30 april, 4 en 5 mei in W’veen 5 MEI 1981 BEVRIJDINGSDAG 19.00 uur - Voetbal 30 APRIL 1981 KONINGINNEDAG 4 MEI 1981 DODENHERDENKING 12.00 uur - Stoeptekenen 20.15 uur - Bezinningsavond 06.00 uur - Gouwe Rijders 20.30 uur Dansen 21.00 uur - Popgroep 19.30 uur - Voetbal 05.00-17.00 uur - Vlooienmarkt 15.00 uur - Opening expositie 11.15 uur - Mars Voorwaarts 20.00 uur - Lampionoptocht 10.00 uur - Oudholl. spelen 19.45- 20.05 uur - Herdenking 13.30 uur - Kinderspelen 10.00 uur - Kindermarkt Ir. T. van Wijk 09.00 uur - Schoolfeesten 13.30 uur - Kinderspelen 14.00 uur - Kinderspelen 19.30 uur-Bingo 13.30 uur - Peru-week 10.00 uur - Schiet-In 10.00 uur - Speurtocht 11.30 uur - Marionettentheater 19.00 uur - Mars Voorwaarts In vroege morgen 30 april rit Gouwe Rijders WADDINXVEEN Op de vroege morgen van Koninginne dag 1981 houdt de Wad dinxveense autoclub Gouwe Rij ders de Koninginnerit 1981. De allereerste rit van dit seizoen - er is ook nog een ’’nachtrit” in de nacht van woensdag 27 op don derdag 28 mei (Hemelvaartsdag) - gaat van start tussen 06.00 en 07.00 uur ’s morgens. 14.00 uur - Kinderspelen 10.00 uur - Bevrijdingsconcert 13.00 uur - Kinderspelen Schiet-In belooft veel drukte bij schutters A. Thijmlaan Op initiatief van de speeltuinvereniging De Overkant wordt er in de Piet Heins- traat een wedstrijd stoeptekenen gehouden. In het Anne-Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad wordt door de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International en de Regionale Werkgroep Latijns- - Amerika een herdenkings- en bezinningsavond gehouden over het onderwerp "Verzet en Bevrijding". Op deze avond wordt vertoond de film ’’Revolutie of 'Dood". Er is verder een forum-zaal-discussie over het verzet van volkeren en mensen tegen onderdrukkende systemen. De Waddinxveense autoclub Gouwe Rijders houdt ’s morgens vroeg de Konin- ginnerit 1981Inschrijven vanaf 05.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging "Waddinxveen” in het sportpark ”de Sniep”. Start tussen 06.00 en 07.00 uur. Deelnamekosten: 10,voorleden en 12,50 voor niet-leden. In het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat is er dansen voor iedereen. In De Bonkelaar treedt op de popgroep Willy Nilly. Toegang 6, De speeltuinvereniging De Overkant houdt op het groene veld bij de speeltuin ■tan de Kromme Esse een wedstrijd gecostumeerd voetbal. Voor de eerste maal wordt er in de veilinghallen van de Coöperatieve Tuiniers- vereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg een grote centrale vlooien markt gehouden. Hier kan men met zijn spullen terecht in een kraam 25, of kan men voor allerlei dingen terecht (toegang: f 2,50, kinderen tot 5 jaar en 65-plussers gratis). De vlooienmarkt, die voortaan elke zaterdag in mei (behalve 2 mei) wordt gehouden, duurt de gehel dag. In de raadzaal van het gemeentehuis opent wethouder mevrouw L. M. Ooster- broek een expositie met Peruaanse kunst. Deze tentoonstelling is ook open op woensdag 6, donderdag 7 en vrijdag 8 mei. Organisatie: Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. De showband "Voorwaarts" houdt een muzikale mars door Waddinxveen. Route: Kerkstraat (Jan Ligthartschool), Kerkweg-West, Chopinlaan, Mozart- laan, Beethovenlaan, Willem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhelminaplein, Juliana van Stolberglaan, Kanaalstraat, Stationsstraat, Stationsplein, Puttelaan, leplaan, Dorpstraat en Kerkstraat. Op initiatief van het Oranjecomité Wingerd wordt er in Waddinxveen-Noord een lampionnenoptocht gehouden met muzikale medewerking van het fanfarecorps "Concordia" en de "Cormula’s”. Route: Wingerd, Weidezoom, Klaverveld, Pa- paverveld, Groene Zoom, Groensvoorde, Beethovenlaan, Peuleyen, Wadde en Wingerd. Op het parkeerterrein Beukenhof tussen De Bonkelaar en de Rabobank wordt door de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen” een kinderfestijn met oud-hollandse spelen gehouden. Tussen 10.00 en 13.00 uur kan de jeugd er terecht voor hoepelen, ballen gooien, hoeden maken, knikkeren, straattekenen en nog veel meer. 18.00 uur - Vlaggen halfstok. 