Quatacker Strijkkwartet in raadzaal Waddinxveen Landelijke Vox Jubilans Fietsdag in Goudse op 9 mei St. Janskerk ANTIEKBEURS GOUDA <1 UIT IN WADDINXVEEN EN BOSKOOP 16 april Paasinstuif De Bonkelaar 17 april L ’animal 17 april De Schaapskooi 25 april Folklore en volksmuziek 25 april Instuif Inn Donderdagavond23 april A. H. v. Gert in bestuur ZH-gemeenten WADDINXVEEN Wad- dinxveens PvdA-wethouder A. H. van Gent is gekozen als bestuur slid van de Vereniging van Zuid- Hollandse Gemeenten. De ver kiezing werd gehouden tijdens de vorige week vrijdag in Middelhar- nis gehouden algemene ledenver gadering van deze vereniging, waarvan alle 144 Zuidhollandse gemeenten lid zijn. Programma De leden van het Belgische Quatacker Kwartet: Clemens Quatacker, Nicolas Mebat, George Longrée en Eduard Carlier. WADDINXVEEN/BOSKOOP Donderdagavond 23 april om half ne gen wordt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis het zesde en laatste kamermuziekconcert van dit seizoen gegeven. Opgetre den wordt dan door het Quatacker Strijkkwartet uit België. Het betreft hier een uitwisselingsconcert in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Akkoord. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 ROUTES SAMENSTELLING REPERTOIRE In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Het ensemble heeft de meest bijzon dere strijkkwartetten uit zowel de Klas sieke, als de romantische periodes op het repertoire staan. Daarnaast heeft i met name die van Belgische componisten de belangstelling. Composities van on der andere Van Rossum, Samuel en D’- haene danken hun ontstaan aan deze groep. Tijdens dit nationaal evenement zullen weer veel enthousiaste fietsers in alle delen van het land gelegenheid krijgen volop te genieten van de mooie plekjes die ons land kent. Waren er vorig jaar ruim 220.000 deelnemers; dit jaar ver wacht de ANWB opnieuw een toe name. Vanaf ’s morgens 09.00 uur kan men vertrekken. WADDINXVEEN/GOUDA Het ANWB-kantoor aan het Goudse Sta tionsplein is in deze streek één van de startpunten van de op zaterdag 9 mei door de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond te houden jaarlijkse Lande lijke Fietsdag. Als thema krijgt deze Dag mee: ”De fiets in het jaar 2000”. De ANWB wil hiermee nog eens de aandacht vestigen op het gebruik van dit vervoermiddel in de komende jaren, waarin het energieprobleem een steeds belangrijker rol gaat spelen. De Waddinxveense danssociéteit In stuif Inn ’77 houdt 25 april om acht uur in het Anne Frank-centrum in Wad dinxveen de laatste dansavond van dit seizoen. De muziek op deze avond is in handen van The Sunny Siders. Dit show- en dansorkest is al vele malen van de Instuif Inn de gast geweest. De kaarten voor deze dansavond kosten f 8,75 per persoon en zijn telefonisch te bestellen op donderdagavond 23 april tussen 19.00 en 21.00 uur via telefoon nummer 01828-7488. Dit concert is toegankelijk tegen beta ling van f 7,50. CJP-houders en 65- plussers betalen f 5,Verkoop van Jeugdkoor, Gemengd koor, koper- kwartet en orgel voeren samen de ko- raalcantate ”Lobe den Herren” van Helmut Walcha uit. Ds. J.H. Gijs- bertsen uit Gouda opent en sluit de avond. De korte meditatie wordt gehouden door ds. J. Maasland uit Waddinxveen. De bijeenkomst begint om acht uur, de kerkdeuren gaan open om kwart over zeven. Programma’s (tevens toe gangsbewijs) kosten f 4,- voor vol wassenen en f 2,- voor kinderen tot 12 jaar. Ze zijn deze week te koop bij de koorleden en op zaterdagavond bij de kerkingang tegenover de kos- terswoning. Clemens Quatacker is bovendien con certmeester van de Koninklijke Munt schouwburg. plaatsbewijzen op het gemeentehuis, af- De tweede viool wordt bespeeld door deling algemene zaken, van maandag de uitnemende musicus Nicolas Mebat, tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur. Tijdens