Triest record echt schei dingen Waddinxveen heeft slechts 1.000 vooroorlogse huizen Waddinxveense scholen hebben i 5.472 leerlingen In één huis 3,13 mensen, 118 lege huizen Gouwebloem Koninklijk zilver voor oud-Waddinxvener C. J. v. Tol 515 W’veners hebben geen Nederlandse nationaliteit Waddinxvener gemiddeld 28 jaar en T/2 mnd. WADDINXVEEN De gemiddelde leeftijd van de Waddinxvener is 28 ja&r en 7,5 maand. Een jaar eerder was die nog 27,5 jaar. Het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen meldt dan ook een forse stijging van de gemiddelde leeftijd, die in één jaar 14,5 maand bedroeg. met extra trein naar Brabant C ompleet bestuur Gouweslobbers treedt af Slechts een kwart van de bevallingen gebeurt thuis Steeds meer mannen dan vrouwen - WONINGBEZETTING is deze verhouding vrijwel dezelfde gebleven. Burgemeester J. H. Reinders van Boskoop speldt de zilveren ere-medaille HAVO/VWO 36 procent van de schoolverlaters. ■n treedt namelijk het zittende bestuur compleet af. Voorzitter J. Kagenaar en ereldoorlog gebouwd. In Waddinxveen staan 118 en dat wordt met het jaar minder. Het sterftecijfer lag vorig jaar met 110 Waddinxveners hoger dan de voorgaande jaren, die echter een op vallend laag percentage vertoonden. Niettemin is het Waddinxveense In de leeftijdsopbouw is helemaal de tijd terug te vinden waarin we leven. Er wordt een stuk minder verhuisd en men is honkvaster geworden. Tot dusverre was het in Waddinxveen namelijk een vertrouwd beeld dat volgroeide gezin nen van de ’’dertigers” doorstroomdem naar elders en dat hun woningen wer den betrokken door jongere gezinnen. Dit komt tot uitdrukking in de cijfers die laten zien dat er eertijds meer Wad dinxveners van boven de dertig vertrok ken dan er hier kwamen wonen. Met het honkvaster worden van de Wad dinxveense bevolking behoort die situa tie tot het verleden. Zelfs zo dat het aantal 6- tot 17-jarigen in het afgelopen jaar met 1,8’ procent is toegenomen, in plaats van de gebruikelijke daling met ongeveer 2 procent. BEJAARDEN De bevolking in de leeftijd van 65 jaar en ouder nam in 1980 niet toe. Het aan tal 65-plussers bedraagt in Wad dinxveen thans 1.521(7 procent van de bevolking). Hiervan is 61 procent ge huwd. Het aantal gescheiden mannen nam in Waddinveen toe met 6 tot 130 en het aantal geschei den vrouwen met 7 tot 177. Het aantal weduwnaren en we duwen steeg met 33. Op Nieuwjaarsdag telde Waddinx veen 159 weduwnaren en 591 weduwen. Ruim de helft van de bevolking is getrouwd: 5.473 mannen en 5.487 vrou wen. sprake van een kleine stijging, maar in vergelijking met het landelijk ge middelde werden er in Waddinxveen tot nog 74 kinderen meer geboren. Waddinxveense baby’s aanschouwde thuis het levenslicht. De meeste be vallingen gebeurden in één der Goud se ziekenhuizen, zo valt te lezen in het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen. Er werden vorig jaar in Wad dinxveen 106 huwelijken vol trokken. Dit is aanmerkelijk hoger dan het landelijke cijfer als gevolg van de jongere leef tijdsopbouw in ons Gouwe- dorp. Het aantal ingeschreven echtscheidingen bereikte in 1980 met 20 een triest record. In 1979 bedroeg dit aantal 7. Voor een goed begrip diene dat een echtscheidingsvonnis wordt ingeschreven in de gemeente waarin het huwelijk werd vol trokken, zodat het aantal wer kelijke scheidingen in Waddinx veen waarschijnlijk een stuk forser zal zijn. WADDINXVEEN In Waddinxveen kwamen vorig jaar 168 hui zen gereed, terwijl met de bouw van 150 werd begonnen. Van de 7.000 woningen m ons Gouwedorp