1 Herdenking»- en bezinningsavond in AF-centrum Vraag en antwoord Eerste fase van Rehorst’s sjaak noteboom Zaterdag open dag in wijk- gebouw Zuid grootste opdracht is nu gereed B. en W. leggen verantwoording af over Verre Oosten-reis Gemeentebestuurders in Japan in de weer voor belangen Eminent BV Instellingen en bedrijven steunen reis Beantwoording PvdA-raadslid I I 'n geschenk-idee een foto-reportage van uw kind U vindt tientallen ideeën voor een leuk Moederdag- geschenk bij voor Moederdag: I I Algemene Bank Nederland N.V., -Direktoraat Effekten en Syndikaten, Ambas- Ambas- Ambas- REISGEZELSCHAP UB gelijks zichtbaar. Ook in eigen land ne men reacties van onverdraagzaamheid ten opzichte van bijvoorbeeld minder heden verontrustend toe." e® Tel. 2477, Passage 47.W addins'.een Na de vertoning van de 45 minuten du rende film "Revolutie of Dood” van Frank Diamand (een EMINENT Nadat het Weekblad voor Waddinx veen al op woensdag 4 maart mel ding maakte van de Verre Oosten trip kwam op het Raadhuisplein van de directeur C. Vreeken van de fa briek van electronische orgels Emi nent BV het verzoek binnen om een dag van het verblijf in Japan te wil len besteden aan het afleggen van een representatief en informatief bezoek aan de maatschappij Nippon Gakki Co. LTD. te Hamamatsu. Dat betreft de moedermaatschappij van Yamaha, o.m. de grootste orgelpro- ducent ter wereld, welk bedrijf het afgelopen jaar heeft besloten om aan kring bekend gemaakt. De initiatiefnemer en de medewer kende instellingen en bedrijven, al smede de deelnemers aan de reis, heb ben voorzover ons college bekend, eerste fase weer Hellevoetsluis. Het omlijnde gedeelte linksonder geeft de zojuist ingebruik genomen van het nieuwe winkelcentrum De Struytse Hoeck in OPMERKELIJK Het is opmerkelijk te noemen dat B. en W. pas na het stellen van schrif telijke vragen bereid zijn gebleken in het openbaar nadere informatie te verstrekken over de Verre Oostenreis. Uit eigener beweging werd de ge meenteraad op 26 maart slechts een nietszeggend kort briefje gestuurd, Ja, uit gemeentelijke middelen zal een bijdrage ad f 3.000,worden betaald in de kosten van deelname aan de reis wel met de projecten zelf als met de le- door de portefeuillehouder Ruimtelijke den van het gezelschap die gezamenlijk Ordening. "In Latijns-Amerika en Oost Europa bijvoorbeeld worden mensen onder drukt en gemarteld, omdat zij voor hun rechten opkomen. In Latijns Amerika is deze onderdrukking bijzonder ernstig waardoor er duizenden doden per jaar vallen. In El Salvador heeft dit tot één der ernstigste conflicten geleid sinds de melding van "Verzet en Bevrijding in El 2e Wereldoorlog. In nog geen twee jaar tijd vielen daar meer dan 15.000 doden. Een beeld van de meest afgrijselijke nesty International en de Regionale minachting van mensenrechten is er da- Werkgroep Latijns-Amerika in Wad- dinxveen (Postbus 255, tel. 4808 of 4298), die voor de herdenkings- en be zinningsavond brieven hebben geschre- Waddinxveen weer de doden worden hedacht, die in het verzet tegen de toen- inleidende malige onderdrukkers van ons volk vie len. Ook na 1945 is de schending van mensenrechten een voortdurend ge vaar gebleven voor de mensheid. In 1980/1981 traden en treden deze ver- deze avond hun medewerking verlenen, schijnselen wederom wereldwijd op.” De financiële opbrengst van deze avond zal ten goede komen aan het werk van de mensenrechtencommissie in El Salvador. Bijdragen in de kosten- bestrijding van deze avond dan wel voor dit bovengenoemde werk kan door storting op postrekeningnr. 