386 Scholieren Br»’ Politiek vrouwentorum kregen het Verkeersdiploma Waddinxveense CAI-beelden VVH-bazar zeven mille Bas Alexander Offenberg de verrassing Verdienstelijke Johannes Passion in Ontmoetingskerk naar Boskoop Peru-expositie in en nabij gemeentehuis POLITIENIEUWS WADDINXVEEN b 1I i iP Li iii s EFiit ■J'IW ■K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 Tijdens de vorige week vrijdag gehouden bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening VERRASSING stilstaande M. MOS tijdscentrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof een politieke avond voor vrou wen met een forum dat alleen zal be staan uit vrouwen. De vrouwen in het politieke forum gaan antwoord geven op de vraag wat hun Zo zijn er vertegenwoordigsters van het CDA (Jos Groenendijk-Bernard), de PvdA (Bep Vermeij), D’66, PPR (Dik- kie Kuyt) en PSP (Anneke Groene- veld). Van de WD zal waarschijnlijk niemand van het forum deel uit maken. een Mercedes en een Opel Ascona, in- beslaggenomen. In het eerste geval was het bijbehorend kentekenbewijs verval len en in het tweede geval werd het ken teken vermoedelijk valselijk gebruikt. dragen, dan moet je beschikken over goed materiaal. Een flink koor met goede stemverhoudingen is dan een eerste vereiste. Aan het eerste voldeed ’’Sempre Cre scendo” niet, aan het tweede wel. Dat dirigent Bastiaan Blomhert zich toch aan zo’n werk waagde, is een verdienste toeven. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). was het gezellig WADDINXVEEN In een zeer matig bezette Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde werd vorige week woensdagavond de Johannes Passion van Johan Sebastiaan Bach uitgevoerd door het Madrigaal koor ’’Sem pre Crescendo” en de Rijnlandse Orkest Vereniging. Het lijden van Je zus heeft al vele componisten aan het schrijven gezet, de muzikaal in drukwekkendste vertolking is echter van de hand van Bach en wel die VENTEN ZONDER VERGUNNING Op maandag 6 april werd in onze ge meente een 47-jarige koopman uit Huis ter Heide aangetroffen. Hij ventte met dekbedden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een vergunning en werd daar voor bekeurd. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS Op dinsdag 7 april werd een 25-jarige Waddinxvener rijdend in een personen auto aangetroffen. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. Zowel tegen deze bestuurder als diens vader, die na ast hem zat en hem liet rijden, zal proces-verbaal worden opgemaakt. BALDADIGHEDEN Op dinsdag 7 trof de politie brand sto kende jeugd aan nabij het Sweelinck- hof. Een stoel werd verbrand. De jeugd heeft de troep ter plaatse opgeruimd en de straat aangeveegd. Een dag later werden op het K.W.-plein twee knapen J- '- -j waren een win kel te bekladden met viltstiften. Ze heb ben het gedeelte, dat was beklad, zelf weer gereinigd. OVERTREDING MILIEU In samenwerking met een ambtenaar van het Hoogheemraadschap van Schieland werd een onderzoek inge steld bij een bedrijf aan de Bredeweg. De eigenaar werd reeds eerder aange zegd een overlooppijp van een gierput naar een sloot te verwijderen. Hieraan was niet voldaan, met als gevolg, dat gier in openbaar water liep. Evenals de vorige keer toonde de man een recalci trante houding. Bij de eerste controle was de ambtenaar van het hoogheem raadschap al eens bedreigd met een riek. Nu werd hem proces-verbaal aangezegd. AANRIJDINGEN Op vrijdag 3 april om 15.30 uur ver leende een automobilist, komende van dramatische kwam. Niettemin kon Blomhert trots zijn op zijn koor, zij weten