1 Buikdanseres Samara met muziekgroep Hammouda Modespektakel in het AF-centrum vijf gulden per stuk zijn verkrijgbaar bij de Passage-winkeliers die aan dit fee stelijke en wervelende gebeuren mee doen. De in het Anne Frank-centrum aangeboden koffie is gratis. band Voorwaarts Zoetermeer Ruilbeurs MUZIEKGROEP WINGERD UIT IN WADDINXVEEN EN BOSKOOP Orgelconcert in Oude Kerk 23 april Quatacker Strijkkwartet 24 april Disco-avond 25 april Instuif Inn 9 mei Bingo-avond Gouweslobbers 8 mei Met bus naar Dans Theater Brass- en show- vrijdagavond h Het Trefpunt Wil foto “film sjaak noteboom PPR-bijeenkomst over Europa en Derde Wereld Maandagavond27 april om acht uur aan Jan van Bijnenpad IN GOUDS KERKGEBOUW 'n echt kinder portret van de vakman - t' WADDINXVEEN De brass- en Beukenhof 5 toire, dat hoofdzakelijk werk bevat ge- De Haagse muziekgroep Wingerd. WOENSDAG 22 APRIL 1981 'n geschenk-idee f voor Moederdag: De Bonkelaar weer een disco-avond voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. De vo rige avond (vrijdag 27 maart) was de van Cultureel rangy 17,50. Jongeren tot 26 jaar beta len slechts 12,50 voor beide rangen. het Ak- Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 4,en voor houders van een Pas 65 of een CJP, al smede voor personen, jonger dan 16 jaar 3,-. De Waddinxveense danssociëteit In stuif Inn ’77 houdt 25 april om acht uur in het Anne Frank-centrum in Wad- dinxveen de laatste dansavond van dit seizoen. De muziek op deze avond is in handen van The Sunny Siders. Dit show- en dansorkest is al vele malen van de Instuif Inn de gast geweest. De kaarten voor deze dansavond kosten f 8,75 per persoon en zijn telefonisch te bestellen op donderdagavond 23 april tussen 19.00 en 21.00 uur via telefoon nummer 01828-7488. U vindt tientallen ideeën voor een leuk Moederdag- geschenk bij L Tel. 2477, Passage 47.Waddmxseen Donderdagavond 23 april om half ne gen wordt in de raadzaal van het Wad dinxveense gemeentehuis het zesde en laatste kamermuziekconcert van dit sei zoen gegeven. Opgetreden wordt dan door het Quatacker Strijkkwartet uit meerde Kerk (Vrijgemaakt) aan de Lekkenburg 148 (achter het winkel centrum Bloemendaal) in Gouda. De groep bestaat uit Cees van Moolen- broek (zang/Piano), Jenneke van der Burgh (viool), Herman Meines (gitaar/- basgitaar), Klaas Bouma (gitaar/basgi- taar) en Steven van der Gaauw (slag- tel. 01828-4433. De prijzen van de toe- werk). Vrijdagavond 24 april om half acht houdt de werkgroep Baken in het Wad- meente Waddinxveen ook losse kaarten schreven en gecomponeerd is door de zanger en pianist Cees van Moolen- broek. V- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdag 25 april, de laatste zaterdag van de maand, wordt er in het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat te Waddinxveen weer een ruilbeurs gehouden. Daar kan dan weer in principe alles geruild worden, zoals sigarenbandjes, post zegels, munten, oude kaarten, stic kers, lucifermerken en speldjes. WADDINXVEEN/BOSKOOP Het actiecentrum Boskoop-Reeuwijk- Waddinxveen van de Politieke Partij Radikalen (PPR) houdt dinsdag 28 april 1981 een bijeenkomst ten huize van Jan Oosthoek, Jan Campertlaan 22, Wad dinxveen. Aan vang 20.00 uur. Gesproken zal worden over Europese politiek inzake de Derde Wereld en het verloop van de campagne van de 2e ka merverkiezingen. Belangstellenden zijn van harte welkom. toegankelijk is. De organisatie van deze avond is in handen van De Bonkelaar-werkgroep activiteiten buitenlanders. Een ieder die eens een buitenlandse avond wil meemaken wordt aangeraden deze avond te bezoeken. Juist deze avond, omdat de Tunesische en Noordafri- kaanse klanken van de groep Ham- mouda ook voor westerlingen goed in het gehoor zullen liggen. En tot de Marokkanen zouden we wil len zeggen: Arabisi Aksami 25 Nisan Bu müzik eylence programinda siz Tükleride aramizda görmekden Büyük mutlulluk duyariz. Tunusi Muzik Grubu: Hammouda folklörekibi (Tunisdan) ve marakansi Dansoz’’Samara” A<?ilis 8.30 da Baslama 9.00 de Bonkilarda