Voorjaarsconcert van het Rijnlands Orkest rijnlandse orkestvereniging Ds. H.G. Abma inSGP- streekforum Havo/Atheneum Wat doen ze met MUZIEKAVOND SO WHAT onze kinderen? UIT IN WADDINXVEEN EN BOSKOOP 8 mei Gospelconcert 7 mei orgelconcert 9 mei Dansavond Wedstrijd van Het Drieluik 9 mei Geen bingo Mr. H. v. Veelen voor de RPF hi Bosk LATIJNSAMERIKAANSE Boekenmarkt bij Rem. Kerk Zuidkade PPR bespreekt inkomens politiek Vrijdag 15 mei in Ontmoetingskerk Landelijke fietsdag S. van Marion samen met Thijs van Leer 3TB 1 e Dirigent: Bastiaan Blomhert I l IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW WOENSDAG 6 MEI 1981 'II. onsert een rijksdaalder (CJP-houders en i fie). De zaal is open om half acht. op de aankondiging over het houden van een t zelfgemaakte dingen worden verkocht. De opdracht van de wedstrijd, waar voor tot en met zaterdag 30 mei werk drums), Hans Cloo (conga’s, bongo’s), Sjoerd Plak (gitaar), Luuk Kranenburg (timbales, drums) en Loek de Klerk (piano). So What houdt ook een theateravond en wel op vrijdagavond 15 mei. Dan treedt de Belgische theatergroep Caba ret Salu op. Voor het concert met Thijs van Leer in de Laurenskerk is een boeiend pro gramma samengesteld. Mede door de entourage van de prachtige Laurens kerk kan men een sfeervol concert ver wachten. Kaarten zijn vanaf 19.15 uur verkrijgbaar aan de kerk. Aanvang van het concert om 20.00 uur Op vrijdagavond 8 mei zal in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen de zanger/gi- komt uit Driebergen. Hij bege- een mondharmonica. De liedjes, eigen lie. Bij zijn optreden maakt hij gebruik van de nodige geluidsapparatuur. De koffiebar De Schaapskooi is voor iede reen vanaf 15 jaar. De toegang is vrij. De jonge, talentvolle organist Gerard Legierse geeft op donderdag 7 mei een orgelconcert in de gereformeerde Kerk, Zijde 1.1 Boskoop. Het pro gramma omvat werken van D. Bute- hude, J.S. Bach en C. Frank. De Rot terdamse organist Gerard Legierse is geboren in 1951. Hij studeerde bij An dré Verwoerd aan het Rotterdamse Conservatorium waar hij in 1979 het solistendiploma behaalde, met onder scheiding. In 1980 studeerde hij af voor het vak piano. Momenteel geeft hij lessen aan de Streekmuziekschool in Bladel en is hij organist van de H.H. Michael en Clemenskerk in Rot terdam. Legierse concerteerde al verschillende malen in tal van plaatsen in Neder land. Het concert in de Gereformeerde Kerk van Boskoop begint om 20.00 uur. Na afloop is er-gelegenheid met hem kennis te maken. Toegangsprijs 5 gulden. Houders van een bejaardenpas of CJP en kinderen tot en met 12 jaar 3,50 gulden. dagavond 8 mei om half tien een werve lende Latijnsamerikaanse muziekavond met de Salsa-groep Mashelle. Deze 7- mansformatie bestaat uit Mezhar Men- tes (bas), Amanto Batta (conga’s, clave, cabassa), Evert Lemair (vibrafoon), Vanzelfsprekend komen hierop veel de heer A. Arts zullen bovengenoemde tarist Dirk Verbree optreden. Dirk is 23 docenten voldoende gelegenheid geven jaar en aan de hand van stellingen en/of vragen leidt zichzelf met behdp van gitaar en hierover van gedachten te wisselen. Ou- cl- - D- Led,", ders, verzorgers, docenten en zeker de composities, in folk-stijl zijn allemaal in rakteristiek gebouw) bruikbare boeken ouders van toekomstige leerlingen zijn eenvoudig Engels^opgezet. Tussen de voor deze speciale avond van 1r‘J welkom. ting met de boodschap van het evange- WADDINXVEEN Zaterdag 13 juni wordt in en bij het kerkgebouw van de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een boekenmarkt gehouden ten bate van het restauratie-fonds van deze kerk. Allen die eventueel voor dit goede doel (het gat tenslotte om het be houd van een voor Waddinxveen ka- De voor zaterdagavond 9 mei door de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers geplande bingo- avond als afsluiting van het seizoen 1980-1981 gaat niet door. De Gouwe slobbers staan aan de vooravond van een belangrijke ledenvergadering, waarop het gehele zittende bestuur zal aftreden om plaats te maken voor een nog te kiezen nieuw bestuur. WADDINXVEEN/BOSKOOP Dinsdagavond 12 mei komt het PPR- actiecentrum Waddinxveen-Boskoop- Reeuwijk bijeen ten huize van Frans van 1 1 - J 1 Reeuwijk. Op deze om acht uur begin nende bijeenkomst zal dan verder gedi scussieerd worden over de Europese politiek inzake de Derde Wereld en de visie van de PPR hierop. Verder