Middenstand blijft tegen forse uitbreiding van AH SpaarBank Rotterdam SJ T Riolering in Waddinxveen Huisorkest bij Jazzclub Zoetermeer 'Ook al kost ons verzet duizenden guldens Waddinxveners kwart eeuw bij Mulder’s /Zilvervloot Junior Sparen Een ander cadeau-idee! Geef kinderen tot 11 jaar hun eigen spaarrekening. Met boven de rente van het gewone spaarbankboekje 3% extra rente. Piek-Fijn bankrekening Een heuse bankrekening voor jongeren tussen 11 en 18 jaar. En, let op: met f/A/c rente en aan het einde van de rit 5% extra premie! De volgende stap. Voor 15 tot 21-jarigen. Met een aantrekkelijke hoge rente van 8’/2°/o. En een premie van 10%. Ieder kind een eigen rekening. Aangepast aan de leeftijd. Om ze al in hun jongste jaren met geld te leren omgaan, zodat ze langzamerhand verder komen. Daar kunt u ze een handje bij helpen Automatisch. Ja, als ze hun eigen rekening hebben, kunt u ze een extra steuntje geven. Door bijvoorbeeld elke maand automatisch een vast bedrag naar hun rekening over te schrijven. Dat kan vanaf uw eigen rekening. f7,50 premie. Opent u een jeugdrekening vóór 1 novem ber 1980 dan geeft de Spaarbank Rotterdam op deze rekening een inlegpremie van U moet dan wel tenminste f 15,- op deze rekening storten en dit bedrag 2 maanden hierop laten staan. Per kind kan slechts 1 rekening geopend worden. Het openen. Heel eenvoudig. Er zijn meer dan 100 vestigingen van de Spaarbank. Dus ook bij u in de buurt. Loop er eens binnen. Daar kan men u alles vertellen over de Jeugdrekeningen. U kunt er uiteraard ook een folder halen. R i t de middenstanders een rapport op te JEUGDREKENINGEN overige aktiviteiten van Jazzclub Zoe- termeer kunnen telefonisch worden in gewonnen op nummer079-310695. UNFAIR RAPPORT Middenstandsvoorzitter De Bas maakte AH HEEFT KANS GEHAD Het C1MK en de middenstandsvereni- ging Waddinxveen zijn van mening dat Albert Heijn bij de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum "de Passage” de kans heeft gehad hier naartoe te verhui zen, maar wilde in het wijkwinkelcen- trum aan het Koningin Wilhelminaplein blijven zitten. En die functie kan Albert Heijn vervullen zonder dat er een vier kante meter bij hoeft te komen, vond de heer De Bas. Hij maakte op de ledenvergadering van de plaatselijke middenstand nog duide lijk dat Albert Heijn er 540 vierkante meter bij wil hebben voor het onder brengen van een ambachtelijke slagerij, het maken van bredere paden en mo dernisering. Op het pand zal een verdie ping worden aangebracht, waarin de kantine voor het personeel en appara ten zullen worden neergezet. ”Wij kijken alleen naar het aantal vier kante meter bedrijfsvloeroppervlakte dat erbij komt. Al maakt men paden van zes meter breed, ons gaat het om die vierkante meters”, aldus de heer De Bas, die nog zei dat het de middenstand niet gaat om Albert Heijn, maar om de wijze waarop deze superkruidenier wil gaan uitbreiden en de visie daarop van het Waddinxveense gemeentebestuur. "Die pikken we niet”. wijkwinkelcentra. ’’Stad en Landschap heeft klakkeloos naar de mening van het college van Burgemeester en Wethou ders toegeschreven”, vond de heer De Bas. Hij meende dat het door de midden stand in de arm genomen Centraal Insti- Hoogheemraadschap tUUt --j. (C1MK) op verzoek van de plaatselijke Winkelcentrum De Passage 45, 2741 HB Waddinxveen, tel. O1B28 - 2468. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdag 18 oktober houdt Jazzclub Zoetermeer een clubavond in het on derkomen aan de Dorpsstraat 18 te Zoe termeer, waar het huisorkest, The Sweet Lake City Jazz Men, acte de presence zal geven. Dit oude stijlorkest heeft in de loop der jaren een aantrek kelijk repertoire opgebouwd, dat naast de traditionele New Orleans- en Dixie landstandards ook werk van Duke El lington en Count Basie bevat. De bezetting luidt: Jaap Stern - leider, trombone, vocals, Kees Platerink - cor net, Wouter Serdijn - clarinet, saxen, Jack Kraal - gitaar, Hans Vullinghs - bas, Hans Grobben - drums. Deze avond zal tevens in het teken staan van Jaap Stern, de man die de oprichter is zowel van Jazzclub Zoetermeer als van The Sweet Lake City Jazz Men. Hij is’t, die de jazz in Zoetermeer heeft gestructureerd. Tijdens de algemene ledenvergadering in augustus trad Jaap Stern af als voor zitter van de jazzclub, een functie, die hij vanaf de oprichting had vervuld. Tij dens diezelfde ledenvergadering werd hij terstond, met algemene stemmen, benoemd tot ere-voorzitter. In verband met deze benoeming zal Jaap Stern op 18 oktober in het zonnetje worden ge zet, als beloning voor zijn grote verdien ste voor het Zoetermeerse jazzleven, dat een opmerkelijke bloeiperiode doormaakt, wat voor een belangrijk deel op zijn conto mag worden geschre ven. Ook zijn vrouw Jeanette, die altijd pal achter hem heeft gestaan, zal in de hulde worden betrokken. Zij zullen worden toegesproken door het bestuur, door de leden, door het huisorkest en door de Stichting Jass O.S. in Neder land. Kortom, het belooft weer een enerverend avondje te worden, dat door de trouwe leden van de club eigenlijk niet mag worden gemist. De zaal is open vanaf 21.00 uur, het hui sorkest (inclusief Jaap Stern) begint te spelen om 21.30 uur. De toegang is gra tis, belangstellenden, die deze avond willen meemaken moeten 6,entree t betalen. Nadere inlichtingen inzake de vond (dinsdag) in Partyhome gehouden ledenvergadering van de plaatse- lijke middenstanders, waar voorzitter C. de Bas er geen misverstand over liet bestaan hiertegen door te zullen blijven vechten tot de laatste moge lijkheid. ”Ook al kost die ons duizenden guldens”. WADDINXVEEN De middenstandsvereniging Waddinxveen blijft zich met hand en tand verzetten tegen uitbreiding van de vestiging van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein. Dat bleek uit de gistera- Zoals bekend is het college van Burge meester en Wethouders er een voor stander van dat de 13 jaar oude super- duidelijk dat Albert Heijn wil uitbreiden markt in de Oranjewijk fors kan uitbrei- met 70 procent. Het door Stad en Land den. Een notitie van het gemeentelijk schap gemaakte rapport noemde hij un- stedebouwkundig adviesbureau Stad en fair, mede gezien in het licht van het feit Landschap BV in Rotterdam noemt dan dat hetzelfde stedebouwkundige bureau ook de gewenste AH-uitbreiding qua in het bestemmingsplan Zuidplas een plaats en qua omvang alleszins verhaal afsteekt over de overbewinke- gerechtvaardigd ling in Waddinxveen en de veel te sterke schap van Rijnland en de gemeentebe sturen van Boskoop, Reeuwijk en Wad dinxveen heeft wederom geleid tot een voor allen aanvaardbare oplossing met betrekking tot de plaats waar de riool- denstandsvoorzitter De Bas heeft de ge- waterzuiveringsinstallatie kan worden meente steeds geweigerd om samen met gebouwd. De gemeente Reeuwijk heeft daartoe derhalve een nieuwe planologi- stellen. sche procedure gestart. De vestiging van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Archief). WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen zijn met B. en W. van Moerkapelle en Zevenhuizen in ge sprek naar aanleiding van een riolering- sadvies, opgesteld door de Grontmij, waarbij o.a. het veilingterrein en de nieuwe tuinbouwgebieden op het riole ringsstelsel zouden kunnen worden aan gesloten. Het totale rioleringsinventarisatieplan van Waddinxveen, waarvoor opdracht is verstrekt, heeft het college nog niet bereikt. Over rioleringsplannen voor een aantal woningen gelegen aan de Zuidkade en een deel van het Noord- einde, kan pas worden bericht nadat een aantal betrokkenen uitsluitsel van Gedeputeerde Staten hebben ontvan gen op hun beroep tegen de door het J van Rijnland ge- voor het Midden- en Kleinbedrijf weigerde lozingsvergunning. '7 Het hernieuwde overleg tussen Gede- middenstand met een objectiever rap- puteerde Staten, het Hoogheemraad- port was gekomen zonder conclusies, waarin wordt aangegeven dat uitbrei ding van Albert Heijn voor de plaatse lijke middenstandssituatie allerminst een goede zaak zou zijn. Volgens mid- Waddinxveen/Boskoop - De Waddinx veners A. van den Bergen C. I. Verkerk zijn door (betonmortelcentrales en truck- mixers) Mulder’s fabriek van rollend materieel in Boskoop in het zonnetje ge zet. Dat gebeurde in Hotel Neuf. De twee jubilarissen zijn 25 jaar in dienst van het Boskoopse bedrijf. Bedrijfsleider A. König belichtte de sta ten van dienst en bood de jubilarissen een envelop met inhoud aan. Vervol gens voerde ook directeur J. Lagendijk het woord. Hij gaf onder meer een toelichting op de sinds 1777 bestaande Vereniging voor Nijverheid en Handel. Namens deze vereniging werd aan beide heren het vererend getuigschrift met bijbehorende draaginsignes overhan digd. Ook ondernemingsraad en perso neel bedachten de jubilarissen met ge schenken. Jubilaris A. van den Berg is hoofd be- grotingscalculator. Hij trad op 1 sep tember 1955 in dienst van het Bos koopse bedrijf. De aan het Sweelinck- hof22 wonende heer Van den Berg is ge trouwd en heeft drie kinderen. Hij is 48 jaar. Jubilaris C. J. Verkerk hoofd Werkvoor bereider. Hij trad op 5 september 1955 bij Mulder’s in dienst. De aan de Olt- mansstraat 15 wonende heer Verkerk is getrouwd en heeft drie kinderen. Hij is 40jaar. Directeur J. Lagendijk ging in Hotel Neuf ook nog in op de huidige bedrijfssi tuatie, waarin gelukkig mede door een flexibele omschakeling op apparaten bouw en nieuwe innovaties de bezetting van de fabriek in het tweede halfjaar voldoende gewaarborgd is. N.V. Mulder’s fabriek van rollend mate rieel te Boskoop, bereikte in de eerste helft van het lopende jaar met een om zet van f 10.500.000,— (vorig jaar 12.500.000,een bedrijfswinst van f 50.000,— (vorig jaar f 300.000,—). De daling is te wijten aan de bekende ver- i minderde activiteiten in de bouwnijver heid, zowel in ons land als de omrin gende landen. Door gedurende de laatste jaren in toe nemende mate om te schakelen naar meer algemene apparatenbouw kon de onderneming de teruggang beperken. Op dit gebied alleen werd in het derde kwartaal voor f 4.000.000,aan op drachten verkregen met vooruitzichten die positief lijken. Overigens is als ge volg van de bestaande orderportefeuille de bezetting van de fabriek in het tweede halfjaar voldoende gewaar borgd. Mede in aanmerking nemende de resultaten behaald in het eerste half jaar zal over 1980 met een lager resul taat dan het afgelopen jaar moeten wor den gerekend. T^. kt

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3