40 Kratten met lege flessen op het wegdek Meer onveiligheid in Waddinxveense straten Hans Barth: Stemp de tegenpartij Drukke NMB-receptie Verontrustende stijging ongevallencijfers BEZORGING Sweelinckhof 31 Telefoon 8950 KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN Een boekenbon? Brandje bij Van Schaik Berghuis Verkiezingsborden onderwerp van vandalisme POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ik bk lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll r 4 L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG6 MEI 1981 is werd een in de WOONSTRATEN DRUKSTE WEGEN De aan de Prunuslaan 11 in Gouda wo nende Henk Otterloo (31) is een gebo ren Hagenaar. Sinds 1 november 1973 is hij werkzaam bij de Nederlandsche Middenstandsbank. Hij trad toen in dienst bij de vestiging Den Haag. Zijn trainee opleiding duurde 2,5 jaar. In 1976 werd Henk Otterloo beheerder van de NMB in het Rijswijkse winkel centrum In de Boogaard. Daarna werd de Waddinxveense bankdirecteur over geplaatst naar het stadsbijkantoor De Stede in de residentie. respectievelijke proces-verbaal NIET SEIZOENGEBONDEN! BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Bij de gemeentelijke voorjaarstëlling van 1980 toonden de automatische verkeerstellers een gemiddelde daling aan van drie procent. Uit de gemaak te specifikatie van de ongevallen naar plaats blijkt dat de stijging van het aantal aanrijdingen vooral moet wor- In het dorpscentrum behoren de Ju liana van Stolberglaan, de Kanaal- WADDINXVEEN Vrijdaga vond 1 mei om 21.12 uur werd brand gemeld in het kantoorge- deelte van Van Schaik Berghuis BV aan de Zuidkade. Ter plaatse werd aan de voorzijde van het oude kantoorgedeelte een smeu lende ventilator aangetroffen. Door omwonenden was een begin van brand met behulp van een brandblusser geblust. De Techni sche Recherche van de Rijkspoli tie stelde een onderzoek in. Ver moed wordt dat de brand is ont staan in de raamventilator. De vrijwillige brandweer was snel ter plaatse om de nodige bijstand te verlenen. Door het kapotslaan van een ruit slaagde men er in bin nen poolshoogte te nemen. Adju dant H. van der Spoel nam een half gesmolten prullenbak mee naar het politiebureau aan de Mo- zartlaan. Het gehele weekeinde zijn schoonmaakploegen in de weer geweest om het kantoorge bouw weer toonbaar te maken. Zwarte rook had nogal wat uitgericht. Zij hebben onder meer bekend te heb ben ingebroken in kelderboxen te Wad- dinxveen en te Boskoop. Van hen wer den onder meer inbeslaggenomen hel men, een gereedschapskist en een set dopsleutels. Ook werd benzine uit een bromfiets ontvreemd. ALCOHOLGEBRUIK Een automobilist werd proces-verbaal aangezegd, daar hij onder invloed van alcohol zijn personenauto bestuurde. Twee bestuurders, die eveneens onder invloed van alcohol verkeerden en aan stalten maakten om te gaan rijden, kre gen rijverboden opgelegd. AANGEHOUDEN Op verzoek van de Gemeentepolitie Zoetermeer werd op zaterdag 2 mei op de Henegouwerweg een 25-jarige Wad dinxveense koopman in zijn personen auto aangehouden. Hij werd achter volgd door de Zoetermeerse politie, daar hij in die plaats kort tevoren een race-fiets had ontvreemd. De fiets werd inbeslaggenomen. AANRIJDINGEN Op dinsdag 28 april om 18.45 uur reed een motorrijder over de Noordkade richting Oranjelaan. Nabij de splitsing Noordkade-W. de Zwijgerlaan dook de motorrijder frontaal op een personen auto, die hem als tegenligger naderde vanaf de Noordkade de W. Zwijgerlaan opreed. Hierbij werd de motor geen vrije doorgang verleend. Op vrijdag 1 mei om 18.30 uur vond er op het nieuwe gedeelte van de Wilhelmi- nakade (over de in aanbouw zijnde tun nel een eenzijdig ongeval plaats. Bij het oprijden van het nieuwe gedeelte raakte de bestuurder van een zijspan combinatie op het aanwezige gruis de macht over het stuur kwijt en botste te gen de vangrail. Zijn linkerbeen raakte bekneld tussen de motor en de vangrail. Hij raakte licht gewond en kon na me dische behandeling naar huis worden gebracht. Op zaterdag 2 mei om 09.20 uur vond er een kop-staart-aanrijding plaats op de Henegouwerweg. Hierbij waren twee personenauto's betrokken. De bestuur der van een Volkswagenbus reed tegen de achterzijde van een personenauto. Een passagiere van de Volkswagenbus raakte gewond in het gelaat door glas van de gesprongen voorruit. andere politieke partijen hebben niet één affiche onbeschadigd kunnen laten hangen. In