1 CDA-karavaan bezoekt woon OPDRACHTFOTO V6orkdde68ó VAK tel. 01727-2310 -^7 Lintjes” steunen op inspraak aan de basis wagonbewoners Loco-burgemeester A. H. van Gent: De Bonkelaar overvol bij Tunesische avond Vrijdag 15 mei Volleybal- seizoen is nu voorbij Fleur en geur op de Passage Boskoop^*^ Sommige momenten in het leven zijn een vakfotograaf waard. POLITIEK FORUM BOSKOOP Sodafeti liederen in DeBonkelaar 99 tie I Cl RS De ochtend van de koninklijke onderscheidingen in de trouwzaal van het Waddinxveense gemeentehuis met staande WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 MEI 1981 De landelijke CDA-karavaan doet die dag namelijk Waddinxveen aan met het oog op de dinsdag 26 mei te houden Tweede-Kamer-verkiezingen. De chrsiten-democraten bezoeken niet al leen het tijdelijk woonwagencentrum, maar ook Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan, de weekmarkt en de or- zers zullen Kamerleden en bewindslie den aan deze fabriek een werkbezoek een oriënterend karakter zal dragen. Graag willen de volksver- Die koninklijke schouderklopjes om schreef de PvdA-wethouder als een op merkelijk oud instituut dat steunt op een modern element, namelijk inspraak vanaf de basis. Als die er niet is vindt geen eerbetoon plaats. Koninklijke on derscheidingen vormen volgens de heer Van Gent een hoog eerbetoon, waarin loco-burgemeester AH. van Gent (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). het middaguur bezoek van bewindslieden, Tweede-Kamerleden en Tweede-Kamer-kandidaten van het CDA. gelkastenfabriek van Eminent BV aan de Staringlaan. De landelijke CDA-karavaan - be staande uit personenauto’s en autobus sen - komt vanuit Zevenhuizen via de Piasweg op vrijdag 15 mei rond 12.00 uur Waddinxveen binnen. Welke CDA- ministers en staatssecretarissen ons Gouwedorp zullen bezoeken is nog niet geheel bekend. Wel zal de plaatselijke ■CDA-Tweede Kamerkandidaat ing. Cees van ’t Hoog van de partij zijn. GESPREKKEN De eerste stop van de karavaan zal bij het woonwagencentrum aan de Sniep- weg zijn. Daar zullen een aantal Kamer leden en een minister uitstappen en een bezoek brengen aan het centrum. Daar bij zullen gesprekken met de bewoners WADDINXVEEN In de trouwzaal van het gemeentehuis noemde loco-burgemeester A. H. van Gent het vorige week woensdagmorgen een hoog eerbetoon dat drie Waddinxveners aan de vooravond van Kon inginnedag 1981 een koninklijke onderscheiding kregen toegekend. besloten ligt de hoge waardering van anderen. sische muziekgroep Habib Hammouda omstreeks 12.10 plaats vinden en wel bij J J Huize Souburgh. In dit bejaardentehuis kaanse buikdanseres Samara. zullen onder leiding van CDA-raadslid Jos Groenendijk-Bernard en CDA- bestuurder Sjoerd Veerman een aantal Kamerleden een bezoek brengen aan de bejaarden, waarbij de uitbreiding van Huize Souburgh zeker ter sprake zal komen. Ook hier zal een bewind- sman/bewindsvrouw zich onder de be jaarden begeven en zich op de hoogte stellen welke eventuele problemen er in Waddinxveen op dit terrein liggen. Intussen vervolgt de karavaan haar weg en stopt vervolgens bij de week markt. Daar zullen kamerleden en ad- spirantkamerleden uitstappen om de markt over te lopen en een bezoek te brengen aan de CDA-marktkraam. WERKBEZOEK Als laatste staat een bezoek aan de strekkende "tot vereerende onder scheiding van Onze onderdanen of vreemdelingen, die zich jegens Ons en De bijeenkomst in de trouwzaal van het gemeentehuis werd bijgewoond door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD), de echtgenotes van de afwezige burgemee ster en CDA-wethouder P. F. J. van Schie, de echtgenotes van de gedeco reerden, de predikanten ds. J. Maa sland, ds. L. Roetman en ds. W. Ver boom met echtgenotes en de directie van Brouwer's Tours in Noordwijk. Gewoon hardstikke stapel. Super-smoorverliefd ben je. Niks is te gek, als je elkaar maar zo vaak mogelijk kunt horen en vooral zien. In levende lijve. Maar ook gewoon lekker staren naar eikaars foto. En mag dat misschien een goeie zijn? Eentje