WADDINXVEEN GEMEENTE A SPORTHUIS REVET Verzet tegen opruimen van voetgangerslichten Zo werd gedacht over voorstel Huize Souburgh gen hadden gerealiseerd, waren we wel gaan praten. De dekkingsoperatie is niet in drie weken rond. Zij vraagt een rief. De huisvesting wordt gebracht "op ingrijpen in heel fundamentele zaken, de kwaliteit van woningwetwoningen. Ik kan aanvaarden dat nu wordt vol staan met het aanwijzen van dekking op termijn. Vragen houd ik over het bouw van Huize Souburgh aan de Prins toewijzingsbeleid. Bij zebra in de Chopinlaan Verdere groei bij Spaarbank Rotterdam Jaarvergadering De Paddestoel BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN I l\lü in Waddinxveen! restaurant JULIEN Hoge gouwe 23 2801 LA Gouda Tel. 01820 - 23338 i I xi SPORT EN RECREATIE l^i OPENBARE WERKEN V VERGADERINGEN RESTAURANT makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. r Gouda - Wijdst raat 2 Gouda - Achter de kerk 10-11 Waddinxveen - Nesse 10 ZENTRA SPORT INTERNATIONAL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 APRIL 1981 ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- A Omwonenden en schoolvertegenwoor- D'66 (H. P. Barth): De inzichten zijn in derdaad veranderd, niet geregeld, maar aangepast aan het minimum woonge- Waddinxveen, 21 april 1981 De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Verhuur tennishal zomerseizoen 1981. Met ingang van heden bestaat de mogelijkheid een tennisbaan te Chopinlaan weg te halen en daarvoor in de plaats een zebra met vlucht heuvel te maken stuit op verzet bij ouders, omwonenden en leerkrachten van de nabijgelegen scholen. Dat is gebleken tijdens de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrij ven. Aan het Raadhuisplein kwamen brie ven en telefoontjes binnen van veront ruste Waddinxveners, die hadden opge- middelen t.b.v. de Gereformeerde school. 10. Krediet ad 562,voor de aanschaffing van een radio-cas- sette recorder t.b.v. de Eben Haëzerschool. 11Vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs aan de bijzondere scholen voorg.l.o. over 1979. WADDINXVEEN De op het gemeentehuis levende gedachte om het drukknopverkeerslicht bij de voetgangersoversteekplaats helverwege de WADDINXVEEN Vanavond (woensdag) praat de gemeenteraad over het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders om tóch een door de Protestants Christelijke Stichting Bejaardentehuis Souburgh aan te gane geldlening van 8,9 miljoen gulden voor de renovatie en nieuw- WADD1NXVEEN/ROTTERDAM De Spaarbank Rotterdam, met een kantoor in het winkelcentrum ”de Pas sage”, welk kantoor valt onder het dis trict Gouda van dezebank, kan blijkens haar jaarverslag over 1980 terugzien op een bevredigend jaar. Zeker gelet op het minder gunstige spaarklimaat. Het toevertrouwde spaartegoed nam per saldo toe met 122 miljoen tot een totaal van 2.825 miljard. Aan uitzettingen werd wederom een belangrijk deel ter beschikking gesteld voor de financiering van het eigen huis. Ondanks de teruglopende huizenmarkt werd 290 miljoen aan hypotheken verstrekt, waarmee zelfs het hypotheek-bedrag van het vooraf gaande jaar 249 miljoen) werd over troffen. Ondanks de hoge mate van automatise ring van het bedrijf en de toepassingen van het on-line systeem op de kantoren, steeg het aantal arbeidsplaatsen met 10% tot 740 personeelsleden. Ook het aantal kantoren onderging een verdere uitbreiding van 109 tot 113 vestigingen. In de spaarsector blijft een aanhou dende belangstelling te constateren voor rekeningen met een langere loop tijd tegen een hogere jaarrente. Het aantal rekeningen nam toe met 17.000 tot ruim 904.000 rekeningen, die een omzet vertoonde van f 7.530 miljard, tegen f 6.630 miljard in 1979. De zicht bare reserve is met ruim f 12 miljoen toegenomen tot 194,4 miljoen. ONDERDRUK Aanvraag vergunning door F. Versluis De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 23 april 1981 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer F. Versluis, voor het vergroten van diens winkelpand Beethoven laan 72 met een showroom annex bergruimte. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan ’’Groenswaard in onderdelen*’. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kuhnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Bernhardlaan te garanderen, waardoor de gemeente een nog niet gedekte last van f 150.000,per jaar op zich neemt. De verwachting is dat dit voorstel het haalt en dat de in de laatst gehouden j van de raadscommissie voor de financiën gemaakte opmerkin gen niet allemaal zullen worden ge handhaafd. De toen ingenomen stand- zijn. steeds in belangrijke mate gekeken naar aspecten van de ruimtelijke orde- digers hebben er echter in de vergade ring van de raadscommissie voor open bare werken en -bedrijven geen misver stand over laten bestaan dat ze tegen het verwijderen van het voetganger slicht zijn. Zo brengen onderwijzeres sen de kleinere kinderen over de zebra heen, omdat het nogal eens voorkomt dat de automobilist door het rode licht heen rijdt en vraagt men zich af of het maken van een vluchtheuvel niet ge combineerd kan worden met de voet gangerslichten ("Bij vrachtverkeer en het tegelijkertijd passeren van een fiet ser komt deze in gevaar vond wethou- In verband met verblijf buitenslands van de burgemeester zal het spreekuur op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur worden waar genomen door wethouder A. H. van Gent. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Commissie van bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum Dinsdag28 april 1981, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. huren in de gemeentelijke tennishal gedurende de periode 1 mei 1981 t/m 30 september 1981. De huurprijs bedraagt f 18,per uur per baan. Indien u hiervoor belangstelling heeft, kunt u zich zowel schrifte lijk als telefonisch wenden tot de ambtenaar sportzaken, de heer A. R. Bakker, p/a Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, tel. 01828-4433, toestel 193. van Doorn): Het Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met de viering van Koninginnedag (30 april) en be vrijdingsdag (5 mei) vinden de navolgende wijzigingen in de huis vuilophaaldienst plaats: 1. de dienst van donderdag 30 april 1981 (Koninginnedag) wijk III - Vondelwijk en Oranjewijk-noord - zal thans worden uit gevoerd op woensdag 29 april 1981 2. de dienst van dinsdag 5 mei 1981 (bevrijdingsdag) wijk II - het gebied ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn - zal worden uitgevoerd op maandag 4 mei 1981. en deze situatie de schijnveiligheid ter plekke alleen maar zou bevorderen. ’’Wijzig het wegprofiel en maak een ze- vangen dat er pogingen in het werk zou- bra met vluchtheuvel", luidde het ad- den worden gesteld om tegen hoge ko sten de jarenlang in gébruik zijnde voet gangerslichten in de Chopinlaan op te ruimen. ”Een verwerpelijk voorne men”, aldus omwonenden, bewoners van het Heuvelhof en het personeel van de protestants-christelijke Koningin Ju- lianaschool en de rooms-katholieke mgr. Bekkersschool (beiden Peter Zuidlaan). FINANCIËN In de raadscommissie betoogde wet houder P.F.J. van Schie (CDA) dat het gemeentelijk ambtelijk verkeersoverleg (AVO) het college van B. en W. had ge adviseerd de voetgangerslichten in Groenswaard I maar te verwijderen, omdat deze situatie afwijkt van de voet- de Beethovenlaan en de Groensvoorde 12. Vergoeding onroerend-goedbelasting aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen over 1980. 13. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 23 april 1981 ten gemeentehuize ter inzage. I De tekorten in de voorjaarsnota zijn ontstaan door een tehoog uitgavenni veau. Er is nu geen dekkingsplan voor de extra lasten die uit de garantie van de gemeente voortvloeien. De gevolgen van de renovatie zouden in fasen gedekt begroting, kunnen worden. We zien geen kans om, met een bezuiniging van het rijk in de orde van grootte van 200.000,in het vooruitzicht, in totaal zo’n half mil- behandeling van deze zaak, los van het joen gulden te dekken. WADDINXVEEN 6. Vaststelling uitgaven openbaar kleuteronderwijs over 1978. 7. Vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs over 1978. 8. Krediet ad f 1.537,voor de aanschaffing van leerling-sets t.b.v. de Gereformeerde school. 