DIEFSTAL UIT AUTO’S DIE W”VEENSE JEUGD TOCH Twee bekende Waddinxveners overleden Lezers schrijven Van Ginkel Z’meer open lil Nummers WH Vestiging met unieke reisboektiek SNELHEIDSCONTROLE volg, AlHieRC ^^11100 ZHlgl ■1 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I interlübke WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 APRIL 1981 dag 17 april door een automobilist werd een je sterk de indruk dat er alleen maar VOLHOUDEN een tour de chant was gevraagd de offi- ving hij de gouden speld van de Turn- Bij Ongelukken” (EHBO). straat een aanrijding plaats tussen een fietser en een automobilist. De 81-jarige P.E. uit Boskoop stak over en op dat moment naderde een per sonenauto. De fietser bekwam licht letsel. Na behandeling door een arts M. MOS Da Costaweg 15 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- dat een kasruit, 1.80 m bij 0.60 me ter, van een spoorlijn was vernield. In de nacht practisch alle landen en bestemmingen in de wereld zijn opgenomen. Vanaf dinsdag is het Zoetermeerse reis bureau en reisboektiek ook voor het publiek geopend, waarbij Van Ginkel BV direct voor een stunt zorgt: een gra tis week bungalowvakantie in België bij aankoop van minimaal f 150,boe ken in de nieuwe reisboektiek. WADDINXVEEN Er zijn nog en kele nummers bekend te maken, welke tijdens de twee weken geleden in het Anne Frank-centrum gehouden bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening (WH) zijn-getrokken. En wel in de serie rose de nummers 51-67-74 en in de serie blauw de nummers 88-21. De daarbij behorende prijzen kunnen al snog afgehaald worden bij mev rouw C. M. de Heer-Gerts, Dorpstraat 170. WADDINXVEEN In de week van Pasen zijn twee bekende Wad dinxveners overleden. Vorige week dinsdag overleed op 82-jarige leeftijd een van de oprichters van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS, Nicolaas Bontenbal, terwijl vorige week donderdag op 69-jarige leeftijd overleed Roelof Hein Bezoen, wiens naam voor altijd verbonden blijft aan het fanfarecorps Concordia en de plaatselijke EHBO. mende automobilist had dit te laat en reed achterop. Lichte ma teriele schade was hiervan het ge- volg. Bij een radarsnelheidscontrole Op dinsdag 14 april om 19.30 uur J 1 1 1 1 1 b tg 8 Moerkapelle een plotseling over een personen- c i is het dier naar een dierenarts ge bracht, echter het mocht niet meer baten. Op woensdag 15 april om 15.45 uur reden op de Kerkweg-Oost richting Kanaalstraat twee personenauto’s tegen elkaar. Beide bestuurders sorteerden voor om linksaf te slaan. De achterste auto had te laat door, dat de voorste ook linksaf wilde, waarna een lichte aanrijding WADDINXVEEN In de nacht van donderdag 9 op vrijdag 10 april werd vanuit een personenauto, welke voor de flat aan de Elzenhorst stond geparkeerd, een autoradio alsmede twee geluidsboxen ontvreemd. Maar dit is niet de enige diefstal uit een auto die de rijkspolitie Wad- dinxveen dezer dagen werd gemeld. Vanuit een auto, die geparkeerd stond nabij de Jacob Catslaan, werden een verrekijker en een zonnebril ontvreemd. In het eerste geval werden twee portieren geforceerd, de tweede auto was niet afgesloten. ONVERZEKERD De afgelopen week werden drie doorgereden bij het Shell-station inbeslaggenomen. aan de rijksweg 12 onder de ge meente Waddinxveen. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon de man worden achterhaald en aangehouden. Na verhoor (en beta ling) werd hij heengezonden. AANRIJDINGEN boxen aan de Wingerd opengebro ken. Er werden respectievelijk een fiets en 2 bromfietsen ontvreemd, keerpfaats Vanuit een bouwkraan, staande na bij het plan Zuidkade I, werd een draagbare radio en een zwaailicht weggenomen. bromfietsen Drie Waddinxveners werden pro cesverbaal aangezegd, daar zij onverzekerd met hun bromfietsen hadden gereden. DIEFSTAL De afgelopen week werd acht keer Qp maandag 13 april om 13.20 uur aangifte van diefstal van een (brom)fiets gedaan. Slechts in twee de richting Utrecht voor de lichten vanfJ- slot te zijn geweest. Een fiets en 2 - Directeur A. G. M. van Ginkel houdt een toespraak in zijn vernieuwde zaak in Zoetermeer, terwijl de zangeres remde een automobilist, rijdende in Anneke Grönloh en de 11-jarige Juan van Ginkel toekijken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). bromfietsen" werden