Twee luxe huizen Speelplaats op lege plek Bilderdijklaan MifotO “film sjaak noteboom op plek van 'Kruimeltje” ig van de p de Oranjela Gemeentehuis Artiesten kostte 9,3 miljoen gulden verviig brass band Voorwaarts Waddinxveen: Geen beroep op OOR Na overleg met omwonenden Tweede hands vleugel voor de Streekmuziekschool Goedgekeurd Bibliotheek: 20 mille minder, contributies moeten omhoog ilet TQ eurohome V Sommige momenten in het leven zijn een vakfotograaf waard. Passage 47, Waddinxveen, tel. 2477 „In onze nerveuze tijd moeten er dingen zijn waarin men met vrienden rustig praten kan. Die dingen verkopen wij." verzorging en ontwerp Zijde 36, Boskoop telefoon 01727 - 4550 missie brengt is donderdag 7 mei. Er wordt dan een toneelstuk opgevoerd door gemeente-ambtenaren. irotestants-chris- aan en de bouw og de Krui- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 APRIL 1981 WADDINXVEEN Het inrichten van de ’’zandvlakte” die is ont staan na afbraak van de houten Bethelkleuterschool aan de Bil derdijklaan gaat f. 25.000,- kosten. Voor dit geld, dat de volgen de week woensdagavoi van B. en W. beschikb gende tegels worden i speelwerktuigen en zu. Gezworen kameraadjes. Of hartsvriendinnen. Innige ’Ik ga met.’verhoudinkjes. Broer en zusbondgenootjes. Kinderen die nu geen dag zonder elkaar kunnen. Leg dat voor ze vast. Zoals ze nü zijn. En neem een vakfotograaf. Omdat die precies weet wanneer ze zichzelf zijn. Kwestie van vakmatige intuïtie. Voor zo’n levensechte foto gaat u naar: de week woensdagavond vergaderende gemeenteraad op verzoek baar gaat stellen, zal de zandbak met omrin- gehandhaafd, komen er een aantal houten Hen er 9 parkeerplaatsen worden gemaakt. WADDINXVEEN Om de uitbreiding van de telijke Willem van Oranjeschool aan de C J van twee luxe woningen aan de Souburghlaan, waar nu noi in de Willem van Oranjeschool op te nemen kleuterschool L meltje staat, mogelijk te maken gaat de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad het bestemmingsplan Oranjewijk ’75 voor de tweede maal herzien. ■k - 4 voorzieningen Model «Orion» van Sitzkomfort In onze showroom kunt u vrijblijvend dit fraaie model in natura aanschouwen en uitproberen. U bent van harte welkom. WADDINXVEEN Het nieuwe ge meentehuis aan het Raadhuisplein, dat in mei 1978 officieel door prins Bemhard in gebruik is genomen, heeft precies f. 9.317.609,56 gekost. Dat blijkt uit de nu voltooide financi ële afwikkeling van dit bouwwerk naar een ontwerp van het Waddinx- veense architectenbureau Stuurman BV. De definitieve bouwsom is een kleine driekwart ton (f. 74.090,84) minder dan het totaal aan kredieten dat voor het realiseren van een nieuw gemeentekantoor door de gemeen teraad was beschikbaar gesteld. In de gemeenteraadsvergadering van volgende week woensdagavond, waar in de kredieten voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis zullen worden aangepast aan de werkelijke stich- tingskosten, komt ook het voorstel ter sprake om f. 23.000,-- beschik baar te stellen voor het treffen van energiebesparende in het gemeentehuis. Voor dit geld komen er rookgas kleppen in de rookafvoerleiding van de twee cv-ketels en wordt er een op- timaliseringsregeling geplaatst. Hier mee kan volgens het bureau Verhoe ven Raadgevende Ingenieurs BV een besparing van f. 4.200,- op het gas- gebruik worden bereikt. Dit plan heeft de gemeente men dat één plan het beste voldoet aan de wensen van de omwonenden alsmede aan de behoefte aan extra parkeerruimte voor auto’s van met name bezoekers van de hervormde Bethelkerk. Dat de stichting het verzoek om geld voor een tweedehands vleugel moti veert met een verwijzing naar het 10- jarig bestaan legt het college naast zich neer, omdat hiervan ongetwij feld een precedentwerking zal uit gaan als men dit motief zou overne men. B. en W. stellen zich daarom op het standpunt dat een muziekschool die gedurende een reeks van jaren er blijk van heeft gegeven wortel ge schoten hebben in de plaatselijke sa menleving en een voor dit samenle ving nuttige functie vervult, over een redelijk instrumentarium behoort te beschikken. En tot dat instrumenta rium behoort zeker een (gereviseer- WADDINXVEEN - Om de streek muziekschool aan de Zuidkade aan een gereviseerde vleugel te helpen gaat de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad f. 6.500,- halen uit het reservepotje voor de streekmuziekschool om die vleugel te kunnen