Peru-week van start op Bevrijdingsdag 1981 Volop muziek Bevrijdingsconcert Vox Jubilans Oranjefeesten in de wijken Willy Nilly met Oranjepop Kindermarkt Lionsclub op 5 mei Poort geopend, mond gesloten Aubade op schoolplein Oranjelaan het tevens vormen het Bevrijding- teriaal aanwezig. Tevens is er gelegen heid tot het kopen van deze kunstvoor werpen ten bate van het Lima-project. van het Marionettentheater (toegang slechts 50 cent). Nilly is toegankelijk tegen betaling van zes gulden. Willy Nilly, met musici uit de rock and roll, jazz, punk en avant ZEEHELDENBUURT In de Zeeheldenbuurt laat de speel tuinvereniging De Overkant Konin ginnedag 1981 niet ongemerkt voor bij gaan. Zo is er stoeptekenen om 12.00 uur in de Piet Heinstraat, wor den er kinderspelen gedaan op het veld bij de speeltuin aan de Kromme Esse om 14.00 uur en staat er om 19.30 uur op hetzelfde veld een wed strijd gecostumeerd voetbal op het programma. worden verkocht tegen betaling van één gulden. Aan het einde van de op tocht zullen de ballonnen aan de Wingerd worden opgelaten. In ver band met het vijfde kinderfeest van het Oranjecomité Wingerd is de lam pionnenoptocht gecostumeerd. Voor de vijf leukst verklede kinderen is er een prijsje beschikbaar. Voordat de expositie officieel door de VVD-wethouder zal worden geopend gaat op dinsdag 5 mei om half twee een reeks van activiteiten op het Raadhui splein van start. Er is-daar een wedstrijd borden schilderen voor de kinderen, een kraam met produkten (Tanza- niaanse koffie, Peruaanse thee, honing, Alpaca-wol, wandkleden, schoenen, handtassen uit Peru) en informatie, gra tis Chicha (Peruaanse drank), muziek van twee Peruaanse gitaristen en derge lijke. Vrijdagavond 8 mei is er in het gemeen tehuis een Peru-informatie-avond met een film over dit Zuidamerikaanse land, laatste nieuws van het Lima-project dat vanuit Waddinxveen gesteund zal gaan worden door mevrouw Ellen Roof, een toespraak van NOVIB-algemeen secre taris dr. Sj. Theunis over gemeente en ontwikkelingssamenwerking en de overdracht van het eerste geld aan het nieuwe project na de financiële steun die aan het landbouwproject in het Bo- venvoltaanse Torna is gegeven, de avond begint om acht uur en duurt tot halfelf. Op de Beukenhof zullen een twin tigtal echte marktkramen worden opge steld en zullen daarnaast ook plekjes beschikbaar zijn voor kin deren die wel iets willen doen maar daarvoor geen kraam nodig hebben zoals bijvoorbeeld een poppekast, de ruilbeurs van post zegels en dergelijke activiteiten. Kinderen tussen 6 en 15 jaar kun nen zich opgeven voor een markt plaats die gratis zal worden vers trekt. Dat geldt niet alleen voor individuele kinderen maar ook voor scholen, verenigingen en clubs. De bezoekers van de markt zullen er een prettige sfeer aantreffen. De expositie in het gemeentehuis, open op woensdag 6 mei, donderdag 7 mei en vrijdag 8 mei (steeds van 9.00-12.00, 14.00-17.00 en van 20.00 tot 22.00 uur), geeft een overzicht van de Peruaanse kunst en gaat vergezeld van mondelinge informatie. Ook is er lectuur en fotoma- WADD1NXVEEN De kinder markt op de ochtend van Bevrij dingsdag 1981 wordt door de Lionsclub Waddinxveen voor de tweede maal in successie gehou den. In samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongerencen trum ’’Waddinxveen” (De Bon- kelaar) zullen dinsdag 5 mei op het parkeerterrein Beukenhof weer echte marktkramen staan tussen 10.00 en 12.30 uur, die’’be mand” worden door meisjes en jongens. Jong Waddinxveen is dan opnieuw actief om met hun te verkopen spullen geld in te zame len voor de SOS-kinderdorpen. trekken per groep van 5 man/vrouw, alsmede na afloop ook doelschieten. Het wordt natuurlijk leuk gevonden als men allemaal de kinderen