1 I Ds. Joh. Verwelius benoemd Brons voor Goud voor H. Glasbeek tot Ridder Oranje-Nassau J. Romeijn 7 L I Ex-predikant Centrale Hervormde Gemeente Toeringcarchauffeur Directeur van bedrijf VANSCHAIK BERGHUIS Vrouwenbond NW over vrouw en rechtspositie BAKKEN EN BRADEN BIJ KVO 1980 Langdurige staande ovatie voor Quatacker PvdA W’veen viert 1 mei s 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 APRIL 1981 e i. De bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau boom. ij de Waddinxveen- J 11 I 1 -T B B B B B B B B B B B B B B B a B B B B 8 i toegekend gekregen. speldde loco-burgemeester A. H. van Gent op de revers van toeringcar chauffeur J. Romeijn. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- De versierselen werden hem opgespeld door loco-burgemeester A. H. Gent. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Ds. Joh. Verwelius is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. van WADDINXVEEN De aan de Piasweg 37 wonende geboren en getogen Waddinxvener H. Glasbeek, directeur van BV Apparaten en Machinefabriek H. Glasbeek jr. aan de Noordkade, heeft de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau WADDINXVEEN Emeritus predikant ds. Joh. Verwelius is door koningin Beatrix benoemd tot Ridder m de Orde van Oran je-Nassau. De hierbij behorende versierselen zijn de ex-voorgan- ger van de Centrale Hervormde Gemeente vanmorgen (woens dag) in het gemeentehuis op gespeld door loco-burgemeester A.H. van Gent. Ds. Verwelius, die nu bijstand in het zieken huispastoraat verleend, nam in september vorig jaar afscheid van zijn zesde gemeente, die hij tweemaal diende in zijn 40-jari- ge loopbaan. WADDINXVEEN Touringcarchauffeur J. (Koos) Romeijn heeft vanmorgen (woensdag) m het gemeentehuis uit handen van loco-burgemeester A.H. van Gent de bronzen ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers gespeld ge kregen. De geboren en getogen Waddinxvener, wonend aan de leplaan 20, is de koninklijke onderscheiding toegekend wegens zijn trouwe dienstverband gedurende 41 jaar bij de Waddi se Autobusondememing Gebroeders Buitelaar, welk bedrijf 1976 onderdeel is geworden van Brouwer’s Tours in f’ gemeentehuis op- rgemeester Verwelius, interlübke few*»**' J» I JEfe 4 f 1 1981 3 SPORT In het maatschappelijk leven heeft de gedecoreerde Waddinxvener geen be stuursfuncties bekleed. Wel heeft hij M WADDINXVEEN Vrijdag 1 mei zal door de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid in het jeugd- en vri jetijdscentrum De Bonkelaar gevierd gaan worden met activiteiten voor kin deren en volwassenen, ’s Morgens krij gen alle oudere en zieke PvdA-leden rode rozen aangeboden, ’s middags is er een kirraermiddag met films en een ver rassing en ’s avonds staan er 1 mei- activiteiten voor de ouderen op het pro gramma. die het publiek een onvergetelijke avond hebben bezorgd. Een langdu rige staande ovatie werd dankbaar in ontvangst genomen. ”Met mensen omgaan die op reis zijn is een hele kunst. Het is vaak meer geven dan nemen. De mensen zijn vandaag de dag veeleisend. Naar een busreis wordt niet meer, zoals vroe ger het geval was, uitgekeken. Maar het is een mooi vak en ik doe het graag”, aldus de gedecoreerde Koos Romeijn. Itl Noordwijk. vorig jaar al uitvoerig stil gestaan bij het feit dat hij er toen een dienst verband van 40 jaar had op zitten. Op dinsdag 15 april vorig jaar heeft de heer Romeijn met een druk be zochte receptie in De Unie stil ge staan bij zijn langdurig dienstver band. Uit handen van directeur Peter Brouwer jr. kreeg hij toen de zilveren FNOP-speld aangeboden. Het was echter niet mogelijk dit ’’lintje” (woensdag) aan hem uit te reiken, omdat de heer Glasbeek juist dit weekeinde op vakantie naar Span je is gegaan. Loco-burgemeester A.H. van Gent heeft hem daar tele grafisch op de hoogte gebracht van de aan hem verleende koninklijke onderscheiding, welke hem nu op een later tijdstip zal worden opge speld. Op 1 november vorig jaar was het vijftig jaar geleden dat Hendrik Glas beek, geboren op 30 november 1916 en nu dus 64 jaar, in dienst trad van het bedrijf dat zijn