Dient Den Heer in Ontmoetingskerk Conferencier Henk Out voor de bejaarden UIT IN WADDINXVEEN ALTIJD VERSI Poolse Oude Stijlorkest in Zoetermeer Unieke vis film in Waddinxveen Vrijdagavond 7 november om 20.00 uur Prestatieloop in Boskoop 9 november Concert Orgelconcert Jan J. v. d. Berg in Zoetermeer 8 november Lancee PMI Containers in de zorgen 14 november Rijnlands Orkest 15 november Muziekavond J fe Concordia en het Goudse Huug van Es, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 WADD1NXVEEN/BOSKOOP Za- 7 8 7 8 8 8 7 7 7 8 7 8 12 12 11 11 11 8 6 6 5 4 3 De film- en theaterwerkgroep De Spin- tol houdt zondagmiddag 9 november Vóórverkoop programma’s tevens toe gangsbewijs a 5,50, bij mevr. J. Al- gera v. Strien, Eleggewinde 4, mevr. E. C. Lok, Kamilleveld 10, R. Jannes, Schuberthof 34, A. Lugthart, Vijverlaan 24, A. v. Nielen, Noordkade 52 en E. L. Oskam, Meidoornstraat 10. door wat meer ervaren recreatiesppor- ters worden deelgenomen aan de pre- d’un faune van Debussy, Symfonie nr. 3 statieloop van 4000 of 8000 meter. van Borodin en Cello concert in A-moll van Schumann. De Rijnlandse Orkest Vereniging is een amateursymfonie-orkest met plm. 45 le den uit de gehele Rijnstreek. Het orkest staat onder de deskundige leiding van Bastiaan Blomhert en mag zich boven dien gelukkig prijzen met de concert meester, Suüs Bijleveld, die eveneens een beroepsopleiding op het conserva torium heeft gevolgd. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdag 1 november presenteert Jazzclub Zoetermeer de Poolse Oude Stijlformatie The Jazzband Ball Orche stra. Dit orkest was al eens eerder in Zoetermeer te beluisteren, waarbij veel succes werd geoogst. Het betuur van Jazzclub Zoetermeer hoefde dus niet lang te aarzelen, toen zich de gelegen heid voor een tweede optreden voor deed. Polen kent een bloeiend jazzle ven zowel op modern als op traditioneel gebied. De bezoekers van dit concert krijgen de gelegenheid, zich daarvan persoonlijk te overtuigen. De zaal aan de Dorpsstraat nr. 18 te Zoetermeer is open vanaf 21.00 uur, de muziek begint om 21.30 uur. De toegang is voor leden van de Jazzclub gratis. Belangstellen den moeten f 6,— per persoon entree betalen. Nadere inlichtingen omtrent de verdere aktiviteiten van Jazzclub Zoetermeer kunnen telefonisch worden verkregen op nummer 079-310695. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Anne ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||lll WADDINXVEEN In de ont moetingskerk- aan de Groens- voorde houdt het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer vrijda gavond 7 november om acht uur de jaarlijkse zangavond. Aan deze avond, die onder leiding staat van Siem Cok, verlenen medewerking Lisette Emmink (sopraan), Wim van Kooy (bas), Paul van der Kooy (trompet), Ben Kramer/Anton lok (orgel) en Ben Kramer (piano). Frankcentrum wordt er dinsdagavond 11 november om acht uur door de Cul turele Commissie van de Stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk Wad dinxveen een feestavond voor alle 65- plussers uit Waddinxveen georganiseerd in de grote zaal van het jubilerende Anne Frankcentrum. Op deze extra feeste lijke avond zal optreden de conferan- cier Henk Out, met de fantastische be jaardenrevue "Uit met Out”. Henk Out Zaterdag 8 november treedt de groep Lancee op in De Bonkelaar. De aan vang is 21.30 uur en de entree bedraagt 7,50. Eigenlijk heeft de muziek van Lancee gewoon met goede rock ’n roll te maken, maar de formatie geeft er een eigen tintje aan. De stem van Ferdy Lancee is uit duizenden herkenbaar, zijn gitaarspel mag er zijn en de rest van de band zorgt voor een hechte begelei ding, waarin Frank Klunhaar’s toetsen bord een hoofdrol vervult. Alle deelnemers ontvangen na afloop een medaille en een mooie prijs in na ture. De accommodatie is gelegen aan de Hoogeveenseweg ongeveer 500 meter ten westen van de Watertoren. Inlich tingen: Mevr. A. Brand, tel. 01727- 40019. WADDINXVEEN/ZOETERMEER De serie orgelconcerten in de Oude zal door middel van verrukkelijke imi- Kerk aan de Dorpstraat te Zoetermeer, taties, leuke confrences, fijne luister- die gedurende de zomermaanden heeft liedjes, iedereen een heerlijke ontspan- stilgelegen, wordt op zaterdagavond 1 nen avond geven, waarin de lach de bo- november hervat met een recital door ventoon zal