FIETSEN STELEN IN I Lezers schrijven Tien jaar Anne Frank-centrum h o m rn x W’VEEN Huisvesting van MA VO- school breed besproken tg van de Prof. Kohnstamm- COMMISSARIS de Mauritslaan is aan de orde Na de pauze sprak de heer W.M. van een week gehouden jaarlijkse Andel, commissaris van politie uit Den Haag, hoofd van de afd. Jeugd - en Zedenzaken over het onderwerp: ’’Contact en conflict tussen ouderen en jongeren”. Zijn interessant betoog was een pleidooi om beter te luiste ren naar de jonge mens. Onaangepast gedrag, zoals agressiviteit, weglopen, enz. zijn signalen van dieper liggende onvrede met de maatschappelijke verhoudingen, ook van onvrede met de gezinssituatie. F i Inspraak bij dienstregeling streekvervoer Collecte voor dieren bescherming h 1 r. Jaarvergadering oudercommissie POLITIENIEUWS WADDINXVEEN GOED EN GOEDKOOP! 1 r c L.^ Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. s* 5 Ss A.H. DELEEUWERK RywiEiïN verkeerssituatie bij- en om het huis; voorts aan een vertegenwoordiger van WADDINXVEEN De landelijke collecte voor de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren wordt gehouden in de week van 17 tot en met 22 november. p-7 nrnnuoL- TECHNISCHE GEBREKEN Terzake van diverse technische gebre ken werden de afgelopen week door de politie voor nader onderzoek twee personenauto’s en 4 bromfietsen uit het verkeer genomen. Tevens werden enkele bestuurders processen-verbaal aangezegd terzake overbelading en defecte verlichtinginstallaties van hun voertuigen. DIEFSTAL KLEDING Op dinsdag 21 oktober werd vanaf de gevel van een kledingzaak aan de pas sage een aldaar hangend jack ter waarde van ca. f 100,--weggenomen. Het jack is blauw van kleur. AANRIJDINGEN Op zondag 19 oktober om 12.45 uur vond er op de Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaats tussen 2 perso nenauto’s. Een automobilist kwam vanaf de parkeerstrook de rijbaan op rijden en wilde naar links de Maurits- laan op. Op datzelfde moment werd hij juist aan de linkerzijde ingehaald door een achteropkomende perso nenauto. Lichte materiele schade was het gevolg. tuatie bij- en om het AFC, met ter ver siering een enkele bloemstruik langs de gevels. Dat fleurt het geheel wat op en is prettig om naar te kijken. De winkelwagen kan zijn tijdelijke par keerplaats ’’innemen” vhk "eer de deur, zodat men ’’droog” in- en uit kan stappen. ’’Verbeter de wereld, begin bij —‘X CZ Op vrijdag 24 oktober om 11.30 uur raakte een veegauto op het parkeer terrein bij winkelcentrum Groens- voorde een geparkeerde personen auto tijdens veegwerkzaamheden. Lichte materiele schade was het ge volg. nog verbeterd worden aan de service verlening; c) zullen wij allen, bestuurders, leiders, medewerkers en inwoners en ook de bejaarden buiten het AFC, eens ëen trainingscursus gaan volgen, om ons te bezinnen op de plaats die elk voor zich, bij mijn idee voor een betere verkeerssi- inneemt in de huidige maatschappij en in onze levensgemeenschap in en rond het AFC? Bij a) denk ik aan een vertegenwoordi ging in het stichtingsbestuur van twee personen gekozen uit de bewoners; bij b) aan het beter aanpassen van de service voor de min of meer invalide en valide bewoners van het huis en aan de jezelf’ is een maandspreuk van de verkeerssituatie bij- en om het huis; Bond zonder Naam en er staat ook ge- voorts aan een vertegenwoordiger van schreven, ’’wees volmaakt, gelijk uw buiten het AF-centrum en Vader in de hemel volmaakt is”. Twee bij c) aan het door een ieder bij zich zelf mooie opdrachten om na te streven! Ik wens het AFC een 1 tweede decennium toe. werking. Geen ’’neutraal” standpunt innemen, want wie dat doet is in feite ’’tegen” een zaak. Alleen naar beste weten en kun nen, kiezen, ja of neen! Zo’n training scursus is zwaar, verloopt meestal pret tig en is bijzonder nuttig voor