9. Krediet ad f 838,voor de aanschaffing van leer- en hulp- PvdA (D. Lont): Ik wil de zaak afwegen in het kader van de totale Misschien dat er met het Stichtingsbe stuur overlegd kan worden over even tuele versoberingen. Ik ben tegen een vies. De huidige voetgangerslichten, die al- leen branden als ze door de voetgangers der Van ~Schiej °be CDA-wethouder in werking worden gesteld, zijn er een benadrukte nog maar eens dat naar zijn aantal jaren geleden gekomen op ver- mening de ouders hun kinderen tot een omliggende bepaalde leeftijd naar en van school .j__ hebben te begeleiden. Commissie voor de Financiën Donderdag 23 april 1981, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 6 april 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verhoging met f 100.000,van het te garanderen bedrag voor de betaling van rente en aflossing van de door de wo ningbouwvereniging ’’Waddinxveen” te sluiten vaste geld lening ter financiering van het complex van 46 woningwet woningen. 4. Uitgangspunten voor de samenstelling van de begroting 1982. 5. Overdracht van bevoegdheden aan het college van burge meester en wethouders inzake toepassing van de Beschik king Geldelijke Steun Woonwagens. zoek van bewoners en scholen. De CDA-wethouder herin nerde er in de raadscommissie aan dat voordat de lichten zullen worden weg gehaald er overleg met die omwonen den en scholen gevoerd zal gaan wor den. Echter, uit financiële overwe gingen en gezien dat nog te voeren overleg zal er in de komende tijd nog niets in de Chopinlaan veranderen. Het geld dat voor dit karwei nodig is zal trouwens ook nog door de gemeente raad ter beschikking gesteld moeten gangersoversteekplaatsen in de Wadde, worden. van den. In het streven de dienstverlening te ver sterken en de continuïteit van de bank te bevorderen, vindt een samenwer- kingsoverleg plaats met de Centrum bank te Amsterdam en de Bondsspaar bank Breda. Het voornemen bestaat met genoemde instellingen tot een nieuwe bankeenheid te komen. Een dergelijke bundeling van krachten wordt bevordelijk gezien voor het concentratie-proces en de noodzake lijke schaalvergroting binnen de Neder- Bij het verslag tekent de hoofddirektie landse Spaarbankbond. voor vrijwillige besparingen onder druk SGP/HKV/GPV (A. komt te staan. Deze tendens zal naar verwacht wordt in de eerst komende jaren verder tot ui ting komen. De behoefte aan een parti- kuliere reserve zal aanwezig blijven, zo dat uiteindelijk weer een verbetering gen. Als het raadsbesluit niet wordt ge- de spaarresultaten kan plaatsvin- nomen nemen de stichtingskosten toe. VVV (J. B. Borger): We moeten blij zijn de lasten te kunnen dragen. Het is niet juist de dekking van het toenemend ge meentelijk aandeel voor zich uit te schuiven. Het aanwijzen van dekking- smiddelen moet nu gebeuren. CDA (W. L. M. Kruijk): Moet het automatisme van renovatie, gezien de gevolgen, gehonoreerd worden? De re novatie levert niet meer kamers op. Weegt het nut wel tegen het offer op? Ik kan geen "ja" zeggen tegen de gevolgen van geregeld veranderende inzichten. Het aanwijzen van dekkingsmiddelen moet nu gebeuren. op de noodzaak tot renovatie. Uit- toegestaan. Er zijn geen tussenoplossin- ning A|s we ons in de aanvang de gevol- van de bank aan, dat het verstrekte ma- tigingsbeleid van de overheid, vanwege het achterblijven van de groei van de nationale middelen, verdere lastenver- vergadenng hogingen voor de partikulieren bete- voord kent. De partikuliere gezinshuishoudin- 1 gen krijgen te maken met een gewijzigd I bestedingspatroon, waardoor de ruimte punten zijn deze: totaalpakket aan bezuinigingen. B. en W. (burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek): Voor extra lasten is geen geld beschikbaar. De voorjaarsnota (stand van zaken gemeentelijk huishoud- stichtingsbestuur probeert goedkoper boekje in dit lopende jaar) zal een zeer WADDINXVEEN Dinsdagavond geld te lenen. De provincie heeft gewe- moeilijke operatie zijn. We hebben 28 april houdt de speeltuinvereniging zen op de noodzaak tot renovatie. Uit- steeds in belangrijke mate gekeken De Paddestoel haar jaarvergadering breiding van^het aantal kamers is niet- naar aspecten van de ruimtelijke orde- in het wijkgebouw aan de Lijsterbes straat. Begonnen wordt om acht uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3