voeren. De toegangsprijs Jan J. v. d. Berg. Deze begaafde Delftse bedraagt 1,per persoon. De koffie musicus is telkenjare een paar maal te in de pauze is gratis. beluisteren in deze cyclus, dus het ligt Zij die moeilijk op eigen gelegenheid voor de hand, dat hij het openingscon- Deze concertennreeks heeft zich in de loop der jaren een uitstekende reputa tie verworven, die is gebaseerd op een aantal factoren: in de eerste plaats de keuze van de optredende organisten, ten tweede de voortreffelijke klank van het fraaie -orgel, vervolgens de sfeer volle entourage die de Oude Kerk biedt en last but not last de selectie uit het re pertoire van de uitvoerende toonkun stenaars. Dit laatste aspect blijkt dan ook uit het programma, dat Jan v. d. Berg voor dit concert heeft samengesteld. Zo opent hij met Fantasie en Koraal over "Halle luja lofgezongen” van A. C. Schuur man, een werk, dat in 1942 als improvi satie is ontstaan en dat in 1979, op ver zoek van Jan v. d. Berg op schrift is ge steld. Meteen daarna alle ruimte voor een van de reuzen uit de muziekwereld, Johann Sebastian Bach. Allereerst preludium en Fuga in a kl. t. en vervolgens de Koraal ”Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ”, met aanvankelijk door Bach zelf gedeeltelijk gemaakte divertimenti tussen de regels, die later zijn voltooid door wijlen de Rotter damse Bach-specialist W. P. Verheul. Na Toccata in b kl. t. van E. Gigout en Marche funèbre et chant seraphique van A. Guilmant in deze Verheul op nieuw aan de beurt met zijn bewerking van "Een vaste burcht is onze God”. Dat v. d. Berg ook zelf een verdienste lijk componist is moge blijken uit het volgende programma onderdeel: twee :n over Psalm 103 vers 8 (oude berijming), waarbij de tweede is gecombineerd met psalm 89 vers 19 (oude berijming). Het concert wordt besloten met Passacaglia, Koraal en Fuga over "Wie maar de goede God laat zorgen” van C. de Wolf. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 4,terwijl hou ders van een Pas 65 of van een C.J.P., alsmede personen, jonger dan 16 jaar slechts f 3,behoeven te betalen. Tenslotte kan nog worden vermeld dat het volgende in deze serie op 29 novem ber zal worden gegeven door de be- 1 kende organist Dirk Jansz. Zwart. WADDINXVEEN Voor de zaalvoet ballen van PMl/Containers begint het er nu toch echt een beetje somber uit te zien. Maandagavond verloren de Wad- dinxveners in eigen huis met 2-5 van het Leidse Van Rooyen Kaas. De Leidenaars namen in de eerste helft een 0-3 voorsprong, maar toch was er voor PMI nog niets aan de hand. Nog voor rust bracht Jan van Rijn de stand terug tot 1-3 en net na het begin van de tweede helft werd het door Kees Ver hoef zelfs 2-3. Op dat moment was er voor de Wad- dinxveners alle gelegenheid langszij te komen. De beste kans kreeg Frits van Dijk, toen hij een strafschop mocht ne men. Van Dijk evenwel faalde, waarna Van Rooyen Kaas definitief afstand nam: 2-5. Met slechts vier punten uit acht weds trijden nemen de Waddinxveense zaal voetballen de tiende plaats in, vóór bewerkinge dat eveneenstn de problemen zit. STAND Ceverbo Koosjardin I Juffermans Voetbal International De Rozet I Van Rooyen Kaas Rotterdamse Studenten FV Snoekie Glasbergen PMl-Containers Concordia Huug van Es De groep Lancee. Lancee is de naam van een groep, die ontstaan is door de solo- activiteiten van zanger, gitarist en komponist,Ferdy Lancee. Toen hij een aantal jaren geleden een goede producer moest hebben voor de opname van een solo-LP, hoefde hij niet lang na te denken. Ferdy kende namelijk al geruime tijd Frank Klunhaar en, omdat hij het met hem uitstekend kon vinden, vroeg hij om diens medewerking aan zijn solo-projekt. Als producerkreeg Frank een extra creatieve relatie met Ferdy. Samen zochten ze de juiste studiomuzikanten bij elkaar. Technische steun kre gen, en krijgen ze nog steeds, in ruime mate van Pierre Geoffrey Chateau. Nadat het solo-album opgenomen was, dat diverse lovende reakties ople verde, waren Ferdy (gitaar, lead-zang), Frank (toetsen), Pieter Korremans (basgitaar), Marcel La Haye (toetsen) en Jos v/d Dries (drums) dermate te vreden over het resultaat van de algehele samenwerking, dat ze datzelfde jaar (1977) besloten om als groep verder te gaan. Halverwege 1979 teken den ze een platenkontrakt met CBS. Het echte werk kon