feite zijn in Waddinxveen niet meer de etalages in deze weken een zichtbaar bewijs van het aan de gang zijnde politie-voorlichtingsproject "Gezond gedrag op straat", maar de verkiezings- borden. Een verwerpelijke vorm van vandalisme, waar de rijkspolitie niets te gen lijkt te kunnen doen. De borden worden niet alleen gebruikt voor verkiezingsaffiches, maar ook voor leuzen. Zo troffen we op de plek langs de St. Victorstraat waar affiches een plaats zouden moeten krijgen de tekst "Clubhuis voor Victorjeugd” aan en staat er op het bord langs de Schie- landweg het welbekende stemadvies "Stemp de tegenpartij. Geen gezeik, ie dereen rijk”. Ook in Waddinxveen blijken de verkie zingsaffiches van de politieke partijen, die we overigens verrassend weinig aan treffen voor de huiskamerramen van onze gemeenteraadsleden, al wil men soms voor de slaapkamer wel eens een schaarse uitzondering maken, ernstige concurrentie te hebben gekregen van het opwekkingspamflet van De Tegen partij met de inmiddels bekende leuze "Geen gezeik, iedereen rijk”. De heren F. Jacobse en Tedje van Es (nog maar even voor de zekerheid een tv-creatie van Kees van Kooten en Wim de Bie), die uitgaan van het principe "Samen voor ons eigen” kijken de Waddinxveners thans ook van menige winkel- of woningruit wervend aan. Zo ook wordt het huiskamerraam van D’66-fractievoorzitter Hans Barth -op gefleurd met het biljet van De Tegen partij, waarvan inmiddels bijna 400.000 hun weg in ons land en België hebben gevonden. De democraat heeft echter ook een zeer groot D’66-affiche voor het slaapkamerraam hangen. burgse Brunssum, terwijl hij per de zelfde datum is opgevolgd door de Gou wenaar H. J. J. S. Otterloo als directeur van de NMB-vestiging aan de Kerkweg-Oost. straat en de Kerkweg-Oost met rond de 11.000 motorvoertuigen per 24 uur tot de drukste wegen. Daarbij komt dat deze wegen ook intensief gebruikt worden door fietsers en bromfietsers. Op deze drie wegen is de verkeersdrukte ongeveer vijf pro cent lager dan in 1979. Een stijging van circa 200 geregistreerde motor voertuigen valt waar te nemen op de telpunten van de Chopinlaan (4.900), Esdoomlaan (4.150) en Sniepweg (7.100). In het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen wordt met nadruk gesteld dat voor het eerst kan worden geconstateerd dat de gemid delde verkeersdrukte van alle gebrui kelijke telpunten in Waddinxveen te zamen is gedaald. Ten opzichte van 1979 bedraagt de gemiddelde daling 3 procent. Dit is in tegenstelling tot voorgaande jaren waarin een gestage verkeerstoeneming werd vastgesteld. den toegeschreven aan verkeersinci- denten in woonstraten. De drukste weg in Waddinxveen is en blijft de Henegouwerweg. Ten zuiden van de hefbrug over de Gouwe passe ren elke 24 uur 19.200 motorvoer tuigen. Aan de noordzijde van onze veelbesproken vaste oeververbinding zijn dat er 12.300. Uiteraard speelt hier het doorgaande verkeer een rol, maar ook voor het verkeer van en naar Waddinxveen is deze provinciale weg nog steeds een belangrijke ver binding. Op de oprit Kerkweg-Oost worden elke 24 uur gemiddeld 11.600 motor voertuigen geteld. Dit cijfer is met 2.000 motorvoertuigen aanmerkelijk lager dan in 1979. De stijging van de verkeersdrukte op de Beijerincklaan van 6.970 naar 7.170 motorvoertui gen wekt bij de gemeente de veron derstelling dat het verkeer deze uit en invalsweg meer en meer gaat ont dekken. WADDINXVEEN De gemeente lijke Dienst Openbare Werken en -Be drijven heeft op diverse plekken in de Waddinxveense woonwijken weer de bekende aanplakborden geplaatst, waarop de aan de Tweede Kamer verkiezingen van dinsdag 26 mei deel nemende politieke partijen hun affiches kunnen plakken. En daar werd bijna twee weken geleden door aanhangers van diverse partijen een gretig gebruik van gemaakt. Helaas is er van dat mooie plakwerk in de afgelopen dagen weinig overgeble ven, want baldadige jongeren of partij mensen die niets moeten hebben van WADDINXVEEN Opeen uitermate druk bezochte receptie hebben vorige week woensdagavond in Party Home aan de Passage de heren R. van Reenen en H. J. J. S. Otterloo afscheid geno men van en kennis gemaakt met talrijke Waddinxveners. De heer Van Reenen is zoals bericht per 1 mei benoemd tot di recteur van het kantoor van de Neder landsche Middenstandsbank in het Lim- WADDINXVEEN De plaatselijke rijkspolitie heeft tegen een 23- jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn proces-verbaal opgemaakt, daar hij de lading van zijn vrachtauto niet voldoende had vastgezet. Na bij de splitsing van de Sniepweg met de Beijerincklaan had hij ongeveer 40 kratten met lege flessen verloren, met als gevolg dat een gedeelte van de rijbaan enige tijd was gestremd. Personeel van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven hebben het wegdek ter plaatse gereinigd. INBRAAK BEKEND De inbraak in een bouwkeet in Zuid kade 1 is bij de politie bekend gewor den. Bij deze inbraak werden onder meer 4.000 schiethamerpatronen ont vreemd. Op maandag 27 en dinsdag 28 april werden op diverse plaatsen in de gemeente met deze patronen geknald. Het onderzoek leidde tot aanhouding van drie 15- en 16-jarige plaatsgenoten. Bij verhoor bekenden zij gedurende de laatste weken uit bouwketen diverse goederen te hebben ontvreemd. Enkele van de ontvreemde goederen werd inbeslaggenomen. INBRAAK Vermoedelijk in de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 april werd ingebroken in een bedrijf aan de Zuidelijke Dwars weg. Door een deur te forceren wist men in een showroom van het garage bedrijf De Kouwe Hoek te komen. Van daaruit kon onbelemmerd het kantoor worden bereikt. Ontvreemd werden een bedrag aan geld, een zakrekenma- chrne, radiocassetterecorders, een auto radio en diverse speakers. Op woensdag 29 april werd melding ge maakt van een inbraak in een woning aan de Prinses Irenestraat. Ter plaatse werd een geopende achterdeur aange- troffen. Vermoedelijk is men binnenge komen door inklimming. Vermist wordt een bedrag ad. 120,en BFr. 120, CONTROLE VREEMDELINGEN In samenwerking met de Loontechni- sche Dienst heeft de Waddinxveense rijkspolitie op woensdag 29 april bij een aantal bedrijven een onderzoek inge steld. Op diverse tuinderijen werden 5 personen aangehouden. De Marokka nen bleken hier illegaal te werken en te ver blijven. Daar één van hen illegaal ver blijf hield te 's-Gravenhage werd hij aan de Gemeentepolitie aldaar overgege ven. De vreemdelingen zullen worden uitgezet. Tegen de werkgevers opgemaakt. DOORGEREDEN Op woensdag 29 april Mozartlaan geparkeerd staande perso nenauto aangereden. Het linker voor- spatbord en de motorkap werden be schadigd. De veroorzaker is na de aan rijding doorgereden en tot op heden niet bekend geworden. Een soortgelijke aanrijding vond ook plaats in de Sta tionsstraat en wel op vrijdag 1 mei. De aangereden personenauto liep lichte materiële schade op. DIEFSTAL FIETS De afgelopen week werd twee keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Evenveel rijwielen werden de afgelopen week in de gemeente teruggevonden. AANGEHOUDEN In de nacht van donderdag 30 april op vrijdag 1 mei werd getracht in te breken in enkele kelderboxen gelegen onder wonin gen aan de Peter Zuidlaan. Vrij kort hierna werd daar een 17-jarige Wad- dinxvener aangehouden. Het onder zoek van de politie leidde naar de aan houding van een 15-jarige plaatsgenoot. WADDINXVEEN Het aantal verkeersongevallen in Waddinx veen - waarbij drie doden vielen te betreuren - is in 1980 veront rustend gestegen tot 359. Vooral in de woonstraten blijkt het meer mis te gaan op de weg, terwijl de verkeersdrukte in Wad dinxveen met gemiddeld 3 procent blijkt te zijn afgenomem Op de drukste wegen Juliana van Stolberglaan, Kanaalstraat en Kerk weg-Oost is de frequentie van het aantal motorvoertuigen zelfs met 5 procent gedaald, zo valt te lezen in het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen. Vorig jaar dus een fors aantal bij de plaatselijke rijkspolitie'bekend ge worden verkeersongevallen. De in 1980 geregistreerde 359 verkeerson gevallen waren er bijna 50 meer dan in 1979. Gelukkig waren ze niet al tijd van ernstige aard. Maar ook het aantal ongevallen op de weg waarbij letsel werd opgelopen steeg van 43 naar 53, waaronder 3 ge vallen met dodelijke afloop. Iedereen in Waddinxveen is het er over eens dat de stijging van de Waddinxveense ongevallencijfers verontrustend is te noemen. Kon in voorgaande jaren de stijgen hiervan mede nog worden toe geschreven aan het drukkere verkeer, in het afgelopen jaar valt echter voor het eerst enige daling te constateren in de hoeveelheid autoverkeer. Op de voor grond de nieuwe Waddinxveense NMB-directeur H. J. J. S. Otterloo met echtgenote en daarnaast de naar Brunssum vertrokken heer R. van Reenen en echtgenote. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13