Vlooienmarkt zorgde voor een verstopte Bredeweg Tóch werden de spelletjes afgewerkt St. Victor straat Wingerd A Ipherwetering Gemeente denkt na. Alleen ’’particulieren”? J. den Haag Passage 234 Waddinxveen Waddinxveen herdacht gevallenen Uitbundig Schoolfeest Een groei briljant ring Koninginnedag-nieuwe-stijl 1981 viel in het regenfwater 180*^ I r 1 1 en INKRIMPING bezet met een briljant die kan groeien, met u meegroeien. Die herinneringen bewaart, herinneringen aan dierbare onvergetelijke momenten. Voor elke gelegenheid en voor elk begin, in uw eigen persoonlijke voorkeur. In onze uitgebreide kollektie vindt u een grote variëteit Informeert u eens naar dat unieke groeibriljant-systeem. Voor een briljant idee als het om onvergetelijke momenten gaat. staan ook leden van de Centrale Vereni ging van Ambulante Handel op. De vlooienmarkten zijn echter een versto ring van het economisch gebeuren waar op den duur marktkooplui de dupe van kunnen worden. Het gekrakeel erover Jz>lijft voorlopig nog even voortduren, zeker omdat vlooienmarkten ook een beetje het ant- WADDINXVEEN Waddinxveen heeft maandagavond op indrukwek kende wijze bij het monument aan het Stationsplein de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog en zij die elders vielen voor de strijd om de vrijheid her dacht. Er waren onder de aanwezigen opvallend veel jongeren. De honderden belangstellenden zagen dat loco- burgemeester A. H. van Gent bij het monument een krans legden en dat om standers en schoolkinderen van de protestants-christelijke Koningin Julia- naschool en Groen van Prinsterer- school zo’n twintig bossen bloemen neerlegden. Aan de traditionele Dodenherdenking namen dit jaar deel de Waddinxveense brassband Voorwaarts en de declama tor J. D. Geel. Na afloop van de twee minuten stilte werd één couplet van het Wilhelmus gezongen. Op de avond van de 4e mei werd in het Anne Frank- centrum nog een herdenkings- en be zinning:.- zocht door een Maar niet alle kinderen slaagden er in alle zes spelletjes afgewerkt te krijgen.. Gelukkig was er toch dat frisdrankje en die kroket voor de deelnemende meis jes en jongens. De Oranjefeesten in de woonwijken - vooral Groenswaard 3 en Zuidkade 1 was gezellig met slierten vlaggetjes en zelfs portretten van Kon ingin Beatrix versierd - werden zo goed en zo kwaad dat ging afgewerkt. Het aanhoudende slechte weer zorgde ech ter voor inkrimping en afgelasting. Tussen de regenspetters door werd er op het kerkplein van de St. Victorkerk nog aan volksdansen gedaan. Maar van het gecostumeerde voetbal in de St. Victorwijk en in de Zeeheldenbuurt kon geen sprake zijn. De ballonnenop tocht in Groenswaard 3, die extra fee stelijk moest worden vanwege het vijf jarig bestaan van het Oranjecomité Wingerd, ging nog wel door, maar de route werd sterk ingekort. woord zijn op de overal steeds vaker ge organiseerde braderieën, rommelmark ten en andere inzamelingsacties, terwijl beheerders van allerlei hallen ook ini tiatieven hebben ontplooid om de in- komstenpost te verhogen. De Coöpera tieve Tuiniersvereniging Gouda en om streken vormt daarop geen uitzondering. WADDINXVEEN Koninginnedag nieuwe-stijl is vorige week donderdag in het (regen)water gevallen. De eerste feestelijke viering van de verjaardag van Koningin Beatrix had te kampen met slecht weer. Dat is jammer voor de Waddinxveners die geruime tijd bezig zijn geweest met het opzetten van kin derspelen in hun wijk. Wie een kijkje ging nemen op de Beukenhof, aan de Wingerd, in de St. Victorstraat, in de Zeeheldenbuurt, bij de Alpherwetering en in de Lijsterbesstraat zag druipnatte kinderen en volwassenen die toch - zoals dat op een echte Koninginnedag het geval is - onverwoestbaar spelletje na spelletje afwerkten. De belangstelling van vooral de jeugd en in mindere mate de ouderen had in een matig vlaggend Waddinxveen ei genlijk helemaal niet zoveel te lijden van de regen, die ’s middags en ’s avonds met de koude wind een trouwe metgezel van de organisatoren zou blij ven. Het Oranjecomité Wingerd raakte bijvoorbeeld alle gratis verkrijgbare deelnemerskaarten voor de spelletjes paardenrace, boomversieren, touw trekken, hondenspel, knikkerspel blokjevissen kwijt. WADDINXVEEN