27 MC-antennes tot 6 meter I College Huize Souburgh mag tóch geld lenen Gouden echtpaar W.L.M. Kruijk’’prest tot beslotenheid Ondanks verzet van CDAVVD en PvdA Rooie vrouwen over de macht Planherziening voor bouw van garage langs de Piasweg Gemeente stelt nieuwe bouwverordening vast AANMELDEN VOOR 49e BEJAARDENREIS Wetswinkel bij Vrouwen bond NVV Subsidie voor Gouda Invaliden- Sportvereniging Andor’s Jazz band speelt in Zoetermeer Bezoek van 4 mijnenvegers z r 'T Z l J d~"r- sr I J- 4-.. /ïsy' 17b EL ■?N ioo AS '1| A 59 vnz*»1 83, WADINXVEEN Dinsdagavond 21 voorstel aan de raad. i lis u- omdat in Waddinxveen reeds flats gebouwd zijn. Als ongewenste meergezinsbouw moet worden voor- j: nomen. De meerderheid van de com missie voor de financiën kan zich met dit voorstel niet verenigen omdat ons college op dit moment nog geen dek- kingsmiddelen heeft aangewezen. Om dat alternatieven nauwelijks aanwezig zijn en wij renovatie van het bestaande tehuis noodzakelijk achten stellen wij u voor betaling van rente en aflossing te meer betrokken bij de groep schoon maaksters van de rooms-katholieke kerk. Zij en haar man, in WSE-kring geen onbekende, werden dan ook op schoonmaakachtige wijze verwelkomd bij de ingang van de St. Victorkerk aan de Zuidkade waar God voor zijn trouw werd bedankt. (Foto; Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Op de eerste dag van deze maand was het precies 50 jaar geleden dat Frederik Jan van Wel (80) en Wilma Denekamp (72) trouwden. In beslotenheid beraadslaagden voorzitter W.L.M. Kruijk, de leden M. Boere (PvdA), J.B. Borger (VVD), ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) en H. van Èk (PvdA) en de vertegenwoor diger van het college van B. en W., de heer F. Th. Brenkman, vervolgens over het bezwaar schrift van de Rotterdammer H.P. Sijlaar, gericht tégen de beslissing van B. en W. van 17 februari 1981 om hem geen gemeentegarantie te verlenen ten behoeve van het aangaan van een hypothecaire geldle ning. De indiener van het be roepschrift liet zich vergezellen van zijn vriendin. Tegen zoveel verbaal geweld en kennelijke behartigers van zijn belangen was de heer Sijlaar niet bestand want ten lange leste vroeg hij CDA-voorzitter Kruijk de behandeling van zijn bezwaarschrift in beslotenheid te behandelen, hoewel hij te gen openbaarheid geen enkel bezwaar had, maar de gevolgen daarvan misschien niet hele maal kon overzien. Opgelucht haalde de christen-democraat daarop adem en vroeg de aan wezige belangstellende en pers vertegenwoordiger de commis siekamer in de raadzaal van het gemeentehuis te verlaten. Het aan de Wingerd wonende gouden paar heeft dat feit in een rustige, maar niet minder feestelijke wijze herdacht. Mevrouw Van Wel-Denekamp is onder WADDINXVEEN De jaarlijkse bejaardenreis voor alle Wad- dinxveense ouderen staat weer voor de deur. Woensdag 3 juni zal er een bijzonder aantrekkelijk uitstapje worden gemaakt naar het Brabantse met een rondvaart door de Biesbosch vanuit Drimmelen. Wie aan de reis wil meedoen wordt verzocht bij aanmelding een eigen bijdrage te voldoen. Voor de aanmelding zijn de volgende data beschikbaar: Maandag 27 april van 10.00-12.00 uur in het Anne-Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Woensdag 29 april van 10.00-12.00 uur in Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. gewonnen informaties, de meest idea le antenne is voor de ”bakk:e”l:ef WADD1NXVEEN De Rooie Vrou wen in Waddinxveen beleggen op dins dagavond 21 april ten huize van Lottie v. d. Berg aan de Wingerd 223 een di scussieavond over het onderwerp ’’Vrouwen en macht”. Ter bespreking staan dan de brochure’’Rooie Vrouwen schikken, niet langer op de hoognodige tegen de stroom in” of ”Wie heeft het sleuteltje van het machtsslot gezien?”