flink wil aanmoedigen, want die steun hebben ze hard nodig. Na de kinder spelen gaan de kraampjes open voor rad van avontuur, vissen, raden, blik jes gooien, ijs, poffertjes etc. Ook zullen er ballonnen opgelaten wor den. Indien mogelijk is er een home trainer aanwezig waar iedereen flink op kan fietsen. Hier tussendoor wordt er twee maal een demonstratie volksdansen gegeven door de Ketel- huisgroep. ’s Avonds is er om 19.00 uur op het trapveldje achter het Neptunuspad gekostumeerd Voetbal. Een ieder die mee wil doen vanaf 16 jaar kan zich ’s middags opgeven in het wijkge- bouw aan de bar. Daarna is er in het wijkgebouw vanaf 20.30 uur dansen voor iedereen. krijgbaar en programma. BEUKENHOF Op de morgen van Koninginnedag 1981 zullen ertussen 10.00 en 13.00 uur op het parkeerterrein Beukenhof tussen De Bonkelaar en de Rabobank allerlei kinderactiviteiten worden ge- gens zullen meedoen, houden. Om tien uur begint een Oud hollandse kindermarkt, waar allerlei kramen zullen staan om mee te doen aan snoephappen, ballengooien, hoe- denmaken, straattekenen, hinkelen, touwtje springen, knikkerspel, zaklo- pen, steltlopen enz. Verder zullen er poffertjes gebakken worden en zal er een stand zijn met snoepgoed uit grootmoederstijd. Bij vele activiteiten zijn leuke prijsjes te winnen. Van 11.30 uur tot 12.30 uur zal in De Bonkelaar een optreden zijn 6. Jeugdkoor: ’’Jerusalem”. 7. Orgel. 8. Koor: ”Ik hoor trompetten klin- ken”(bew. W. Doornebal). Domine Salvam Fac (zegenbede voor H. M. de Koningin) (A. Giessen). 9. Koperkwartet. 10. Herdenkingswoord door ds. Jac. van Dijk. 11Samenzang: ’’Psalm 150 2 en 3”. 12. Jeugdkoor: ”It is Well With My Soul” (Philip B. Bliss). 13. Orgel. 14. Koren: ’’Lobet denn Herren” (Hel mut Walcha). 15. Samenzang: ’’Wilhelmus”. WADDINXVEEN Het tegel tableau ’’Poort geopend, mond gesloten”, zoals dat ook in het ge meentehuis is te vinden als herin nering aan het Waddinxveen van 11 november 1944, siert niet zon der reden de affiches voor het Be vrijdingsconcert dat op dinsdag morgen 5 mei om 10.00 uur in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost wordt gegeven. Tijdens dit concert zal namelijk het woord worden gevoerd door ds. Jac. van Dijk en hij was één van de mensen die in de nacht van 10 op 11 november 1944 door Waddinxveen trok. Hij behoorde tot de lange stoet mensen die in Rotterdam en het Westland door de Duitse bezetter bij een razzia waren opgepakt. In de late avonduren van de 10e november strompelde een onaf zienbare rij jonge mannen ons Gouwedorp binnen, als dwangar beider op weg naar Duitsland. Op de grote wegen was ontsnappen onmogelijk, herhaaldelijk klon ken geweerschoten, waarmede een klein aantal bewakers de co lonne in bedwang hield. In de in aanbouw zijnde fabriekscomp lexen aan de Noordkade moest een groot deel van deze colonne de nacht doorbrengen. Daarom werd bij Waddinxveen de grote weg verlaten en trok de stoet in het duister door de smalle straten van ons dorp. Groot was de verontwaardiging van de be volking; spontaan haar reactie! De deuren van poorten, schuren en woningen werden uitnodigend opengezet. De langstrekkende ge deporteerden, die hun kans schoon zagen, maakten dankbaar gebruik van de gastvrijheid. Naar schatting konden zo zevenhon derd jonge mannen worden be vrijd. En één van hen was ds. Jac. van Dijk, die op Bevrijdingsdag spreekt in de Brugkerk. De Rot terdamse predikant was eertijds een bekend radiospreker in de NCRV-rubriek ”Op de man af’ en verzorgde vaak diensten in de Engels-Hervormde Kerk op het Amsterdamse Begijnhof. WADDINXVEEN Wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester, voorzitster van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, opent op de middag van