3825799 t.n.v. Amnesty International onder ver- "w- Salvador”. De werkgroep Waddinxveen van Am- WADDINXVEEN In het wijk- gebouw Zuid aan de St. Victors- traat wordt zaterdag 25 april van 2 tot 5 uur ’s middags een open dag gehouden. Evenals vorig jaar wordt dit gedaan op initiatief van de gemeentelijke commissie wijk- werk Waddinxveen-Zuid. Op de open dag zal de bezoekers een indruk worden gegeven van de resultaten van het club- en cur suswerk in het afgelopen seizoen. Te zien is een expositie van door jongeren en volwassenen ge maakte werkstukken. De hobbyclubs voor jongens en meisjes en de verschillende cur sussen hebben alle een "stand” op de expositie, waar de uitingen van de ontspannende inspanningen der deelnemers zijn te bewon deren. Bovendien zullen er demonstra ties worden gegeven van bloem schikken, poppen maken en köud-emailleren. Tevens is men in de gelegenheid enige werkstuk jes van het poppenmaken en koud-emailleren te kopen. Tij dens de expositie kan men zien reeds aanmelden voor de cursus- sen/hobbyclubs van het volgende seizoen. Eminent (waar 500 mensen werken) de productie van een deel van haar orgels voor de Europese markt op te dragen. Deze productie en ook de eventuele uitbreiding daarvan in de toekomst zou in Waddinxveen kun nen plaatsvinden. ”De Japanse concernleiding is geïn teresseerd in de visie van de plaatse lijke overheid ten aanzien van het ar beidsklimaat, de expansiemogelijk heden en de economische mogelijk heden in Waddinxveen. Het bezoek zal plaatsvinden in nauw overleg met de Industrial Commissioner van het Ministerie van Economische Zaken, gestationeerd op de Nederlandse Ambassade te Tokyo”, aldus B. en W. in de beantwoording van de schriftelijke vragen, die bij de ingeko men stukken zijn gevoegd van de vanavond (woensdag) te houden ge meenteraadsvergadering. A.G. Smallenbroek ruimtelijke ordening n wellicht nog zaken B V aan de Dat heeft het college van Burgemee ster en Wethouders aan de vooravond van de van vrijdag 24 april tot en met zaterdag 16 mei durende rondreis in het Verre Oosten gezegd in antwoord op vier schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid C.A.A. Wijnen. De twee gemeentebestuurders maken de ze reis naar Hong Kong, Seoul, Singa pore, Tokyo, Taipei, Denpasar/Bali en Kuala Lumpur mee dank zij een initiatief van Schuitema Vastgoed BV in Amersfoort. Burgemeester mr. A.G. Smallenbroek zegt de kosten van deze luxueuse studiereis helemaal uit eigen zak te betalen en beschouwt de trip dan ook als vakantie en wethouder P.F.J. van Schie (CDA) krijgt voor het be talen van deze reis f. 3.000,-- uit de gemeentekas. De rest (2/3 deel) komt naar zijn zeggen van zijn werkgever, het Rotterdamse bouwbedrijf Ge broeders Van der Luitgaarde BV en eveneens uit eigen zak. WADDINXVEEN/HELLE- VOETSLU1S Met de opening- van de Hema door burgemeester drs. C. H. Cloe van Hellevoetsluis vorige week donderdag 16 april is tevens de ingebruikneming van de eerste 4200 m2 winkeloppervlak in het nieuwe winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis een feit. De bouw van het totale complex, dat tot de grootste opdrachten be hoort die bouw- en aanneming- smaatschappij P. Rehorst te Wad dinxveen ooit ontving, moet vol gend jaar gereed zijn. Met het project, dat in opdracht van M BO te Amsterdam wordt uitgevoerd, is een bouwsom van 25 miljoen gemoeid. Ruimtelijke Ordening verzocht te be zien of aan dit verzoek door hem in een eenvoudige vorm kan worden voldaan. Het programma is dermate vol dat* voor een uitgebreide verslaglegging in woord en beeld tijdens de reis weinig mogelijk- i heden worden gelaten. Kunt u mededelen of met de reis een bij- WADD1NXVEEN De werkgroep Waddinxveen van Amnesty Inter national en de Regionale Werkgroep Latijns-Amerika in Waddinxveen beleggen maandagavond 4 mei in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad een herdenkings- en bezinningsavond over het onder werp ’’Verzet en Bevrijding”. In aansluiting op de gebruikelijke herden king van de gevallenen bij het monument op het Stationsplein zal om kwart over acht op deze avond gesproken worden over het verzet van volkeren en mensen tegen onderdrukkende systemen. men welke in de bouwwereld aan de dag treden, van algemeen vormende waarde en verbreding van inzicht. Inmiddels heeft de beide Wad- dinxveense deelnemers het verzoek be reikt van de directie van B.V. Eminent Orgelfabrieken om een dag van het ver blijf in Japan te willen besteden aan het i van een representatief en in formatief bezoek aan de maatschappij Nippon Gakki Co. Ltd. te Hamamatsu. 