waarop je samen staat zoals je er nu uitziet? Een perfecte? Op medaillon-formaat of zo groot als een poster? Nou dan. Praat eens met de vakfotograaf. Die is verliefd op z’n vak. Is dus in de stemming. Stap eens binnen bij: WADDINXVEEN Voor het heren team van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair is nu ook het volleybalseizoen voorbij. Het was nog in de strijd voor de beker maar verloor de afgelopen week van het Leidse Donar. In Leiden won Donar de wedstrijd met 3-2. Het was een attractieve partij vol leybal, waarin de Waddinxveners de eerste set verloren met 15-6. In de twee daarop volgende sets echter kwamen zij uitstekend terug. De tweede werd met 10-15 gewonnen en de derde met 13-15. Dat was voor de Leidse ploeg een teken er nog een schepje bovenop te gooien. De gevolgen waren voor Be Fair fataal, want twee keer achtereen bleef Donar aan de positieve kant van de score: 15- 11 en 15-8. WADDINXVEEN Het lijkt wel alsof de winkeliers van de Passage niet van ophouden weten. Nog maar net hebben ze voor honderden guldens aan waarde bonnen uitgedeeld of ze komen weer met iets nieuws. In verband met de moederdag doen ze dat op een fleurige wijze. Op zaterdag 9 mei laat "de Passage" zien, dat moeder een graag geziene gaste is in het vrien delijke winkelcentrum. Van tien tot vier uur worden er bloeiende plantjes uitge reikt aan de winkelende moeders. Een grote kans om een extra moeder- daggeschenk zomaar in de hand of arm gedrukt te krijgen dus. Het lijkt ons overbodig om te zeggen dat een bezoek aan de Passage a.s. zaterdag extra de moeite waard is. Zoals bericht werd de hervormde predi kant ds. Joh. Verwelius (65) wegens zijn 40-jarige domineesloopbaan benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- nassau, smaakte de met vakantie afwe zige directeur H. Glasbeek (64) van de BV Apparaten- en Machinefabriek H. Glasbeek jr. wegens een 50-jarig dienst verband het genoegen de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te krijgen en was tou- ringcarchauffeur J. Romeijn (55) inge nomen met zijn bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau wegens 40 jaar trouwe dienst bij het Waddinxveense Autobusbedrijf Gebroeders Buitelaar, welk bedrijf in 1976 door Brouwer’s Tours in Noord wijk werd overgenomen. INSPRAAK BASIS Loco-burgemeester Van Gent, die de in het Verre Oosten rondreizende en vol gende week zaterdag weer terugke rende burgemeester mr. A. G. Smallen- broek verving, stelde vast dat een kon inklijke onderscheiding waardering tot uitdrukking brengt nadat en omdat an deren uit de omgeving van de gedeco reerde daartoe de eerste aanzet hebben gegeven. zullen worden betekent dit dat activitei ten zoals op zaterdag 25 april gehouden werd, zeker geen doorgang meer kun nen vinden. "Het zou echter bijzonder jammer zijn als het initiatief van een aantal Turken, Marokkanen en Nederlanders welke op 21 mei vorig jaar genomen werd en in vrij korte tijd gestalte heeft gekregen, nog geen jaar later stopgezet zal moeten worden”, aldus de Werkgroep Activi teiten Buitenlanders. BEZWAREN Overigens is het bijna 20 jaar geleden dat minister mr. E. H. Toxopeus in de Tweede Kamer opmerkte "dat er ern stige bezwaren kleven aan het huidige stelsel van ridderorden en medailles". Opeenvolgende kabinetten hebben zich ermee bezig gehouden: minister H. Wiegel had in 1979 zelfs een voorstel gereed tot afschaffing van de ereme dailles in goud, zilver en brons, maar hij zag geen kans het hele kabinet achter deze plannen te krijgen. In de toelichting op zijn begroting voor 1981 repte de mini ster er zelfs niet over. BOSKOOP - De verkiezingsstrijd barst ook in Boskoop los. In Hotel Neuf wordt maandag 11 mei een poli- 6...6-----e- tiek forum gehouden waaraan de jubileum hebben gevierd of zich gedu- rvdA, het CDA en D’66 deelnemen. Voor de PvdA komt tweede kamerlid Arie van der Hek naar Boskoop, het CDA wordt vertegenwoordigd door tweede kamerlid C.P. van Dijk terwijl J. Kohnstamm op de D’66 lijst een twaalfde plaats inneemt. De discussie zal voornamelijk gaan over de economische toestand hoewel werd ingesteld bij Wet van 4^april 1J392 andere onderwerpen ongetwijfeld ook zullen worden aangesneden. Met het oog op de verkiezingen een in- teressante gelegenheid om dit forum den Staat of jegens de Maatschappij op vragen over werkgelegenheid, koop- bijzondere wijze hebben verdienstelijk kracht, bezuinigen en energievoorzie- gemaakt nigingen voor te leggen. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid heeft vorige week vrijdag middag met de kinderen en vrij dagavond voor de volwassenen de Dag van de Arbeid gevierd in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar. De kinderen keken en genoten van poppenkast en film. Ze aten broodjes en dronken cho colademelk. Voor de kleintjes en ook voor de wat groteren was het feest geslaagd. ’sAvonds opende PvdA-voorzitter Arie Slinger de avond met een korte toespraak waarin hij de kie zers opriep naar de stembus te gaan op dinsdag 26 mei. Hij waar schuwde tegen lauwheid en doemdenken. Het kabinet van Agt/Wiegel verweet hij een, de te genstellingen versluierend, depo litiserend beleid. Daarna zongen de aanwezigen so cialistische liederen en luisterden zij naar Rob Grönloh, die zichzelf begeleidde op de gitaar. De oms treeks 40 aanwezigen zagen ver volgens Woody Allen optreden in zijn film "Play it again Sam”. Het was duidelijk dat deze keer het meifeest in het teken van de komende verkiezingen stond: de zaal hing vol met verkiezingsaffi ches van uiteenlopend formaat en kleur. WADDINXVEEN Het tijdelijke woonwagencentrum in het sport park ”de Sniep”, waar de woonwagenbewoners onder aanvoering van Petrus van Est alle pogingen van het Waddinxveense gemeentebestuur om ze daar weg te krijgen met behulp van de provincie en de Raad van State voorlopig hebben weten te weerstaan, krijgt vrijdag 15 mei rond De drie koninklijk onderscheiden Wad dinxveners behoren tot het gezelschap van 2.500 Nederlanders en Antillianen, op wie de eerste lintjesregen onder Koningin Beatrix vorige week woens dag neerdaalde. Wat plaatselijk viel te constateren vormde ook het landelijke beeld, want de meeste onderscheidin gen gingen naar mensen die onlangs een rende een groot aantal jaren voor iets hadden ingezet. KONINGIN EMMA De Waddinxveense onderscheidingen behoorden weer tot de Orde van Oranje-Nassau, welke door koningin Emma, als regentes van het Koninkrijk, WADDINXVEEN Zaterdag voor een week werd in een overvolle De Bonkelaar aan het Waddinxveense Be- worden gevoerd over het minderheden- ukenhof een Marokkaanse avond ge- beleid in Nederland. houden met medewerking van de Tune- De tweede stop van de karavaan zal welke vergezeld werd van de Marok kaanse buikdanseres Samara. Een onverwacht groot aantal buiten landse Waddinxveners is deze avond komen bezoeken. Ook over de belang stelling van Nederlandse zijde was niet te klagen. Er waren ook enkele speci fieke lekkernijen te verkrijgen, zoals een heuse Tunesische salade en de "Brick” (een soort Arabische loem pia’s). De Werkgroep Activiteiten Buitenlan ders van De Bonkelaar, die bestaat uit Turken, Marokkanen en Nederlanders, kan terugkijken op een aantal leuke en goede activiteiten. Langzamerhand worden de startproblemen overwon nen. Ook de contacten tussen buiten landers en Nederlanders nemen op deze avonden toe. Een ontwikkeling die toe te juichen is! Als laatste staat een bezoek aan de or- De Werkgroep Activiteiten Buitenlan- gelfabriek Eminent BV op het pro- ders gaat zich de komende maand bera- gramma. Onder leiding van Wim Huy- den over hoe verder te gaan. Geruchten -'7•-- j dat de subsidie voor deze specifieke ac tiviteiten stopgezet zal worden, nemen brengen dat hand over hand toe. Indien er geen an- dere subsidiemogelijkheden gevonden tenwoordigers zich op de hoogte stellen k».van de positie die Eminent op het ge. bied van het fabriceren van orgels in neemt en de betekenis van dit bedrijf voor Waddinxveen. «tf. -«W-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 25