zal het basis-inkomen besproken worden aan de hand van de volgende twee stellin gen: basis-inkomen voor iedereen en recht op inkomen. In de laatst op dinsdagavond 28 april gehouden periodieke openbare verga dering van het PPR-actiecentrum sprak de Waddinxvener Jan Oosthoek over het onderwerp Europa en de Derde Wereld. Hij bepleitte toen een onafhan kelijke Europese politiek, omdat die zo wel in het belang is van Europa zelf als van de ontwikkelingslanden. WADDINXVEEN Op verzoek van de oudercommissie, Vereniging voor Voortgezet Onderwijs in Samenwer kingsverband, Werkgroep Levensbe schouwelijke Vorming en de Initiatief groep Identiteit en Grondslag, zullen enkele docenten op donderdag 7 mei om 20.00 uur in de Samenwerkings school voor HAVO/Atheneum een toe lichting geven hoe zij het lesgeven als ideaal zien, onder het motto: ”Wat doen ze met onze kinderen”. Weten Ouders wat docenten met de kinderen doen? Weten docenten wat zij doen? De heren H. Reys, docent ge schiedenis, W. Schuurman, docent Kennis Geestelijk Leven, R. Lindhout, docent Nederlands en R. van Oord, do cent wiskunde zullen een inleiding hou den hoe zij denken vanuit de doelstel ling en/of vakdoelstellingen de kinde ren een positieve visie en hoop op de toekomst kunnen geven. WADD1NXVEEN/GOUDA In de trekplaats is dit jaar Harderwijk, omdat Goudse jeugdsociëteitJSo What is vrij- dit stadje 750 jaar bestaat. De landelijke fietsdag valt zoals gebrui kelijk samen met de nationale molen dag en dat betekent dat veel routes langs molens voeren, die op deze dag zoveel mogelijk in werking zullen zijn. Het thema van deze dag is ”De fiets in het jaar 2000” en hiermee wordt nog eens extra de aandacht gevestigd op het gebruik van dit vervoermiddel in de ko mende jaren, waarin goedkoop en ge zond verplaatsen een steeds belangrij ken rol gaat spelen. willen afstaan worden verzocht tel. 8693 te bellen. Ze worden dan gaarne afgehaald. In het forum, dat wordt voorgezeten door de Waddinxveense leraar voortge zet onderwijs P. Mulder, hebben naast ds. H.G. Abma ook zitting de SGP- lijstaanvoerder en Tweede Kamerlid ir. H. van Rossum (’’Politiek als opdracht van de Schepper”), Zeelands SGP- gedeputeerde R. van Ommeren (”De schepping bewaren en bebouwen”) en SGP-gemeenteraadslid van Gouda en lid van het samenwerkingsorgaan Mid den Holland, H.E.J. Boon. WADDINXVEEN Vrijdagavond 15 mei om kwart over acht geeft de Rijnlandse Orkest Vereniging in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde in Waddinxveen een voor jaarsconcert. Soliste op deze avond is de violiste Gonnelieke van Ooste- rom. De Rijnlandse Orkest Vereni ging, een orkest uit Alphen aan den Rijn met 45 amateur-musice dat wordt geleid door de dirigent Ba stiaan Blomhert, heeft op het pro gramma werken gezet van Prokof- jef, Haydn en Beethoven. De toe- WADDINXVEEN - Het scheidende SGP-Tweede-Kamerlid ds. H.G. Abma uit Putten is een van de sprekers op de dinsdagavond 12 mei om kwart voor acht in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen te houden streekverkiezingsbijeen- komst van de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Deze avond wordt ge houden op initiatief van de SGP- kiesverenigingen in Benthuizen, Bos koop, Reeuwijk, Gouda, Hazerswoude, Moerkapelle, Moordrecht, Wad dinxveen en Zevenhuizen. met zeer bescheiden middelen, zowel muzikaal als technisch wordt een grote verscheidenheid in compositie bereikt. Concert voor viool en orkest in D. op. 61 L. van Beethoven Het vioolconcert van Beethoven werd voor het eerst in 1806 uitgevoerd en wel J,!n8 f jiT) (inclusief een kopje kof- met een zeer gering succes: in de ”Wie- Wijck,,John ^aedackersingel 56 in ner Theateranzeiger” stond zelfs: ...”de connaisseur zal toegeven, dat er veel schoonheid in zit, maar dat eindeloze herrhalingen van bepaalde ordinaire passages een eentonig effekt kunnen hebben...”