1 j van Yamaha, o.m. de grootste orgelprodu- cent ter wereld, welk bedrijf het afge lopen jaar heeft besloten om aan Eminent de productie van een deel van haar orgels voor de Europese markt op - te dragen. Deze productie en ook de gelijkheid deelname is in brede eventuele uitbreiding daarvan in de toe- 1 - i i_. komst zou in Waddinxveen kunnen plaatsvinden. De Japanse concernlei ding is geïnteresseerd in de visie van de plaatselijke overheid ten aanzien van het arbeidsklimaat, de expansiemoge- geen plaatselijk Waddinxveejise belan- lijkheden en de economische mogelijk- heden in Waddinxveen. Het bezoek zal plaatsvinden in nauw overleg met de Industrial Commissio ner van het Ministerie van Economi sche Zaken, gestationeerd op de Neder landse Ambassade te Tokyo. Kan de Raad na afloop van de reis een ver slag van de bevindingen tegemoetzien? lijktijdig wendde tot de leden van de gemeenteraad, maar ook tot de re dacties van zeven kranten om aan te kondigen dat de vragen van PvdA- raadslid Wijnen door B. en W. waren beantwoord. Maar dat kan niet meer goed maken wat er allemaal in de voorlichting rond deze, deels op kos ten van de gemeente te maken, trip is misgegaan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 APRIL 1981 dat vooral in PvdA- en VVD-kring reacties opleverde. Intussen had een aantal kranten zich al kritisch uitgela ten over de Schuitema-reis, die gezien de kosten luxueus genoemd kan worden. Wellicht is ook met name de kritische berichtgeving in de pers er aanleiding tot geweest dat burge meester mr. Smallenbroek zich op zijn eigen briefpapier niet alleen ge- WADDINXVEEN De letterlijke een breed inzicht hebben in de proble- tekst van de door het college van Bur gemeester en Wethouders beant woorde vragen van het PvdA-raadslid C. A. A. Wijnen luidt als volgt: Kunt u aangeven wie de reis organiseert en waarom, op welke gronden de deelnemers zijn geselecteerd, welke relatie er bestaat tussen de organiserende instantie en hetp- laatselijk Waddinxveense belang, alsmede afleggen de motieven die hebben geleid tot deel name van twee collegeleden? De reis wordt georganiseerd op initia- baTbetreft de moedermaatschappij tief van Schuitema Vastgoed B.V. Voor de instellingen en bedrijven welke aan de totstandkoming van de reis meewer ken, zie bijlage (staat elders op deze pa gina). Er heeft voorzover ons bekend geen selectie plaatsgevonden. De mo genrelatie. Ons college heeft besloten voor deelname de portefeuillehouder Ruimtelijke Ordening, als eerst in aan merking komend lid, daartoe in de gele genheid te stellen. De voorzitter van het college neemt aan de reis deel op eigen initiatief en voor eigen rekening. Bent u van mening dat de reis zal resulte ren in voor Waddinxveen nuttige resulta- r - r ten en kunt u de te verwachten resultaten tooHege beeft de portefeuillehouder omschrijven? Hét doel van de reis is het bezoeken van projecten waarin wonen, werken en re- creeren, winkelen en verkeer bij grote bevolkingsdruk en schaarse ruimte planmatig op elkaar zijn afgestemd. Het reisgezelschap is samengesteld uit nagenoeg alle disciplines welke de bouwwereld kent, van ontwerpers, uit- drage uit de gemeentelijke kas is gemoeid? voerenden, financiers, gemeentelijke en rijksoverheidsvertegenwoordigers. Ons college acht een confrontatie, zo- ven aan de gemeente, kerken, politieke