wat zingen is. Dat de 50 musici van de Rijnlandse Orkest vereniging zich goed aanpasten is een De naam van de pop was Lidia. Deze is niet geraden. Het raden naar de inhoud van het glas met eitjes was 317. Het ont- bijtlaken is gevallen op lot nr. 424 (blauw), dat nog niet is afgehaald. Deze prijs kan nog afgehaald worden bijmevrouw C.M. de Heer-Gerts, Dorpstraat 170. extra pluim waard. Maar al te dikwijls worden koren en solisten door het or kest overstemd, maar Blomhert wist dit goed in de hand te houden. Een aparte vermelding is Robert Ouwerkerk (kla vecimbel) en Wietske Haarsma (cello) zeker waard. De uitbeeldende figuren in de continuopartij met de zangstem men kwamen goed uit. WADDINXVEEN De vorige week vrijdagmiddag en -avond in het Anne Frank-centrum vanwege de Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening (WH) gehouden bazar en verkoop tentoonstelling heeft bruto f. 7.187,25 opgebracht. De WH, die de echtgenote van de burgemeester, mevrouw A.H. Smallenbroek-van Eek, de ba zar liet openen, is daar bijzon der blij mee. Vrijdagmiddag om twee uur werden de aanwezigen welkom geheten door WH-voorzitster mevrouw G. Hartman-v.d. Berg. Zij gaf al gauw het woord aan mevrouw Smallenbroek- van Eek, die eerst de officiële opening wilde verrichten om daarna een woordje te spreken. Ze deed dat door het openen van een paraplu, waaraan alle maal envelopjes hingen voor een prijsje. Dat leverde een warm applaus op. Vervolgens sprak mevrouw Smallenbroek- van Eek nog enkele woorden tot de aanwezigen en dankte ze allen die hun medewerking hadden gegeven. Ook zij hoop te dat de bazar voor de bejaar den weer voldoende zou op- personenauto. Het ongeval vond plaats De Johannes Passion is enige jaren voor op de Kanaaldijk nabij de Apollolaan. de Matthaus passion ontstaan, vermoe- j i i i i r sloeg, werd door de achteropkomende beknopter, evenals Johannes de r----- --- ----- liep lichte verwondingen op. Op donderdag 9 april om 20.00 uur vond er op de Henegouwerweg een on geval plaats, waarbij drie voertuigen Goddelijke Lijder. waren betrokken. Twee personenauto’s Op dinsdag 5 mei s middags starten de stonden in een achteropkomende automobilist remde, - echter het gas - zo was zijn verklaring.- gebruiksvoorwerpen, produkten bleef hangen, als gevolg waarvan hij te- inlnrrnutip Pphi or-i nl/t, J rijdend, geen voorrang aan een aldaar rijdende personenauto. Lichte mate riële schade was het gevolg. Op maandag 6 april werd de rechte- rachterzijde van een aan de Peter Zuid- april werd de autospiegel van een in d laan geparkeerde personenauto aange- reden. Bij onderzoek in de omgeving werd een auto aangetroffen, welke de i aan- ggereden. Het ongeval had een dag te voren plaatsgehad. Noch de eigenaar van de aangereden auto, noch de politie werd toen van het gebeurde in kennis activiteiten op het Raadhuisplein met een Peruaanse muziekgroep, een kraam met g uit en informatie over Peru, en een akti- viteit voor de kinderen. Later in de middag wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een unieke ten toonstelling van Peruaanse kunst ge opend. Een deel van het tentoonge stelde is voor verkoop bestemd. Mevr. Terpstra, die ruim 9 jaar gewoond heeft V De tentoonstelling blijft tot en met vrij- dag 8 mei. Op die dag wordt ’s avonds WADDINXVEEN De werkgroep een slotmanifestatie gehouden in het vrouwenemancipatie van de Stichting gemeentehuis. Ellen Padron, die goed Jeugd- en Jongerencentrum Wad- bekend is met het nieuwe Lima-project, dinxveen houdt donderdagavond 23 komt over dit