Lezers schrijven Restauratie actie Rem. kerk gaat door Wat is voor Waddinxveen resultaat van reis naar het Verre Oosten? Let vrijdags op uw kinderen VEEL TE ZIEN OP BAZAR DE SAVORNIN LOHMAN SCHOOL Jan Borger (VVD): We zijn te zuinig geïnformeerd! Letterlijke tekst van vier vragen Vier schriftelijke vragen van PvdA-raadslid Charles Wijnen Een beeld tijdens de in de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool J. B. BORGER (VVD) CH. A. A. WIJNEN (PvdA) aan de Lindengaarde gehouden WADDINXVEEN De protestants-christelijke De Sa vornin Lohmanschool aan de Lindengaarde heeft zaterdag in het schoolgebouw een bijzonder geslaagde bazar gehouden. Ou ders en leerkrachten hebben we kenlang niet tevergeefs gesjouwd om het jong en oud naar de zin te maken. In de gangen, lokalen en de gemeenschapsruimte van de Groenswaard-school was van al les te koop, te zien, te eten en te drinken. De opbrengst van de bazar zal worden bestemd voor een zendingsproject en het schoolgebeuren. (Foto: Week- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 APRIL 1981 bazar. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN Wie organiseert de reis naar het Verre Oos ten, waaraan burgemeester mr. A.G. Smallenbroek en wethouder P.F.J. van Schie (CDA) deelnemen, en waarom, op welke gron den zijn de deelnemers geselecteerd en welke relatie bestaat er tussen de organiserende instantie en het plaatselijk Waddinxveens belang, alsmede de motieven die hebben geleid tot deelname van twee collegeleden. Noteboom I W. H. MOELKER, voorzitter Kerkbestuur Nic. Beetslaan45 BEWONERS VAN DE WILLEM DE ZWIJGERLAAN 2 tot en met 36 p/a Willem de Zwijgerlaan 18. 1 veen op woensdag 4 maart voor het eerst schreef over de trip van mr. Bert Smallenbroek en Paul van Schie naar Japan (Tokyo, Osaka, Kyoto), Zuid-Korea (Seoel, Taipei), Hong Kong, Singapore en Indonesië is er in Waddinxveen veel gesproken over nut en noodzaak van deze door Schuitema Vastgoed BV in Amers foort voor de tweede maal georga niseerde Verre Oosten-reis. Schuite ma Vastgoed BV is een onderneming van Schuitema NV, de moeder van de Centrawinkels, waarvan er in Wad dinxveen (nog) geen vestiging is. in voorbereiding zijnde acties om de door haarzelf op te brengen finan ciën bijeen te brengen. Na de voorpost gevechten zal ander geschut in stelling gebracht moeten worden. Andere kanalen zullen aan geboord worden om de verzochte subsidie zo snel mogelijk ter beschik king te krijgen, teneinde verder ver val van het gebouw te voorkomen. Dit verval immers begint onrustba rende vormen aan te nemen en het is dan ook nodig dat allen de handen ineen slaan om zo snel mogelijk ge hele of gedeeltelijke uitvoering te kunnen geven aan de voorgenomen plannen tot herstel. Officiële instan ties hebben waar mogelijk hun steun reeds toegezegd; hopelijk volgen vele anderen. Geldelijk kan iedereen helpen die het goed met ons en het behoud van dit monument meent. U kunt uw bijdra ge storten op rek.nr. 3668.64.610 bij de Rabobank (giro 79138) te Waddinxveen of op giro 271.389 t.n.v. Rem. Gemeente te Waddinx veen, beiden onder vermelding ’’Res tauratiefonds”. NUTTIG? Charles Wijnen vraagt niet alleen naar de organisator van de reis en het Waddinxveense belang om drie we ken in het Verre Oosten te verkeren, maar wil ook weten of onze eerste burger en zijn wethouder van mening zijn dat de reis zal resulteren in voor Waddinxveen nuttige resultaten en zo ja welke, of de gemeenteraad na af loop een verslag van de bevindingen tegemoet kan zien en of met de reis een bijdrage uit de gemeentelijke kas gemoeid is. Nadat het Weekblad voor Waddinx- Inderdaad is, zoals vorige week woensdag in het Weekblad voor Wad dinxveen werd vermeld, van het mini sterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) bericht ontvangen dat er niet direkt geld ter beschikking is voor een