. Deze zienswijze is inmiddels achter haald en het vioolconcert van Beetho ven geldt als een van de best geslaagde in zijn genre. WADD1NXVEEN/DEN HAAG —Za terdag 9 mei wordt de jaarlijkse lande lijke ANWB-fietsdag gehouden. Aan leiding en gelegenheid om allemaal op de fiets te stappen. Vanuit 113 plaatsen in Nederland jwaaronder Gouda) zijn speciaal voor deze dag routes uitgezet, die de fietsers voeren langs de mooiste en wellicht onbekende plekjes in ons land. Echt iets voor het hele gezin, want de afstanden zijn 30 tot 40 kilometer. Hoe lang je daarover wilt doen is nagenoeg j vrij. Je moet om uiterlijk 15.00 uur weer op het vertrekpunt terug zijn om in aan merking te komen voor een herinne- ringsspeld met jaarhanger. Keeds nu zijn de routebeschrijvingen te verkrijgen bij de ANWB- en VVV .kan toren. De deelnameprijs is 2,50 en je fietst voor een goed doel, want een overschot krijgt een nog vast te stellen ideële bestemming. De landelijke ver- De Latijnsamerikaansegroep Mashelle in Gouda’s jeugdsociëteit So What. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Het scheidende SGP-Tweede- Kamerlid ds. H. G. Abma. De Rotterdamse Laurenskerk. WADDINXVEEN/ROTTERDAM gangsprijs bedraagt zes gulden en In de Rotterdamse Laurenskerk zal za- terdag 16 mei een bijzonder concert 65-plussers). worden gegeven door Sander van Ma rion, orgel en Thijs van Leer, dwarsf luit. Bijzonder, omdat een samenspel tussen deze twee instrumenten niet vaak te beluisteren is, maar vooral ook omdat dit een jubileumconcert is. De Haagse organist en koordirigent viert dit jaar zijn 25-jarig jubileum en zal in het kader hiervan door geheel Ne derland concerteren. Sander van Ma rion is organist van de Bethelkerk in Scheveningen, waar hij de beschikking heeft over twee orgels, die zowel afzon derlijk als samen bespeelbaar zijn en zo PROGRAMMA A Summer Day op. 65 f S. Prokofjef) De suite ”A Summer Day” is een ins trumentatie van zeven van de stukjes voor piano, die in 1935 verschenen on der de naam ’’Musiques d’enfants”. Deze instrumentatie is zeer kleurrijk en vrijwel alle orkestinstrumenten en - groepen hebben dankbare solistische trekken. De karakterisering behoort tot het beste en heeft Prokofjef in meer be kende partituren zo beroemd gemaakt. zijn opgesteld, dat het stereo-effect op- Symphonie in Gno. 83 timaal tot zijn recht komt. La Poule F. J. Haydn) Haydn schreef zijn 83e symfonie voor ”La Loge Olympique”, een Parijse con certorganisatie in de jaren 80 van de 18e eeuw. Het werk behoort tot de zoge naamde ’’Parijse” symfoniën (no 81 t/m 92), die een groot succes Waren en al snel bijnamen zoals ”La Reine” (een zeer statige symfonie) en "L’ours” (vanwege een dreunende ’’berendans” in de finale) kregen. Deze symfonie dankt zijn naam aan het begeleidingsfi- guurtje in de hobo bij het tweede thema jn de kantine van de voetbalvereniging van het eerste deel, Het werk is een Waddinxveen in het sportpark "de voorbeeld jan^e ffektieve ^schrijfwijze: Sniep" aan de Sniepweg in Wad dinxveen wordt zaterdagavond 9 mei een dansavond gehouden, die geheel wordt verzorgd door de vijf gebroeders uit Dordrecht die samen The Sun Shine Band vormen. De avond beging om acht uur en is toegankelijk tegen beta- WADDINXVEEN/BOSKOOP Zoals eerder bericht houdt de Refor matorische Politieke Federatie (RPF), afdeling Waddinxveen (waaronder ook Boskoop ressorteert), donderdagavond 7 mei om acht uur een verkiezings bijeenkomst in het Gereformeerd Vere- WADD1NXVEEN/GOUDA Het nigingsgebouw "de Loods”, Zijde 11 te Drieluik aan de Cappenersteeg 20-22 in Boskoop. Deze bijeenkomst wordt ge- Gouda heeft al veel reacties ontvangen organiseerd met het oog op de Tweede 7.' 2. 1 Kamerverkiezingen welke op dinsdag wedstrijd in deze winkel waarin 26 mei worden gehouden. Op deze RPF-avond zal mr. H. van Veelen spre ken over ”De plaats van de RPF in de Nederlandse politiek”. Mr. van Veelen maakt het mooiste (origineelste) Drie- gelijks leven is hij chef van de afdeling IT/>vip n van Nlo/Jorlo r»zJcr»V»ö Donlz De prijzen worden toegekend door een deskundige jury. Het publiek kan ook een prijs toekennen. Van 13 juni tot en met 1 ken in Het Drieluik te Gouda tentoon- stiende plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. vragen naar voren. Onder leiding van docenten voldoende gelegenheid geven Jaar hierover van gedachten te wisselen. Ou ders, verzorgers, docenten en zeker de harte liedjes door geeft hij de nodige toelich- kan worden ingeleverd, luidt: ”Wie is afkomstig uit Amsterdam. In het da- Deviezen van de Nederlandsche Bank. Verder is hij eerste secretaris van het RPF-federatiebestuur. Zijn naam komt ook voor op de kandidatenlijst voor de 15 augustus worden de werkstuk- komende verkiezingen en wel op de ze- gesteld. Nadere informatie in "Het Drieluik” of telefonisch 01820-25584.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17