Waddinxveen. Nederlands-Belgisch koord. Dit concert is toegankelijk tegen beta ling van f 7,50. CJP-houders en 65- plussers betalen f 5, WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 25 april geeft de or ganist Jan J. v. d. Berg een concert op het orgel van de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoetermeer. V. d. Berg, die al menig concert in Zoetermeer heeft gegeven, is zeer vertrouwd ge raakt met het fraaie instrument in de Oude Kerk en weet de mogelijkheden ervan optimaal te benutten. Omdat dit concert precies tussen Pasen en Konin ginnedag valt, heeft Jan v. d. Berg zijn programma voor een deeFop die twee gebeurtenissen afgestemd. Het seizooen 1980/1981 wordt door de Waddinxveense carnavalsvereniging De Marokkaanse buikdanseres Samara, zaterdagavond 25 april te zien België. Het betreft hier een uitwisse- in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen. De Gouweslobbers zaterdagavond 9 mei om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen afgesloten met een gezellige bingo-avond. Op deze avond kunnen niet alleen prachtige prijzen gewonnen worden, maar is ook volop gelegenheid een dansje te maken. Zo opent hij zijn concert met twee de len uit zijn eigen Paassuite: Canon ’’Je zus unser Frost und Leben” en Trio over ”Ik zeg het allen dat hij leeft”. Ver volgens wordt een aantal werken van grote orgelcomponisten vertolkt: van D. Buxtehude: Preludium en Fuga in g kl.t., van J. S. Bach twee Koraalbewer- kingen: "Heut triumphiert Gottes Sohn” en ’’Erschienen 1st der herrlich Tag”, van M. Camidge het Concerto in g kl.t. met de delen adagio, allegro, ada gio en gavotte, van Cor Kee variatie over ’’Merck toch hoe sterck”, van C. M. Widor het allegro vivace uit de 5e symphonic en van A. Rowley het Bene dicts. Het concert wordt besloten met twee werken van Adriaan C. Schuur man: Voorspel en Koraal ”Hoe groot, o Heer en hoe vervaarlijk” en Trio ”Wie maar de goede God laat zorgen”. WADDINXVEEN In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad in Waddinxveen presenteren vier zaken uit het winkelcentrum ”de shówband Voorwaarts geeft "vrijdaga- Passage” maandagavond 27 april om vond 24 april in het Gereformeerd Ver- enigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat in Waddinxveen het tra ditionele voorjaarsconcert met na af loop gezellig samenzijn. Dit door diri gent A. Bosch geleid concert is toegan kelijk tegen betaling van f 3,50. Leden en donateurs hebben gratis toegang. Het voorjaarsconcert van komende vrijdagavond belooft een heel bijzon dere uitvoering te worden omdat ook de nieuw ingerichte showband van Voorwaarts dan acte de presence zal ge ven. Deze uit 42 leden bestaande show band heeft al enkele succesvolle optre dens achter de rug, maar zal zich vrijda gavond in Het Trefpunt officieel aan de bevolking presenteren. Onder leiding van 1 vormt het geheel een zeer kleurig en feestelijk gezicht. Ook zal op deze danseres Samara treden zaterdai vond 25 april om half negen in j jeugd- en vrijetijdscentrum Bonkelaar aan de Waddinxveense Beukenhof op tijdens de Noordafri- kaanse folklore- en volksmuzieka- vond, die tegen betaling van f 7,50 avond nog een klein ensemble, ge vormd door een aantal leden van Voor waarts, en onder leiding van J. Veens- tra, te horen zijn. De brassband zelf heeft de afgelopen winter weer hard ge studeerd op wat naar men hoopt vrijdag zijn bekroning zal krijgen. Het programma wordt geopend met (kinderen 5,voor iedereen ’’Intocht der Gasten” uit Tann Hauser. - De componist Richard Wagner (1813- 1883) is vooral bekend geworden door zijn vele opera’s, waarvan Tannhauser één van de bekendste is. Tannhauser was een Duits minnestreel die leefde in de 13e eeuw, volgens een oud volksge loof na zijn dood op de Venusweg ver bleef en daar gasten ontving. Dit wordt door Wagner muzikaal uitgebeeld door een fanfare als inleiding en daarna een prachtige gedragen melodie in de la gere registers. Van de Franse componist Leo Delibes (1836-1891) is helaas niet veel meer be kend als de prachtige