19.45 uur - Belangstellenden verzamelen zich bij het monument Stationsplein. 19.45- 19.59 uur- Luiden van de klokken. 19.50-19.59 uur - Koraalmuziek verzorgd door muziekvereniging "Voorwaarts”. 19.50-19.59 uur - Kranslegging door loco-burgemeester A. H. van Gent, gevolgd door krans- en bloemiegging door deputaties en bevolking. 19.59 uur - ’’Last Post", uitgevoerd door hoornblazer van muziekvereniging "Voorwaarts”. 20.00-20.02 uur-Stilte. 20.02-20.05 uur - Declamatie door de heer J. D. Geel. 20.05 uur - Afsluiting plechtigheid met spelen en zingen van 1 couplet van het volkslied. In de Bomenwijk wordt rond het wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat een Oranje- festijn gehouden voor kinderen van 3 tot 14 jaar. Voor elk van de drie leeftijds groepen zijn er diverse spelen, welke tot ongeveer 17.00 uur zullen duren. Het parkeerterrein Beukenhof is de plek waar tot ongeveer 12.30 uur door de Lionsclub Waddinxveen een kindermarkt wordt gehouden. Er zal hier heel wat gekocht, gegeten en gedronken kunnen worden voor een goed doel (SOS- kinderdorpen). WADD1NXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is gewijzigd dat de Waddinxvener ir. T. van Wijk is be noemd tot adjunct Op het Trapveldje achter het Neptunuspad in Waddinxveen-Zuid gecostumeerd directeur/algemeen procuratiehouder voetbal. bij Hollands Aannemersbedrijf Zanen en Verstoep NV, Den Haag. De protestants-christelijke kleuterschool Kruimeltje (Souburghlaan) en de Wil lem van Oranjeschool (Oranjelaan) houden op het schoolplein van de lagere school weer een ouderwets gezellige Koninginnedag 1981. Deze duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Er wordt ook een schoolfeest gehouden door de protestants- christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan). Kinderspelen voor diverse leeftijdsgroepen in Waddinxveen-Zuid. De spelletjes zijn mikado, buslopen, was ophangen, doelschieten, steltlopen, touwtrekken, rad van avontuur, blikjes gooien en volksdansen. De bewoners van de Alpherwetering en omgeving houden vanaf 14.00 uur een aantal kinderspelen in een poging ook in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidkade 1 jaarlijks een Oranjefeest van de grond te kunnen krijgen. In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt er voor alle bejaar den een Oranjebingo gehouden. In en om het gemeentehuis aan het Raadhuisplein gaat de Peruweek van start met wedstrijd borden schilderen voor kinderen, kraam met produkten en infor matie over Peru, gratis de Peruaanse drank Chicha drinken, muziek van twee Pe ruaanse gitaristen. Deze activiteiten duren tot 17.00 uur. Organisatie: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. In het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan houdt de schietvereniging ’’Waddinxveen" de over drie dagen verspreide Schiet-In 1981. Er zijn kampioen schappen schieten en sjoelen. Het schuttersfestijn gaat verder op vrijdag 1 mei (^19^00-23.00 uur) en op zaterdag 2 mei (10.00-17.00 uur). De eerste dag duurt tot Kinderen tot en met 15 jaar kunnen in Waddinxveen-Zuid deelnemen aan een letterspeurtocht. Inschrijven vannaf 9.30 uur in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat. In De Bonkelaar van 11.30-12.30 uur optreden van het marionettentheater Toe gang 0,50. De showband Voorwaarts houdt een muzikale mars in Waddinxveens nieuw ste woonwijk Zuidkade 1 Voor de Koninginnerit kunnen de autopuzzelaars inschrijven vanaf 05.