vader had opge richt. Bij BV Apparaten- en Machine fabriek H. Glasbeek jr. werken mo menteel 40 mensen. Het bedrijf legt zich toe op het vervaardigen uit me taal en plaatijzer van inrichtingen voor spuiterijen en lakkerijen. de omgangs rechten voor ouders met kinderen bij scheiding’. Dit alles bracht spontane discussies op gang. Het Bureau voor Rechtshulp is gevestigd in Gouda, Oosthaven 52, tel. 01820-23444. Op donderdag 7 mei komt de Vrou wenbond NVV weer bijeen. Dan gaan de dames een dagje uit met een bus van Brouwers Tours. Het reisdoel is voor de leden nog een verrassing. Vertrek vanaf het station Waddinx veen om half 9. WADDINXVEEN Vorige week donderdag werd in de raadzaal van het gemeentehuis het zesde en laatste kamermuziekconcert gegeven in de tweede serie die we in Waddinxveen hebben gehad. In het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Ac- coord verzorgde het Quatacker Strijkkwartet een uitwisselingscon- cert. Het ensemble ontleent zijn naam aan de eerste violist Clemens Quatacker, die in 1955 als eerste Belg winnaar was van het ’’Koningin Elisabeth Concours”. Dit in Nederland te weinig bekende ensemble kan gerekend worden tot de top van de Europese strijkkwar tetten. Het gaf blijk van een ensem- blespel zoals dat maar weinig geno ten kan worden. Grote precisie, ui terste gedisciplineerdheid en een ga ve muzikale interpretatie vormden de belangrijkste kenmerken van dit uitmuntende kwartet. Het grote strijkkwartet KV 387 van Mozart werd met een speelse bezon kenheid gepresenteerd. De stemver houding en de stemmenwisseling toonden dat de leden van het kwartet uitstekend op elkaar zijn ingespeeld en elkaar feilloos aanvoelen. WADDINXVEEN Donderdaga vond 14 mei houdt de Katholieke Vrou wenorganisatie 1980 in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw Het Tref punt een bak- en braaddemonstratie. De avond begint om kwart voor acht. Van de bezoekers van deze avond wordt een bijdrage gevraagd van f 4,50, ter wijl introducees f 5,50 zullen moeten betalen. *1 meegeholpen aan de oprichting van de Ondememerskring ’’Industrieel Contact Waddinxveen” (ICW). Dat was ongeveer 15 jaar geleden. Van de ICW is hij nog steeds lid. In de sport hebben vooral paarden en pony’s zijn interesse. Vanaf de op richting van de Stichting Jeugdcon- cours Hemelvaartsdag, ruim 15 jaar geleden, is hij bestuurslid van deze stichting. Deze stichting organiseert een jaarlijks terugkomend evenement voor pony’s. FELHEID Dit bleek vooral ook in het strijk kwartet opus 41, nr 1 van Robert Schumann. Met welk een felheid werd het scherzo gespeeld, waarvan het razend moeilijke begin perfekt werd ingezet; hoe intiem was de in terpretatie van het adagio, één van de mooiste uit de romantische kwar- tetliteratuur. De prachtige melodi sche lijnen werden met een zo grote muzikale inzet gespeeld, dat dit deel grote indruk maakte. Het strijkkwartet opus 80, nr 6 van Felix Mendelssohn besloot het con cert. Ook hier weer gold de overtui gende interpretatie en de magnifie ke klankverhouding tussen melo dische en begeleidende stemvoering. Het timbre van het ensemble was on voorstelbaar evenwichtig. Hier werd al meer dan 25 jaar. Naast zijn dage lijkse werkzaamheden is de aan de Passage 200 wonende predikant in diverse gemeenten voorzitter ge weest van bejaardentehuizen. Zo ook van Huize Souburgh. Verder heeft hij zitting gehad in verschillende school besturen. Sedert mei 1955 maakt ds. Verwelius deel uit van het bestuur van de landelijke Hervormde Gere formeerde Mannenbond. Vanaf 1958 is hij hiervan secretaris. De Waddinxveense onderneming ex porteert onder meer aan België, West-Duitsland, Oost-Duitsland, de Balkan-landen en Zuid-Amerika. De heer Glasbeek is zijn loopbaan in de werkplaats begonnen. Na de Tweede Wereldoorlog is hij tot directeur van dit bedrijf benoemd. Met een drukke receptie in De Hoek steen op zaterdagmiddag 27 septem ber en een afscheidsdienst op zondag 28 september maakte ds. Verwelius zich los van wijk Oost van de Centra le Hervormde Gemeente. Hij deed dat met de tekst uit ICorinthe 16:22: ’’Indien iemand de