partijen, scholen en jeugdorganisaties, Diamand (een Novib/Va- over de op maandagavond 4 mei te hou- ra/Derde Wereld Cinema-produktie) den avond: ”Op 4 mei zullen ook in over het verzet in El Salvador zullen na mens de Novib en de Ambassade van Nicaragua enkele korte woorden gesproken worden, waarna een forum-zaal-discussie deze avond zal afsluiten. Verder zullen enkele groepen Latijnsamerikaanse vluchtelingen aan Volgens B. en W. is het doel van de door de twee Wdddinxveners mee te maken reis het bezoeken van projec ten waarin wonen, werken en recre- eren, winkelen en verkeer bij grote bevolkingsdruk en schaarse ruimte planmatig op elkaar zijn afgestemd. Het reisgezelschap is samengesteld uit nagenoeg alle disciplines welke de bouwwereld kent, van ontwerpers, uitvoerenden, financiers, gemeente lijke en rijksoverheidsvertegenwoor- digers. Met de achterblijvende wethouders A. H. van Gent (PvdA) en mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) zeggen burgemeester mr. Smallenbroek en wethouder Van Schie van mening te zijn dat ”een confrontatie, zowel met de projec ten zelf als met de leden van het gezelschap die gezamelijk een breed inzicht hebben in de problemen welke in de bouwwereld aan de dag treden, van algemeen vormende waarde en verbreding van inzicht”, geacht kunnen worden. De deelnemers aan de Schuitema Vastgoed BV-reis naar het Verre Oos ten zijn voorzover de gemeente be kend is niet geselecteerd (”De moge lijkheid tot deelname is in brede kring bekend gemaakt”), terwijl zo wel Schuitema Vastgoed BV, de me dewerkende instellingen en bedrij ven (waaronder de NMB en Holland International) als de deelnemers - alweer: voorzover bekend - geen plaatselijk Waddinxveense belangen- relatie hebben. B. en W. hebben wethouder Van Schie wel verzocht van de Verre Oos- ten-trip een eenvoudig verslag te ma ken. ”Het reisprogramma is dermate vol dat voor een uitgebreide verslag legging in woord en beeld tijdens de reis weinig mogelijkheden worden gelaten”. WADDINXVEEN Aan de totstand koming van de door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en wethouder P. F. J. van Schie (CDA) mee te maken Verre Oostenreis werken onderstaande instel lingen en bedrijven mee: Algemene Bank Nederland N.V. Se- kretariaat Multinationale Ondernemin gen Amsterdam. Algemene Bank Nederland N.V., Hong Kong. Algemene Bank Nederland N.V., Seoul. Algemene Bank Nederland N.V., Singapore. Algemene Bank Nederland N.V., Tokyo. Consulaat der Nederlanden, Hong Kong. -Direktoraat Effekten en Syndikaten, Afdeling Onroerend Goed, Amster dam. Fiabci Japan International Real Estate Federation Tokyo. Fiabci Nederland International Real Estate Federation Amsterdam. Hanatours Inc. Seoul. Holland International Business Tra vel Centre Interkontinentale Reisadvi seurs Amsterdam. Hollandsche Bank Unie N.V., Tai pei. Ida Bagas Alit, Denpasar/Bali. Haroma Realty PTE Ltd., Singa pore. Japan Travel Bureau Foreign Touri sts Department Tokyo. Koninklijke Nederlandse sade Kuala Lumpur. Koninklijke Nederlandse sade Seoul. Koninklijke Nederlandse sade Tokyo. Lislind International Ltd. Hong Kong. Lislind International Ltd. Singapore. Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening 's-Gravenhage. Ministerie van Ekonomische Zaken ’s-Gravenhage. Shangri-la Travel Ine. Taipei. The Netherlands Council for Trade Promotion Taipei. WADDINXVEEN Het rondkijken in het Verre Oosten en het optrekken met belangrijke mensen uit de Nederlandse bouwwe reld zijn zaken van algemeen vormende waarde en verbreden het inzicht. Bovendien kunnen burgemeester mr. A.C. 2... en wethouder P.F.J. van Schie (CDA) - van i en woningbouw - tijdens hun verblijf in Japan-- doen in het belang van de orgelkastenfabnek Eminent Waddinxveense Staringlaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 5