Waddinxveen maakt van tennis WEEKBLADSPORT Slotmanifestatie TO OS in zwembad 'n echt kijkspel TOOS draait goed: kampioenschap, finaleplaats en topsportsuccessen Wisselend WSV-jeugd wint opnieuw de beker succes voor Gouwe Smash De Sperwer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 de tennisvereniging WADDINXVEEN De zondagtennissers van Waddinxveen zijn de landelijke bondscompetitie in de overgangs klasse B met enige onzekerheid ingegaan, omdat de wedstrijd te gen TOEG 2 uit Rotterdam moest worden afgebroken. De Wad dinxveners stuurden de Rotterdammers met 4-2 naar huis. ver- hal De Sniep aan de Nesse. WADDINXVEEN veense Smash TOOS-JONGENS De zeven TOOS-tumers die in de sporthal ”De Seinpaal” in Volendam zondag meededen aan het derde open tournooi in de verplichte oefenstof kwamen uit in verschillende klassen. De oefenstof in dit zich in de sectie topsport afspelende tournooi was on derverdeeld in vier verschillende klas sen: 6A, 5A, 5B en 4B. René Kleiweg en Michiel v.d. Ark kwamen in de klasse 5B uit. Beide jongens draaiden zeer sterk, al von den ze zelf, dat ze nogal laag beoor deeld werden. Toch logen de resulta- ste toestel, de rek, zeer goed en wist zo Marco Vermande! achter zich te houden. Arco eindigde als le met een totaal van 50.85 p. uit 6 toestellen. Marco Vermandel werd tweede met 50.60 p. en als derde eindigde Harry v.d. Wouden met 50.15 p. Dat Arco goed draaide blijkt wel uit de uitslagen van de aparte toestel len. Op vrije oefening en rek behaal de hij een le plaats, op brug een ge deelde le plaats. Op paard springen en op paardvoltige werd hij 2e en op ringen bereikte hij een 6e plaats. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Sooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schietenTafeltennisclub Kwiek tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS basketbal). WADDINXVEEN - De zaterdag 9 mei in het zwembad in het sportpark ”de Sniep” te houden slotmanifesta tie van de 60-jarige multisportvereni- ging TOOS (gymnastiek, basketbal, badminton) belooft een spectaculair gebeuren te worden. In het zwembad zullen zes ploegen, samengesteld uit leden van TOOS, strijden in Zes- kamp/Stedenspelachtige situaties en op het veld bij het bad kunnen de jeugdigen volop in de weer met Oud hollandse kinderspelen. Zaterdag 9 mei zullen van 10.00 uur af de TOOS-ploegen moeten probe ren de tegenstander van een loopbrug met een zak licht materiaal in het water te gooien en moeten uitmaken welke ploeg het best met een drij vende reuzewip uit de voeten kan. Verder doen de ploegen door bad minton en basketbal geïnspireerde WADDINXVEEN - TOOS-junior Arco Zwijnenburg is tijdens de zater dag in het Limburgse Nieuwenhagen gehouden kampioenschappen voor turners-junioren in de wedstrijd sport als eerste geëindigd met een to taal van 50.85 punten uit zes toestel len. Het Nederlands kampioenschap tumers-junioren dus voor de Wad- dinxvener. Op dezelfde dag plaatsten de meisjes van TOOS zich tijdens de in de gymzaal bij de sporthal ”de Sniep” gehouden vierde wedstrijd in de turncompetitie van de KNGV- kring Gouda en omstreken zich in de finale. De Waddinxveners werden eerste met een totaal van 157.10 punten. Dat ook de jongens van TOOS succesvol zijn in de topsport weid zondag in Volendam bewezen tijdens het derde tournooi in de ver plichte oefenstof, waaraan 7 TOOS- De Waddinx- tennisvereniging Gouwe is het competitiegebeuren met wisselend succes begonnen. In de zaterdagcompetitie bleken de ho ge verwachtingen voor het le heren team niet uit te komen. In de single werd de spits afgebeten door Wim Plomp. Een