deze uren is ook telefoni sche reservering mogelijk (tel. 4433). Vanuit 113 plaatsen in Nederland - waaronder Gouda dus - zijn speciaal voor deze dag routes uitgezet, die de fietser voeren langs de mooiste en wel licht onbekende plekjes in ons land. Hoe lang men over de 30 tot 40 kilome ter lange route wil doen, staat geheel vrij. Er is geen enkel wedstrijd element in de routes opgenomen. Men moet er alleen voor zorgen voor 15.00 uur weer terug op het vertrekpunt te zijn. Aan de hand van de duidelijke routebeschrij ving is dat geen enkel probleem. Wanneer de route geheel is uitgereden en de beschrijving bij de controlepun ten is afgestempeld, ontvangt men bij aankomst een herinneringsspeld met een jaarhanger. Om wachttijden bij de vertrekplaatsen te voorkomen, is het aan te bevelen vóór 9 mei een routebe schrijving af te halen. Deze zijn vanaf 13 april verkrijgbaar bij alle ANWB- en VVV-kantoren in de plaatsen waar een vertrekpunt is. Voor alle routes geldt een eenheidsprijs van f 2,50 Tijdens deze ledenvergadering hield hoofdredacteur G. A. Kok van de Gemeenschappelijke Pers Dienst (GPD) een inleiding over het onderwerp ’’Communiceren de media nog wel?”. Later op de dag werd de visafslag in de buiten haven van Stellendam in de ge meente Goedereede bezocht. In het bestuur van de Vereniging van Zuid-Hollandse Gemeenten neemt wethouder Anne van Gent de plaatsen in van drs. A. J. Be rends, de burgemeester van Lisse, die ook plaatsvervangend voorzit ter is geweest. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Programma voor het concert van het Quatacker Strijkkwartet op donderdag 23 april om 20.30 uur in het gemeentehuis van Wad dinxveen. W. AMozart Strijkkwartet opus 387 in G groot. Allegro Vivace Menuetto Andante Cantibile Molto Allegro. Robert Schumann Strijkkwartet opus 41, no. 1 in d klein. Andante expressivo Allegro Scherzo Adagio Presto. Felix Mendelssohn Strijkkwartet opus 80, no. 6 in f klein. Allegro Vivac assai Allegro assai Adagio Finale. Het Quatacker Kwartet speelde kwar tetten van Strawinsky en Webern voor het ballet van Maurice Béjart en ver zorgde in het Paleis voor Schone Kun sten te Brussel de Charles Ives herden king. Bovendien maakte het verschil lende opnamen van Belgische werken voor zowel de B.R.T. als de R.T.B. Samen met de klarinettist Marcel An cien is het Kwintet van Mozart op de plaat vastgelegd. Op het ogenblik wor den plaatopnamen gemaakt van de strijkkwartetten van Mendelsohn en voor de toekomst staat een integrale opname van de kwartetten van Grétry voor het merk Alpha op het pro gramma. Het ensemble treedt regelmatig op in het Paleis voor Schone Kunsten en ver leent medewerking aan de Festivals van Vlaanderen, van Porto Santo Stefano (Italië) en van Llandaff (Wales). leraar aan het conservatorium te Me chelen en docent voor kamermuziek aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel. Bij dit laatste instituut heeft hij zelf gedurende vele jaren gestudeerd. Altviolist van het ensemble is George Longrée, een fijnzinnig kunstenaar, die als altvioolleraar aan het Koninklijk Conservatorium van Luik verbonden was. Thans doceert hij te Brussel. Hij is eveneens altvioolsolist van de Konin klijke Muntschouwburg. Longréé heeft lessen gevolgd bij Dubois en Gertler. Vermeldenswaard is nog dat hij een van de zeldzame bespelers van de ’’Viola d’amore” is. Eduard Carlier tenslotte is de cellist van het kwartet. Hij studeerde aan het Kon inklijk Muziekconservatorium te Gent en werkte jaren samen met de be faamde cellist André Navara. teraard verder nog een ruim aanbod in meubelen, klokken, poppen, speel goed, schilderijen, aardewerk, tapijten, maten en gewichten, zilver, tin, juwe len, tegels, religieus antiek, bronzen be elden, prenten, kristal, naaigerei en