Bevrijdingsdag 1981 (dinsdag 5 mei om drie uur in de raadzaal van het gemeentehuis een expositievan Peruaanse kunst. Deze tentoonstelling wordt door de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen gehouden gedurende de Peru-week van vol gende week. Peru staat dan volop in de belangstelling omdat Wad dinxveen activiteiten gaat ontp looien voor een project in de krot tenwijken van de hoofdstad Lima. BOMEN WIJK In de Bomenwijk wordt op de mid dag van Koninginnedag 1981 tussen half twee en vijf uur diverse kinder spelen gehouden in de Lijsterbes straat en rond het wijkgebouw De Paddestoel. De speeltuinvereniging met die naam organiseért dan een middag lang spelletjes voor kinderen in de leeftijd van 3-6 jaar, 7-10 jaar en 11-14 jaar. De verwachting is dat hieraan ongeveer 100 meisjes en jon- ST. VICTOR WIJK Het programma in Waddinxveen- Zuid - opgezet door de speeltuinver eniging Zonnig Zuid en de commissie voor het wijkwerk - speelt zich hoofdzakelijk af rondom het wijkge bouw aan de St. Victorstraat. Er is om 10.00 uur een letterspeurtocht voor kinderen, om 13.30 uur begin nen de kinderspelen voor diverse leeftijdsgroepen, om 19.00 uur is er gecostumeerd voetbal en om 20.30 uur dansen in het wijkgebouw Zuid. De letterspeurtocht is er voor kinde ren tot en met 15 jaar. Er kan hier voor worden ingeschreven vanaf 9.30 uur in het wijkgebouw. De kleintjes mogen het doen met hun ouders. Om 13.30 uur beginnen de kinder spelen in diverse leeftijdsgroepen: 4 t/m 6 jaar mikado, buslopen en wasophangen; 7 t/m 8 jaar idem; 9 t/m 10 jaar mikado, doelschieten en steltlopen en 11 t/m 13 jaar idem. Alle kinderen die meedoen krijgen een herinnering en er zijn leuke prij zen. Vanaf 14 jaar en ouder is er touw- De popgroep Willy Nilly. PROGRAMMA Het programma van sconcert is als volgt: 1Koperkwartet ’’Intrade”. 2. Kinderkoor: ’’Mijn Nederland”. ”Een draaiersjongen”. 3. Orgelhymne over ’’Wilt heden nu treden” met aansluitend Samenzang (Jan Zwart). 4. Koor; ’’Psalm 108 1-88” (harm. Mar. Egberts). ”O God, die droeg ons voorgeslacht” (harm. Mar. Egberts). 5. Koperkwartet. WINGERD Op initiatief van het Oranjecomité Wingerd, dat een geslaagde collecte heeft gehouden met een opbrengst van bijna drie mille, wordt er op de middag van Koninginnedag 1981 op het grasveld tussen Weidezoom en Wingerd voor de vijfde maal een kin- derfestijn gehouden. Aan deze vanaf 13.00 uur te houden kinderspelen kan de jeugd gratis deelnemen mid dels een kaart. De kinderspelen zijn weer in twee groepen verdeeld. Er is een gedeelte voor de kleintjes en een gedeelte voor de grotere kinderen. Voor de ouders is er gelegenheid hun geluk te beproe ven met het rad van avontuur. Ook op het feestterrein zijn aanwezig de koffiekraam, de warme worst kraam en de kraam met de bekende feest- mutsen, vlaggetjes en toeters. Na afloop van de kinderspelen krijgt ieder kind dat heeft meegedaan gratis limonade en een kroket. In verband met de om 20.00 uur in Waddinx- veen-Noord te houden lampionnen optocht - met muzikale medewerking van het fanfarecorps ’’Concordia en de Cormula’s” - kunnen er vanaf 17.30 uur op het grasveld aan de Wingerd ballonnen met een kaartje sconcert te kunnen geven. Dit concert is toegankelijk tegen betaling van een rijksdaalder. Kinderen tot en met 12 jaar hebben toegang tegen betaling van f 1,50. De kaarten zijn uitsluitend aan de hoofdingang van de Brugkerk ver- i^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^X^’X^X^X^X^X^X^X^X^X^X WADDINXVEEN Op Koninginnedag 1981 zullen de Waddinxveners J de Waddinxveense muziekvereniging Concordia, Voorwaarts en Cor- y mula’s weer in actie kunnen zien. Werken Concordia en Cormula’s J mee aan de om acht uur 's avonds te houden lampionnenoptocht, de