voorsprong van 6-1/5-2 bleek voor hem toch niet voldoende. De wedstrijd werd door Wim verloren met 7-5 in de 3e set. Evenzo de 2e single van Arno Haverdroeze bleek voor het team niet het verwachte succes op te leveren. Arno verloor met 6-0 en 6-1. Hans Blom en Teun Los echter speel den een goede wedstrijd. Deze twee ’’oude rotten” in het vak wonnen met 6-2/6-1. Teun en Wim speelden eveneens een goede wedstrijd en wonnen met 6-0 en 6-3. De stand was nu 2-2 en de wedstrijd van Hans en Arno zou uitkomst moeten bren gen. De eerste set werd in de tie break gewonnen, de 2e set echter in de tiebreak verloren. Uiteindelijk werd door Arno en Hans de 3e set verloren met 6-1. Reyerbos won dus met 3-2. Gelukkig brachten het 2e en 3e he- rentean het er beter af. Heren 2 won met 5-0, heren 3 met 4-1. De twee mixed teams-deden de balans jammer genoeg weer naar de verkeerde kant doorslaan: met resp. 1-4 en 0-5 werd verloren. De zondagsteams hielden de score aan de positieve kant. Geladen en enthousiast zijn ze voor het eerst aan de zondagcompetitie begonnen. Het le team wist ondanks twee invallers in Woerden een gelijkspel te behalen. Het 2e team deed het nog iets beter en wonnen met 6-2 van Be Quick. Voor overwegend jeugdige spelers en speelsters zeker een hoopvol begin. k I Het eerste team, bestaande uit Karin Meuldijk, Bonny Binkhuijsen, Klaas Andringa (captain) en Vincent Salari, kreeg het sterke TOEG II uit Rotter dam op bezoek. Beide teams, be staande uit jonge mensen, hebben ge zorgd voor tennis op hoog niveau. Een kijkspel, dat vele supporters dwong urenlang koude te trotseren, mede door het feit, dat van vele par tijen de uitslag niet te voorspellen zou zijn. Met name in de heren-partijen was de spanning vaak te snijden. Klaas An dringa won na een trage start zijn partij in drie sets met de standen 2-6/Ö-4/7-5en verzorgde vaak het spel van eigen kanttekeningen die door de tegenstander niet zelden wer den onderstreept. Vincent Salari nam direct in zijn partij het initiatief, dat hij niet meer uit handen gaf. Handig gebruikmakend van de trage baan en de van vocht zware ballen won hij met 6-4/6-4, hoewel het winnende punt (een dubbele fout van zijn te genstander) feitelijk een cadeautje was. Ook de dubbel van deze twee heren was een driesetter met winst kansen voor beide kanten. Na het bekende vuurwerk (van de herendubbels een kenmerk) werd tenslotte in de derde set met 7-5 de winst door Waddinx veen binnengehaald. Eerste dame Karin Meuldijk had nog duidelijk moeite om zich, na een langdurige ziekte, weer in te stellen op wedstrijd tennis. Zij zelf en ook de supporters misten haar enorme „forehand vegen”, die de tegenstan ders vaak tot wanhoop brengen. Daarbij was de dame van TOEG dui delijk voorzien van een flinke dosis routine. Karin moest dan ook haar partij in twee sets uit handen geven. Beter verging het de tweede dame Bonny Binkhuijsen, vorig jaar als invalster voor Karin in de overgangs klasse B debulerend, en nu vast opge steld in dit eerste team. Zij deed haar werk goed en won met degelijk ten nis in twee sets (6-2/6-4) haar partij. De dames-dubbel ging naar TOEG. Hier sprak duidelijk een woordje mee het nog niet goed op elkaar inge speeld zijn van Karin en Bonny. De tegenstandsters „dekken” eikaars zwakke kanten veel beter en wonnen vrij geruisloos in twee sets. Helaas moesten door regen de gemengd-dub- bel partijen worden uitgesteld. Het TOEG-team komt hiervoor op don derdag 30 april weer op het park „De Woerd”. T.V. Waddinxveen hoopt dan op een eindoverwinning met 6-2 maar heeft voorlopig een riante 4-2 voorsprong. TWEEDE TEAM