. De bijeenkomst begint om acht uur. WADDINXVEEN Ondanks de door CDA, VVD en PvdA in de raad scommissie voor de financiën van vorige week maandagmiddag gele verde tegenstand hebben B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad tóch het voorstel gedaan om de betaling van rente en aflossing te garanderen van een door de Protestants Christe lijke Stichting Bejaardentehuis Souburgh aan te gane geldlening van 8,9 miljoen gulden. Met dit geld zal Fluize Souburgh aan de Prins Bernhard laan in twee jaartijd worden vernieuwden gerenoveerd. Het stichtingsbestuur heeft deze ge meentelijke garantie nodig, omdat er anders geen geld geleend kan worden. Probleem voor de gemeente is dat er nog diverse financiële tegenvallers in het gemeentelijk huishoudboekje opge vangen moeten worden. Vanaf 1984 gaat het hierbij ook nog eens om zo’n 150.000 gulden waarvan nog niet be kend is waar die vandaan moeten ko- van panden waarin wordt gewoond 0,30 meter boven peil moeten liggen (dat was 0,15 meter), terwijl deze vloeren tenminste 0,75 meter boven de normale hoogste grondwaterstand ter plaatse moeten liggen (was 0,45 meter). B. en W. kunnen vrijstellin gen verlenen. Volgens het college zijn deze wijzigingen in de bouw verordening nodig in verband met de vrij hoge waterstand in Waddinxveen. Geschrapt wordt in de bouwveror dening de voorschriften die zeggen dat er een aansluitpunt voor een een bergplaats WADDINXVEEN - Om de eigenaar/ bewoner van de Piasweg 9 een garage op het erf bij zijn huis te kunnen la ten neerzetten is de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad gevraagd het bestem mingsplan Dorpstraat voor de vierde maal te herzien. Als dat is gebeurd kan door de gemeente de gevraagde bouwvergunning worden afgegeven. Tegen de herziening van het bestem mingsplan, die een maand lang in het gemeentehuis ter visie heeft gelegen, heeft niemand bezwaren ingediend. De garagebouw is volgens het huidige bestemmingsplan niet toegestaan omdat - in tegenstelling tot de erven van de aangrenzende percelen - de tuin achter het huis is bestemd voor agrarische doeleinden (landbouw, veeteelt en koude tuinbouw). En daarop mag geen garage komen. Bij de overige percelen langs die gedeelte van de Piasweg is overal een ruime strook bestemd tot ”erf”. Op basis hiervan vinden B. en W. bebouwing tot ten hoogste 40 procent - met een maximum van 40 vierkante meter - toelaatbaar. ”Ons college acht het alleszins rede lijk de uitzonderingspositie, welke het onderhavige perceel in zijn omge ving inneemt, op te heffen. In ver band hiermee wordt het niet redelijk geacht betrokkene te laten wachten op een algehele herziening van het bestemmingsplan Dorpstraat, waar bij het onderhavige bouwplan inge past zou worden”, lichten B. en W. de gemeenteraad in. WADDINXVEEN - Voorzit ter W.L.M. Kruijk (CDA) van de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroep schriften heeft er vorige week woensdagavond van alles aan gedaan om de Rotterdammer H.P. Sijlaar te bewegen dat hij de wens zou uitspreken de be handeling van zijn zaak in be slotenheid te laten plaats vin den. Tot driemaal toe wees de christen-democraat de heer Sijlaar op de mogelijke gevol gen van openbare behandeling, terwijl commissiesecretaris C.A.P.M. Loose nog eens bena drukte dat allerlei gegevens over zijn inkomen wel eens in de krant zouden kunnen ko men. achter een gebouw tenminste 3 meter moet bedragen. Dit was 2 meter. Vastgelegd wordt ook dat vloeren een uit gaande van een rente van 11%. Ver wacht mag worden dat dit percentage i van de Limehouse Jazzband;Tori"Égeman, ‘"vloed/'j1] °P de verzorgmgsprijs. clarinet/altsax, leider van de Lazy Jazz Band; Herman Oppeneer, wasbord, be kend van The Animal Crackers en vele andere orkesten; Gijs Horstink, sousap- hone, jarenlang lid van The Animal Crackers; Tom Stuip, banjo, voormalig lid van de Down Jazz Band en Dixie Machine; Andor Lukacs, piano en lei der, sinds 1954 aktief in vele Amster damse orkesten. Het orkest werd eind 1978 opgericht. Kenmerken van de manier van spelen zijn een hechte ritmegroep met voor treffelijke solisten in de melodiesectie, op jaarbasis