de deel nemers en voor de samenleving. Zoals vooral de jeugd zich uit in actievoeren, zo klinkt ook steeds luider de stem van Tegen de verwachting in is de Prof. Kohnstammschool het achterliggen de jaar fors gegroeid en wel met bij na 12 procent. Het gevolg was: ge brek aan lokalen en leerkrachten. De lokalennood kon opgelost worden door het in gebruik nemen van een tweede dépendance, de voormalige kleuterschool aan de J.W. Frisoweg. Als nieuwe leerkrachten konden mevrouw Buis voor Duits en Neder lands en de heer Ganesh voor Han- delskennis aangetrokken worden. De school heeft volgens de rijksnorm recht op 13 leslokalen. De heer Van Hofweegen dankte het gemeentebestuur dat zij toch een 14e lokaal ter beschikking stelt. Dit maakt het mogelijk dat Teha- tex - het geintegreerd lesgeven in de creatieve vakken: Tekenen, Handvaardigheid en Textiele Werk WINKELDIEFSTALLEN Evenals voorgaande weken en maan den werden de afgelopen week door de politie weer diverse personen (voornamelijk vrouwen en kinderen) betrapt en aangehouden bij winkel diefstallen, waarna deze personen aan de rijkspolitie werden overgegeven. Deze winkeldiefstallen vonden plaats in wel- en niet-zelfbedieningszaken/ winkels in de gehele gemeente. pectievelijke eigenaren konden worden teruggegeven. achter op de voor hem rijdende per sonenauto. Op woensdag 22 oktober hebben de be woners Van het Anne Frank-centrum (AFC) het 10-jarig bestaan van het huis gevierd. Hét was een fijne middag, ge organiseerd door de flatraad en geheel verzorgd door de bewoners van het huis. Met dankbaarheid werd terugge zien op het genot van het bestaan van het huis en de prettige onderlinge sfeer, die er werkelijk leeft tussen staf, mede werkers en bewoners. Die ’’sfeer” is de ouderen, dat zij zich beter en meer hartverwarmend! moeten organiseren en laten gelden, in Bij zo’n herdenking mag men vooral te- deze vaak moeilijke fase van het leven, rug zien; maar het is ook goed vooruit te zien. Dat doende denk ik aan drie dingen: a) hoe is verhouding tussen verhuurder gententijd en huurder; b) wat kan er in de komende tien jaar trachten er zelfhet beste van te maken. En toen was er iemand die zei: ”Er moet niets, maar alles mag, als het maar goed ook lid zijn van de schoolraad, is”; waarop een ander ging zingen: ”Het zijn de kleine dingen die het doen, enz.” Als een bijdrage tot iets goeds gaat hier- WADD1NXVEEN Waddinxveen is één van de gemeenten die deelneemt aan de voorbereidingsprocedure, waar van de bevolkingsinspraak een belan grijk onderdeel is, om te komen tot de nieuwe dienstregeling van mei 1982 voor het openbaar streekvervoer in Midden-Holland. In de periode tot 15 november 1980 zijn hiervoor op de ge meentehuizen in Midden-Holland enquêteformulieren beschikbaar. Door het deelnemen aan deze enquête kan ie dereen met zijn opmerkingen, wensen en ideeën wellicht bijdragen tot verdere verbetering van het streekvervoer. De enquêteformulieren kunnen tot 15 no vember a.s. worden afgegeven bij het gemeentehuis. De voorbereiding van de nieuwe diens tregelingen is een aangelegenheid die wordt gecoördineerd door de werk groep openbaar vervoer van het Inter gemeentelijk overlegorgaan Midden Holland te Gouda. Ook de bevolking sinspraak is door deze werkgroep opge zet, terwijl de uitvoering - uit practische overwegingen - plaats vindt bij de ge meenten. De door de gemeenten ontvangen enquêteformulieren worden verwerkt en de resultaten worden ingebracht in de voorbereidingsprocedure dienstre gelingen openbaar streekvervoer. De bevokingsinspraak van dit jaar heeft be trekking op de dienstregelingen die in mei 1982 in werking treden. Deze lange voorbereidingstijd is een gevolg van de officiële procedure die moet worden doorlopen. Naast de inbreng van de bevolking zul len de gemeenten, met het oog op even