Het tweede team van ’’Waddinx veen”, spelend in de tweede klasse, had het uit tegen Leeuwenbergh IV (in Voorburg) bijzonder zwaar. De TOOS—MEISJES Aan de zaterdag in de gymzaal bij de sporthal ”de Sniep” gehouden vier de wedstrijd in de turncompetitie van de KNGV-kring Gouda en om streken namen naast TOOS ook deel Velocitas (Gouda), KDO (Lekker- kerk) en DOS (Schoonhoven). TOOS werd met 157.10 punten eerste, DOS tweede (147.35 punten), KDO derde (142.80 punten) en Velocitas vierde (142.70 punten). Individueel gezien werd Ivonne Sirre met 34.25 punten eerste en Martine ter Beek met 31. 90 punten tweede. Prima prestaties van de TOOS-meisjes. Nadat iedereen zich had ingetumd en zich klaarmaakte voor de opmars, werd even applaus gegeven aan de wedstrijdleider van deze dag, M. Kleiweg. Nadat iedereen bij zijn toe stel was aangekomen begon de wed strijd. Het eerste toestel was brug en daar kon je al zien dat TOOS toch wel een beetje de overhand had. TOOS werd op dit onderdeel le met een totaal van 37.85. Individueel was Ivonne Sirre het beste op de brug nl. 8.55. Na de brug kregen ze de balk en dat is toch wel een zeer moeilijk toestel, want dat ding is ong. 10 cm. dik. On der zeer deskundige jury o.a. Ellen de Vogel, werden toch wel goede cij fers gegeven, ook hier was TOOS de beste met een totaal van 40.70. Indi vidueel was weer Ivonne Sirre het beste op de balk nl. 8.70, met een kleine achterstand werd Martine ter Beek 2e, ze kreeg hiervoor 8.45. Na balk kwam lange mat en hierop werd het hoogste cijfer gegeven en dat was nl. weer voor Ivonne Sirre, die op deze dag in een uitstekende vorm was, want ze kreeg als cijfer een 8,90. Ook bij lange mat was TOOS weer de beste want totaal kre gen ze 40.15. Als laatste toestel kre gen ze sprong dat was een zeer span nend onderdeel want nu werd Mari anne Klip van DOS-Schoonhoven le met 8.25 tweede werd op dit onder deel Ivonne Sirre met 8.10. Ook bij sprong was TOOS de beste want to taal kregen ze 38.40. spellen, waarbij uiteraard de bedoe ling is zo veel mogelijk punten te sco ren, dan wel elkaar dwars te zitten. Op het veld bij het bad zijn banen uitgezet om aan onder meer slagbal, steprace, zaklopen, ringwerpen, koekhappen en steltlopen mee te doen. De jonge deelnemers kunnen punten verzamelen, die op een kaart worden aangetekend. Voor de win naars zijn leuke prijzen beschikbaar. Stands met pannekoeken, broodjes en dergelijke zijn op het zwembad- terrein aanwezig. De toegang tot het evenement, dat tot ongeveer 16.30 uur zal duren, be draagt een gulden. De voorverkoop adressen zijn rabobank aan de Kerk- weg-Oost, drogisterij Bouma aan de Groensvoorde, de kantine van sport- en sporthuis Revet WADDINXVEEN - Uitslag Postdui venvereniging De Sperwer van de wedvlucht Strombeek. Afstand 128 km. In konkours 447 duiven. Gelost om 11.45 uur met een matige o.z.o. wind. Aankomst eerste duif 13.18.29 uur, laatste duif 13.40.35 uur. Snel heid eerste duif 1368.16 m. per min., laatste duif 1113.34 m. per min. Smit-Troost 1-8-27-29-38-60-84-99; J. Jansen 2-16-26-31-49; D. Heeren 3-44-97; De Kok-Bijmans 4-12-33; F. Rip 5-7-66-68-79-89-103; C. Bode 6-28-32-55-110; W. Heuvelman 9- 94; T.H. Twigt en Zn. 10-75; L. de Bruyn 11-42; H. Metselaar 13-24-43- 87-90; C. Hofman 14-61-64-83-100- 108; W. Metselaar 15-22-46-57-70- 72-93-104; H. v. Dijk 17-20-25-40- 47; A. Bonefaas 18; W. Breedijk 19- 23-45-52-76; N. v. Tol 21; H. Vink 30-78-82-96; M. Verbeek 34; A. de Wit 35-80-105; Mevr. Twigt 36; C. Toor en Zn. 37-73-74-77-81-92; P. Bonefaas 39-56-69-95-101; J. Ko ren 41; J. v. Erk 48; A. Hofman 50-98; Mevr. Versloot 