die naar elkaar luisteren, het geheel ge dragen door de typische swing van de oud-blanke orkesten uit de tweede helft van de twintiger jaren. zijn de schepen opengesteld voor groe pen zeekadetten, zeeverkenners en de schooljeugd. Op zaterdag 16 mei zal omstreeks 14.00 uur een heli copter een aantal reddingsdemonstra- ties uitvoeren in de nabijheid van de omdat een mijnenvegers. De schepen zullen dage- lengte, blijkens door de gemeente in lijks van zonsondergang tot 24.00 uur gewonnen informaties, de meest idea- zijn verlicht. Ie antenne is voor de ”bakkie”-lief- WADDINXVEEN - De Invaliden Sportvereniging Gouda en omstre ken gaat van de gemeente Waddinx veen voor dit jaar f. 653,-- subsidie krijgen. Dit bedrag is bepaald door het aantal bij deze sportverenigingen aangesloten en in Waddinxveen woonachtige (jeugd)leden. Tot die subsidiëring, op grond van de alge mene subsidieverordening, zal de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gaan beslui ten. De Invaliden Sportvereniging Gouda en omstreken heeft het Waddinx- veense gemeentebestuur om subsidie gevraagd, omdat per 1 januari 1981 de sportgroep ’’gehandicapten Wad dinxveen” bij de Goudse club is toe getreden. Vanwege de Invaliden Sportvereniging worden er wekelijkse activiteiten op zaterdagmorgen in de sportzaal Groenswaard gehouden. De afgelopen twee seizoenen heeft de gehandicaptensport in de sportzaal onder auspiciën van de KNVB-afde- ling Gouda plaatsvonden. Doordat een aantal mensen ook wedstrijd sport wilde gaan beoefenen, hetgeen onder de KNVB niet mogelijk is, hebben zij zich, na overleg en met goedkeuring van de KNVB, aange sloten bij de Invaliden Sportvereni ging Gouda en omstreken. Binnen deze vereniging wordt zowel recrea tiesport als wedstrijdsport beoefend. De KNVB-afdeling Gouda ontving op grond van de algemene subsidieveror dening eerder subsidie van de ge meente Waddinxveen. WADD1NXVEEN/ZOETERMEER ziekenkamers, Zaterdagavond 18 april wordt de mu ziek tijdens de clubavond van Jazzclub Zoetermeer verzorgd door Andor’s Jazzband. Dit orkest bestaat uit illu stere lieden, die hun sporen in de Ne derlandse oude stijl jazz reeds ruim schoots hebben verdiend: Etienne Francpis, cornet/viool, voormalig lei- voorzieningen worden gedekt door ver der van The Animal Crackers; Leo Slui- hoging van de verzoegingsprijzen. Op mers, cornet, lid Victoria Band anno basis van de investeringen is 1924; Hans Kip, trombone, al meer dan exploitatie-begroting opgesteld 20 jaar aktief, o.m. in The Pink Elep hant Serenadès; Remco v. d. Gugten, clarinet/tenorsax, voormalig leider van hebbers. Er is ook geen bouwvergun ning nodig voor gewone antennes, die van de voet af gemeten geen grotere hoogte hebben dan 3 meter. Het oprichten van gewone televisie- antennes blijft ook in de nieuwe ge meentelijke bouwverordening verbo den, indien de woning aangesloten kan worden op de Centrale Antenne- Inrichting (CAI) en mits de antenne niet meer signalen kan ontvangen dan de CAI. Het verbod om twee of meer wo ningen geheel of gedeeltelijk boven dat er een elkaar te bouwen wordt geschrapt, lamp moet zitten in veel en/of garage. Al eerder sprak de ge- meenteraad zich tegen zo’n bepaling - uit, omdat dit onnodig kostenverho- komen dan kan dat worden geregeld gend zou werken in de nieuwbouw middels de voorschriften behoren van woningen. bij de bestemmingsplannen. In de nieuwe verordening zullen Uit een oogpunt van brandpreven- ook wijzigingen worden opgenomen tie wordt in de bouwverordening ge- in verband met de noodzaak tot ener- regeld dat de diepte van het open erf giebesparing (warmte-isolatie), terwijl er voorts rekening mee wordt gehou den dat Waddinxveen beschikt over een bouwregistratieverordening. De nieuwe gemeentelijke bouwver- ordening bevat wijzigingen op de Ï6Jmeï van‘ÏÓ7Ó0"uür“töt''12.