beginnen. Centrale man van de formatie is natuurlijk Ferdy, maar samen met Frank heeft hij de ideeën uitgewerkt voor de debuut-LP "Models”, die eind vorig jaar werd opgenomen. Enkele weken daarna zijn o.a. Frank en Ferdy naar New York afgereisd, waar "Models” werd gemixed. Het eigen geluid, dat Lancee ook vanaf de bühne al een aantal keren heeft laten horen, staat nu dus op een elpee, die Nederland zonder twijfel zal verrassen. Eigenlijk heeft de muziek van Lancee gewoon met goede rock ’n roll te maken, maar de formatie geeft er een eigen tintje aan. De stem van Ferdy is uit duizenden herkenbaar, zijn gitaarspel (bij de ’insiders’ al bekend) mag er zijn en de rest van de band zorgt voor een hechte begeleiding, waarin Frank’s toetsenwek een hoofdrol vervult. Toetsenman Marcel La Haye heeft de groep na de opname van de elpee verlaten. Om Ferdy’s taak op het podium wat te verlichten heeft de formatie nu een nieuwe gitarist (Leon van den Akker) aangetrokken. WADDINXVEEN De hengel- i sportvereniging ’’Waddinxveen” 1 houdt haar jaarlijkse kerstcontac- tavond op dinsdag 11 november in Het Trefpunt, aanvang 20.00 uur. i’ Na prijsuitreiking aan de winnaars der diverse hengelcompetities wordt een ruim 40 minuten du- rennde geluidsfilm van de be- kende cineast Albert Gols ver- toond, getiteld ”de Snoek”. De film benadert het leven van deze sportvis bij uitstek vanuit biologisch gezichtspunt en behan- 1 delt tevens de visserij met de hen- i gel op de snoek. Daar de film in de landelijke hengelsportpers al veel aandacht heeft gekregen en lovende kritieken had, dacht het H.S.W.-bestuur met de vertoning ervan een vangst te hebben ge- 1 daan, die vele hengelaars naar i' Het Trefpunt zal lokken. Na de filmvertoning is nog een i bingo-uurtje gepland, waarvoor i leuke prijzen beschikbaar zijn. Vrijdagavond 14 november om kwart over acht concerteert in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde de Rijnlandse Orkest Vereniging. Aan dit najaarsconcert werkt mee de solist stand van 1000 meter zeer geschikt voor Zaterdag 15 november zal er een Turkse muziekavond gehouden worden in De Bonkelaar, welke georganiseerd is door de aktiviteitengroep buitenlan ders. Er zal een Turkse muziekgroep optreden. De aanvang is gesteld op 20.00 uur en de entree bedraagt f 5, - musjcus js telkenjare een paar maal te in de pauze is gratis. beluisteren in deze cyclus, dus het ligt naar het Anne Frankcentrum kunnen eert voor zijn rekening neemt, komen kunnen gebruik maken van de mogelijkheid om het bekende nummer 5555 te draaien van waar het vervoer kosteloos geregeld kan worden, Voor verdere inlichtingen kan men zich wen den tot het secretariaat, Brugweg 19, te lefoon 3229. om drie uur in De Bonkelaar een con cert, dat tegen betaling van f 3,50 voor volwassenen en f 1,voor kinderen toegankelijk is. Die middag komen le den van het Noord-Hollandse Philhar- monisch Orkest opnieuw met een quin tet naar Waddinxveen. Het quintet is samengesteld uit: Dwarsfluit - Anneke van Gessel, Klarinet - Ineke Terpstra, Hobo - Coory Kerkhof, Fagot - Gert Bleckenhorst en Hoorn - Gido van Ommeren; Programma: 1Quintet van Haydn - een arrangement uit pianotrio’s voor blaasquintet. 2. Variaties op In Holland staat een huis - van Hugo de Groot. 3. Een gedeelte uit Kleine kamermusik - van Hindemith. 4. Antieke dansen van Farkas - Hongaars componist. Evenals vorige keren kunnen Wad- dinxveners een prettige zondagmiddag hebben bij het beluisteren naar de mu ziek gespeeld door dit quintet. Welkom terdag 1 november organiseert de Bos op 9 november bij De Spintol. Kinderen koopse atletiekvereniging A.V.’47 voor krijgen gratis een glaasje limonade. de vierde maal de Nationale Flora Cross. Dit gebeuren zal plaatsvinden op de atletiekaccommodatie op het Sport complex aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. Er wordt een programma gepresen teerd dat bestemd is voor zowel atleten als recreatiesporters. De recreatiespor- ters kunnen aan hun trekken komen tij dens de prestatielopen. De eerste pre statieloop vindt plaats om kwart voor drie (14.45 uur). Deze is vanwege de af- John van den Beemt op cello. Het pro- jongeren tot 10 jaar. Om 15.00 uur kan gramma omvat de werken Concerto grosso nr. 6 van Handel, A l’apres-midi

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3