kopen. Dit tweedehands instrument kost f. 10.000,-, welk bedrag op tafel kan worden gelegd als voor dit doel ook gebruikt gaat worden de f. 1.000,— die de gemeente in 1978 als gift heeft gekregen van de Coöpe ratieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken en de f. 2.500,- die de streekmuziekschool laatst via de ge meente van het Slaapkamercentrum voor de gehele Randstad heeft gekre gen. de) vleugel, die al gauw tussen de 9 en 10 mille kost. Naast het verzorgen van individueel muziekonderwijs stelt de streekmu ziekschool zich tot taak het musice ren in groepsverband te bevorderen. Tijdens de jaarlijkse leerlingencon certen wordt er blijk van gegeven dat zulks in verschillende combina ties in praktijk wordt gebracht. hebben ze in een brief aan het ge meentebestuur laten weten. Met de door de bewoners gedane suggestie zoals het aanbrengen van een hekje bij de uitgang van het terreintje en het verzoek om een schoolbord zo danig te plaatsen dat ook met kleine re kinderen rekening wordt gehou den, zal bij de uitvoering rekening worden gehouden. WADDINXVEEN Niet de brass band Voorwaarts maar leden van het Arteistenpalet hebben vorige week maandagavond in het Anne Frank- centrum de avond verzorgd van de cul turele commissie van de Stichting Dien- stverleningscentrum Waddinxveen. Omdat door diverse omstandigheden vijf cornettisten niet konden moest Voorwaarts het aangekondigde optre den op het laatste nippertje afzeggen. Het secretariaat van de Culturele Com missie heeft toen in allerijl Victor Con- selman gebeld die vorige maand een ge weldige avond had verzorgd met zijn Artiestenpalet. Gelukkig was het nog mogelijk deze avond te verzorgen met allereerst een optreden citerspeler Zit her Willy die al sinds zijn zesde jaar dit instrument bespeelt. Hij leerde de alle reerste beginselen van zijn oom. Toen hij bemerkte dat zijn techniek verkeerd was is hij les gaan nemen aan een con servatorium in Duitsland. Dat de citer zowel voor klassieke als moderne muziek zeer geschikt is liet Zither Willy aan het zeer aandachtig luisterende publiek horen. Het Yester day van de Beatles en werken van Beet hoven en Chopin werden erg mooi ge speeld. De tweede artiest was de goochelaar Bert Visscher die een brandende kaars in een sjaal veranderde in een biljet van 25 gulden via een aardappel bij de eige naar terug bezorgde. Het was ongelofe lijk dat hoewel men er toch vlakbij zat ringen, sjaals en touwen in en uit de knoop gingen zonder er ook maar iets van te begrijpen. Als laatste artiest de zangeres Lenada die zichzelf begeleidde op de gitaar. Le nada, bekend van de Nacht van het Hart en de ploeg voor het Knokke Songfestival, bracht een zeer geva rieerd programma. Spaanse, Neder landse en Israëlische liederen werden zo overtuigend gebracht, dat men zich even in de betreffende landen waande. Aan het eind van het programma wer den alle artiesten met een bloemetje en een groot applaus bedankt. De eerst- GEEN BEZWAAR De provincie heeft verklaard geen be- volgende avond die de Culturele Com- zwaar te hebben tegen: -■- j_ - vernieuwing afsluiters bassins open lucht zwembad. u samen nW de bewoners, die daarom na af- .ak van de houten noodschool hadden gevraagd, opgesteld. De om wonenden hadden twee suggesties om te voorkomen dat de lege plek gebruikt zou gaan worden als hon dentoilet of als bromfietscrossbaan. Na alles bekeken en berekend te heb ben is de dienst Openbare Werken en -Bedrijven tot de conclusie geko- De samenvoeging van Kruimeltje met de Willem van Oranjeschool past in het kader van de integratie kleuter en lager schoolonderwijs. Beide scho len staan ook op aan elkaar grenzen de percelen grond in deze wijk. De kleuterschool Kruimeltje aan de Sou burghlaan is sedert 1964 gehuisvest in een houten 2-klassig gebouw. De samenvoeging van de beide pro- testants-christelijke scholen, die ge legen zijn in het in 1976 vastgestelde bestemmingsplan Oranjewijk ’75, zal bestaan uit een uitbreiding van de Willem van Oranjeschool met een speellokaal en een gemeenschaps ruimte, alsmede het afbreken van de bestaande kleuterschool. Het gelden de bestemmingsplan laat een en an- Het college van Burgemeester en Wet houders zegt zich te kunnen voor stellen dat het bezit van een vleugel één van de vurige wensen is van het bestuur van de Stichting Streekmu ziekschool Waddinxveen en haar do centen. ’’Niet alleen omdat van een