balletmuziek ’’Sylvia” en ’’Coppélia van welke laat ste balletsuite ’’Voorwaarts” de Czar das (Hongaarse dans) zal spelen. Op het programma staan ook twee werkjes van de in 1919 overleden Ame rikaanse Ragtirhe-componist Scott Jop lin Ragtime is een gesyncopeerd ritme van 4/4 maat die wel als de voorloper van de jazz wordt beschouwd. De ou verture s’Bagatelle”, die overigens voor de uitvoerende beslist geen bagatelle is, is van de Duitse componist Josef Rixner die vele van dit soort genre werken ge componeerd heeft. Het tweede optreden van de brassband onder leiding van Adriaan Bosch begint met de Huldigingsmars uit Sigurd Jor- salfar van Edvard Grieg. De Noorse componist Grieg (1843-1907) is vooral bekend geworden door de prachtige to neelmuziek bij Ibsen’s drama ’’Peer Gynt”. Uit het veel minder bekende Si gurd Jorsalfar speelt Voorwaarts de Huldigingsmars wat al jarenlang een bekend repertoire stuk is bij amateur muziekgezelschappen. Verder de overbekende muziek uit de musical ’’The Sound of Music” en een muzikale wereldreis (reisleider dirigent xIn81sc<?nCjrtD Bosch) in ’’Bands Around The World) en tot slot het populaire ’’Rock around the clock” in een arrangement van conet- tist Henny van Dijk. WADDINXVEEN/BOSKOOP Perry Theussen De Tunesische muziekgroep Ham mouda en de Marokkaanse buik- iga- het De acht uur een groot voorjaars mode Bloemsierkunst Artifleur en Van Meer- spektakel. Met medewerking van ten Schoenenmode de mode van dit mode-theater Elegance tonen Monique voorjaar en deze zomer. De grote mo- Damesmode, Mulder Herenmode, deshow begint om acht uur. Kaarten a In aansluiting op de succesvolle abon- nementsactie in Waddinxveen voor twee voorstellingen van het Nederlands Dans Theater in Scheveningen (de eer ste voorstelling trok 30 Waddinxveners) zijn er nu in samenwerking met de ge- .11711' a a a *-> r ---1 i iuu^jv uiuz,ivi\gi w iiiugviu viwwwv dinxveense jeugd- en vrijetijdscentrum te koop voor de tweede voorstelling, -zaterdagavond 28 april om acht uur op rx„ ■■■■>-- „..„„j Deze wordt gegeven op vrijdag 8 mei. Het Nederlands Dans Theater zorgt weer voor gratis busvervoer van Wad- popgroep ’’Kromstaand cabaret” uitge- dinxveen naar Scheveningen en terug, nodigd. Om een beetje meer te weten te komen over de wensen van de jongeren zal er vrijdag een mini-enquete worden ge houden om zo iedereen een leuke avond te bezorgen. Op 24 april wordt er muziek gedraaid en gelden verder de tot nu toe steeds geldende regels: geen alcohol, verlaagde prijzen voor de con sumpties en sluiten om half elf. WADD1NXVEEN/GOUDA De Haagse muziekgroep Wingerd treedt in het kerkgebouw van de Gerefor- De Nederlandse teksten zijn belangrijk voor het eigen gezicht van Wingerd. Ze zijn poëtisch van aard en geschreven vanuit een positief christelijk achter grond. De muziek is eigentijds en vormt één geheel met de teksten die handelen over herkenbare, al dan niet alledaagse zaken, waarmee een mens te maken heeft. Wingerd heeft reeds verscheidene con certen in ons land gegeven, ook zijn er twee elpees van de groep in de handel gebracht, waarvan er ook tijdens het optreden in Gouda verkrijgbaar zullen zijn. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men tot en met woensdag 29 april op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur te recht bij het gemeentehuis van Wad dinxveen, afdeling Algemene Zaken, gangskaarten zijn: 1 e rang 20,—2e Tijdens de vrij toegankelijke open rang 17,50. Jongeren tot 26 jaar beta- avond in het Goudse kerkgebouw wil len slechts 12,50 voor beide rangen. de jeugdige muziekgroep Wingerd een Tijdens de balletvoorstelling op vrijda- ëreeP Jat,e^h°JePl,^t.bhe\e,p®r' gavond 8 mei wordt de wereldpremière A"' gedanst van ’’Diminuendo”, het elfde ballet van de Nederlandse NDT- danser/choreograaf Nils Christe. Ver der gaat de vernieuwde ’’Symfonie in D” van Jiri Kylian in première. Het derde ballet van de avond is ”De Kin derspelen”, eveneens van Jiri Kylian, de artistieke leider van het NDT. f ’“«I i I

WvW | 1981 | | pagina 11