Heidelberg voor fietsers Nieuw schip voor Jahre Line tussen Kiel en Oslo Goedkope vakantie in Rijnland-Palts M rul I III 'Sè' VIKING VAKANTIES I Si Ook aan de fitheid van de gasten heeft men in Heidelberg gedacht gedacht. Voor alien die Heidelberg en haar Inlichtingen: Verkhersverein, 6900 Heidelberg, Tel. 0949 - 6221 - 21881. Duits Reis-Informatiebureau, Spui 24, Amsterdam, tel. 020 - 241293/94/95. Duitse Dienst voor Toerisme, Luxemburgstraat 23, Brussel, tel. 02 - 5 12 77 66. - De Noorse rederij Jahre Line brengt op 4 februari 1981 een nieuw passagiers schip in de dienstregeling tussen Oslo - Kiel. Dit vervangt het m.s. ’’Prinsesse Raghild” (8500 brt) dat 15 jaar lang in de vaart was op de Kiel-Oslo-route. In het vakantie-aanbod van D. Burger Zoon b.v. in Rotterdam zijn voor de winter 1980/81 opnieuw de populair geworden Vikingvakanties opgenomen. Meer wintersportvakantiemogelijkhe den in Noorwegen in de brochure Vi king Vakanties winter 1980/81 in win ters Noorwegen op aanvraag bij D. Burger Zoon b.v., Willemskade 14, Rotterdam. Duitse Dienst voor Toerisme, Luxem burgstraat 23, Brussel, tel. 02-5127766. Duits Reis-Informatiebureau, Spui 24, Amsterdam, tel. 020 - 241293/94/95. 3® Volgens Tore Andersen, administratief directeur van de Jahre Line hebben de namen m.s. ’’Kronprins Harald” en m.s. ’’Prinsesse Raghild” in de afge lopen 20 jaar veel bijdragen aan de bekendheid van Noorwegen als vakan- tot het all-in arrangement. Voordelig zijn ook de arrangementen van de tal rijke kuur-badplaatsen in Rijnland-Palts. Bad Marienberg b.v. komt tot 15 no vember met een 21-daagse kuur met volpension vanaf DM 693,-. Inbegre pen zijn de logeerbelasting, het een maal per week ondergaan van de kuur en het dagelijk gebruik van buitenbad, overdekt zwembad, solarium of sauna. Met wandelstok en wandelkaart, waar op reeds tochten voor hele of halve dagen zijn aangegeven, worden de gas ten in Keil (Hunsrück) ontvangen. tieland in Europa. In de afgelopen 20 jaar liet de Jahre Line vier nieuwe schepen bouwen. Wie niet alleen op grond van bont gekleurde foto’s in prospectussen be palen wil waar en hoe zijn vakantie door te brengen, zou zich eens de brochure ’Rheinland-Pflaz Uriaubpau- schal 1980’ moeten laten toezenden. Deze brochure is onlangs uitgegeven door het ’Fremdenverkhersverband’ van dit bekoorlijke vakantiegebied en bevat 30 bladzijden informatie over voor delige arragementen met nauwkeurige beschrijving van alle aanbiedingen en faciliteiten, die bij de op dit ogenblik geldende prijzen zijn inbegrepen. Ook 1111 hotels, appartementen, ’Gasthöfe’ of pensions - alsmede interessante excur sies in de omgeving, worden gedetail leerd beschreven. Zo biedt b.v. een vakantiehotel in de zuidelijke Eifel buiten het hoogseizoen 7 dagen vol- pension aan voor DM 294,-. Het hotel, met een groot bos- en een klein wild park, 12 rijpaarden en 4 pony’s, over dekt zwembad, kegelbaan en tafelten- nishal, is gewoonweg ideaal voor een gezinsvakantie vol afwisseling. Dag tochten te paard, een dansavond en uit stapjes in de naaste omgeving behoren Prinses Raghild, mevrouw Lorentzen, ging hiermee akkoord dat het nieuwe schip weer haar naam draagt. Daarmee zet de Jahre Line de traditie voort van passagiersschepen op de Oslo-Kiel- route met koninklijke namen. ze weer