werden er slechts 1.000 voor de Tweede W< L_ “1 huizen leeg. Het aantal mensen dat hier in een huis woont leeft bedraagt gemiddeld 3,13 en Deze en andere tisch Jaarboek 1981 sterftecijfer nog steeds aanmerkelijk lager dan het landelijk gemiddelde. Gelet op het aantal geboren en over leden Waddinxveners steeg het inwo nertal wat dit betreft met 237 men sen (1,1 procent van de bevolking). Landelijk bedroeg de natuurlijke aanwas door het lagere geboortecij fer en het hogere sterftecijfer minder dan 0,5 procent. leerlingenaantal van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg neemt nog jaarlijks toe. Van de 393 schoolverlaters van het la- ger onderwijs vloeide 11 procent rechtstreeks af naar het lager beroepson- r 1 derwijs. Naast de brugklassen LTO/MAVO vertrok 25 procent, naar de Voorshans wordt echter op het Raad huisplein aangenomen dat de gemid delde woningbezetting jaarlijks nog met ongeveer 3 personen per 100 wo ningen zal terug lopen. Het te bou wen woningtype is uiteraard mede van invloed op de daling van de ge middelde gezinsgrootte per huis. Lan delijk is de gemiddelde woningbezet ting in 1980 gedaald van 2,97 naar 2,93 personen per huis. De hoogst gemiddelde woningbezet ting komt voor in Groenswaard 3 met een gemiddelde van 3,57 per wo ning. In de Bomenwijk en in de be bouwing ten oosten van de Gouwe (Henegouwerweg, Zeeheldenbuurt, Brugweg) liep de woningbezetting te rug naar een gemiddelde van 3,04 per woning. WADDINXVEEN De Wad dinxveense therapieclub De Gou webloem houdt woensdag 20 mei de jaarlijkse reis. Het uitstapje zal ditmaal, mede gezien de hogere benzinekosten, met een extra trein worden gemaakt. De reis gaat naar het landgoed ’’Schal- luinen" in Noord-Brabant. De gehandicapte en bejaarde deelnemers aan de reis van De Gouwebloem stappen woensdag morgen om 9.45 uur in de extra trein op het station Waddinxveen- centrum, welke zal gaan in de richting Tilburg-West. Het kopje koffie zal in de trein worden genuttigd. Om 11.30 uur zal in Tilburg worden overgestapt op een stoomtrein, die ons zal brengen naar het landgoed ’’Schalluinen, waar men om 12.45 uur zal arriveren. In de stoomtrein zal iedereen een lunc hpakket worden aangeboden. Tussen 13.00 uur en 15.30 uur zul len de deelnemers in de gelegen heid zijn om onder leiding van een boswachter de omgeving te ver kennen; voor voldoende rolstoe len kan worden gezorgd. Het diner zal ook op het landgoed ’’Schalluinen” gebruikt worden, met de stoomtrein hoopt ieder een weer te vertrekken in de richting Tilburg-West, waarna men met de extra trein om 21.05 uur weer in ’’Waddinxveen- Centrum” hoopt te arriveren. ook geschikt zijn, dan is de jaarvergade ring wettelijk verplicht tot opheffing van de vereniging te besluiten. WADDINXVEEN/BOSKOOP De oud-Waddinxvener C. J. van Tol heeft vorige week woensdag door Boskoops burgemeester J. H. Rein- ders de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau WADDINXVEEN De Wad dinxveense samenleving is vorig jaar uitgebreid met 57 mensen, die de Ne derlandse nationaliteit niet - bezitten. Volgens het Statistisch Jaarboek van de gemeente Waddinxveen hield dit vooral verband met de vestiging van gezinsle den van reeds vele jaren in Wad- dinxveen werkzaam zijnde gastarbei- ders. Van de 515 personen die niet de Neder- cijfers haalden wij uit het pasverschenen Statis- van de gemeente Waddinxveen. Van de 190 woningen die op 1 janua ri 1980 in Waddinxveen in aanbouw waren, kwamen 168 huizen in de loop van het vorig jaar gereed. Het grootste deel (140) daarvan