show en jubilarissen Voorwaarts: Muziek, Nieuw politiebureaumislukking, onpraktisch, ongezellig, niet leuk ROMMELMARKT SLAAT Vrijdagavond in Het Trefpunt Een groei- J. den Haag RECORDS: 41,7 MILLE Den Hertog BV Waddinxveense schrijft VVD-Tweede-Kamerfractie 71 k WADDINXVEEN ”Het blijkt toch steeds weer dat bij de brassband Voorwaarts de leden erg honkvast zijn en het goed naar hun zin hebben”. Dat zei Voorwaarts-voorzitter Hans La Grand vrijdagavond aan het be gin van het jaarlijks in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Tref punt gegeven concert. k o?? §3 rSBTsais .- xV ■F V-7* a.-; WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 8) W-M De showband van Voorwaarts tijdens het vrijdagavond gehouden jaarlijkse concert. (Foto: Weekblad voor Wad- RUW SPELEN Het was aan de Nesse een échte rommelmarkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom 1 dinxveen/Sjaak Noteboom Voor een briljant idee als het om onvergetelijke momenten gaat. Passage 234 Waddinxveen D N S E G rende de gehele jaren zeventig gespro ken en overlegd. Tot de groep gemeenteambtenaren en gemeenteraadsleden, die zaterdag 11 april de politiepost bezocht be hoorde mevrouw Borger-Rademaker. Haar oordeel daarover is niet mis, zo blijkt uit de brief aan de VVD-Twee- de-Kamerfractie. Leest u maar: Helaas werd dit peil van musiceren na de pauze niet meer bereikt. Er waren nogal wat slordigheden en ook de zui verheid kwam door het te ruw spelen danig in het gedrang. Dit zelfde gold eigen- l’-1- - •*•-- 1x ensemble o.l.v. Jo Veenstra. Vooral het hoge koper was hierbij erg onzeker waardoor stemming en samenspel, van de overigens voor een dergelijk kleine groep blazers uitstekende muziek, no gal te leiden hadden. Jammer want Voorwaarts kan beter dat heeft het voor de pauze wel bewezen. P lijk ook een beetje voor het koper- •W. i de toegang naar de cellen moet men twee treden naar beneden, hetgeen erg onpraktisch lijkt bij het afvoeren van een onwillige arrestant. Er wordt aan de politie ook een sociale taak toebedacht. Een kamertje met wat gemakkelijke stoelen, waar mensen even rustig kunnen praten, is echter niet aanwezig. Kortom, als men dit nieuwe bureau van de rijkspolitie met de grijze mu ren en het kil-blauwe schilderwerk kritisch bekijkt, dan kan niet worden gezegd dat een aan alle in redelijk heid te stellen eisen voldoend ge bouw is gerealiseerd. Ik acht het ge wenst het vorenstaande onder uw aandacht te brengen met het doel te trachten een dergelijke gang van za ken bij nieuwbouw in andere ge meenten te voorkomen. Wellicht is dit schrijven voor u aanleiding om de ze kwestie via de u bekende kanalen verder aan te kaarten.’ De avond was begonnen met de con certband van Voorwaarts die gelijk goed uitpakte met een gave vertolking van Wagner’s ’’Intocht der gasten” uit Tannhauser. Ook ’’Dance Hongroise” en ’’Bagatelle” (zeer goede eufhonium solo van Raimond Rincheval) werden goed gespeeld. bezet met een briljant die kan groeien, met u meegnxnen. I )ie herinneringen bewaart, herinneringen aan dierbare onvergetelijke momenten. Voor elke gelegenheid en voor elk begin, in uw eigen |x‘rs<x>nlijke vrxtrkeur. In onze uitgebreide kollektie vindt u een grote variëteit Informeert u eens naar dat unieke gnx'ibriljant-.systeem. Qua uiterlijk is het nieuwe gebouw naar mijn mening en die van vele in woners van Waddinxveen architecto nisch gezien een mislukking te ach ten. Het is verbazingwekkend dat er op dit punt geen samenspraak tussen rijk en gemeente plaats vindt. De ge meente moet zonder meer een ge bouw, ontworpen onder supervisie SHOWBAND Op de met veel spanning tegemoet ge- ziende concertavond trad ook op de spiksplinternieuwe showband van Voorwaarts. Het mag gerust een won der heten dat deze muziekvereniging er in geslaagd is in nauwelijks eenjaar tijd een zo’n groot (42 man) en met zo’n fee stelijke en moderne out-fit aangekleed corps uit de grond te stampen. ’’Daar is door velen keihard voor gewerkt”, merkt voorzitter Hans La Grand op. Het voert in het kader van dit verslag te ver om alles te memoreren wat deze showband allemaal heeft laten horen en zien, maar een uitzondering willen wij ‘Op 11 april j.l. heb ik met mijn man, lid van de V.V.D.