tuele ontwikkelingen die zijn te ver wachten in de periode tot 1982, hun op merkingen en wensen uiten. In de voor bereidingsperiode is verder voorzien in overleg met de vervoersondernemingen en een terugkoppeling naar de gemeen ten. Bij eventuele problemen kunnen an dere instanties worden ingeschakeld. Voor de invoering van de nieuwe diens tregeling is goedkeuring vereist van de rijkshoofdinspecteur van het verkeer in district Zuid-Holland. eens overdenken, hoe zij of hij staat te genover zijn taak als werkende mens en als bejaarde, zijn doen en laten, zijn houding ten aanzien van medebewo ners en de onderlinge eerlijke samen- SI WADDINXVEEN De afgelopen week werden bij de plaatselijke rijkspolitie aan de Kerkweg-Oost vijfmaal aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Daarentegen werden twee fietsen en één bromfiets weer opgespoord, waarna deze tweewielers aan de res- Op de zelfde dag om 19.30 uur raak ten 2 personenauto’s elkaar nabij de kruising Raadhuisstraat-Nassaustraat- Van Hogendorpstraat te Moerkapelle. Een van rechts komende automobi list werd geen voorrang verleend. En dat betekende aanzienlijke materiele schade zonder persoonlijke ongeluk ken. Op woensdag 22 oktober om 14.00 uur vond er een ongeval plaats op de noordbaan van rijksweg 12 ten hoog te van het Shell-benzinepompstation. De gehele rijbaan inclusief vlucht strook bleek te zijn versperd. Een mercedes-personenauto stond met de voorzijde tegen de vangrail. De ach terzijde van deze auto bleek te zijn geraakt door een vrachtauto met aan hangwagen. Deze personenauto bleek geheel total loss te zijn. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtauto stond schuin op de rij baan en de voortbewogen aanhang wagen was op de rijbaan en de vluchtstrook gekanteld. Het bergings werk van de personenauto en de zwa re combinatie nam nogal wat tijd in beslag, hetgeen resulteerde in een kilometers lange file. In samenwer king met de Algemene Verkeers dienst van de Rijkspolitie te Drieber- gen werd het verkeer omgeleid via af- VERNIELING Regelmatig worden er nog vernielin gen gepleegd in in aanbouw zijnde woningen. Zo werd de afgelopen week van een woning achter de Jan Dorrekenskade een dubbele/glasruit vernield. Vermoed wordt, dat dit met behulp van een luchtbuks is ge daan. Een stabilisator van de Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan werd vernield. Tevens bleken daar 12 borgpennen te zijn verdwenen. Tota le schade bedraagt ca. f 200,--. Bent u al lid van een ouderenbond? Zo niet sluit u dan nu aanWij hebben aller hulp nodig. Wij leven niet meer in de re- en ook de ouderen behoren dering mee te gaan met hun tijd en moeten TERRAS z - RWIELEX lil WI Op donderdag 23 oktober om 17.50 uur kwamen twee personenauto’s el kaar tegemoet op de Julianastraat te Moerkapelle, buiten de bebouwde kom. Een (of beide) automobilist (en) heeft (hebben) te weinig rechts gehouden, waardoor beide voertui gen in botsing kwamen. Tengevolge van de aanrijding kwam één van de personenauto’s in de naast de weg ge legen sloot terecht. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. .ee*'}.’ rit Bodegraven via Alphen a/d Rijn. Tot om 19.00 uur moest verkeersre- gelend worden opgetreden. - - Op donderdag 23 oktober om 11.05 uur gebeurde een kop/staart aanrij ding juist voor het aquaduct op de Henegouwerweg tussen 2 personen auto’s. Een personenauto remde na bij de oprit/afrit RW 12 wat af om te keren. De achteropkomende auto mobilist merkte dit te laat op en reed WADDINXVEEN De huisvestinj school voor openbaar MAVO aan t gekomen op de maandag voor een week gehouden jaarlijkse algemene vergadering van de oudercommissie van deze school in het Anne Frank-centrum. In aanwezigheid van ongeveer 70 ou ders gaf schooldirecteur J.M. van Hofweegen een overzicht van de toestand