Verbouw en vernieuwing Huize OOK u cent welkom voor een deskundig advies Souburgh is maanden vertraagd Nieuw pand voor Taat BV ningshandeling zelf werd verricht door van het Boskoopse nieuwsweekblad De S. Overes, als oudste in dienstjaren. Gouwe Koerier, in gebruik genomen Overes gaf een beknopt overzicht van ~c~ Nog geen gemeentelijke garantie voor geldlening Vrijdag visdag bij Bibelot M MAANDAG GESLOTEN .VOOR RESERVERINGEN dinsdag t/m vrijdag dinsdag t/m zondag I ONZE KEUKEN IS GEOPEND OP: i 11.30 -14.00 uur 17.00- 21.00 uur I C/ dc Pussage 226. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I 1 te gane geldlening van 8.900.000,nieuwbouw zullen de sociaalculturele voorzieningen natuurlijk onder handen DROGISTERIJ - PARFUMERIE SCHOONHEIDSSALON I I Om de 98 bewoners zo min mogelijk - ------ -’- in twee gedeelten besloten. Als over worden genomen en een andere plaats krijgen. alle vergunnin- sproken dat de impasse van dit moment zo snel mogelijk voorbij zal zijn. GROTERE KAMERS Het plan was dat nog dit voorjaar van Huize Souburgh de gehele lage vleugel, met onder meer de recreatiezaal, tegen de vlakte zou gaan. Daarvoor in de t een nieuwe vleugel met op de derde (bovenste) verdieping een nieuwe recreatiezaal. Over een jaar komt het oude gedeelte aan de beurt. Dit zal volledig worden opgeknapt, ter wijl de kamers zullen worden vergroot. Uit drie oude kamers zullen twee nieuwe worden gemaakt. In het voor jaar van 1983 moet de vernieuwing, die de Protestants Christelijke Stichting WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 APRIL 1981 rente en aflossing van de miljoenen- dens worden gestoken zonder dat er uit- geldlening voor de renovatie en nieu- bouw van Huize Souburgh is dat er jaar lijks door de gemeente een bedrag op tafel moet worden gelegd dat wel eens de 170.000 gulden zou kunnen benade ren, als gevolg van de duurder wor dende pensionprijs waardoor straks misschien wel alle bewoners een beroep moeten doen op de Bijstandswet. En de gemeente weet nu nog niet waar dit be drag vandaan gehaald moet worden. Daarom waren de raadsleden Wim Kruijk (CDA), Jan Borger (VVD) en Dirk Lont (PvdA) na lang wikken en wegen niet bereid nu al ”ja” te zeggen tegen de garantieverlening, zolang niet bekend is hoe de financiering van deze jaarlijkse exploitatielast wordt opge vangen. Hans Barth (D’66) en Arie van Doorn (SGP/HKV/GPV) waren het hier niet mee eens Zijn college Wim Kruijk opperde nog maar met de afwerking ervan waren nog enkele maanden gemoeid. Inmid dels mag wel geconcludeerd worden dat het gebouw naar ieders tevreden- Directeur J. Taai gaf een samenvatting heid is. een maand de lage vleugel wordt ge sloopt, zullen de bewoners niet hoeven te verhuizen, maar kunnen zij in het hoge gedeelte blijven wonen. Dat hoge gedeelte zal worden aangepakt als de nieuwe vleugel, met dertig kamers, klaar is. De bewoners zullen derhalve alleen rekening hoeven te houden met verhuizig naar een andere kamer. Als tijdelijke rcreatiezaal is een noodge bouw opgericht. De vernieuwing van Souburgh houdt een aanpassing aan de hedendaagse ei sen in, maar geen uitbreiding van het aantal plaatsen. Ook na de vernieuwing zal het bejaardentehuis plaats bieden aan 98 bewoners, voornamelijk alleen staanden (82). De nieuwe vleugel is ont worpen door het Waddinxveense archi tectenbureau Stuurman BV, terwijl de werkzaamheden zullen worden uitge voerd door de Hazerswoudse aannemer Egbo BV. WADDINXVEEN/BOSKOOP De Waddinxvener J. B. Veldwijk, directeur van het grafische bedrijf Veldwijk BV aan de Oranjelaan, heeft als districts- voorzitter van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen direc teur J. Taat gefeliciteerd met het nieuwe bedrijfspand aan de Voorof- scheweg in Boskoop. Zijn woorden gingen vergezeld van een geschenk Dit pand werd vrijdagmiddag officieel in gebruik genomen in aanwezigheid van burgemeester J. H. Reinders. De ope- Wie op het witte bruggetje schuin tegenover het Shell-benzinestation van Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan in de zomer van 1983 gaat -i-'.j en vernieuwdeprotestants-christelijke bejaardentehuis Huize Souburgh zo is geworden. In het midden een geheel vernieuwde ingangspartij, links - aan de zuidkant tegenover "de Passage" - een tot vier woonlagen opgetrokken vleugel waarvoor de bestaande bebouwing zal worden gesloopt en rechts de vier woonlagen waar in de komende tijd van drie kamers er twee zullen worden gemaakt. In de door de Protestants-Christelijke Stich ting