WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Hf Hm sjaak noteboom Roubos De Gouwe verslaat Deense kampioen met 15-7 Bazar van ’’Waddinxveen ”Ik vind waterpolo nog steeds ’n machtige sport” DRIEDAAGSE SCHIET-IN Gratis recreatie- basketbal Nu gratis supergrote kleur- vergroting (20x25) Waddinxveense werd lid van verdienste HAVO/Atheneum wint Louise-trofee Eef Overdam 25 jaar in Roubos De Gouwe De Sperwer Magere opkomst jeugdschakers 99 Alphense Dagblad waartegen hij zei ”De laatste plaats is m’n eer te na”. van 18 april tot 8 mei bij inlevering van uw kleurenfotorolletje. Roubos De Gouwe. De tegenvallende titelhouder, die zes intema- van de gedegradeerde WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 22 APRIL 1981 ig steeds opbrengen bezig te zijn”. Dat terpolospeler van het volgend WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond was de Deense waterpolokampioen Hermes te gast bij het eerste zevental van tionals in het team had opgesteld, verloor hoogdklasser met 15-7. sten bedragen twee gulden voor kinde- WADDINXVEEN ’’Voorlopig kan ik het no; om te trainen èn in het weeKeinde fanatiek zegt Eef Overdam, de 38-jarige wal seizoen in de eerste klasse van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) uitkomende ex-hoofdklasser Roubos De Gouwe. Hij werd eerder deze maand - om precies te zijn aan het begin van de gelijk (7-7) geëindigde wedstrijd tegen het Zaandamse Nereus - in de bloemetjes gezet vanwege het feit dat hij 25 jaar onafgebroken in het eerste waterpoloteam speelt. Een uniek re cord dat in de regionale pers niet onbeschreven is gebleven. Zo werd de Waddinxvener geïnterviewd door Chris Hartman van het afgelopen winterseizoen v Niet alleen in het dub de Alberdingk Thijmlaan is er dan volop wat te doen, waar men kan ballen gooien, doel- WADDINXVEEN Het jaarlijkse schuttersfestijn Schiet-In ’81 op donderdag 30 april, vrijdag 1 mei en zaterdag 2 mei gaat weer het hoogtepunt worden van het bijna r 1 van de schuttervereniging Waddinxveen. gebouw aan de Alberdingk maar ook in de tent ernaast, schieten en nog veel meer. de. ren en drie gulden voor volwassenen. Zoals bekend wordt de landelijke fiets dag van de ANWB zaterdag 9 mei gehouden. wordt het seizoen ’80-’81 afgesloten. HEREN IV GEPROMOVEERD Het vierde zevental van Roubos De Gouwe is vorige week gepromoveerd naar het district Zuid-Holland. Met een overtuigende zege op Z.P.S. I uit Stolwijk (12-4) werd promotie een feit. Het team bestaat uit: H. v. Erk, H.v. d. Bosch, F. v,d. Bosch, A. Boon- stoppel (aanv.), A. v. Straalen, C. v.d. Linde. C. Hoogèrbrugge, C. van Til burg. en rommelmarkt. De aanvangstijden zijn op vrijdag 24 april vanaf 19.00 uur en zaterdag 25 april de gehele dag grijke voetbaltreffen 14.30 uur, om het behoud van het 4e klasserschap KNVB. De bonnenactie, welke door Bouwmarkt Formido aan de Noordkade verleden jaar december is gestart, zal middels het rad van avon tuur uiteindelijk zijn beslag vinden na tweemaal te zijn uitgesteld wegens slechte weersomstandigheden. Op zaterdag 9 en zondag 10 mei is de Waddinxveense sporthal "de Sniep” één van de startpunten van de Tien Ge meenten Fietstocht, welke vorig jaar voor de eerste maal werd gehouden. Deze fietstocht kent de afstanden 20, 35,45 en 80 kilometer. Vorig jaar waren er 1.500 deelnemers. De deelnameko- WADDINXVEEN Op de vorige week dinsdagavond in Alphen aan den Rijn gehouden jaarvergadering van de KNZB-kring Gouwe Rijn streek is Jeanne Nieuwenhuyzen, lid van Roubos De Gouwe, benoemd tot lid van verdienste van de kring. Jeanne Nieuwenhuyzen heeft veel kringwerk verricht. Zij was vele jaren competitieleidster van de kring en van het district Zuid-Holland. Boven dien had zij zitting in de polocom- missie van de kring. Tel. 2477, Passage 47.Waddinxveen vanaf 10.00 uur. In de kantine staan vele stands, met prachtige prijzen, opgesteld voor vermaak van jong en oud. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsenWaddinxveense Schaakvereniging WSV schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schietenTafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Roubos De Gouwe zette in het twee de gedeelte van de wedstrijd enkele jeugdspelers in. Hans Verbeek en Marc Faber maakten niet onverdien stelijk hun entree. Voorlopig komt Roubos De Gouwe alleen in actie voor de KNZB-beker. Met het jaarlijkse Pinkstertoumooi (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSU (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Exceisior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De (.ouwe zwemmen, poloën Basketbalvereniging TOOS basketbal Zondagmiddag 26 april is het belan grijke voetbaltreffen tussen Wad dinxveen en WSE in de Sniep, aanvang kantine dinxveen. Eén van de redenen was, dat door de kwalitatief sterk gewor den leden van de schuttersvereniging Waddinxveen, bij voorbaat de prijzen zouden gaan winnen en dat is niet de opzet van de Schiet-In. Naast de nor male kampioenskaarten, worden dit jaar twee banen speciaal gemaakt om rozen te schieten. Het ligt in de be doeling dit rozen schieten te laten geschieden op een afstand van ca. 6-7 meter, waardoor de moeilijkheids graad aanmerkelijk wordt verlaagd en op Koninginnedag velden met een (papieren) roos getooid zullen gaan. Naast het schieten houden de schut ters nu al voor de 6e keer het open kampioenschap sjoelen, waarvoor de sjoelbakken weer beschikbaar zijn ge steld door Sliedrecht Speelgoed BV, zodat iedereen op een zelfde bak kan sjoelen. WADDINXVEEN De aan de Sniep- weg staande samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum heeft de Louise-trofee in het jaarlijkse school- basketbaltournooi in de sporthal ‘de Sniep’ gewonnen. Tijdens de Paasva kantie boekte deze school de beste resultaten bij het voortgezet onder wijs. Bij het lager onderwijs ging de beker naar de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranje- laan). De sportiviteitsprijs was voor de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde). Uitslagen: lagere school meisjes: 1. Willem van Oranje, 2. Groen van Prinsterer, 3. Leon van Gelder, jon gens: Sav. Lohman, 2. St. Josef, 3. Willem van Oranje, le klas voortge zet onderwijs meisjes: 1. De Rank, 2. Samenwerkingsschool, jongens: 1. Kon. Wilhelmina, 2. idem, 2e en 3e klas meisjes: 1. Samenwerkingsschool 2. De Rank, jongens: 1. Chr. Ly ceum (Gouda), 2. Kon. Wilhelmina, schoolteams meisjes: 1. Samenwer kingsschool, 2. MEAO, jongens: Chr. Lyceum (Gouda), 2. Samenwerkings school. Er deden 65 teams mee. lo op peil gebracht. Daarvoor mplHp in moor Een dag eerder hadden de Denen LZ’86 met 6-4 verslagen, dus op grond van deze uitslag was een span nende wedstrijd te verwachten. Niets was minder waar. Roubos De Gouwe nam direct het initiatief en wist met gevarieerd spel een grote zege op te bouwen. Als' veertienjarige maakte Eef zijn debuut in het keurkorps. Hij had er toen welgeteld één jaartje water polo bij de adspiranten opzitten. Eef Overdam: ’’Hoewel ik in het adspirantenteam ook nog wel uit kwam, werd ik min of meer toege voegd aan het eerste en speelde ik ook regelmatig. In die jaren werd de competitie nog in de zomer maanden afgewerkt. Toen kon het nog voorkomen dat je bij een zwem bad arriveerde en te horen kreeg dat de wedstrijd niet doorging. Het water was dan te koud, benéden de zestien graden”, herinnert hij zich. ’’Bij ons in Waddinxveen hadden we daar overigens weinig last van. Daar was het water altijd zestien graden. Een enkele keer vielen we wel eens door de mand als de scheidsrechter of de tegenpartij een eigen thermometer hadden meege nomen, dat wel. Ook het waterpolo was heel anders. Je speelde frank en vrij, voor de vuist weg. Niets geen systemen of zo. Het trainen idem dito. Baantjes zwemmen was er niet bij. Je was altijd met de bal bezig. Pas de laatste jaren, na de komst van WADDINXVEEN Vrijdag 24 april voor de derde maal een bazar en zaterdag 25 april houdt de voet- balvereniging Waddinxveen in haar in het sportpark ”de Sniep” DEGRADATIE Na twee seizoenen in de hoofdklasse degradeerde Roubos De Gouwe dit seizoen samen met het Haagse HZPC