spoedig uit te voeren restauratie. Dit betekent echter niet dat het er nooit zou ko men. Het Kerkbestuur van de Re monstrantse Kerk stelt vast dat deze eerste helaas afgewezen aanvrage wat haar betreft slechts een voorhoe- de-gevecht is geweest. Zij denkt er niet aan het bijna 150 jaar oude ge bouw van de Monumentenlijst af te laten voeren. Zij zal andere wegen zoeken om zo snel mogelijk tot het gestelde doel te komen. Gelukkig weet zij zich in dit stand punt geruggesteund door B. en W., alsmede door het grootste deel van de gemeenteraad, zoals uit de be richtgeving vorige week en een ge sprek met B. en W. is gebleken. Het zou eeuwig zonde zijn dit monument en naar het Kerkbestuur meent oud ste gebouw in onze gemeente verlo ren te laten gaan. De pap wordt nooit zo heet gegeten als zij wordt opgediend. Het Be stuur gaat door met de ingezette en erin duwen, afval in de tuinen gooi en, bloemen afplukken enz. is geen uitzondering. Dit alles zou minder erg zijn, als men na het verbieden hiervan geen grote mond zou krijgen van zowel ouders als opgroeiende jeugd. Mensen let vrijdags toch op uw kinderen!!!!!!!! Opvoeden behoort toch ook tot uw taak. WADDINXVEEN - De letter lijke tekst van de door PvdA- raadslid Charles Wijnen aan het college van Burgemeester en Wethouders gestelde schrifte lijke vragen luidt als volgt: Geacht college, Naar aanleiding van uw mede deling vervat in uw brief van 26 maart 1981 dat twee leden van het college van eind april tot half mei a.s. een studiereis zul len maken naar het Verre Oos ten, wil ik graag op grond van het reglement van orde de vol gende vragen beantwoord zien: 1. Kunt u aangeven wie de reis organiseert en waarom, op wel ke gronden de deelnemers zijn geselecteerd, welke relatie er bestaat tussen de organiserende instantie en het plaatselijk Waddinxveense belang, alsmede de motieven die hebben geleid tot deelname van twee college leden? 2. Bent u van mening dat de reis zal resulteren in voor Wad dinxveen nuttige resultaten en kunt u de te verwachten resul taten thans omschrijven? 3. Kan de Raad na afloop van de reis een verslag van de bevin dingen tegemoet zien? 4. Kunt u mededelen of met de reis een bijdrage uit de gemeen telijke kas is gemoeid? Met deze schriftelijke vragen heeft het Partij van de Arbeid-gemeente- raadslid Charles Wijnen zich maan dag gericht tot het college van Burge meester en Wethouders. De socialist liep al een paar weken met deze vra gen op zak, maar overleg hierover binnen de vijfmansfractie, waarvan ook wethouder Anne van Gent deel uitmaakt, maakten het hem niet mo gelijk zich eerder tot B. en W. te wenden. Intussen zijn er over de Verre Oos ten-reis niet alleen schriftelijke vra gen gesteld door het PvdA-raadslid Charles Wijnen, maar zijn er ook kritische opmerkingen gemaakt door het VVD-raadslid Jan Borger. In de vorige week woensdagavond gehou den vergadering van de raadscommis sie voor de openbare werken en be drijven zei de liberaal tijdens de rondvraag tot wethouder Paul van Schie (CDA) te zuinig te zijn geïnfor meerd over de deels op kosten van de gemeente te maken reis. De christen democraat wilde hierover niets zeg gen en zei dan ook alleen dat hij de BRIEF Pas op donderdag 26 maart - een dag na de gemeenteraadsvergadering - stuurden B. en W. aan de gemeente raad een brief met de volgende in houd: ”Ons college deelt u hierbij mede dat zijn voorzitter en wethou der de heer P.F.J. van Schie zullen deelnemen aan een studiereis naar het Verre Oosten. Het vertrek zal plaatsvinden op vrijdag 24 april 1981 en terugkeer op zaterdag 16 mei 1981. Gedurende deze periode zal wethouder A.H. van Gent fungeren als loco-burgemeester en tevens de portefeuilles van de burgemeester en wethouder Van Schie beheren”. Dat'was een weinig informerende en door gemeentesecretaris J. Meuleman opgestelde brief, waarin met geen