fractieleider Op 5 mei weer een kindermarkt Gijsbert Blom nieuwe CDA- nieuwe premières bij Nederlands Dans Theater Gratis met bus naar H. Cammeraat (53)40 jaar melkhandelaar 8 Opgeven tot 30 april Een boekenbon? - 1 I Het Nederlands Dans Theater in actie met links De Kinderspelen en rechts Symfonie in D. WADDINXVEEN Drs. Gijsbert Blom zal in de Waddinxveense ge meenteraad na het vertrek van ing. Cees van ’t Hoog gaan optreden als fractievoorzitter van het zes leden raadsleden tellende CDA. Vice- voorzitter van de christen-democratische raadsfractie blijft de uit KVP- kring afkomstige Wim Kruijk. Drs. Gijsbert Blom is als rechtstreeks CDA-lid in 1978 door de voormalige CHU op een verkiesbare plaats ge- zet. Hij is werkzaam bij het ministerie van Sociale Zaken. -4 e Br plicht hebt je met de samenleving bezig KOSTELOOS TWINTIG KRAMEN GRAAG GEGEVEN! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 DRS.G.BLOM (CDA) het functioneren van de samenleving. Niet de macht om de macht staat daar bij centraal, maar je verantwoordelijk heid als lid van een politieke partij, als bestuurslid of bestuurder”, aldus staat in een afscheidswoord dat CDA- bestuurslid Luit Bloem kortgeleden aan het adres van Cees van ’t Hoog schreef in het CDA-bulletin. kade een melkhandel die al zestig jaar bestaat. De vader van de jubilerende geboren en getogen Waddinxvener was er in het begin van de jaren twintig mee begonnen. Zijn zoon nam de zaak in 1941 over en ging toen met een melkkar door het dorp. Later volgde de bakfiets, terwijl weer veel later de winkelwagen zijn intrede deed in een intussen gesa neerd Waddinxveen, zodat niet de ge hele gemeente behoefde te worden doorgereden voor de verkoop van melk en melkprodukten. In de winkel aan de Zuidkade was toe steeds kleiner. Dit om zichtbaar te maken, dat de cen trale persoon in dit ballet, een man, in een steeds beklemmender situatie te recht komt. Aan dit dramatische ballet ligt het gevoel ten grondslag, dat iede reen wel eens heeft: men voelt zich steeds meer opgesloten in zijn situatie en zoekt naar wegen om daar uit te bre ken. De dolkomische ’’Symfonie in D” van Jiri Kylian is vanaf de eerste versie bij zonder populair geweest bij het pu bliek. Het ballet bestond aanvankelijk uit twee delen, later maakte de choreo graaf er nog een derde deel bij. Dit tot grote vreugde van publiek en pers, die na de première van de eerste versie voortdurend om een uitbreiding bleven vragen. En nu plakt Jiri Kylian er zelfs nog een vierde deel aan vast... ’’Symfonie in D” is een zeer goedaar dige parodie op het balletbedrijf, waarin op allervermakelijkste wijze wordt omgesprongen met tal van ge bruiken in de danswereld. Een danseres bijvoorbeeld, die letterlijk door de lucht heen vliegt. En een danser, die met grote gebaren het toneel op komt en ogenblikkelijk weer afgaat. En vele, vele andere capriolen. Bij alle humor zou bijna worden vergeten, dat het bal let op zichzelf in alle opzichten een cho- Dit najaar gaat ing. Cees van ’t Hoog de gemeenteraad verlaten wegens het ver krijgen van een nieuwe functie bij Phi lips Telecommunicatie Industrie in Hil versum. Daar gaat de christen democraat, die sinds 1976 deel uit maakt van de Waddinxveense gemeen teraad, zich bezig houden met de ver koop van telecommunicatie- apparatuur voor vliegvelden. Bakens, radarsystemen, apparatuur voor automatisch landen zijn zaken die Cees van ’t Hoog - na marktverkenning - in Europa en daarbuiten aan de man gaat brengen. Cees van ’t Hoog is in 1942 in Venlo ge boren. Zijn jeugd bracht hij door in ver schillende plaatsen op de Veluwe. Na de middelbare school voltooide hij de Hogere Technische School. De interesse voor de politiek is eigenlijk in Amersfoort begonnen waar hij na zijn trouwen een paar jaar heeft ge woond. In januari 1969 verhuisde hij naar het toen nog expanderende Wad dinxveen. En in Waddinxveen is hij zich actief gaan bezig houden met de poli tiek. Dat begon in de Anti- Revolutionaire Kiesvereniging en wel in de toenmalige activiteitencommissie. Via het bestuurslidmaatschap werd Cees van ’t Hoog in 1974 voorzitter