WADDINXVEEN GEMEENTE l J Vijf badminton velden sportzaal len en het aantal badmintonvelden te brengen van drie naar vijf. Paaszangavond van De Driestar Reparatie riool aan Staringlaan kost 30 mille Koopavond op 1 mei 15 mille voor Hartstichting Vergadering Rabobank Waddinxveen Project van W’veense hengelaars Graskarpers moeten de ringvaart schoon houden VERGADERINGEN GEMEENTESECRETARIE VOLKSGEZONDHEID OPENBARE WERKEN RECREATIE PERSONEELSZAKEN g SPREEKUREN g VERKIEZINGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 de ^1 Commissie Onderwijszaken Dinsdag 21 april 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Wijziging programma overdekt zwembad in de Paasvakantie. In het vorige week gepubliceerde programma is de volgende wijziging aangebracht: De geplande schoolzwemontmoeting KNZB 4e klassen op 16 april van 9.00 tot 12.00 uur gaat niet door. Het programma voor deze dag wordt nu als volgt: Donderdag 16 april 1981 07.00-12.00 vrijzwemmen 13.00-16.00 CIRCUS SPETTER 16.30-18.00 ouder kind zwemmen. WADDINXVEEN De huis-aan-huis collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Waddinxveen 15.454,69 opgebracht. 12. Voorstel tot subsidiëring van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen ten behoeve van het graskarperproject. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 11 maart 1981. 3. Vaststelling uitgaven openbaar kleuteronderwijs over 1978. Aangifte dood vee In het Paasweekeinde (17 april t/m 20 april 1981) is de gemeente secretarie gesloten. Derhalve is de aangifte van dood vee ten gemeentehuize deze dagen niet mogelijk. Eventueel kunnen de veehouders op Goede Vrijdag 17 april 1981 het dode vee tussen 9.00 en 10.00 uur v.m. rechtstreeks tele fonisch opgeven aan de vleeskeuringsdienst te Gouda (tel. 01820- 16261 of 29464). Getracht zal worden het vee nog dezelfde dag op te halen. Vee, gestorven na vrijdag 17 april 10.00 uur, kan dinsdag 21 april 1981 op de gebruikelijke wijze ter gemeentesecretarie worden opgegeven en zal dezelfde dag nog worden opgehaald. Doordat het niet mogelijk is naast de huidige drie banen twee banen aan te brengen, dienen vijf nieuwe banen te worden aangebracht. Verder die nen nieuwe netten te worden aange schaft en nieuwe bevestigingspunten te worden aangebracht. en hulpmidde- Nu zou men op het eerste gezicht zeggen dat daarmee 31 januari wordt bedoeld sinds we een Koningin heb ben die op die dag geboren is. Dat is evenwel niet het geval want het merkwaardige is dat we de verjaardag van de Koningin met een nationale feestdag op 30 april vieren. en publiek vanaf 16 april a.s. ten heraanplanten van bomen aan Op het programma staan o.a. de volgende werken: de cantate: ”Him- melskönig, sei willkommen” van J.S. Bach en de cantate ”Jesu, meine Freude” van D. Buxtehude. Verder is er veel samenzang. De meditatie wordt verzorgd door ds. H. Hofman te Gorinchem. WADDINXVEEN/GOUDA - Woens dagavond 22 april wordt er in de Goudse St. Janskerk een Paaszang avond gehouden, die om acht uur begint. Deze avond wordt georgani seerd door de scholengemeenschap op reformatorische grondslag ”De Driestar” en met name door de afdelingen Pedagogische Akademie en Opleiding voor Kleuterleidsters. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA - In ver band met de viering van Koninginne dag op donderdag 30 april wordt de wekelijkse koopavond die week ver schoven naar vrijdagavond 1 mei. De winkels zullen dan tot 21.00 uur open blijven en verwacht wordt dat het in die feestweek beslist een druk ke koopavond zal worden. Toen de Winkelsluitingswet voor schreef dat de winkels op Koningin nedag gesloten moesten zijn had dat konsekwenties voor de koopavond. Wanneer n.l. Koninginnedag op de zelfde dag viel als de koopavond in een gemeente zou een verschuiving moeten plaatsvinden. In verband daarmede namen de gemeenteraden van Waddinxveen en van Gouda het besluit de koopavond te verschuiven naar de vrijdag zo de veijaardag van de Koningin op donderdag zou worden gevierd. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Goede Vrijdag (17 april 1981) en Pasen (19 en 20 april 1981) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewij zigd. De diensten op Goede Vrijdag - wijk IV (Groenswaard II en III) en de container-ophaaldienst - zullen worden uitgevoerd op don derdag 16 april 1981. De dienst op 2e Paasdag - wijk I (Groenswaard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) - zal worden uitgevoerd op dinsdag 21 april 1981. Afscheid van de heer Jac. van Steijn Met ingang van 1 mei 1981 gaat de heer Jac. van Steijn, chef van de afdeling sociale zaken en welzijnszaken, de gemeentedienst verlaten, door gebruikmaking van de regeling vervroegde uit treding. In verband hiermede, wordt hem door het gemeentebestuur een afscheidsreceptie aangeboden op dinsdag, 21 april 1981, van 16.30 tot 17.