51-71; Den Ouden- v. Gent 53-58; J. v. Ton geren 54-59-111; A. Rietveld 62-65; M. Tollenaar 63-88-106; W. Slag boom 67-107-109-1 12: turners meededen. Alles bij elkaar een bijzonder goed weekeinde voor de afdeling gymnastiek van de 60- jarige multisportvereniging TOOS. ten er niet om. Vooral op free-stan ding, een soort grondoefening, draai den René en Michiel heel goed. Ze werden op dit onderdeel resp. 3e (7.45 p.) en 2e (7.50 p). In het eind klassement behaalde Michiel zelfs een 3e plaats en won daarmee zijn le medaille. René werd 7e en raste daarmee iedereen. Casper Droog en Dirk Verweij deden in de klasse 5A mee. Zij draaiden ook voor het eerst in de topsport mee en hadden direct al geduchte tegenstan ders. Door al deze sterke turners zak te de moed bij Casper en Dirk, waar de resultaten duidelijk onder te lij den hadden. Vooral bij paard voltige lieten zij het er een beetje bij zitten. Dirk en Casper eindigden op een resp. 14e en 18e plaats. Siebe Verweij, Robert Hildebrand en Johan Kok waren de jongens die TOOS in de klasse 4B vertegenwoor- digdeji. Siebe was die dag niet in een al te beste vorm en maakte nogal wat schoonheidsfoutjes. Johan Kok en Robert Hildebrand draaiden verras send goed. Johan had al 2 van dit soort toumooien meegemaakt en draaide weer evengoed als altijd. Op free-standing behaalde Johan zelfs een 3e plaats met 7.90 p. In to taal eindigde Johan op een 8e plaats en in zo’n sterk bezet tumersveld (er deden ook leden van de Nederlandse B-ploeg mee) is dat zeker geen slecht resultaat. Robert Hildebrand was de butant in de topsport en behaalde ondanks de sterke tegenstanders een 19e plaats. Als debuut geen slecht re sultaat. Siebe Verweij stond na 6 onderdelen nog op een 3e plaats met 0.5 p. ach terstand op nummer 2. Siebe draaide zijn laatste onderdeel, paard voltige, echter zo goed, dat hij in totaal een 2e plaats bezette met een voorsprong van 0.95 p. op nummer 3 John Kar- regat uit Volendam. Eerste werd Arnold Oldert uit Weesp. roep van een vereniging als Leeuwen bergh reikt tot ver! Hoewel de uit slagen het niet doen vermoeden was de 5-3 overwinning van de Waddinx veners er één die zwaar bevochten moest worden. Winstpartijen waren er voor Pieter Eelkman Rooda, en Leoniek Salari. Deze laatste is ook weer een debutante die blijkbaar een belofte van enige jaren waar maakt en nu goed door komt in het betere tennis. Zij won in twee sets (7-66-3) en bewees daarmee haar plaats in dit team. De andere twee enkelspelen gingen verloren, zodat men met een 2-2 stand aan de dub bels begon. De herendubbel (Rob Kreder en Huub Bierman) en de dames-dubbel (Henriette Laan en Mei Yin Boere) wonnen beide in twee sets. De heren hadden het hierbij wat moeilijker dan de dames, die blijk gaven van goed op elkaar ingespeeld te zijn. Van de gemengd- dubbels moest er een, na een span nende tie-breaker in de tweede set naar Leeuwenbergh toe gaan, ter wijl de andere in drie sets een winst voor de Waddinxveners opleverde. Een zeer tevreden Huub Bierman kwam de eind-overwinning in Wad dinxveen melden. WADDINXVEEN Opnieuw heeft het tiental van de schaakjeugd van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV de kampioensbeker in de zes kamp in de wacht gesleept. Afgelo pen donderdag werd in het Anne Frankcentrum de laatste ronde ge speeld van de zeskamp tussen de jeugd van de schaakverenigingen uit Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer- kerk a/d IJssel, Reeuwijk, Waddinx veen en Zevenhuizen. In deze laatste ronde, die gezamelijk gespeeld werd, was de wedstrijd Moerkapelle-Waddinxveen beslissend voor de