van het onderwijs op de openbare MAVO. vormen - in een daarvoor geschikte grotere ruimte mogelijk is. Er is in het schoolgebouw groot ge brek aan bijruimten, zoals overblijf- ruimte voor de jeugd, lerarenkamer, spreekkamer en administratieruimte. Het gemeentebestuur dringt bij het departement dan ook aan op uitbrei ding van het gebouw. Ook de rijks- schoolinspectie is van de noodzaak overtuigd en wil medewerking geven. Over het geslaagdenpercentage was de schoolleiding tevreden. Van MAVO-3 slaagden allen, van MAVO- 4 92 procent. Van de geslaagden MAVO-4 ging dit jaar een kwart naarx de HAVO. Uit het brugjaar konden' ook dit jaar weer 2 leerlingen bevor derd worden naar de 2e klas van de Samenwerkingsschool. Met ingang van dit cursusjaar is de afd. MAVO-3 opgeheven. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 Voor veel ouderen, die zelf opge groeid zijn in andere gezagsverhou dingen is het moeilijk deze signalen te onderkennen. Vaak zeggen ouders: Ik ken mijn zoon en dochter door en door. Als hen echter gezegd wordt: ’’Vergeet u niet dat uw kind u ook door en door kent”, voelen ouderen zich onzeker. Weglopen van huis (In Den Haag 1200 - 1400 gevallen per jaar) is een duidelijk signaal van de gestoorde gezinsrelatie. De ouders hebben terecht angst voor de kwetsbaarheid van de weglopers, die uit onervarenheid open staat voor negatieve invloeden. Belangrijker is dat in het gezin, waaruit de wegloper komt, alles gedaan wordt om het contact te herstellen, daarbij zullen beide partijen iets prijs moeten ge ven. De heer Van Andel sprak zijn waar dering uit voor het beleid van de Waddmxveense agressieve jongeren. In Den Haag hanteert men het sys teem van straathoekwerkers. Socia le werkers, geschoold in omgang met jongeren, die tussen hen verkeren, hun taal spreken en op deze wijze conflicten bespreekbaar maken. Ge zag is een transparante zaak gewor den. Gezagsaanvaarding moet beleefd worden. Opvoeden is daarom tegen woordig een vermoeiende zaak, waar ouders vaak vbor terugschrikken. Conflicten moeten omgezet worden in contact. De jongelui die zich uit strekken naar een subcultuur vormen de onbetaalde rekeningen van de maatschappij. Ze komen daar terecht door het gebrek aan contact. In ver enigingen op het gebied van sport en derg. moet het contact hersteld wor den. Er is onder de jeugd helaas een toe name van het gebruik van alcohol. Laten we niet vergeten dat bij de ou ders, de opvoeders, in enkele jaren het gebruik van tranquillizers 400- voudig is toegenomen. De opvoeders van nu moeten niet meer tot de jeugd, maar met de jeugd spreken. Met talrijke voorbeelden uit zijn da gelijkse praktijk lichtte commissaris van Andel zijn betoog toe. In het huishoudelijk gedeelte wer den aan de Oudercommissie veel vra gen gesteld. Een voorstel uit de verga- om voortaan alle oudercom- missievergaderingen openbaar te doen zijn werd aangenomen. Een ander voorstel dat de O.CJeden, die ver plicht zijn hun presentiegelden van de schoolraad in het ouderfonds te storten werd met grote meerderheid afgewezen. Ook het voorstel niet meer te reserveren voor vervanging van door de O.C. aan de school ge schonken apparatuur (zoals video recorder) maar hiervoor geld te le nen onderging hetzelfde lot. De begroting werd na enige discussie vlak voor de goedgekeurd. De volgende leden traden af: dhr. Heykoop uit Zevenhuizen, die 9 jaar lid en dhr. de Groot uit Zeven huizen, die 3 jaar lid van de Oudercommissie geweest waren. Twee leden hadden tussentijds de O.C. verlaten. Als nieuwe leden kon bijzonder goed de voorzitter begroeten: mevr. Van Huis uit Reeuwijk, mevr. Gaykema uit Waddinxveen, mevr. Dolislager uit Waddinxveen en de heer v.d. Horst Jan van Bijnenpad 77 uit Zevenhuizen. X 6 c c TH z -X c c -X «7

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 25