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Zij die van deze receptie gebruik wensen te maken, worden hier toe gaarne in de gelegenheid gesteld. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Sluiting Op 17 april a.s. (Goede Vrijdag) zijn alle gemeentelijke diensten voor het publiek gesloten. I.v.m. de sluiting van de gemeentesecretarie op Goede Vrijdag gaan de spreekuren van de burgemeester en van wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester niet door. zen de ringvaart; afzettingen dienen aangebracht te worden onder de brug in de Staringlaan en in de bocht van de Ringvaart bij de Alb. Thijmlaan, waardoor een voor de vis afgesloten gedeelte ontstaan van ongeveer 1 kilometer. De benodigde karpers zul len door de hengelsportvereniging Waddinxveen worden aangekocht, uitgezet en door middel van vangst- verboden beschermd worden. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Stemmen elders Voor de op 26 mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stemdistrict waar zij op 14 april 1981 blijkens het kiezers register woonachtig zijn. Zij die elders in Nederland aan de verkiezingen willen deelne men bijvoorbeeld wegens verhuizing, vakantie of werkkring, kunnen t/m 12 mei 1981 een verzoek indienen om in een andere gemeente te mogen stemmen. De daarvoor bestemde aanvraag formulieren zijn ter secretarie (afd. Algemene Zaken) verkrijg baar. Stemmen bij volmacht Voor de a.s. verkiezingen op 26 mei bestaat ook de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Dit kan: a. met gebruikmaking van een ter secretarie (Afd. Algemene Zaken) verkrijgbaar formulier dat uiterlijk 12 mei a.s. moet zijn ingeleverd. De gemachtigde kan dan in een willekeurige gemeente voor de volmachtgever stemmen. b. met gebruikmaking van de te zijner tijd te ontvangen oproep kaart. In dat geval moet de gemachtigde in het zelfde stem district kiesgerechtigd zijn en daar gelijktijdig zijn eigen stem uitbrengen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee vol machten aannemen. WADDINXVEEN De Coöperatieve Raiffeisenbank ’’Waddinxveen” WA houdt dinsdagavond 28 april om acht uur in het bankgebouw aan de Kerkweg-Oost een algemene ledenver gadering. Op de agenda staat een wijzi ging van de statuten en het huishoude lijk reglement en een machtiging tot het doen verlijden van de notariële acte van statutenwijziging aan de directeur. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening 1979 van de commissie voor het Wijkwerk Waddinxveen-Zuid. 14. Voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een geldlening aan te gaan door de Prot. Chr. Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh” te Waddinxveen. 15. Voorstel tot aanpassing van de kredieten voor de bouw van het gemeentekantoor en wijziging van het systeem van af schrijven. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor ener giebesparende voorzieningen in het gemeentehuis. 17. Voorstel tot vaststelling presentiegelden voor stembureau- leden. 18. Voorstel tot aanbieding van de rekening 1979 van de Dienst van Openbare Werken. 19. Begrotingswijzigingen, w.o. bijdrage geluidmeetdienst Midden-Holland 1981; krediet voor rooien en 1 laan-west; krediet voor opening van politiebureau. 20. Rondvraag. De stukken liggen voor pers gemeentehuize ter inzage. WADDINXVEEN Voor reparatie van verstopte en deels weggeraakte riolering aan de Staringlaan - welke werkzaamheden in deze weken al worden uitgevoerd - gaat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad een krediet van f. 30.000,- beschikbaar stellen. Bij een inspectie, na klachten van aanliggende bedrijven, van de riool- oversteken in de Staringlaan was het de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven gebleken dat van een tweetal oversteken de buizen verstopt waren. Bij opgraving werd geconstateerd dat het onderheide riool van de palen was gekanteld en ongeveer 50 centimeter onder de paalkoppen lag. Gemeenteraad Woensdag 22 april 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis AGENDA 1Vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 febru ari 1981 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor re paratie van de riolering aan de Staringlaan. 