3 GEMEENTE WADDINXVEEN Zoetwaterkanaal is niet beslist nodig Blijkt uit rapport in opdracht GS RZG-infobus Zeevissers HSW actief or Be Fair loot tegen Sparta I elke vrijdag parkeerterrein Groensvoorde H ONDERWIJS 1 VERKIEZINGEN GEMEENTESECRETARIE 1 SPREEKUREN p[ VERKEER EN VERVOER P HINDERWETVERGUNNINGEN V OPENBARE WERKEN VERGADERINGEN g MARKTCOMMISSIE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 GEEN VOORKEUR n i- n zil- uro- ont- inee >rte- por- ind- een t- :t d Ie ie g- <2 :h ■y ia li- het Regionaal Ziekenfonds Gouda, elke vrijdagmorgen in Groensvoorde te vinden. worden gedaan, welke voor de verzekerden van belang zijn. Velen zullen éénmaal per week de blauw-witte infobus met de letters RZG in Waddinxveen reeds hebben gezien en be zocht. Anderen weten wellicht nog niet van het bestaan af. Voor hen is het nuttig te we ten, dat de info-bus elke vrij dagmorgen tussen 9.00 en 11.00 uur aan de Groensvoorde is te vinden. WADDINXVEEN Het bestuur van de hengelsportvereniging ’’Waddinx veen” (HSW) heeft zaterdag 16 mei het bekende motorschip Andromeda voor haar leden afgehuurd. De bedoeling is, dat bij goed weer op 12 mijl uit de kust, op de Steenban ken, op gul, wijting, zeebaars, aal en platvis wordt gevist. Op deze plek kan nog laat in het seizoen gul wor den gevangen; vorig jaar dinsdag 27 mei pakten 13 hengelaars uit Bergen op Zoom hier liefst 128 stuks, n.b. slechts 3 dagen voordat de ’’Andro meda” aan haar makreelseizoen be gint. Mocht het goede weer de hengelaars op 16 mei in de steek laten, dan kan om deze tijd van het jaar op de Oos- terschelde platvis en eventueel geep worden gevangen. Inlichtingen wor den verstrekt door A.A. van ’t Hof, Kon. Wilhelminasingel 51, telefoon 01828-3954, ’s avonds na 19.00 uur. Wijziging huisvuilophaaldienst van bevrijdingsdag (5 mei) vindt de 111IJ’ - 1 De dienst van dinsdag 5 mei 1981 wijk II - gebied ten zuiden de Willem de Zwijgerlaan en 1 worden uitgevoerd op maandag 4 mei 1981. WADDINXVEEN Be Fair-Sparta, was het resultaat van de loting voor de zesde ronde van de KNVB-beker. De wedstrijd wordt gespeeld op donderdag 7 mei om 19.00 uur in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Vrijdag 1 mei om 20.00 uur houdt Be Fair-voetbal de jaarlijkse voorjaarsle- denvergadering in het clubhuis in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Voor de vacante voorzitterszetel is de heer L. Willemstein door het bestuur kandidaat gesteld. Van de bestuursleden is secre taris J. M. Geluk aftredend en niet her kiesbaar. Namens het bestuur is R. v. d. Brink kandidaat gesteld, terwijl ten slotte PR-man Teun Bron aftredend en herkiesbaar is. De info-bus van i op het parkeerterrein Groensvoorde te vim ---- in verband met verblijf buitenslands van de burgemeester zal het spreekuur op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur worden waar genomen door wethouder A. H. van Gent. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. Nadere informatie en formulieren voor het aanvragen van een gemeentelijke studiebijdrage zijn verkrijgbaar op de gemeente secretarie, afdeling Onderwijs. Tevens zijn hier formulieren voor radig voor het aanvragen van een provinciale studiebijdrage. Sluiting Op donderdag 30 april (Koninginnedag) en dinsdag 5 mei (Be vrijdingsdag) zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. gevoerd; - de bestaande aanvoerwe- gen met een kanaal of pijpleiding van Waddinxveen naar Voorburg (kosten respectievelijk 112 of 137 miljoen) en - de bestaande aan- voerwegen met een kanaal of pijp leiding van Waddinxveen naar Zoe- termeer, met aansluiting op de binnenboezems van Delfland (kosten respectievelijk 85 of 102 miljoen). De onderzoekers hebben in het rap port geen voorkeur uitgesproken voor één van de onderzochte aan- voermogelijkheden. Her rapport is voor commentaar toegestuurd aan verschillende belanghebbenden. Na verwerking van alle adviezen en reacties bepalen GS en de dage lijkse besturen van Delfland, Schie- land en Rijnland een voorlopig stand punt. Volgens directeur ir. P. Slijkhuis van het hoogheemraadschap Delfland wordt het nu een keuze tussen geld en kwaliteit. „De pijpleiding is aantrekkelijk omdat die minder geld kost, maar het zoetwaterka naal is een betere, oplossing vanwege de hogere kwaliteit van het water. En dat zal vooral de tuinders interes seren, want minder goed water heeft onherroepelijk gevolgen voor de produktie”. doos hijn- zil- Ontwerp-beschikking t.b.v. Boers BV Burgemeeste' en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van Boers BV, Brede- I weg 22 te Waddinxveen voor een vergunning ingevolge de Hin- I derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking I houden van een aftapinstallatie voor het aftappen van dieselolie I uit een ondergrondse opslagtank d.m.v. een elektrische aftap- i pomp voor eigen gebruik, positief te beschikken. 