worden genoemd in het nieuwe winterprogamma. De plaatsen Vinje en Norefjell zijn gemakkelijk bereikbaar. De twee nieuwe bestemmingen van het vorig seizoen in Vinje (Telemark) en Norefjell (100 km. ten noorden van Oslo) waren een succes. Vandaar dat schilderachtige omgeving per stalen ros willen leren kennen, is het arragement ’Heidelberg für Radler’ samengesteld. Voor DM 95,-, resp. DM 131,- krijgen de ’pedaalridders’ twee overnachtingen met ontbijt, een buurfiets voor een dag, een menu ’Heidelberger Studentenliebe’ en een vesperbrood (broodmaaltijd om ca. 16 uur) in een dorpsherberg in het romantische dal van de Neckar. Mochten de weergoden een streep door de rekening halen, dan organiseert het Verkehrsverein een rondrit door de stad met in aansluitng daarop een wijnproeverij in efn gezellige Heidelbergse ’Weinstube’. De fietsers zullen veel nut hebben van de pas verschenen fietstochten Badische Bergstrasse’. afzonderlijke onderkomens - vakantie- Vanaf DM 116,- voor logies met ont- - - - - - bijt kunnen hier de wandelliefhebbers een 7-daagse vakanmtie doorbrengen. De prospectus ’Rheinland-Pfalz Ur- laubpauschal 1980’ kan graits worden aangevraagd bij: Fremdenverkehrver- band Rheinland-Pfalz, Postfach 1420, D-5400 Koblenz, Telef. 0949-261- 35025. Bijzonder voordelig zijn de wintersport vakanties in jeugdherbergen. Bijv, in januari 1981 in de jeugdherberg Hovde- tun in Gjovik: f.725,- voor acht dagen volpension, inclusief vliegtour Amster dam - Oslo v.v., transfer van vliegveld naar Gjovik. In de Noorse jeugdher bergen zijn kamers voor twee en vier personen, een leeftijdsgrens is er niet. De nieuwe ’’Prinsesse Raghild” is met 16.000 brt aanzienlijk groter dan de oude naamgenoot en het m.s. ’’Kron prins Herald” (12.500 brt). Het nieu we schip (170 meter lang, 24 meter breed en een diepgang van 5,50 meter) wordt gebouwd bij Howaldtswerke- Deutsche Werft AG in KielHet nieu we schip lijkt uiterlijk veel op het m.s. ’’Kronprins Harald”, maar is 13 meter langer en 4000 ton groter. Bovendien is er meer plaats voor passagiers (896) en auto’s (600). Dat is 20% meer. Per eigen auto kan worden gereisd met de Jahre Line van Kiel naar Oslo. In de periode van 16 februari tot 30 maart kan worden geprofiteerd van een spe ciale aanbieding. Tien dagen uit en thuis: rijden met eigen auto naar Kiel, oversteek met een van de schepen van de Jahre Line naar Oslo, slapen aan boord. Na aankomst in Oslo 2 a 21/2 uur rijden naar Gjovik (ten noorden van Oslo), 6 dagen winter sportva- kantie in hotel. De 9e dag trugrijden naar Oslo. Met de Jahre Line terug varen naar Kiel. De 10e dag aankomst in Kiel 09.00 uur. Aansluitend thuisrit. Prijs/. 575,-p.p. plus175,-voorde auto, incl. retourbiljet Jahre Line met bed in 2-persoons binnenhut, 7 dagen halfpension in hotel, kamers met douche en toilet. Er zijn veel technische snufjes op het nieuwe schip zoals een hypermodern communicatiesysteem, ’’vloeibaar” isoleenmateriaal tussen hutten en scheepsdekken en uiteraard stabilisa toren. Voorts natuurlijk veel salons, een bar, cafetaria en een koffiesalon, maar ook een conferentiezaal voor 200 personen compleet met audiovisuele apparatuur, een aparte t.v.-kamer en een speelruimte voor kinderen. Mii sfe X z. V gxï:

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 29