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging ’’Wad dinxveen’’ in het sportpark ”de Sniep". De deelnamekosten be dragen voorleden 10,en voor niet-leden 12.50. De speeltuinvereniging De Overkant houdt op het groene veld bij de speeltuin aan de Kromme Esse een aantal kinderspelen voor kinderen van 3 tot 12 jaar. Op koninginnedag is het dan weer zover. Naast het schieten zullen er ook weer het open kampioenschap sjoelen en andere activiteiten worden georganiseerd. Een nieuwtje dit jaar op de Schiet-In zal zijn het onderdeel rozen (papier) schieten. De schutters hebben de moeilijkheidsfaktor voor dit onderdeel zodanig gemaakt, dat het voor niet geoefende schutters niet al te moeilijk zal zijn om zo’n roos te bemachtigen. Op deze manier wil men bereiken dat op koninginne dag velen met een feestelijke roos ge tooid zullen gaan. Voor het onder deel sjoelen hebben de schutters weer waardevolle prijzen ter beschikking. Als eerste prijs is er een dames/of heren fiets te verdienen, maar ook een portable t.v. en een prachtige sa lontafel maakt deel uit van de lijst met prijzen. In de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost houdt de Hervormde Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans een Bevrijdingsconcert. Hieraan werken naast Vox Jubilans mee het jeugdkoor van Vox Jubilans, het kinderkoor De Zangvogels, organist Feike Asma, het koperkwartet Busine en ds. Jac. van Dijk. In Waddinxveen-Noord (Groenswaard 3) houdt het Oranjecomité Wingerd op het grasveld tussen Weidezoom en Wingerd een middaglang kinderspelen. De deelname - middels een kaart - is gratis. Na afloop krijgt ieder kind gratis limo nade en een kroket. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 WADDINXVEEN - Kampioen schappen schieten en sjoelen. Die worden gehouden tijdens de jaarlijkse Scnict-In ’81, die de schuttersvereniging Waddinx veen, houdt op Koninginnedag 1981 (donderdag 30 april van 10.00-20.00 uur), vrijdag 1 mei (van 19.00-23.00 uur) en zater dag 2 mei (van 10.00-17.00 uur). De activiteiten spelen zich niet alleen af in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan, maar ook in een nabij opgerich- të tent. De Schiet-In mag zich elke keer weer verheugen op een groot aantal bezoe kers. Dit komt waarschijnlijk door de gezellige sfeer die er elk jaar weer wordt geschapen in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan. Door veel inzet van de leden, meestal ge assisteerd door hun dames, weten de schutters elk jaar weer een groot aan tal mensen, op een gezellige manier kennis te laten maken met de schiet sport. Door de jaren heen heeft de schut tersvereniging kans gezien op deze manier de schietsport in Waddinx veen te propageren. Onlangs werden er aan de Alberdingk Thijmlaan nog de districts kampioenschappen ge houden. Ook dit was een succes voor de SV ‘Waddinxveen’, omdat zij kans hebben gezien één van de betere ac commodaties te hebben in Zuid-Hol- land. In het afgelopen jaar hebben de schutters het gebouw en schietbanen zodanig aangepast, dat de verwerking van meer dan 200 geoefende schut ters geen enkel probleem opleverde in die periode. Het is nog maar enke le jaren geleden dat de schuttersvere niging haar wekelijkse schietavond doorbracht in ’t Ketelhuis. In die tijd bestond de vereniging uit zo’n 20 le den, nu kan men elke week zo’n 35 tot 45 man aantreffen, waarvan ook een deel jeugd. ROZEN SCHIETEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13