beker. W.S.V. had voldoende aan een gelijkspel, Moerkapelle moest winnen om de beker te veroveren. De strijd had een zeer spannend ver loop. Het eerste winstpunt werd door Moerkapelle geboekt. Claudia Toren beek liet zich al vrij spoedig verras sen. Hans van Woudenberg bracht echter korte tijd later de stand weer op gelijke voet door zijn partij te winnen. Op het bord van Lucas Blom ontstond een magere stelling waaruit Lucas dan ook geen winst kon beha len. (1-2). Arie Smitskamp kon ook de winnende voortzetting niet vinden en zo kwam de stand op 1-3. Steven Verhagen wist na veel inspan ning een half puntje te scoren (1 1/2- 3 1/2). Dat ook nu weer op Marcel de Haan gerekend kon worden be wees hij door zijn partij overtuigend te winnen. Zo werd de stand 2 1/2- 3 1/2, nog steeds een achterstand dus. Richard Wientjens, die aan het begin al had gezegd: ”Ik win van avond”, hield woord. Met groot ma- terëel overwicht bracht hij de stand weer op gelijke voet. (3 1/2-3 1/2). Spanning nog alom. Nog drie partijen waren aan de gang, waarvan de uit slag nog allerminst duidelijk was. Eric Claasen behaalde aan het eerste bord een verdienstelijke remise, wat de spanning nog meer opvoerde (4-4). Peter Doornenbal wist zijn partij niet tot winst te brengen en verloor door tijdsoverschrijding. De stand was nu 4-5, met alleen Huug de Vries nog in de slag. In hevige tijdnood bracht hij een groots gespeelde partij tot een goed einde. Winnend sloot hij deze span nende strijd af. Daarmee kwam de stand op 5-5, juist voldoende om de Waddinxveense schaakjeugd opnieuw voor een jaar in het bezit van de kampioensbeker te stellen. TURNERS-JUNIOREN Arco Zwijnenburg was in Nieuwen hagen de enige TOOS-deelnemer. In de finale van de Nederlandse kam pioenschappen voor tumers-junioren had hij geduchte tegenstanders te ver wachten, daar er turners deelnamen die niet zo lang geleden nog in de na tionale ploeg zaten. Arco draaide echter een zeer goede en constante wedstrijd. Na 5 van de zes onderde len stond Arco nog op een gedeelde le plaats met Marco Vermandel uit Sas van Gent op slechts 0.05 p. voor sprong op nummer 3. Doch Arco was niet uit zijn even wicht te krijgen en draaide zijn laat- OVERIGE UITSLAGEN Het derde team (derde klasse) had het heel gemakkelijk tegen Papen- drecht 2 met 84 gewonnen games en slechts 25 tegen. Waddinxveen 4 (vierde klasse) speelden een gewon nen wedstrijd (7-5) tegen Bleiswijk 1. Het vijfde team - uit spelend tegen Triomf 2 (Bergschenhoek) - moest zijn meerdere kennen in zijn gast heren en -dames. Waddinxveen 6 (vijfde klasse) bracht het tegen de Sluipers 2 uit Reeuwijk tot een 4-4 gelijk spel. In afdeling 122 der vijf de klasse rolde Waddinxveen 7 Alexandria 3 (Rotterdam) op. Wad dinxveen 8 (zesde klasse) won met 7-1 van Bergvliet 4 uit Haastrecht. Voor het in de zondag-competitie spelende herenteam 1 (overgangs klasse) was het succes minder. Het sterke Warande 1 uit Oosterhout (3 B-spelers) ging met een 5-1 over winning naar huis. Herenteam 2 (vierde klasse) won met 4-2 van Merenwijk 1. In het algemeen was de eerste com- petitiedag een gunstige voor de 10 teams van T.V. Waddinxveen. Zes gewonnen wedstrijden, één gelijk spel en twee verloren partijen, waarbij het eerste team minstens een gelijk-spel tegemoet kan zien maar met de 4-2 voorsprong mag rekenen op winst. Zoals gezegd: de laatste twee partijen zullen op donderdag 30 april worden ingehaald op het park „De Woerd”, dat de aanstaan de vijf zondagen openstaat voor iedere belangstellende, die wil komen kijken naar goed tennisspel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 37