y spiksplinternieuwe showband van Voorwaarts begint om kwart over elf een muzikale rondgang door ons vlaggend Gouwedorp. y Er wordt begonnen in de Kerkstraat bij de openbare Jan Ligthart- y school. De route die wordt gevolgd is: Kerkstraat, Kerkweg-West, Cho- y pinlaan, Mozartlaan, Beethovenlaan, Willem de Zwijgerlaan, Koningin x J Wilhelminaplein, Juliana van Stolberglaan, Kerkstraat, Stationsstraat, y Stationsplein, Puttelaan, leplaan, Dorpstraat, Kerkstraat. y Op Bevrijdingsdag maakt de showband Voorwaarts opnieuw een muzi- y kale rondgang en wel door Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuid- kade I. Deze mars is tussen zeven en acht uur ’s avonds. Op de avond y F van Koninginnnedag is Voorwaarts niet in onze gemeente aanwezig omdat dan wordt meegewerkt aan een lampionnenoptocht in Baren- y drecht. Voorwaarts werkt ook mee aan de herdenking van de gevallen J bij het monument aan het Stationsplein op maandagavond 4 mei tus- y sen kwart voor acht en vijf minuten over acht. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 WADDINXVEEN In de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost houdt de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans op de morgen van Bevrijdingsdag 1981 een concert. Aan dit om 10.00 begin nende Bevrijdingsconcert, waarvoor om 9.30 uur de deuren van het kerkgebouw open gaan, werken naast Vox Jubilans onder leiding van Willem Doornebal, het kinderkoor De Zangvogels onder leiding van Arie Jongejan, de organist Feike Asma, het koperkwartet Busine onder leiding van Wim van Schaik en de Rotterdamse predikant ds. Jac. van Dijk. Vox Jubilans-voorzitter A. Kooyman zegt het bijzonder plezierig te vinden op dinsdag 5 mei opnieuw - hoewel over het vrij zijn op Bevrijdingsdag toch weer de nodige meningsverschillen zijn ontstaan - een feestelijk Bevrijding- WADDINXVEEN Ook Waddinx veense scholen laten Koninginnedag 1981 niet ongemerkt voorbij gaan. Zo houdt de protestants-christelijke kleuterschool Kruimeltje (Souburgh- laan) en de lagere Willem van Oranje- school (Oranjelaan) donderdag 30 april van 9.00 tot 11.30 uur weer een ouderwets gezellige Koninginnedag met zelfs een aubade en verklede kin deren. Er worden die morgen op het school plein aan de Oranjelaan allerlei acti viteiten georganiseerd, zoals balletjes gooien in eierrekken, potlood aan een touwtje, blikken omgooien, sjoelen, koekhappen, zaklopen, hin- demisbaan, pijltjes gooien, spijkers slaan en natuurlijk ontbreekt het Rad van Avontuur ook niet. Hier zijn weer mooie prijzen te winnen. Voor de jongere kinderen is een een poppenkastvoorstelling en voor alle kinderen worden er tekenfilms ge draaid. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd middels pannekoeken, limonade en koffie met koek plus natuurlijk de traditionele Oranjebit ter. WADDINXVEEN Waddinxveen-Zuid (St. Victorwijk), Wad- dinxveen-Noord (Groenswaard 3), Waddinxveen-Centrum (Beu kenhof), Waddinxveen-West (Bomenwijk) en Waddinxveen-Oost (Zeeheldenbuurt). Dat zijn op Koninginnedag 1981 weer de wij ken waar jong en oud voor een ouderwets Oranjefeest gaan zor gen. Het belooft in de vier wijken weer een gezellig festijn te wor den te midden van vlaggende nuizen. WADDINXVEEN De op de avond effecten, tekst), Piet Legerstee (compo- van Koninginnedag 1981 in het jeugd- nist), gitaar, zang), Coen Aalberts en vrijetijdscentrum De Bonkelaar om (drums), Kees Isings (basgitaar) en Ger negen uur optredende popgroep Willy van Voorden (tenorsax). Willy Nilly be- - staat sinds 1978, maakte de langspeelp laat ’’Dutch Boys” en stond in voor programma’s van The Cure, The Dam garde, bestaat uit Huub Kentie (zang, med Mothorhead en Squeeze.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 14