naar de eerste klasse. De ploeg van coach Sladic haalde slechts zes punt jes binnen, hetgeen ongetwijfeld voor de in oktober 39 wordende Overdam een teleurstelling beteken- ”Ach, je zag het aankomen” merkt hij hierover op. ”Aan het eind van ons eerste, redelijk verlopen sei zoen in de hoogste afdeling vertrok doelman Alex Boegschoten naar AZC en stopte Hans de Gruyl om privéredenen. Dan weet je dat je het moeilijk gaat krijgen. Toch was het niet zo dat ik na een nederlaag ’s avonds thuis chagrijnig was. Ben je gek, ik vind waterpolo nog steeds een machtige sport. En als ik verlies van een ploeg die beter is, heb ik er weinig moeite mee”. De tegenstanders waren nu eenmaal vaak beter dit seizoen. Echt de pest erin heb ik maar een keer gehad in het laatste seizoen. Dat was na die monsternederlaag tegen De Robben, 25-1 was het geloof ik. Dat was be lachelijk en had niet mogen voorko men. Maar verder heb ik er niet zo’n moeite met verliezen. Komt natuur lijk ook door mijn leeftijd. Als je ouder wordt leer je te relativeren. Ik denk dat de jongeren; er bij Roubos De Gouwe wat meer onder gebukt gingen. Overigens was ik dat ver liezen niet gewend. Ik denk dat in 24 seizoenen dat ik nu bij Roubos De Gouwe speel we zeker tachtig pro cent van de wedstrijden winnend af sloten”. Roubos De Gouwe speelde vanaf het begin van Eef’s carrière in de tweede klasse en draaide daarin constant in de top mee. Regelmatig werden ook kampioenschappen behaald, maar in promotiewedstrijden ging de ploeg altijd ten onder. Pas vier seizoenen geleden werd promotie naar de eer ste klassé bereikt. Daarin vertoefden de Waddinxveners twee seizoenen en promoveerden vervolgens onder leiding van Arie Domburg naar de WADDNXVEEN Uitslag van de po stduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht Duffel. Afstand 106 km. In ex-bondscoach Trumbic, is in Neder- concours 511 duiven. Gelost om 09.30 land de organisatie rond het waterpo- uur met kalme N.O. wind. Aankomst 1° °P Ped gebracht. Daarvoor rom- eerste duif 10.56.54 uur, laatste duif melde iedereen maar wat 11.10.40 uur. Snelheid eerste duif 1226.23 m. per minuut, laatste duif 1056.67 m. per min. D. Heeren 1-2-11-24-44-55-70-77-94- F Rib 3-17-18-31-38-46-71-121-127- v Vliet-Dijkstra 4-14-35-41 -45-88-90-103 W. Metselaar 5-6-13-25-37-40-62-66-93- 102-114-126; Mevr. Versloot 7-8-15-47- 48-50-58-74-83-87-104; H. Vink 9-67-81- 97-116; H. Metselaar 10-21-28-33-36- 110-115-117-118-119-123; T. H. Twigt en Zn. 12-57-60-122; C. Toor en Zn. 16- 29-49-73-79-85-99-101-106-113-125; H v. Dijk 19-68-80; W. Breedijk 20-72-78' J. Koren 22-26-53-91-105; C. Bode 23- 39-107; Smit-Troost 27-42-54-65-69-82- 95-111; J. v. Tongeren 30-86; J. Jansen 32-52-56-59; W. Heuvelmans 34-43; de Kok-Bijmans 51-63; N. Hoogerdijk 61- 108; P. Bonefaas 64-75-96-128; M. Ver beek 76-84; A. de Wit 89; A. Rietveld 92; C. Hofman 98-112; Mevr. Twigt 100-124; J. v. Erk 109; L. de Bruyn 120. WADDINXVEEN - Tot het einde van dit seizoen kunnen dames uit Waddinxveen gratis deelnemen aan de training van de TOOS-basketbal-recreanten. i Tot eind mei kan men elke dinsdag van acht tot half tien ’s avonds terecht in de gymzaal aan de Johannes Postlaan. Onder leiding van Ab de Ko- ning krijgen de dames een con ditietraining van ongeveer drie kwatier. Alle spieren komen daarbij aan bod. Vervolgens speelt men een onderling par tijtje basketbal van ook onge veer drie kwatier. De leiding berust daarbij eveneens bij Ab de Koning, die desgewenst ook de spelregels duidelijk maakt. Bij zowel de training als het spel staat gezelligheid voorop. Dit betekent echter niet dat er niet serieus gewerkt wordt. De ervaring van verscheidene sei zoenen recreatie-basketbal heeft geleerd, dat aan de deel name geen bepaalde leeftijd verbonden hoeft te zijn. WADDINXVEEN - De Paasvakantie was wellicht de oorzaak van de wat magere opkomst bij de jeugd van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV, afgelopen donderdagavond. Besloten werd daarom in één groep in een snelschaakcompetitie om de chocolade paaseitjes