project vertellen en er zal april om acht uur in het jeugd- en vrije- een film over Peru worden vertoond. J -D~~ Voor de eerste maal zal op deze avond de Waddinxveense bijdrage voor de krottenbewoners in Lima worden over gedragen aan dr. Sj. Theunis, algemeen secretaris van NOVIB. WADDINXVEEN/BOSKOOP Er begint nu schot te komen in de Bos- koopse aansluiting op de Centrale An tenne in Waddinxveen. In maart van dit jaar is de overeenkomst tussen de Stich ting Centrale Antenne Inrichting Bos koop en de P.T.T., betreffende het leg gen van een kabel tussen Waddinxveen en Boskoop tot stand gekomen. Inmiddels heeft de stichting van de P.T.T. de toezegging gekregen dat deze kabel nog vóór de bouwvakvakantie de grond ingaat. Zelf heeft de stichting de opdracht gegeven dat in de tweede helft van april 1981 begonnen wordt met graafwerkzaamheden in Boskoop en het maken van huisaansluitingen door een installatiebureau. Verwacht mag dus worden dat Boskoopse televisiekij kers nog dit jaar worden verlost van de eeuwige sneeuw in Duitsland en België. Wat de abonnees moeten gaan betalen is nog niet bekend. In mei 1981 zal de stichting een folder uitgeven waarin de nodige informatie wordt verstrekt be de Stationsstraat en de Kanaalstraat op- treffende de levering van geluid en be- eld en de daarvoor te betalen tarieven. de denken gaan doen aan de emancipa tie van de vrouw. In het debat met de zaal zullen uiteraard ook andere onder werpen op het gebied van de vrouwene mancipatie aan bod komen. Wie over het forum inlichtingen wil hebben kan reformeerde Kerk, Zijde 11, wordt deze Iu:: i ni-7m 4894) en Gerda de Roo (tel. 3023). brengen, zodat de dames van de WH in de gelegenheid zou den zijn de bejaarden het ko mende jaar weer bezig te hou den. Na het applaus was de tijd aangebroken om alles te gaan bezichtigen en te kopen, waar dan ook spontaan ge bruik van werd gemaakt. WADDINXVEEN In de week van 5 mei organiseert de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen in en nabij het gemeentehuis een Peru- manifestatie. Het publiek dankte uitvoerenden met een passend warm applaus. Jammer dat partijen in de komend vier jaar landelijk dergelijke culturele evenementen in do „oan d^n aan dn nnaannina. Waddinxveen niet meer publiek trekt, dat is het zeker waard! Wilt u deze Jo hannes Passion toch nog beluisteren, spoedt u zich dan op donderdag 16 april naar ons buurdorp Boskoop. In de Ge- terecht bij Lonie Sterke (tel. 01727- Passion nogmaals uitgevoerd. Warm aanbevolen! WADDINXVEEN Vorige week donderdagmorgen werd door de plaatselijke rijkspolitie op 16 Waddinxveense basisscholen het schrifte lijke schoolverkeersexamen afgenomen. De leerlingen van de 6e klas van deze scholen namen aan de Verkeersproef 1981 van Veilig Verkeer Nederland deel. Van de 395 deelnemers wisten 386 scholieren het Ver keersdiploma te behalen. INBRAAK Tussen woensdag 1 en vrijdag 3 april werd ingebroken in een woning te Moerkapelle. Door aan de achterzijd van het pand een raam te forceren, wist men het pand binnen te komen. Op een slaapkamer werden alle kasten en laden doorzocht. DIEFSTAL Eind maart werden vanuit de voortuin van een leegstaande woning in Wad dinxveen tuintegels en struiken ont vreemd. Het totaal vertegenwoordigde een waarde van ca. f 1.100,Vanuit een woning aan de Wingerd werd een doos, inhoudende een jas, ontvreemd. De afgelopen week werden in Wad dinxveen 4 fietsen en 2 bromfietsen ge stolen. Twee fietsen en één bromfiets werden teruggevonden en teruggeven aan de respectievelijke eigenaren. ONDER