woord wordt gerept over de organisa tor van deze Verre Oosten-trip en het feit dat een deel van de kosten (f. 2.300,--) uit de gemeentekas wordt gehaald. Afgesproken is name lijk dat de ongeveer f. 7.000,-- kos tende reis door burgemeester mr. Bert Smallenbroek geheel uit eigen zak wordt betaald - hij beschouwt de reis als een vakantie en meent dan ook er verder het zwijgen toe te kun nen doen -, terwijl wethouder Paul van Schie éénderde van de reis zelf betaalt, voor éénderde van de kosten aanspraak maakt op de gemeentekas en voor éénderde kan rekenen op zijn werkgever, het Rotterdamse bouwbedrijf Gebroeders Van der Luitgaarde BV. AMERIKA Dat voor deze reis ook de Waddinx veense gemeentekas wordt aange sproken is op zich niet nieuw. Toen burgemeester mr. Bert Smallenbroek in het najaar van 1979 deel nam aan een twee weken durende IBM-com- puterreis door Amerika werd deze trip voor de helft bekostigd uit de ge meentekas. Niettemin zijn er intus- de belegging, de bouw en de (ge- meentelijke)overheid. De deelnemers zijn geselecteerd door het districts hoofd Verwerving van Schuitema Vastgoed BV, de heer J.M. Hoyng. Vastgesteld is dat journalisten de reis beslist niet mogen meemaken, in dien ze dat zouden willen. Volgens burgemeester mr. Bert Smal- lenbroek - die in zijn vorige stand plaats Harmelen met de gemeente raad op kosten van een bouwonder neming op reis ging naar Denemarken en Finland - is er wel degelijk een be paalde band met het Waddinxveense belang en de deelname door twee le den van het Waddinxveense college van B. en W. aan de Verre Oosten trip. ”Er zit nog iets achter waar ik nu niet over kan vertellen”, aldus onze eerste burger tegenover het dagblad van Rijn en Gouwe. Volgens deze krant is het programma dat wordt afgewerkt niet gericht op de bijscholing en de vergroting van des kundigheid van lokale bestuurders. Wethouder Paul van Schie meent ech ter dat het in alle opzichten verant woord is om drie weken lang bij te tanken, zich te oriënteren en nieuwe ideeën op te doen en daarom van de geboden gelegenheid om de trip naar het Verre Oosten mee te maken ge bruik te maken. j Geachte bewoners van Waddinxveen, Misschien hebt u wel eens gezegd en gedacht als u vrijdags de markt over liep: ”Ik ben blij, dat ik hier niet woon”. Dan weet u waarschijnlijk ook wel waarom u deze gedachte had. Nou mensen, de bewoners van de Willem de Zwijgerlaan denken en zeggen hetzelfde. De overlast die wij hebben van de jeugd, groot en klein, is erbarmelijk. In de tuinen lopen, op hekken en muurtjes zitten, heggen vernielen doordat de jongens en meisjes elkaar opmerkingen van de heer Borger zou ovérbrengen aan het college van Burgemeester en Wethouders. sen scherpe reacties over de Verre Oosten-reis verschenen in de Goud- sche Courant, het Alphens Dagblad en het dagblad van Rijn en Gouwe. In de laatste krant verscheen zelfs een commentaar, waarin het ver gaand wordt genoemd dat wethouder Paul van Schie in een hotelkamer in Singapore gaat nadenken over de toe komst van Waddinxveen. ’’Tegen een studiereis is geen enkel bezwaar, maar het ware, nu er gemeenschaps geld bij betrokken is, beter geweest een reisdoel te kiezen dat wat meer vergelijkingsmateriaal met de Wad dinxveense situatie oplevert”, aldus de Alphense krant. De reis wordt georganiseerd om de planning en realisatie van multi- i functionele projecten in dichtbevolk te gebieden te bekijken. Hierbij gaat het met name om de woon- en win- kelcultuur. Onder de deelnemers aan de reis bevinden zich mensen uit de Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- wereld van het bedrijfsleven, de ar- fc/acy voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van chitectuur, de roject-ontwikkehng, rechf Op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- ^en worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21