te strijden. Iedereen was kennelijk van plan een zo goed mogelijk resultaat te beha len. Zo ook Arie Smitskamp, watzal in de tweede ronde bleek toen hij van de altijd sterk spelende Eric Claassen wist te winnen. Omdat Arie zich op het laatst in de partij te gen Lucas Blom verslikte kwam hij gelijk met Eric bovenaan de ranglijst. Een beslissingswedstrijd moest de winnaar brengen. Ook nu bleek Arie Smitskamp weer de sterkste. Kennelijk is de oude vorm weer te rug. Eric Claassen kwam dus op de tweede plaats. In wisselende partijen met dikwijls onverwachte uitslagen wist Hans van Woudenberg zich op de derde plaats te nestelen net voor Lucas Blom die zich een keer te veel liet verrassen. Hopelijk is de opkomst a.s. donder dag zo dat het sterkste tiental opge steld kan worden voor de finale-wed- strijd in de zeskamp tegen de groot ste concurrent Moerkapelle. Om 19.00 uur treden in het Anne Frank- centrum de zes deelnemende jeugd- tientallen aan voor de gezamelijk te spelen laatste ronde. seizoen slecht waren bleef de stem ming in het Waddinxveense water poloteam goed. Het streven is het volgend seizoen weer bovenin de eer ste klasse mee te draaien. En als de coach daarvoor een beroep doet op Eef Overdam, dan is hij zeker pre sent. Eef: ’’Het spelen in een recrea- tieteam zie ik voorlopig nog niet zitten. Als je in het water ligt wil je toch weer winnen en als je dan on bespeelbare ballen krijgt is de lol voor mij er gauw af. Nee, zolang er nog een beroep op me gedaan wordt blijf ik bij de selectie”. Desondanks is Eef Overdam realistisch genoeg om te beseffen dat zijn leeftijd toch spoedig mee zou kunnen gaan tel len. ”Als ik ga afzakken dan kom ik waarschijnlijk in het vierde terecht. Daar zit een aantal spelers in dat vroeger in het eerste speelde. Daar kun je nog leuk ballen. Voorlopig kan ik het echter nog steeds opbren gen om twee keer in de week te trainen en in het weekend fanatiek bezig te zijn. Twee weken geleden bijvoorbeeld moesten we tegen HZPC, dat net als wij reeds gedegra deerd was. We speelden met 3-3 ge lijk en kwamen daardoor op zes punten, terwijl zij op vier punten uitkwamen. Als we verloren hadden, waren we gelijk geëindigd en waren we laatste geworden omdat ons doel- gemiddelde slechter was. Daarom ben ik er toch nog een keer fanatiek te genaan gegaan, want een laatste plaats, dat is toch m’n eer te na”. hoofdklasse. Onder Arie Domburg, de huidige coach van landskampioen AZC, maakte Roubos De Gouwe ook de stap van de tweede naar de eerste klasse. ARIE DOMBURG Eef Overdam: ’’Domburg heeft voor Roubos De Gouwe veel betekend. Hij was de eerste échte trainer die we kregen. In cijfers ben-ik niet zo sterk, maar ik schat dat hij zeven seizoenen bij ons is geweest. Domburg heeft bij ons lijn in het spel gebracht. Bepaal de dingen in trainingen gebracht, die vroeger gewoon achterwege gelaten werden. Bovendien wist hij veel spelers te activeren, waarna zij meer bleken te kunnen dan ze gedacht hadden. Ja, ik vind hem een goede trainer, hoewel ik ook af en toe wel dacht: Moet dat nou? Maargoed alle trainers op dat niveau zullen wel hun eigenaardigheden hebben”. Ondanks het feit dat de resultaten dit De Schiet-In ’81, over drie dagen ver spreid en met de prijsuitreiking op zaterdagmiddag 2 mei om half zes, wordt op Koninginnedag (donderdag 30 april) gehouden van 10.00 tot 20. 00 uur. Deze wordt voortgezet op vrijdag 1 mei van 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 2 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De verwachting is dat er naar de Alberdingk Thijmlaan weer veel ervaren en ongeoefende schut ters zullen komen voor het schieten op papieren rozen en het te behalen kampioenschap van Waddinxveen. Vorig jaar waren er ongeveer 2.000. De Schiet-In ’81 omvat klassen voor leden van de schuttersvereniging en voor de gelegenheidsschutters. Deze onderverdeling hebben de organisato ren expres ingevoerd om de gelegen- heidschutters meer kans te geven in dit open kampioenschap van Wad-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 27