1 De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake I zijnde stukken liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken I ten gemeentehuize, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen en wel tot en met 27 mei 1981, elke werkdag en op maandagavond van I 19.00 tot 22.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht I naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde termijn gemotiveerde schriftelijke bezwaren in i' brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per- I soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van I burgemeester en wethouders. Planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten Woensdag 6 mei 1981aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de tiende openbare vergade ring dd. 14 april 1981. 3. Voortzetting van de bespreking van de concept-inventarisa- tienota. 4. Advies van de Werkgroep organisatie inspraakavonden. I 5. Ter informatie. I 6. Rondvraag en sluiting. I De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 1 mei 1981 ten ge- I meentehuize ter inzage. Voorlichtingsboekje jonge kiezers Door het gemeentebestuur wordt in de komende dagen aan iedere inwoner geboren in de periode 1 juni 1960 t/m 26 mei 1963 het boekje "Kiezen en Delen” toegezonden. Dit boekje beoogt de ’’jonge kiezers”, die voor het eerst aan de Tweede Kamerverkiezingen mogen deelnemen, behulpzaam te zijn bij het bepalen van hun keus op welke partij zij hun stem kunnen uitbrengen. Gemeentelijke studiebijdrage - cursusjaar 1981/1982 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat in Waddinxveen thuisbehorende gegadigden voor een gemeen telijke bijdrage in de studiekosten in het cursusjaar 1981/1982 vóór 1 oktober a.s. daartoe bij hen een aanvraag kunnen indienen. In het algemeen worden slechts studiebijdragen verleend voor die opleidingen, waarvoor het rijk in beginsel geen bijdragen toe kent. Oproep commissieleden Burgemeester en wethouders van Waddinxveen roepen hierbij sollicitanten op die zitting willen nemen in de gemeentelijke adviescommissie voor marktzaken. Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij regelmatig de markt als consument bezoeken en dat zij een kritische instelling hebben ten aanzien van het plaatselijke marktwezen. De marktcommissie vergadert ongeveer drie a vier maal per jaar. Het betreft in dit geval een tussentijdse benoeming; derhalve zal een eventuele benoeming gelden voor de periode tot de vol gende gemeenteraad wordt beëdigd (7 september 1982). Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, de heer Veerman. Schriftelijke reacties dienen binnen drie weken na plaatsing van deze advertentie te worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders, p/a Raadhuisplein I te Waddinxveen. Schieland en Rijnland - is opgesteld door het Waterloopkundig Labora torium. Het onderzoek is uitgevoerd door het Waterloopkundig Labora torium, het instituut voor Cultuur techniek en Waterhuishouding en het Ingenieurs- en Architectenbureau van Hasselt en Koning. Vooronderstellingen bij het opstellen van het onderzoek zijn geweest: - er zal steeds voldoende water beschik baar zijn om in de - ook toekomstige - behoefte van Delfland, Schieland en Rijnland te voorzien en - het chlo- ridegehalte van dit water wordt niet beïnvloed door de verziltende wer king van opdringend zeewater. In totaal hebben de onderzoekers acht alternatieven bekeken. Niet of nauwelijks (technisch) realiseerbaar bleken drie mogelijkheden: - de bestaande aanvoerwegen, eventueel in combinatie met doorvoer via het Grootwaterschap van Woerden naar Rijnland; - de bestaande aanvoer wegen met hergebruik van gezuiverd afvalwater en - de bestaande afvoer- wegen met gebruik van een spaar bekken. Wel uitvoerbaar volgens de onder zoekers zijn, naast de twee genoem de: - de bestaande aanvoerwegen met aanpassingen en verruimingen (kos ten geraamd op 62 miljoen), mits een beperkte hoeveelheid (5 m3/s) via het Grootwaterschap van Woer den naar Rijnland kan worden aan- Aanvraag vergunning A. J. Koot 1 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat op 15 april 1981 een aanvraag is ingekomen van A. J. Koot, Henegouwerweg 7 te Waddinxveen voor een vergunning tot het I oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats (slootdemping). De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secreta- 3 rie op de afdeling Algemene Zaken elke werkdag tijdens kan- I tooruren en elke maandagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter in- zage en wel tot en met 27 mei 1981. J Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het col li lege van burgemeester en wethouders worden ingediend. tl Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per il soonlijke gegevens niet bekend te maken. „Wanneer een pijpleiding inderdaad effectief is en minder kost dan een zoetwaterkanaal, dan hebben wij in eerste instantie geen bezwaar tegen zo’n oplossing”, is het commentaar van de heer J. Weststeijn, secretaris van de Nederlandse Handelskwekers- vereniging. WADDINXVEEN - Elke vrij dagmorgen tussen 9.00 en 11.00 uur is op het parkeerter rein voor het winkelcentrum Groensvoorde de blauw-witte infor-wagen van het Regionaal Ziekenfonds Gouda (RZG) te vinden als een stukje dienstver lening voor de verzekerden bui ten de kaas- en kaarsenstad. En dat gebeurt al sinds januari van dit jaar. Door een verandering in de taakstelling van de bode-incas- seerders is het bezoek aan huis dit jaar namelijk komen te ver vallen. Om deze leemte op te vullen en het contakt met de verzekerden te behouden en te vergemakkelijken is de oplos sing gezocht in een ’’rijdend bijkantoor”, van waaruit alle informatie kan worden inge wonnen, formulieren worden afgehaald en ingediend, reke ningen kunnen worden afge geven, kortom alle handelingen T 1 ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres: Postbus400, 2740 AK Waddinxveen. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Stemmen elders Voor de op 26 mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stemdis trict waar zij op 14 april 1981 blijkens het kiezersregister woon achtig zijn. Zij die elders in Nederland aan de verkiezingen willen deelnemen, bijvoorbeeld wegens verhuizing, vakantie of werkkring, kunnen t/m 12 mei 1981 een verzoek indienen om in een andere gemeente te mogen stemmen. De daarvoor bestemde aanvraagformulieren zijn ter secretarie (afd. Algemene Zaken) verkrijgbaar. Stemmen bij volmacht Voor de a.s. verkiezingen op 26 mei bestaat ook de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Dit kan: a. met gebruikmaking van een ter secretarie (Afd. Algemene Zaken) verkrijgbaar formulier dat uiterlijk 12 mei a.s. moet zijn ingeleverd. De gemachtigde kan dan in een willekeurige gemeente voorde volmachtgeverstemmen. b. met gebruikmaking van de te zijner tijd te ontvangen oproep kaart. In dat geval moet de gemachtigde in het zelfde stem district kiesgerechtigd zijn en daar gelijktijdig zijn eigen stem uitbrengen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee vol machten aannemen. Afsluiting brug Apollolaan In verband met herstelwerkzaamheden aan de riolering in de In verband met de viering Apollolaan zal de brug in deze weg over de Ringvaart bij de navolgende wijziging in de huisvuilophaaldïenstplaats: Kanaaldijk met ingang van heden worden afgesloten vooralle ver- De dienst van dinsdag 5 mei 1981 wijk II - gebied ten zuiden van keer, voor een periode van 3 weken, of zoveel langer of de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn - zal korterals voor het werk noodzakelijk. J WADDINXVEEN/DEN HAAG Een kanaal van de Gouwe in Waddinxveen naar de Vliet in Voorburg gaat 137 miljoen gulden kosten: een pijpleiding tussen deze twee plaatsen voor de aanvoer I van zoet water 224 miljoen. De goedkoopste methode om Delf land echter van voldoende water te voorzien is een pijpleiding van het Brielsemeer naar het Westland, naast de bestaande aan voer I via Leidschendam. De kosten hiervan zullen zo’n 54 miljoen gaan bedragen, inclusief een voorziening voor Schieland. Dit blijkt uit het rapport ’’Voortge- j zet onderzoek kanaal Waddinxveen- Voorburg”, dat in opdracht van het i Zuidhollandse college van Gedepu teerde Staten - mede namens de I hoogheemraadschap van Delfland, «4^

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3