4. Voorstel tot vaststelling van de 4e herziening van het bestem mingsplan ’’Dorpstraat”. 5. Voorstel tot vaststelling van de 2e herziening van het bestem mingsplan ’’Oranjewijk ’75”. 6. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Bouwverordening. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de inrichting van een terrein aan de Bilderdijklaan. 8. Voorstel tot goedkeuring van de begroting 1981 van de Stich ting Christelijke Openbare Bibliotheek. 9. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan de Stich ting Streekmuziekschool Waddinxveen ten behoeve van de aanschaf van een vleugel. 10. Voorstel tot het aanbrengen van vijf nieuwe badmintonvel den in sportzaal ’’Groenswaard”. 11. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Invaliden Sportvereniging ’’Gouda en Omstreken”. WADDINXVEEN - Er is f. 3.900,- nodig om op verzoek van de afdeling badminton van de multisportvereni- ging TOOS de sportzaal Groenswaard te voorzien van vijf nieuwe badmin tonvelden. Dit geld zal door de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad beschikbaar worden gesteld. Het TOOS-verzoek om in de tennishal ”de Sniep” 14 a 15 badmintonvelden aan te brengen wordt niet ingewilligd. Hieraan Eggen financiële en organisatorische rede nen ten grondslag. Er moeten in Waddinxveen meer bad mintonvelden komen doordat het le dental bij TOOS groeit en ook de badmintonsport in het algemeen groeiende is. Deze uitbreiding is mo gelijk door in de sportzaal meer uren in het weekeinde beschikbaar te stel- WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders hebben de‘vol- gende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorge steld f. 2.400,— beschikbaar te stellen ten behoeve van het gras karperproject van de hengelsportvereniging Waddinxveen. Dit geld vormt bijna een derde deel van de Kosten die gemaakt moeten worden voor het maken en plaatsen van hardhouten hekwerken in de ringvaart en het uitzetten van karpers daar. In totaal is er zo’n achtduizend gul- het college van B. en W. toestemming den. nodig voor het graskarperproject, gekregen om een graskarperproject te waardoor er wellicht minder gebag- starten. Als proefproject werd geko- gerd behoeft te worden in de ring-- vaart. En op die manier is er bij het project van de hengelsportvereniging Waddinxveen zeker een gemeentelijk belang aanwezig, hetgeen een grond was voor het aanvragen en verkrijgen van gemeentelijke subsidie. Van die 8 mille zijn er 5 nodig voor de hard houten rekken ten behoeve van de afzetting van de ringvaart, 2 voor het aanvoeren van graskarpers en 1 voor het plaatsen van de rekken. Het verschijnsel van dichtgroeiende sloten, singels en vaarten doet zich overal voor. Reeds enkele jaren zijn gedeelten van de rinvaart, voorname lijk het stuk ten noorden van de brug in de Staringlaan tot aan de bocht in noordelijke richting bij de Alb. Thijmlaan, onbevisbaar door een dik ke laag waterplanten. Baggeren van de sloot is dan de traditionele oplos sing, maar het kan vermoedelijk ook anders. De graskarper (Ctenopharyngodon idella) eet n.l. enorme hoeveelheden waterplanten en beperkt daardoor de noodzaak van het baggerwerk. Mocht deze methode efficiënt blijken te zijn dan zou dat de gemeente een be sparing in baggerkosten opleveren. In onze gemeente heeft de hengel- sportvereniging op 27 juli 1978 van 4. Vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs over 1978. 5. Medewerking voor de aanschaffing van leerling-sets t.b.v. de Gereformeerde school. 6. Medewerking voor de aanschaffing van leer- len t.b.v. de Gereformeerde school. 7. Medewerking voor de aanschaffing van een radio-cassette recorder t.b.v. de Eben Haëzerschool. 8. Vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs aan de bijzondere scholen voorg.l.o. over 1979. 9. Overdracht van grond en schoolgebouw voor de Ned. Herv. Bethelschool. 10. Vergoeding onroerend-goedbelasting aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen over 1980. 11. Jaarrekening 1979 van de Schoolartsen- en Logopedische Dienst, kring Boskoop. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 16 april 1981 ten gemeentehuize ter inzage.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3