de afgelopen door en reed achterop. Lichte ma- A j week teruggevonden. teriele schade was hiervan het ge- A I I WADDINXVEEN/ZOETERMEER De op Noord-Celebes geboren zangeres Anneke grönloh heeft zaterdagmiddag de verbouwde en geheel gemoderniseerde vestiging van reis- en passagebureau Van Ginkel BV aan de Dorpsstraat 136 in Zoetermeer zingend geopend. In het Zoeter meerse pand is niet alleen het reisbureau gevestigd, maar ook een reis boektiek (uniek in ons land) en de tot voor kort in Den Haag gevestigde Verre-Oosten-afdeling, die onder de naam Van Ginkel Reizen landelijke bekendheid geniet bij meer dan 900 aangesloten ANVR-agenten. Anneke Grönloh onthulde, voordat ze ging zingen, samen met Juan van Gin kel (11) een wanddecoratie van de KLM. Voor haar inspanningen kreeg de zangeres bloemen en een boek over Wajangpoppen, terwijl er ook een ca deautje was voor de jongste zoon van eigenaar A. G. M. van Ginkel. In zijn openiningswoord wees de heer b/ad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van Van Ginkel op de vernieuwingen, de het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- service en de flexabiliteit die in de reis- ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel branche het parool moeten zijn. De geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. unieke reisboektiek, waarbij Van Gin- voor een meur in Nederland zorgt, hoort daarbij. Evenals het verzorgen van vreemd geld en verzekeringen, wat ook op de overige vestigingen van reisburo Van Ginkel in Waddinxveen, Gouda en Zeist wordt gedaan. Hierbij komt ook het uitbrengen van eigen programma’s. Het nu in Zoetermeer gevestigde Indo- nesië/Sri Lanka-programma en het Autoreizenprogramma, dat in Wad dinxveen zetelt, worden in heel Neder land door de erkende reisbureaus met Als je dagelijks de krant leest, dan krijg veel suucces verkocht. De inkoop en je sterk de indruk dat er alleen maar samenstelling van deze programma’s slechte mensen zijn. Dat is natuurlijk wordt volledig door Van Ginkel BV zelf niet waar. Alleen.... de slechte mensen gedaan. halen de krant, de goede mensen gaan onopgemerkt door het leven! En zo is het met de jeugd ook 1 Er wordt over de jeugd nogal negatief geoordeeld. Ze zijn lui, onbeleefd, ste len en roven om aan drugs te komen, vernielen andermans goed enz. enz. En die jeugd, die komt in de krant. Geluk kig zijn er nog een heleboel andere - (,- ■&- mensen, waaraan ideeën als solistisch ondernemer. Hij je de toekomst wel kan toevertrouwen, sprak daarbij over een r:-- -- die het best met vernieuwing, hero riëntatie en flexibiliteit kan worden aangevangen. Van Ginkel BV wil door- i denken waar anderen op houden onder tournooi te organiseren. Een idee oppe- het motto: volhouden, vasthouden en ren is niet zo moeilijk, maar het uit doorzetten. voeren valt niet mee. Ze zijn echter aan Dat de zangeres Anneke Grönloh met de slag gegaan en wat deze jonge men- sen in een paar weken voor elkaar kre- ciële opening van de vernieuwde Zoe- gen is formidabel, termeerse vestiging te verrichten was natuurlijk geen toeval omdat de gebo ren Indonesische daarmee de band aan gaf die het reis- en passagebureau heeft met de Gordel van Smaragd, waarheen volgende maand de 100e Van Ginkel- reis wordt georganiseerd. Van Ginkel BV, die in 1980 meer dan 45.000 tevreden klanten telde, biedt werk aan 24 mensen. Het reis- en passa gebureau voert dit jaar geen prijsverho gingen uit op eigen programma’s en komt dezer dagen met een reisboeken catalogus op de markt, waarin reisboe ken, reisgidsen en toeristenkaarten van op de Zuidkade en de Sniepweg werd op de Moerkapelse Zijde werden respectievelijk 11 en E automobilisten bekeurd. Er werden stekende hond door snelheden gemeten van onder 91 en auto aangereden. Met enige spoed 88 km/uur. ONDER IN VLOED Bij enkele routinecontroles werden twee bestuurders (een automobilist en een bromfietser)aangetroffen, die onder invloed van alcohol wa ren. Van beiden werd een bloed proef afgenomen. INBRAAK/VERNIELINGEN In de nacht van zondag 12 op maan dag 13 april werden twee kelder- volgde, boxen aan de Wingerd opengebro- In de nacht van donderdag 16 op ken. Er werden respectievelijk een vrijdag 17 april werd een op de par- nabij