van de AR-Kiesvereniging en volgde daar mee drs. Tijmen Bouwers op, die toen in de raad kwam. Na het vertrek van Piet de Lijster (1976) kwam Cees van ’t Hoog in de CDA-fractie van de ge meenteraad en na het vertrek van Wim Stuulen werd hij fractievoorzitter. Daarnaast vervulde hij het penning meesterschap van de AR- kamercentrale Leiden en was tevens lid van de Partijraad. WADDINXVEEN De Lionsclub Waddinxveen gaat op Bevrij dingsdag (dinsdag 5 mei) opnieuw een kindermarkt houden op het parkeerterrein Beukenhof. Deze markt, die wordt gehouden in samenwerking met De Bonkelaar van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen, is weer bedoeld om misdeelde kinderen in ontwikkelingslanden van een redelijke opvoeding te voorzien in een SOS-kinderdorp. De opbrengst daarvan gaat in zijn geheel in de pot voor de kinderdor pen. De Lionsclub Waddinxveen hoopt dat ook dit jaar minstens één kind ’’onder dak” kan worden gebracht. Het is weliswaar een druppel op een gloeiende plaat maar tenslotte is het ook waar dat alle kleine beetjes hel pen. We moeten toch iets doen. De kindermarkt ’81 zal op dinsdag 5 mei om 10.00 uur beginnen en zal om 12.30 uur weer gesloten worden. De bezoekers van de markt zullen er een prettige sfeer aantreffen. Er recht bij het gemeentehuis is leuke muziek, er kan iets gegeten J' r - of gedronken worden, er valt wat te kopen, wat te zien en uiteraard wat te doen voor degenen die meedoen aan de markt. Er is ook weer een pannekoekenkraam De inschrijvingsformulieren voor de ze kosteloze markt zullen aan alle Waddinxveense scholen worden ver strekt maar zijn ook verkrijgbaar bij de volgende adressen: Th. Blom, Jacob Catslaan 7D. van Doom, Prins Bernardlaan 5 en H. Knijff, Brugweg 34. Tot uiterlijk 30 april kan het aanmeldingsformulier bij de hierboven genoemde adressen wor den ingeleverd. Bij een eventueel te veel aan aanmeldingen zullen de plaatsen in volgorde van binnen komst worden toegewezen. Opnieuw zullen een twintigtal echte marktkramen op het parkeerterrein worden opgesteld en zullen daarnaast ook plekjes beschikbaar zijn voor kinderen die wel iets willen doen maar daarvoor geen kraam nodig hebben zoals bijvoorbeeld een poppe- kast, de ruilbeurs van postzegels en dergelijke activiteiten. Kinderen tus sen 6 en 15 jaar kunnen zich opgeven voor een marktplaats die gratis zal worden verstrekt. Dat geldt niet al leen voor individuele kinderen maar ook voor scholen, verenigingen en clubs. De opbrengst van het ’’markten” kunnen de kinderen uiteraard in ei gen zak steken of aan hun vereni- gings-, school- of clubkas ter beschik king stellen. Het wordt natuurlijk op zeer hoge prijs gesteld als men iets wil afstaan voor de SOS-kinderdor- pen, elke gift wordt in dank aan vaard. De Lionsclub zal enkele kra men met eigen kinderen bemannen. WADDINXVEEN Melkhandelaar H. Cammeraat (53) van de Zuidkade 232 is vrijdagavond voor een week door de gezamenlijke plaatselijke melkhan del in het zonnetje gezet, omdat hij 40 jaar melk- en melkprodukten verkoopt. Melkhandelvoorzitter D. Kool was met een aantal collega’s naar zijn huis in Waddinxveen-Zuid getogen om een volslagen verraste heer Cammeraat een zeer inventief met bloemen en planten opgemaakte melkbus te overhandigen als blijk van waardering. De heer Cammeraat drijft aan de Zuid- WADDINXVEEN/DEN HAAG In aansluitingop de succesvolle abonnementsactie in Waddinxveen voor twee voorstellingen van het Ne derlands Dans Theater in Scheveningen (de eerste voorstellingen trok 30 Waddinxveners) zijn er nu in samenwerking met de gemeente Wad dinxveen ook losse kaarten te koop voor de tweede voorstelling. Deze wordt gegeven op vrijdag 8 mei. Het Nederlands Dans Theater zorgt weer voor gratis busvervoer van Waddinxveen naar Scheveningen en terug. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men tot en met woensdag 29 april op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur te- - 1 -van Wad dinxveen, afdeling Algemene Zaken, tel. 01828-4433. De prijzen van de toe gangskaarten zijn: le rang f 20,2e rang 17,50. Jongeren tot 26 jaar beta len slechts 12,50 voor beide rangen. WERELDPREMIÈRE Tijdens de balletvoorstelling op vrijda gavond 8 mei wordt de wereldpremière gedanst van ’’Diminuendo”, het elfde ballet van de Nederlandse NDT- danser/choreograaf Nils Christe. Ver der gaat de vernieuwde ’’Symfonie in D” van Jiri Kylian in première. Het derde ballet van de avond is ”De Kin derspelen”, eveneens van Jiri Kylian, de artistieke leider van het NDT. Nils Christe maakte zijn ’’Diminuendo” speciaal voor het Nederlands Dans Theater. Diminuendo is een muziek term, die aangeeft dat de muziek steeds zachter moet klinken. Dat gebeurt dan ook in de gebruikte muziek: de Trasfi- gurazioni per orchestra uit 1972 van de Hongaarse componist Andreas Szöllösy. Maar Nils Christe koos deze naam ook vanwege het gebruik dat hij van de toneelruimte maakt: de ruimte waarop gedanst wordt naar het einde Vorig jaar was de Beukenhof herscha pen in een marktterrein met echte marktkramen die "bemand” werden met jongens en meisjes die hun waren te koop aanboden. Die eerste kinder markt was een experiment dat ge slaagd mag worden genoemd. Het was er gezellig en druk, maar vooral het voornaamste doel van de Lions club, geld voor de adoptie van een derde kind in een SOS-kinderdorp, kon worden bereikt. Het enthousiasme van de deelnemen de kinderen, van de bezoekers én de hoop dat er misschien weer een kind kan worden geadopteerd heeft ertoe geleid dat ook dit jaar in de ochtend van dinsdag 5 mei een kindermarkt zal worden gehouden. reografisch meesterwerk is, waarin van de techniek van de 16 dansers het uiter ste wordt gevraagd. De naam van het ballet is ontleend aan de muziek van de eerste delen: de sym fonie in D van Joseph Haydn, bijge naamd ”De Klok”. Het derde deel is af komstig uit de Haydn-symfonie die de bijnaam ”De Jacht” heeft en in dit deel ontstsaat op het toneel dan ook een hoogst amusante jachtpartij. Voor het Nieuwe, verrassende deel wordt op nieuw een vrolijk deel uit een Haydn- symfonie gebruikt. KINDERSPELEN Het beroemde schilderij ”De Kinder spelen” van Pieter Breughel de Oude, waarop tal van middeleeuwse spelletjes staan afgebeeld, inspireerde Jiri Kylian tot zijn gelijknamige ballet. Daarbij werd een muziekcollage gemaakt van enerzijds de Kindertotenlieder van Ma hler en anderzijds allerhande alledaagse geluiden, gemixt met vreemde klanken: zingende schoolkinderen, een zingende zaag, het slaan op potten en pannen, enz. Jiri Kylian laat zien, dat het spel van kinderen een weerspiegeling is van de harde wereld van de volwassenen. De spelletjes zijn dan ook niet alleen maar lief en aardig, maar soms ook ard en wreed. In zekere zin is ”De Kinder spelen” een buitnbeentje in het oeuvre, dat Jiry Kylian voor het NDT maakte. De meeste van zijn balletten zijn grote danswerken, maar dit ballet heeft meer het karakter van bewegingstheater. Het zit vol spectaculaire momenten, waarin op uiterst enerverende wijze met het decor en., de rekwisieten wordt gespeeld. ’’Cees van ’t Hoog is doordrongen van verantwoordelijkheid voor de gemeen- schap. In de politiek vindt hij het meest gpMI voor de hand liggende terrein deze ver- antwoordelijkheid te beleven. Daarbij vindt hij ook dat je als Christen de j Felicitaties van de voorzitter van de gezamenlijke Waddinxveense melkhandel, de heer D. Kool, voor de jubilerende te houden en daarbij politiek zowel ac- melkhandelaar H. Cammeraat, terwijl zijn echtgenote toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- tief als passief bezig te zijn. Vanuit die boom). gedrevenheid wil Cees van ’t Hoog daadwerkelijk invloed uitoefenen op J f 1 4 steeds aanwezig mevrouw W. Cammeraat-de Wit. De EMHA- melkhandelaar werd vanwege zijn 40- jarig jubileum door vrienden, bekenden en klanten bijzonder in de bloemetjes gezet. De mensen waar hij in Waddinxveen-Zuid dagelijks (behalve op woensdag) aan de deur komt kregen gratis 1/4-liter slagroom aangeboden. De hele jubileumviering heeft het echt paar Cammeraat bijzonder goed ge daan. Ze weten zich daardoor gesteund om vol goede moed dit werk voort te zetten. T

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 5