-fractie in de raad van Waddinxveen, op uitnodiging van de rijkspolitie het nieuwe politiebu reau in Waddinxveen bezichtigd. De bezichtiging heeft mij aanleiding ge geven tot een aantal kanttekeningen, die ik u niet wil onthouden. maken voor ’’Happy Brazil” van James Last. Een geweldig stuk show en mu ziek. Jammer was dat het podium van Het Trefpunt voor zo’n grote groep ei genlijk te klein is, waardoor een ge deelte in de zaal moest staan en leading master Perrie Theussen (die overigens het geheel uitstekend in de hand hield) zelfs tussen het publiek. De showband zal zeker in Waddinxveen, maar ook daarbuiten furore maken. En inderdaad, bij elke uitvoering van deze Waddinxveense muziekvereniging zijn er altijd wel een paar jubilarissen. Deze keer waren het er vier; F. Rinhe- val (50 jaar), L. v. d. Berg (50 jaar), Chr. v. d. Graaf (25 jaar) en Marjan La Grand (25 jaar). ”De laatste is eigenlijk 12*/2 jaar lid, maar bij de dames tellen voortaan de jarendubbel”, grapte voor zitter La Grand. De Voorwaarts- jubilarissen kregen een prachtig wandbord aangeboden met inscriptie. Van de voorzitter van het gewest Zuid- Nederland van de Algemene Unie van Muziekverenigingen ontvingen ze de zilveren speld met bijbehorende oor konde. Het 50-jarig .lid L. v. d. Berg werd tevens tot erelid van Voorwaarts uitgeroepen. van de rijksgebouwendienst, aanvaar den. Tijdens de rondleiding in het gebouw is mij gebleken dat de indeling bij zonder onpractisch en ongezellig is. De ramen zijn zodanig geplaatst dat de inval van daglicht in de werkka mers absoluut onvoldoende is. Aan een aantal bureau’s zal de gehele dag met kunstlicht moeten worden ge werkt. De vergaderzaal - boven - wordt thans mede als kantine ge bruikt, een andere ruimte om koffie te drinken is niet aanwezig. De keu ken is beneden, zodat men voor het serveren van de koffie e.d. steeds trappen moet lopen. De trap is om geven door een ijzeren vlechtwerk en doet zeer toepasselijk aan het tralie- WADDINXVEEN Geen bedrag tus sen de 30 en 40 mille, maar f 41.769,29 was de opbrengst van de zaterdagmor gen en -middag aan de Nesse in de op enlucht en in een tent gehouden jaar- lijkse rommelmarkt. Vorig jaar was de opbrengst f 33.000,zodat er sprake is een stijging van 30 procent. De rommelmarkt werd voor de zevende maal gehouden door Centrale Her vormde Gemeente en is bestemd ter financiële ondersteuning van het her vormde jeugd- en evangelisatiewerk en van diverse projecten in binnen- en bui tenland. Al vroeg stonden er veel mensen op za terdagmorgen te wachten tot de rom melmarkt geopend zou worden. Eén minuut na de opening stond de tent al helemaal vol met publiek en was de ver koop in alle hevigheid van start gegaan. Vooral van de zijde van de buitenlandse werknemers (waarvan een aantal zelfs uit België was gekomen om hier spullen in te slaan) was er veel belangstelling, mede door de extra publiciteit (in hun WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Technisch Adviesbureau Den Hertog BV in Waddinxveen. Omschrijving be drijf; het adviseren en ontwikkelen van werktuigbouwkundige constructies en machines enz. Maatschappelijk kapi taal; f 175.000,waarvan geplaat- st/gestort f 35.000,Directeur: P. den Hertog te Waddinxveen. eigen taal) die er ten aanzien van deze rommelmarkt aan gegeven was, De belangstelling van de kopers ging vooral uit naar meubels (waarvan de voorraad zo groot was dat lang niet alles in de tent een plaats kon vinden), cu riosa (spullen uit grootmoeders tijd) en bloemen en planten. Op deze ’’afdelin gen” was dan ook een enorm assorti ment voorradig. Wat betreft de attracties ging de be langstelling vooral uit naar de oliebol- lenkraam en de enveloppenloterij, hoe wel ook het restaurant over belangstel ling niet te klagen had. Op de rommel markt zelf heerste een prettige sfeer waarin het goed handelen en kijken was. Meer en meer blijkt deze rommelmarkt in een grote behoefte te voorzien en is daardoor de laatste jaren uitgegroeid tot de grootste in de wijde omtrek, wat ook moge blijken uit het aantal van 135 medewerkers dat op deze dag mee hielp om één en ander te verwezenlijken. WADDINXVEEN De echtgenote van WD-gemeenteraadslid J. B. Borger, de op het adres Sweelichkhof 64 wonende mevrouw J. M. Borger-Rademaker, heeft vorige week na Pasen in een brief aan de WD-Tweede Kamerfractie geklaagd over het lelijke, on praktische en ongezellige nieuwe groeps- en rayonbureau van de plaatselijke rijkspolitie aan de Mozartlaan, welk gebouw vrijdag 22 mei officieel door Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk zal worden geopend. Intussen hebben diverse groepen een rondgang gemaakt door de anderhalf miljoen gulden kostende schepping van Passchier Vandersteen, studio voor architectuur te Rotterdam, neergezet door bouw- en aannemings- maatschappij ‘Woerden’ BV. Over het feit dat dit nieuwe politiebureau voor 45 mensen er moest komen is gedu- werk van een gevangenis denken. Bij a». 1 F -wss- s 4 i I

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 23