Een school die Koninginnedag 1981 uitbundig vierde was de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranje- T i; laan) en de kleuterschool Kruimeltje (Souburghlaan). ’s Morgens om ne- gen uur werd door de jongelui op het schoolplein begonnen met het zingen T van de liedjes, „”t Is feest, ’t Is feest”, „Twee katten uit Katwijk” en „In T Waddinxveen” - In Waddinxveen door de ouders en kinderen werd de 'j; vlaggehesen. Van dit zo langzamerhand traditionele kinderfeest genoten velen. Vaders T en moeders toonden belangstellingen hadden hun best gedaan de kinderen ;i origineel te verkleden. De spelletjesmarkt kon beginnen. Eer klas werd deelgenomen aan een filmvoorstelling, poppenkast en een rad van avon- T tuur met mooie prijzen. T T Verder kon men deelnemen aan: spijkerslaan, zaklopen, hindernisbaan, verkleedrace, koekhappen, tekenen, eierrekken, raden van bonen in een T pot, potlood aan een touwtje in een fles, sjoelen en ballengooien. Bij de koffie-, limonade- en pannekoekenkraam was het steeds gezellig druk, ter- :j: wijl de discotheek Roxanne voor gezellige muziek en de nodige medede- ;i; I; lingen zorgde. GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL Op de morgen van Koninginnedag werd in en rond de protestants- T T christelijke kleuterschool De Duiventil (Staringlaan) en de lagere Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) een gezellig schoolfeest gehouden. :j: Ondanks de regen kan er worden teruggezien op een zeer geslaagde mor- j gen. In de school deden de leerlingen diverse spelletjes o.l.v. ouders en oud-leerlingen. Buiten'werd, er gecricket, steltgelopen, blikken gegooid i enz. Nadat de leerlingen hun spelletjes gedaan hadden lieten ze ballonnen ;j: op vooreen ballonnenwedstrijd. In de hal van de Groen van Prinstererschool was een bloemen- en stekjes j kraam en werd er geraden. Bijvoorbeeld naar het gewicht van het onder- i wijzend personeel. Bij het rad van avontuur werden er vele prijzen en prijs- :j: T jes gewonnen. j Na aftrek van de onkosten was er een bedrag van ruim 2.300,over. Dit T bedrag zal besteed worden voor de aanschaf van een ’’vliegende hollan- T ;i der” en een kleurentelevisie. Door de grote opkomst van ouders en kinde- ;i; ren en de geweldige inzet van meewerkende ouders, leerkrachten en oud- T leerlingen is het een zeer geslaagd schoolfeest geworden. T zinningsavond gehouden, die werd be- kleine honderd mensen. Hoe slecht het weer ook was op de och tend van Bevrijdingsdag en hoe goed in de loop van die dag, de op het Beuken hof op initiatief van de Lionsclub Wad dinxveen voor de tweede maal gehou den kindermarkt was ronduit een suc ces. De gestaag neervallende regen heeft niet kunnen verhinderen dat de kindermarkt meer geld opleverde dan de eerste op Koninginnedag 1980. Maar dat allemaal heeft de eerste Kon inginnedag van Beatrix niet meer goed kunnen maken. De eenzame mars van de showband ’’Voorwaarts” rond het middaguur werd eigenlijk het symbool van een Oranjefeest, dat ondanks alle moeite en gemaakte kosten beter had verdiend. Vooral toen bleek dat de zon zich vrijdag en zaterdag veel vaker liet zien en beide dagen een stuk droger waren. WADDINXVEEN Het was op Koninginnedag 1981 koud en rege nachtig, dus veel Waddinxveners en streekgenoten maakten van de mo gelijkheid gebruik de voor de eerste maal in de veilinghal van de Coöpe ratieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg in Waddinxveen gehouden vlooienmarkt te bezoeken. Dat leverde tussen de spoorlijn Gouda-Den Haag en de rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) een verstopte Bredeweg op, omdat de auto’s er rijen dik waren geparkeerd. Daarmee kon in ieder geval parkeer- geld worden uitgespaard, want als er vorige week donderdag in de veilinghal persoon kwijt. Het ligt in de bedoeling één ding duidelijk is geworden dan is dat te zijner tijd een deel van de op dat voor niets de zon op gaat. Aan het brengst voor een goed doel wordt verkopen door ’’particulieren” van ge- ‘,pl'n"v bruikte spullen blijkt - om met de woor den van veilingdirecteur L. Heling te spreken - ”goud geld” te worden ver diend. De aanbieders van rommelmarktspul- len stonden dan ook zeven rijen