rammelaars, horloges, etc. etc. Donderdagmorgen 16 april is er in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar aan de Waddinxveense Beukenhof een Paasinstuif, die duurt van 10.00 tot 12.00 uur. De toegangsprijs bedraagt één gulden per persoon. Op deze ochtend zullen kinderen van 6 tot 12 jaar aan de hand van een pa- spoorteen bezoek brengen aan zes ver schillende landen. In Nederland blijven ze in de paastemming en worden er eie ren geverfd. In China worden hoeden met vlechten gemaakt. In Frankrijk even uitblussen op een terrasje, waar de kinderen een ansichtkaart naar huis kunnen sturen. En nog veel meer. Wie aan het einde van deze wereldreis is ge komen en alle opdrachten goed heeft vervuld, komt in het bezit van een prachtige verrassing. GOUDA Op de met Pasen voor de 52e maal te houden Grote Antiekbeurs Gouda, in het Schouwburgcomplex ’’Kunstmin” aan de Boelekade, zal dit keer ieders bijzondere aandacht wor den gevraagd voor een prachtige col lectie Imari, een uitgebreide verzame ling gereedschappen en een speciale stand met medische gebruiksvoorwer pen. Op de antiekbeurs Gouda vindt men ui- Primarius van het Quatacker Strijkk wartet is de schitterende violist Cle mens Quatacker, laureaat van het ’’Koningin Elisabeth-Concours” van 1955. Hij is leraar aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel en stu deerde bij Gadeyne, Menuhin en Ois- trach. Door de nu voltooide kerkrestauratie heeft het koor vorig jaar voor één keer verstek moeten laten gaan, maar de fraai gerestaureerde kathedraal kan dit jaar weer in al zijn schoon heid onderdak bieden aan de liefheb bers van koor- en samenzang, afge wisseld met orgel en hoboklanken. De avond staat onder leiding van diri gent Willem Doomebal die muzikaal wordt bijgestaan door organist Her man van Vliet, hoboist Jan-Joris Nieuwenhuis en een koperkwartet o.l.v. Wim van Schaik. Naast bekende Passie- en Paaskoralen vermeldt het programma werken van F. Mendels- sohn-Bartholdy en Chr. W. von Glück. Op de Goudse Antiekbeurs is onder meer met Pasen te zien: Sponning- schaaf, Engels, afgewerkt met geelkoper, ca. 1850. Hollandse Blokschaaf, 19e eeuws. Kleine profielschaaf, Engels, 19e eeuws. Miniatuur Blokschaaf je uit de 19e eeuw. Vrijdagavond 17 april (Goede Vrijdag), gaan de deuren van de hervormde Kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen om 21.00 uur open. Op deze avond zal ds. W. Verboom uit Waddinxveen stilstaan bij de betekenis van Goede Vrijdag. De koffiebar is er voor iedereen vanaf 15 jaar. De toegang is vrij. Op vrijdaga vond 24 april is de koffiebar gesloten. Bonkelaar aan de Waddinxveense Beu kenhof wordtvrijdagavond 17 april om half negen de komediefilm L’animal ge draaid. Deze rolprent met Jean-Paul Belmondo en Raquel Welch is toegan kelijk tegen betaling van 3,50. Zaterdag 25 april om half negen wordt in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar aan de Waddinx veense Beukenhof een Noordafri- kaanse folklore- en volksmuziek- avond gehouden, die tegen betaling van f. 7,50 toegankelijk is. Kinderen hebben op deze avond toegang tegen betaling van f. 5,00. Op deze folklore- en volksmuziek- avond treden op de Tunesische mu ziekgroep Hammouda en de Marok kaanse buikdanseres Samara. Ham mouda brengt muziek ten gehore die een mengeling is van Noordafrikaan- se- en Tunesische folkloremuziek. WADDINXVEEN/GOUDA - Zater dag 18 april hervat de Hervormde Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans haar tijdelijke onderbroken traditie om op de avond voor Pasen een Pas sie- en Paasliederenprogramma uit te voeren in de Sint Janskerk te Gouda. De Antiekbeurs zal zijn geopend van 11.00 tot 18.00 uur op zaterdag 18 april, 0°k de hedendaagse muziek en zondag 19 april en maandag 20 april -C. 4“

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 25