Bejaardentehuis Souburgh - welke stichting inmiddels over t gen bezit om met het karwei te begin nen - is ronduit een tegenvaller. Maar de financiële problematiek aan het Raadhuisplein vraagt nu eenmaal om een nadere bezinning, aldus de meer derheid van de leden van de raadscom missie voor de financiën. Daarin worden ze niet tegengesproken plaats komt door burgemeester mr. Bert Smallen- broek, die aankondigde als ’’wethou der” van financiën in de komende tijd herhaaldelijk te zullen moeten zeggen dat uit overwegingen van financiën ge sleuteld zal gaan worden aan diverse basisvoorzieningen Wat er wat dit betreft in zijn achter hoofd zit wilde hij nog niet zeggen. Waddinxveen staat aan de vooravond Bejaardenhuisvesting ongeveer negen van een vierde ingrijpende bezuiniging- miljoen gaat kosten, zijn voltooid. sronde. Commissielid én voorzitter van Om de 98 bewoners zo min mogelijk het stichtingsbestuur Arie van Doorn overlast te bezorgen, is tot vernieuwing (SGP/HKV/GPV) heeft de hoop uitge- i WADDINXVEEN De start van de grondige verbouwing en vernieu wing van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan is voorlopig met tenminste drie maanden uitgesteld. De gemeenteraad is namelijk niet bereid gebleken de rente en aflossing van een door de Protestants- Christelijke Stichting Bejaardentehuis Souburgh in Waddinxveen aan te gane geldlening van 8.9OO.OOO,te willen garanderen. CDA, VVD en PvdA toonden zich daar in de maandagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën in mindere en meerdere mate een tegenstander van zolang niet precies bekend is welke financiële te genvallers door de gemeente nog zijn op te vangen. Dat ’’financiële plaatje” van het gemeentelijk huishoudboekje nu en in de toekomst is er later dit voorjaar wel en daar is dus de wacht op. Probleem met het garanderen van de dat er in Huize souburgh miljoenen gul- breiding gegeven mag worden aan het huidige aantal van 98 inwoners. ”Is dat de te maken kosten wel waard?”, vroeg hij zich in gemoede af. Burgemeester mr. Bert Smallenbroek noemde de re novatie en nieuwbouw ria vier jaar pra ten een onontkoombare zaak. Alle le den van de raadscommissie voor de financiën waren het er overigens over eens dat het bejaardenhuis hoog nodig aangepast dient te worden aan deze tijd, wetende dat ook de stichting heeft ge probeerd meer kamers te kunnen reali seren. Maar het provinciaal bestuur staan zal dan zien dat het verbouwde heeft dat steeds tegen gehouden. TEGENVALLER Het voorlopig nog niet verkrijgen van de benodigde gemeentelijke garantie voor de rente en aflossing van een aan Waddinxveen Telefoon 01828 - 7689 WADDINXVEEN Met ingang van komende vrijdag serveren Marius en Mieke Verboom van bistro Bibelot in het winkelcen trum ”de Passage” als extra een speciale menukaart met visspe- cialiteiten. Op die manier wil dit Waddinxveense paar aan het be grip ’’vrijdag-visdag” weer een nieuwe inhoud geven. Als voorbeeld moge gelden ”Ai- glefin Mistral” met gesauteerde noten, schelvis met tomaten, champignons, peterselie en afge blust met witte wijn voor de ’’vrijdag-visdagprijs” van 16,50. De volledige speciale viskaart van bistro Bibelot ziet er vrijdags zo uit: 'Coctail Hawaiienne Coctail van Noorse garnalen met ananas. 'Frites de Poisson Gefrituurde vissoorten "Bouillabaisse" Vissoep "Cabbillaudaux Camembert" Gebakken kabeljauw en gegra tineerd met kaas. "Aiglefin Mistral" Gesauteerde moten schelvis met tomaten, champignons, peterselie en afgeblust met witte wijn. "Filet de Turbot a la Meuniére aux Amandes" Gebakken Tarbotfilets met ge schaafde amandelen. "Rouget a la Provenfale" Gebakken rode poon met knof look, tomaten, champignons, ui en olijven. De heer J. B. Veldwijklrechts) feliciteert de heer J. Taat met zijn nieuwe pand namens het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen. [Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Cees Bakker). de geschiedenis van het ruim 60-jarige bedrijf en zette vervolgens een druk pers in werking. r - - van de dingen die leidden tot een nieuw Oogt het van buiten dorpsvriendelijk gebouw. Van het nijpende ruimtege- met zijn verspringende gevel en schuine brek en ”een nieuw jasje dat een maat- daken, inpandig is het gebouw verras- pak is geworden”. send ruim wat een verademing is na ja- In januari 1981 werd de nieuwe drukke- ren in een veel te krappe en bovendien rij van Taat BV, onder meer uitgeefster ongeschikte ruimte te hebben moeten werken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17