze tegen het Haag se team Tekkels-Jumpers spelen. Na de eerste helft met 29-36 achter gestaan te hebben kwamen de Wad- Oort, die daarna de zaak technisch bekwaam afwikkelde. Burger moest het hoofd voor Bloem buigen. De partij Torenbeek-Dirksen werd in IIA afgebroken in een stelling waarin Torenbeek duidelijk aan de winnende hand is. V.d. Ree bleef Ponsioen de baas. Hulsman trok met jeugdige overmoed wat al te voortvarend ten aanval, iets wat men tegen een routi nier als J. v. Gort niet ongestraft kan doen. En dat bleek dan ook. Klei weg trok tegen Servaas aan het lang ste eind. In groep IIB bleek Littooy niet op gewassen tegen wedstrijdleider Oos- terloo. In deze groep wonnen ver der Meuleman van V.d. Eijck en Rit ter van de jeugdige Sonneveld. V.d. Berg en Ket speelden een zeer lange, Kennelijk had de ploeg deze tegenstand niet verwacht, want het duurde enige tijd eerde Waddinxveners zich hervon den. Ondanks de tegenwind werd Esto hierna in defensief opzicht op de proef gesteld, hetgeen tien minuten voor het einde een doelpunt van Wout Roskam opleverde. De bal werd enkele keren in geschoten alvorens hij de doellijn pas seerde: 1-1. In de laatste minuut van de wedstrijd kwam de beslissende treffer tot stand. Toen iedereen al aan verlengen dacht was het Kees Verbree die naeen voorzei van Aad Bos Be Fair op 1-2 zette. Koert van Rijn was toen inmiddels bij Be Fair vervangen. Zijn plaats werd ingenomen door Ben Yahya. Tevens kregen twee Waddinxveners een waarschuwing van de scheidsrech ter: Cor van Triet en Piet Koele. Dat Esto met positief voetbal het hoger spe lende Be Fair tot een uiterste krachtsin spanning had gedwongen was een compliment op zich. Als deze jonge ploeg bij elkaar blijft kan men er in Bo degraven nog plezier aan gaan beleven WADDINXVEEN Waddinxveen-zondag speelde het afge lopen weekeinde tegen de tweedeklas ser Groeweg en behaalde een, gezien het spelbeeld, juiste uitslag van Ö-0. Aanstaande zondag speelt Wad dinxveen in het sportpark "de Sniep" tegen Donk uit Gouda. Wat voor beide ploegen, gezien de stand op de ranglijst, dinxveense jongens goed terug en in de laatste minuut maakte ze zelfs nog gelijk door middel van een straf- worp en de stand was 57-57. In de daarop volgende verlenging namen de jongens van TOOS snel een voorsprong en ze wonnen met 70- 63. Zaterdags speelden ze tegen DAS Delft en ook in deze wedstrijd kwa men ze in de eerste helft flink ach ter te staan, namelijk 36-21. Ook de ze keer kwamen ze goed terug en in de 15e minuut stonden ze met 4 pun ten voor. Maar mede door het uit vallen toen van de topscorer Marcel Vermeer (5 p’s) verloren ze net met 60-58. De eerder genoemde Marcel Vermeer verdient nog een speciale vermelding j in twee wedstrijden maar liefst 85 punten maakten een gewel dige prestatie. De meisjes adspiranten II verloren tenslotte nog met 38-13 van Grasshoppers. ritehudl_

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 27