dik nun waar aan de man te brengen, dank zij een initiatief van een aantal woonwa genbewoners uit Gouda die samen met de Goudse opbouwwerker Jan Pieter Janse bezig zijn voor dit doel een stich ting op te richten. met het noemen van programma onderdelen waarvoor de gemeente Waddinxveen op dit moment nog geen vergunning heeft gegeven, zal de ko mende vier zaterdagen in deze mei maand opnieuw worden gehouden. Na ast de handel in gebruikte spullen - we zagen de eerste keer postzegels, schoe nen, huisraad, vakantiehuizen, een ske let en nog veel meer - is er wat te eten en het nodige disco- en dierenvermaak. Wie wat wil verkopen betaalt f 25, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 MEI 1981 niet ongemerkt voorbij lieten gaan en in ieder geval de schoolgebouwen nog hadden voor een beschutte viering. rijsje van de hand doen, de laatste tijd gezegd. De rommelmarkten zijn aanvankelijk opgezet als plaatsen waar particulieren afgedankte spullen kunnen opruimen. Volgens de markthandel zou het alle maal nog niet zo erg zijn als het daartoe beperkt bleef. Het is echter handel ge worden. Het zijn mensen die er gewoon een baan bij hebben. Ze maken het wel delaren in tweedehandsgoe*deren, die er een broodwinning van maken en het in deze slechte tijd toch al moeilijk heb- ben. ken overigens hun langste tijd al weer te Er zÜn handelaren die op de concurren- tie reageren door zich als amateurs te laten inschrijven op de rommelmark- wijnt de gezelligheid zienderogen door ten. Organisatoren van dergelijke eve- harde acties van marktkooplieden die nementen laten dat oogluikend toe. Er de rommelmarkt als oneerlijke concur rentie zien. En wie vorige week donder dag de veilinghal aan de Bredeweg is binnen geweest zal zijn hand beslist niet in het vuur hebben durven steken dat daar al leen ’’particulieren" zaken deden, want van verbranding zou zeker sprake zijn geweest. GEEN W AARBORGEN Volgens de Centrale Vereniging voor r Ambulante Handel, met zo’n 8.000 le- den de grootste belangenorganisatie op dit gebied in ons land, verpesten de vlooienmarkten de handel voor profes sionele kooplui van tweedehandsspul- len. ”In Nederland moeten markten voldoen aan allerlei waarborgen vol gens de gemeentewet en vestigingswet ten. Deze vlooienmarkten onttrekken zich aan al die waarborgen”, zo wordt Ook in de morgenuren, toen de regen slechts af en toe viel, was het op het par keerterrein Beukenhof een koude drukte. Nee, warme gezelligheid zijn we Vermaak dat bij iedereen in de smaak eigenlijk alleen ’s morgens tussen half viel was er verder in De Bonkelaar met twaalf en half een tegen gekomen in het de popgroep Willy Nilly, in het Anne jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- T laar, waar een marionettentheater jong voor bejaarden, in het wijkgebouw Zuid maar ook oud aangenaam bezig hield. Die warmte vonden we ook in de scho len die traditiegetrouw Koninginnedag Rijders, waar 75 auto’s meededen aan -1--een kilometer lange en lastige autopuzzelrit met een stereo-cassette- recorder als hoofdprijs. Frank-centrum met een Oranje-bingo waar kon worden gedanst en bij de Waddinxveense autoclub De Gouwe voor een kraam of een plek op de grond en bezoekers zijn een rijksdaalder pe dat te zijner tijd een deel van de op- t voor gebruikt. VERGUNNINGEN Nu zijn de gezellige vlooienmarkten, waar zogenaamde particulieren hun af gedankte spulletjes voor een zacht prijsje van de hand doen, de la; behoorlijk in opspraak geraakt. Dat het bestuur van de Coöperatieve Tuin bouwveiling Gouda en omstreken de hal aan de Bredeweg met de ogen dicht lijkt te hebben verhuurd - een lege hal brengt nu eenmaal niets op - wil nog De vlooienmarkt, groots aangekondigd niet zeggen dat het Waddinxveense ge- noemen van programma- meentebestuur over één nacht ijs gaat i waarvoor de gemeente voor wat betreft het verlenen van een aantal benodigde vergunningen. Aan steeds moeilijker voor de gewone han- het Raadhuisplein denkt men daarover nog na en worden de nodige adviezen ingewonnen. De snel opkomende vlooienmarkten lij- I - - - - -■* -* -1- hebben gehad. Waar nog wel een grote vlooienmarkt wordt gehouden verd-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 19