is gelegen in het bestemmingsplan Zuidkade 1 tussen Kanaaldijk en Zuidkade. De Heuvelhof, bij de hoek Dorpstraat/ Kerkweg-West, werd door de opleve ring van 15 woningen in 1980 vol tooid. Daarnaast kwamen nog 13 ver spreid liggende woningen tot stand. In de loop van het afgelopen jaar konden 150 woningen in aanbouw worden genomen, hoofdzakelijk gele gen in Zuidkade 1. Hieronder zijn be grepen 46 huurwoningen in de wo- ningwetsector. In Waddinxveen staan op dit moment 6.870 huizen, waarvan 86 procent werd gebouwd na 1945. Slechts 1.000 woningen werden in de voor oorlogse jaren gebouwd. Van de wo ningvoorraad is 30 procent eigendom van een woningbouwvereniging. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers krijgt een geheel nieuw bestuur. Op de dinsdagavond 12 mei in In de Waddinxveense huizen wonen gemiddeld 3,13 mensen. Dat is een daling met ruim 1 persoon per 100 woningen, zij het dat die minder is dan werd verwacht op grond van de uitkomsten van voorgaande jaren. Volgens de gemeente houdt dit eni germate verband met de vrij forse daling (4 personen per 100 wonin gen) in 1979. Die daling werd op Nieuwjaarsdag 1980 iets beinvloed door de leegstand van kort voor de jaarwisseling van toen opgeleverde woningen welke nog niet waren be trokken. café-restaurant De Unie aan de Kerk- I Verwacht wordt dat het kleuteronderwijs in Waddinxveen met thans 815 weg-Oost te houden jaarvergadering kleuters in de komende jaren vrij stabiel zal blijven. Dat is bij de lagere 1J Lx1- 1x11 x 1. t Z'X J 1 J I 11 - 11 aantal scholieren in de komende zes jaar nog ongeveer 9 procent dalen. Op WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 MEI 1981 In vergelijking met 1979 vertoont het Waddinxveense geboortecijfer een lichte stijging. Ook landelijk is er geschreven en werd in 1948 in de propa gandaclub opgenomen. Werd voorzit ter van de KVP op 1 september 1952 en vervulde deze functie tot 2 oktober 1980 toen de KVP opging in het CDA. De laatste tien jaren was hij lid van het bestuur van de Statenkring Gouda en als zodanig lid van het bestuur van de kring Leiden van de KVP. Daarnaast was Van Tol vanaf 1950 lid van de retraitevereniging Boskoop en aanvaardde in 1952 hiervan het voorzit terschap. Hij was 10 jaar lid van het col lege van de R.K. parochie St. Jan de Doper, maakte ongeveer 15 jaar deel uit van de elftalcommissie bij de voet balvereniging GDS en was enkele jaren bestuurslid van d voetbalvereniging Floreant. landse nationaliteit bezitten zijn 49 per- sonen hier buiten gezinsverband aan-, wezig. De overige 466 personen wonen in gezinsverband. Van de 118 gezin- shoofden zijn er 37 gehuwd met een Ne- derlandse. De overige 81 gezinshoofden zijn gehuwd met een niet-Nederlandse - vrouw. WADDINXVEEN - Er werd in 1980 in Waddinxveen niet al leen volop getrouwd, maar ook het weer van elkaar gaan was niet van de lucht. Het aantal in geschreven scheidingen in Wad dinxveen bereikte een triest re cord. Onder ons wonen nu 130 gescheiden mannen en 177 ge scheiden vrouwen. WADDINXVEEN - Er komen in Waddinxveen steeds meer mannen dan vrouwen. Van het mannelijk ge slacht zijn er nu al 166 meer inwo ners dan van het vrouwelijke ge slacht. In Waddinxveen wonen nu 10.979 mannen en 10.813 vrouwen. Bovendien werden in 1980 nog eens 188 jongens geboren tegen 159 meis jes. Slechts een kwart deel van de WADDINXVEEN In Waddinxveen zitten er op de kleuterscholen 815 kleuters en op de lagere scholen 2.457 leerlingen en volgen ruim 2.200 meisjes en jongens voortgezet onderwijs. Dat zijn er 5.472 