NS-station Waddinxveen-Noord een persone nauto aangereden, waarna de ver oorzaker is weggereden zonder zijn identiteit kenbaar te maken. Op vrijdag 17 april werd ^ontdekt Op vrijdag 17 april om 13.00 uur nvond er op de Nesse een aanrijding volkstuin langs de plaats tussen een automobilist en t een motorrijder. De automobilist van zaterdag 18 op zondag 19 april wilde linksaf een parkeerplaats op- kei BV als écht reisburo werd een personenauto nabij de rijden op het moment, dat een te- Alpherwetering bekrast en werden genligger naderde. Lichte materiele coniferen uit de grond getrokken. schade was hiervan het gevolg. Tussen zaterdag 18 en maandag 20 Op zaterdag 18 april om 15.00 uur april werd ingebroken in een kan- vond er op de Henegouwerweg na- tme van een sportvereniging. Door bij de T-splitsing met de De Ruyter- twee ramen te forceren wist men de -- a- kantine binnen.te komen. Wegge nomen werd een klein bedrag aan tipgeld. TANKEN ZONDER BETALEN Na het tanken van benzine ter waarde van f 60,-werd op vrij- mocht hij huiswaarts keren. De aan de Oranjeiaan 18 gewoond heb- De heer Bontenbal, die werkzaam is ge- bende Nicolaas Bontenbal is op Goede weest in het assurantiewezen, heeft Vrijdag gecremeerd in het crematorium ruim 40 jaar deel uitgemaakt van het Ockenburgh in Den Haag. Velen heb- bestuur van de Turnkring Gouda en ben hem daar de laatste eer betuigd, Omstreken. Tevens was hij lid van de dankbaar voor al het goede dat hij voor bondsraad van het overkoepelende zijn gezin en anderen gedaan heeft. De Koninklijk Nederlands Gymnastiek heer Bontenbal was ere-voorzitter van Verbond (KNGV). Hij was in het bezit de mede door hem in 1921 opgerichte van de medaille van verdienste van het gymnastiekvereniging, welke nu een af- Verbond en van de Zilveren Leeuw deling is van de multisportvereniging voor lichamelijk opvoeding. Ook ont- TOOS. ving hij de gouden speld van de Turn- ”In zijn leven heeft de heer Bontenbal, kring Gouda, een innemende persoonlijkheid, veel R-H. BEZOEN voor onze vereniging gedaan”, aldus Op Tweede Paasdag is aan de Burge- het bestuur, de technische leiding en de meester Trooststraat 82 gewoond heb- leden van TOOS. Ter gelegenheid van bende Roelof Hein Bezoen op de be de in januari begonnen viering van het graafplaats aan de Alberdingk Thijm- 60-jarig bestaan van TOOS schreef de laan ter aarde besteld. De heer Bezoen overledene samen met de heer T.A. Al- was ere-lid van het fanfarecorps Con- blas nog een stukje ter herdenking van cordia, dat hij met zijn stuwende kracht ”hun” gymnastiekvereniging, waarvan 48 jaar lang heeft gediend. De Wad- beiden als oud-voorzitter (tot in 1967) dinxvener was eveneens ere-lid van de en oud-penningmeester lid zijn geble- plaatselijke vereniging ’’Eerste Hulp ven. Bij Ongelukken” (EHBO). Zonder één cent huurden ze een sport zaal, Zochten sponsors (en vonden die ook) voor de nodige centjes, kregen prijzen van ondernemers, maakten re clame voor deze sportieve ontmoeting op paas-zaterdag en.... de aanmeldin gen stroomden binnen. Binnen de kort ste tijd had men 160 deelnemers. En ga daar maar eens een tournooi voor orga niseren. Maar het lukte! Ze haalden zelfs, o wat een geluk, de plaatselijke en regionale pers! En dat MAG best eens in de krant! Vier jongelui, die met een paar helpers, aan 160 mensen een sportieve middag en avond hebben gegeven waar ze nog lang over zullen napraten. Want het was een grandioos succes! De orga nisatie verliep feilloos. Er was een fijne, sportieve sfeer en de jongelui hebben genoten. Ook dat is de jeugd. Een ook dat mag best eens in de krant. Proficiat jongelui Reis- en passagebureau Van Ginkel BV opereert zelfstandig. Directeur Van Ginkel noemde de vernieuwde en vijf maal zo groot geworden Zoetermeerse vestiging- die werd verbouwd in 18 da gen - dan ook een bezegeling van zijn jonge mensen,’jonge nieuwe periode Dat is zaterdag 18 april 1981 wel bewe zen. Vier jongelui, kregen enkele weken terug zomaar het idee om voor iedereen die mee wilde doen, een volleybal ts t S A X >mutaro< Uitvoerige prospektus van het gehele interlübke programma ontvangt u gratis indien u schrijft naar: verzorging en ontwerp Zijde 36 Boskoop telefoon 01727 - 4550

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13