dergelijk instrument een belangrijke stimulans op het muziekonderwijs zal uitgaan, maar vooral ook omdat het ensemblespel er nieuwe mogelijkhe den door zal krijgen. Dit laatste zal hopelijk effect op de plaatselijke mu ziekverenigingen hebben”, aldus B. en W. der evenwel niet toe (op plekken waar gebouwd moet worden mag niet worden gebouwd), zodat de gemeen teraad is gevraagd het bestemmings plan op dit punt te herzien. Op de door de kleuterschool te ver laten plek stelt het college van B. en W. zich voor twee luxe woningen te laten bouwen. Hiermede wordt naar oordeel van het dagelijks be stuur van de gemeente aangesloten op de aan de Souburghlaan reeds aan wezige bebouwing van Woningen in het type ’’twee-onder-één-kap”. Te gen de herziening van het bestem mingsplan, die een maand in het ge meentehuis ter visie heeft gelegen, heeft niemand een bezwaar inge diend. WADDINXVEEN Tot nu toe is er op de gemeente Waddinxveen nog niet éénmaal een beroep gedaan op de gemeentegarantie, die is verleend bij de aankoop van een eigen huis. Dat heeft burgemeester mr. A.G. Smallenbroek vorige week maandag middag desgevraagd gezegd in de raadscommissie voor de financiën. Er is intussen wel sprake geweest van één beslaglegging, terwijl het aan tal probleemgevallen naar hem be kend was ongeveer drie bedroeg. Mr. Smallenbroek wees er nog op dat niet elke executie hoeft te leiden tot lasten voor de gemeente, die overi gens voor dit doel niet over een fonds beschikt. Landelijk begint de gemeenten ech ter wel iets op te breken wat nooit een probleem is geweest, namelijk het beroep dat wordt gedaan op de gemeentegarantie, die is verleend bij de aankoop van een eigen huis. Steeds meer mensen kunnen de hypothecaire lasten niet meer op brengen, door werkloosheid, echt scheiding, maar vooral als gevolg van de sterk gestegen rente. Het is lang geen uitzondering als men opeens 300 of 400 gulden per maand meer moet betalen. Dat leidt regelmatig tot een gedwongen ver koop van het bewuste pand. De prij zen uit zo’n executie zijn aanmer kelijk gezakt, ze liggen vaak lager dan de schuld die er nog op de woning rust. Dat betekent voor de gemeen ten dat ze terwille van de hypotheek bank het verschil moeten bijpassen. Met dit plan - handhaven zandbak en tegels, houten speelwerktuigen en 9 parkeerplaatsen - kunnen de bewo ners zich helemaal verenigen, zo WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de volgende Waddinxveense besluiten goedgekeurd: aankoop van een perceel grond aan de Kanaaldijk van Exploitatie Vast goed Holland BV te Gouda. aankoop van een perceel Kleikade 17 van de heer Th. W. Vemooij te Waddinxveen. verkoop van een perceeltje grond aan de St. Victorstraat aan mevrouw M. Veerman-Monster te Capelle aan den IJssel. aangaan van een grondtransactie met de Stichting voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs voor Waddinxveen. aanschaf rubbertegels kleuterschool De Morgenster. aanschaf leer- en hulpmiddelen Bet helschool. voorzieningen 2-klassige nood school Jan Willem Friso weg. aanschaf gymnastiekmatten R.K. Prinses Beatrixkleuterschool. vergoeding onroerend-goedbelas- tingen bijzonder basis- en kleuteron derwijs. instelling reserve tot dekking van eventuele extra kosten vuilverwer king. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is gevraagd de begro ting 1981 van de Stichting Christe lijke Openbare Bibliotheek vast te stellen. Het betreft hier een huis houdboekje van het stichtingsbestuur waarop op verzoek van de gemeente met f. 20.500,- is bezuinigd. De bibliotheek zal dan ook geduren de dit jaar geen f. 250.650,- uitge ven, zoals ze gewild had, maar f. 230. 150,-. De inkomsten zijn gestegen van f. 33.350,- naar f. 41.050,— (ex clusief gemeentelijke subsidie van f. 170.190,-). Dat PvdA-wethouder A.H. van Gent met het stichtingsbe stuur is gaan praten over een herziene begroting heeft volgens het college van B. en W. alles te maken met de te sterke stijging van de bibliotheekbe- groting voor dit jaar in vergelijking met de begroting van vorig jaar. Het stichtingsbestuur heeft met f. 20. 500,- kunnen bezuinigen door tem- porisering bij de aanschaf van boe ken en dergelijke. De verhoging van de inkomsten met f. 7.700,— vloeit voort uit een toename van het aan tal lezers en een verhoging van de contributie van f. 10,- naar f. 12,50 per lid per jaar. V-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9