Heere Jezus Chris tus niet lief heeft, die zijn een ver vloeking, Maranatha”, op grond waarvan de Waddinxveense predikant iederëen opwekte Jezus lief te heb ben. 1 Mei is ook voor de Waddinxveense socialisten niet zomaar een dag. Op het Internationaal Socialistisch Congres, in 1889 in Parijs bijeen, werd besloten de le dag van de meimaand uit te roepen tot feestdag: Dag van de Arbeid. Dit be sluit heeft bij de arbeiders veel weer klank gevonden. Vele oudere sociali sten zullen zich ongetwijfeld de massale 1 mei-demonstraties herinneren die met zang en muziek en met duizenden rode Ds. Johannes Verwelius, geboren in het Noordhollandse Huizen op 24 juni 1915'en nu dus 65 jaar, stond vanaf 21 september 1947 tot 1 okto ber 1980 in Hei- en Boeicop (1947- 1950), Bodegraven (1950-1954), Ol- debroek (1954-1961), Waddinxveen (1961-1967), Schoonhoven (1967- 1972), Veenendaal (1972-1977) en opnieuw Waddinxveen (1977-1980). Tot voor een paar weken was ds. Verwelius nog kerkvisitator en dat WADDINXVEEN/GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland meldt dat directeur drs. J. Runia te Abcoude is uitgetreden voelbaar op het puntje van de stoel bij Van Schaik Berghuis Interieur- gemuciseerd. bouw BV, Waddinxveen, Interieur Naast de eerste violist, Clemens Qua- Groep 3 BV, Waddinxveen, Berghuis tacker, bleken de tweede, Nicolas BV, Waddinxveen en C. A. Ruigrok ln- Mebat, de altviolist, George Longrée dustrie BV, Katwijk aan de Rijn, met als en de cellist, Eduard Carlier ieder vestigingsplaats Waddinxveen. Bij deze afzonderlijk musici van hoog niveau, vier BV’s is tevens gewijzigd dat niet /4:“ -..ki.-_i. - meer NV Overzeese Gas- en Electrici- teitsmaatschappij of OGEM NV, maar OGEM BV als commissaris fungeert. WADDINXVEEN - ‘De vrouw en haar rechtspositie’ was het onder werp dat vorige week dinsdagavond centraal stond tijdens de maandelijk se bijeenkomst van de Vrouwenbond NVV, afdeling Waddinxveen/Bos- koop. Nadat er eerst een paar mede delingen van huishoudelijke aard ge daan werden, werd het woord gege ven aan mevr. Y. Kainama, die als ju riste is verbonden aan het Bureau voor Rechtshulp. Het Bureau voor Rechtshulp is vooral bedoeld voor mensen die, gezien hun inkomen en opleiding, het meest behoefte hebben aan kosteloze informatie en advies op sociaal- en juridisch terrein. Er werden vragen beantwoord zoals ‘Waar kan de vrouw terecht voor uit keringen bij overlijden van de man’, ‘Hoe gaat het met ontslag bij part time werkende vrouwen’ en ‘Wat zijn Jacobus Romeijn, geboren op 2 po- vember 1925 en nu dus 55 jaar, trad op 1 april 1940 in dienst van Gebroe ders Buitelaar als chauffeur. Bij zijn werkgever en de cliënten van het be drijf staat hij bijzonder goed aange schreven. De heer Romeijn is niet alleen heel prettig in de directe om gang met mensen, ook het bedrijf draagt hij een warm hart toe. Zijn wagen onderhoudt hij bijzonder goed. Voor zover bekend heeft de gedeco reerde Waddinxvener in het verleden geen maatschappelijke functies be kleed. De mogelijkheden hiertoe zijn ook beperkt, aangezien hij vooral in de wintermaanden zijn werkzaam heden in de avonduren moet verrich ten. De heer Romeijn heeft in april vlaggen door de straten van Amsterdam trokken. In de naoorlogse jaren zijn er weinig meer van deze grote manifestaties ge weest en werd de le mei meer gevierd in de beslotenheid van een zaal of ge bouw. In de jaren zestig kwam er goed de klad in de meiviering. Steeds minder PvdA-afdelingen organiseerden nog 1 mei-bijeenkomsten. Waarschijnlijk is dit ook een gevolg van het feit dat in te genstelling met vele ons omringende landen, waar de le meidag allang een erkende feestdag is waarop niet ge werkt hoeft te worden, dit in ons land niet het geval is. De laatste jaren is er echter toch weer het groeiend verlan gen de le mei niet ongemerkt voorbij te laten gaan. verzorging en ontwerp Zijde 36 Boskoop telefoon 01727 - 4550 Schrankwand 40 cm tief Uitvoerige prospektus van het gehele interlübke programma ontvangt u gratis indien u schrijft naar: f i l

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 5