in totaal. Blijven de kleuter- en basisscholen wat het leerlingenaantal betreft stabiel, het leerlingenaantal van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg neemt nog jaarlijks toe, zo blijkt uit het Statistisch Jaarboek '1 1981 van de gemeente Waddinxveen. Volgens het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen telde het Gouwedorp op Nieuwjaars dag 118 leegstaande huizen. Dat is 1,7 procent van de woningvoorraad. Landelijk bedraagt de leegstand onge veer 2,2 procent. Van de 118 leegstaande huizen ston den er 73 korter dan 4 maanden leeg. Dit is als regel de normale leegstand ten gevolge van verhuizingen. Leeg stand langer dan 4 maanden kwam blijkens de administratie van het wo-~ ningregister voor bij 39 woningen (0,6 procent tegen landelijke 1,2 pro cent). Van de nieuwbouw stonden op 1 januari 1981 2 koopwoningen opgespeld gekregen, langer dan 4 maanden leeg. De gedecoreerde was als veertienjarige m reeds actief lid van de propagandavere- niging Plus X in Reeuwijk, tevens lid van de Katholieke Garde. S Na zijn verhuizing naar Waddinxveen werd hij in die gemeente lid van de St. w Jozefgezellen, vergelijkbaar met de Reeuwijkse propagandavereniging. Hij verzette veel werk voor de RK Staat- spartij, maar zag zich genoodzaakt hier- k mee te stoppen door tussenkomst van de Tweede Wereldoorlog. Van 1941 tot 1945 was van Tol postbe- steller in Waddinxveen. Bij dit werk H deed hij veel informatie op. Hij was ac- M tief in.de ondergrondse en maakte deel uit van de Binnenlandse Strijdkrachten. B Na de oorlog verhuisde C. J. van Tol g naar Boskoop, werd als KVP-lid over- m scholen niet het geval. Óp grond van bestaande leeftijdsopbouw zal het raantal scholieren in de komende zes jaar nog ongeveer9 procent dalen. Op zijn mede-bestuursleden hebben er alle- dit moment is er sprake van een duidelijke afremming in de teruggang van maal in één keer genoeg van, zodat de het leerlingenaantal, omdat de Waddinxveners mede door de slechte wo- leden van De Gouweslobbers dringend zijn opgeroepen de komende belan grijke jaarvergadering te bezoeken. De verkiezing van een geheel nieuw be stuur vindt plaats aan de vooravond van het zevende seizoen van de Wad- j ningmarktsituatie een stuk honkvaster zijn geworden. De Waddinxveense lagere scholen worden bezocht door 2.457 leerlingen. Van de Waddinxveense leerlingen bezoekt bijna de helft protestants- I? christelijke (inclusief hervormde en gereformeerde) scholen, 21 procent g een rooms-katholieke en ruim 29 procent een openbare. De laatste 10 jaar g» ovixuv.. van ut au- E is deze verhouding vrij we 1 dezelfde ge bleven dinxveense carnavalsvereniging. Indien Het voortgezet onderwijs in Waddinxveen wordt gevolgd door ruim 2.200 P de jaarvergadering (alle aanwezige le- leerlingen. Hiervan is tweederde deel in Waddinxveen woonachtig. Het den) niet kan komen tot de formatie van een statutair verplicht aantal nieuwe bestuursleden, leden die de zware taak van het bestuur van de vere- de Sniepweg neemt nog jaarlijks toe. Van de 393 schoolverlaters van het la ger onderwijs vloeide 11 procent rechtstreeks af naar het lager beroepson- niging op zich willen nemen en daartoe MAVO en brugklassen MAVO/HAVO stroomde 28 procent en naar het l OCïk OP QC F) 1 kt 71 in Hun IC tua r\7r»rrro/4c»_ L4 A \/TA A/XX/AA TA r.rz\/»ant t/n n rla enk z-izil XIÖT-1 o «ar-c- t r 7 op de revers van oud-Waddinxvener C. J. van Tol. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Cees Bakker).

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 11