INVLOED Daar zij onder invloed van alcohol ver keerden, terwijl zij hun voertuigen be- aangetroffen die bezig stuurden, werden twee bestuurders -- proces-verbaal aangezegd. In één geval was sprake van' een herhaling, reden waarom het rijbewijs werd ingenomen. AANHOUDING GESIGNALEERDE Op dinsdag 7 april om 00.30 uur werd door de Waddinxveense rijkspolitie een man aangetroffen nabij het garagebe drijf Van Leeuwen aan de Piasweg. Bij controle bleek dat deze man terzake ge pleegde inbraken te Pijnacker stond ge signaleerd, werd hij aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Hij is daarna overgegeven aan de rijk spolitie te Pijnacker. BEDREIGINGEN VERNIELING Daar hij een ander had bedreigd met een stuk hout aan gort te slaan, werd een 20-jarige Waddinxvener proces verbaal aangezegd. Bij verhoor be kende hij de afgelopen nacht een deur van een woning te Waddinxveen te heb ben ingetrapt. De bedoeling was deze woning te ’’kraken”. VERNIELING AUTO In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 r 1 J J x1 J Bomenwijk geparkeerde auto vernield. Een op het parkeerterrein aan de Beu kenhof stilstaande personenauto liep geparkeerde auto bleekjejtebben dezelfde vernieling op. INBESLAGNEMING AUTO’S De afgelopen week werden bij enkele routine-controles twee personenauto’s, gesteld. Op woensdag 8 april om 08.45 uur werd een op de Groensvoorde geparkeerd staande personenauto aangereden. De veroorzaker bekwam flinke schade aan de rechtervoorzijde. De geparkeerde personenauto werd aan de achterzijde zodanig beschadigd, dat deze moest worden versleept. Op dezelfde dag om 19.10 uur werd een jeugdige fietser aangereden door een naar het verhaal van Mattheus. personenauto. Het ongeval vond plaats De Johannes Passion is enige jaren _1 IZ1 J? tl-- - E)e fietser, die plotseling naaf links af- delijk in Ï7231 De Johannes Passion is sloeg, werd door de achteropkomende beknopter, evenals Johannes de woor- automobiiist aangereden. De fietser den van Jezus beknopter weergeeft dan Matthëus. Voorts blijkt uit verschil lende aria’s dat Bach zich nog niet zo volkomen vereenzelvigd heeft met de Het beginkoor ”Herr unser Herrscher” is veel bewo- file te wachten. Een derd gener dan dat an de Matthauspassion. De voordracht van het lijden van Chri stus door koor, solisten en orkest is geen senicure. Het gaat hier immers om gen de achterzijde van de tweede auto zo’n ingrijpende, onmenselijke gebeur- reed, die weer op zijn beurt tegen de tenis, dat de mens hierin altijd te kort daarvoor stilstaande personenauto schiet. Ga je toch proberen iets van dit reed. lijden muzikaal uit te beelden en over te Van de vier solisten die aan deze pas sion mee werkten was de bas Alexander Offenberg de verrassing van de avond. Met zijn welluidende diepe basstem op zich. De 22 jonge zangers en zangers wist hiJ de lijdende Jezus goed gestalte en zangeressen zongen met bezieling, te Seven- De tenor Ruth Pos was als maar misten toch de klankkleur van een evangelist na de pauze duidelijk beter groot koor, hetwelk vooral in de grote dan daar voor, maar zingt met onver- 2koren tot uitdrukking dienstelijk. Else Kura, sopraan, wist in de aria ’’Zerfliesse, mein Herze” niet volledig te overtuigen de smart van Jezus dood, maar dat is ook geen ge makkelijke op gave. Nora Raphael, alt, heeft een warme stem. Zij zong de aria naar aan leiding van het laatste kruiswoord ”Es ist vollbracht”, het tweede lyrische hoogtepunt van deze passion, met veel gevoel. k'. --1'f

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21