Ód'uur volgende punten: Er is geen bouwvergunning ver eist voor sprietantennes voor de 27 MC-zendamateurs, mits de antennes niet hoger zijn dan 6 meter en onge tuid. De maat van 6 meter is gekozen omdat een sprietantenne van die gegeven men. Dit geld zal er overigens alleen kunnen komen na forse bezuinigingen. B. en W. weten dit ook wel maar zeggen dat Souburgh, waarvan het stichtings bestuur na vier jaar werken over alle vereiste vergunningen is komen te be- renovatie kan blijven wachten. En daarom is het college voorstander van het garanderen van rente en aflossing van een door het stichtingsbestuur aan te gane geldlening. Maar dan wel onder voorwaarde dat ten behoeve van de ge meente een recht van derde hypotheek wordt verleend. Door de voorgenomen verbouwing zal Huize Souburgh gaan beschikken over 7 tweepersoonskamers, en 84 éénper soonskamers, alsmede 3 tweepersoons- 2 éénpersoons ziekenkamers en 5 personeelskamers. De huidige capaciteit is 8 tweeper soonskamers, 82 éénpersoonskamers en 2 ziekenbedden. Blijkens de aan de gemeente overge legde financiële overzichten zulen de hogere lasten voortvloeiende uit deze WADDINXVEEN - De Waddinx- veense gemeenteraad gaat in zijn ver gadering van volgende week woens dagavond een nieuwe gemeentelijke bouwverordening vaststellen, die overigens geheel gelijk is aan de model-verordening van de Vereni- j van Nederlandse Gemeenten. De nieuwe verordening vervangt die uit 1966, welke rammelt aan alle kanten, niet up-to-date meer is en omdat bij het herhaaldelijk wijzigen van de verordening deze uren zullen demonstraties worden fouten zijn gemaakt. gegeven door duikers van het duikbe- drijf der Koninklijke Marine. Op 15 en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 WADD1NXVEEN/GOUDA In het kader van binnenlands vlagvertoon zal van donderdag 14 mei tot maandag 18 mei een smaldeel van de Koninklijke Marine een bezoek brengen aan Gouda. Het smaldeel zal bestaan uit de mijnen vegers Hr. Ms. Bussemaker, Hr. Ms. Van Straelen, Hr. Ms. Van Moppes en Hr. Ms. Houtepen. De schepen behoren organisatorisch tot 2 divisies, te weten de mijnenbestrij- dingsdivisies 121 en 321 en de thuisha vens zijn respectievelijk Den Helder en ÉFn8 Vlissingen. Als ligplaats is aangewezen de Loswal aan de IJsselkade nabij de Nieuwe Veerstal te Gouda. De schepen zullen op 15, 16 en 17 mei juridisch misschien zelfs niet deugt, van 14.00 uur tot 17.00 uur worden op- engesteld voor het publiek. Tijdens waarschijnlijk 3’ zal worden overschreden, hetgeen De gemiddelde verzorgingsprijs per maand per persoon is berekend op f 2.745,(voor 1981 is deze begroot op gemiddeld 1.946, Tengevolge van deze verhogingen zul len ook de ten laste van de gemeente blijvende kosten volgens de Algemene Bijstandswet in de komende jaren toe nemen. Deze lasten zullen, naar mag worden verwacht, eerst in 1984 ten volle op de gemeente drukken, omdat de werkzaamheden gefaseerd worden uitgevoerd. Op basis prijspeil 1981 zal s na voltooiing van de werk zaamheden in 1984 naar raming ca. f 150.000,boven de thans in de ge meentebegroting geraamde bedragen voor rekening van de gemeente komen. Bij de berekening van dit bedrag is uit gegaan van een stijging van het aantal personen dat aanspraak maakt op een bijstandsuitkering. "Het behoeft geen betoog dat in de ko mende jaren binnen de begroting ruimte zal moeten worden geschapen voor deze lasten. In de binnenkort aan de raad over te leggen meerjarenbegro- ting voor de periode 1981 tot en met april heeft de Vrouwenbond NVV, afde- 1985 zullen deze uitgaven worden opge- ling Waddinxveen-Boskoop, de maan- - r'~ Aa delijkse bijeenkomst. De avond wordt verzorgd door de Wetswinkel uit Gouda. Het onderwerp zal zijn ”De vrouw en haar rechtspositie”. Vrouwen die belangstelling hebben voor dat belangrijke onderwerp zijn van harte welkom. De avond wordt gehou den in het Gereformeerd Verenigings gebouw ”Het Trefpunt”, Stationsstraat garanderen”, aldus B. en W. in hun 16. Aan vang 20.00 uur. voorstel aan de raad. - -CFT 4“ V- '-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 29