Verlies voor le en 2e W’veen-zaterdag WEEKBLAD - SPORT Knap herstel van tennissers TOOS bereidt zich voor op slotfeest zwembad team zondagtennissers tl Zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur De Sperwer Geen tevredenheid in sportpark ”de Woerd” JUNIOREN KAMPIOEN Si M I M M 1 I et eerste als tweede zondagteam verloren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 MEI 1981 -rmnastiek, basketbal en badminton van de multisportvereni- OOS zijn aan i S-60. Dit is de slotmanifestatie igiarige TOOS, die zaterdag -nbad ‘de Sniep’ plaats vindt WADDINXVEEN De zes deelnemende ploegen van de afdelin- gengy: ging T< TOO het zestigjarige TOOS, die zaterdai het zwembaa ners zal trekken. intensieve trainingen begonnen voor de Kamp van de jubileumviering van van tien uur tot half vijf in ‘de Sniep’ plaats vindt en zeker 3.000 Waddinxve- WADDINXVEEN Dank zij een knappe 4-1-overwinning op RLTC uit Bolnes heeft het eerste zaterdagteam van de tennisver eniging Waddinxveen zich hersteld van de vorige week geleden ne derlaag. WADDINXVEEN De tennisvereniging Waddinxveen heeft zon dag toch goed gedraaid met 7 winnende teams, waarvan er een viertal redelijke kansen op kampioenstitels hebben. Ondanks het tot nu toe slechte weer heeft de competitie weinig stagnatie ge kend en hebben de supporters op het thuisfront-park ‘De Woerd’ en voor de uitspelers elders in het land wederom voor een hoog moreel gezorgd. Met halfbevroren ledematen, maar ook een hart verwarmende geestdrift bleven zij in weer en wind hun clubgeno ten steunen. Blijft echter het minder plezierige feit dat van ‘Wad dinxveen’ zowel het eerste als tweede zondagteam verloren. Boven: Be Fair B2, onder Be Fair C3, kampioenen van de juniorenafde ling voetbal. Foto 's: Weekblad voor Waddinxveen/J. v. d. I^eut. toé SË I 5-3) UITSLAGEN spellen technisch voor te bereiden. WADDINXVEEN - Zaterdag kon Be Fair-voetbal feestvieren, want zowel het B2-elftal als het C3-elftal werden kampioen in hun juniorenafdeling. Na de wedstrijden van zaterdag is be kend hoe de zaken er voor Waddinx- veen-zaterdag voor staan. Zeker is dat de Waddinxveense teams hun partijt je goed meespelen. Het B2-elftal, dat geleid wordt door Henk Brandwijk, bestond uit de vol gende spelers: Frans Sekeris, John van Beek, Ricky Sip, Gertjan de Mik, Fred van Draanen, Peter v.d. Neut, Ericjan Codee, Theo Klomp, Marcel JEUGD Het jongste Waddinxveense jeugd- team tennis won in eigen huis met 3- 2 van NLTC 13. Frank Wekking ver loor met 1-6/2-6 van A. v. Beuze- kom. Zijn zusje Paula nam echter re vanche en won in 2 sets van Else v.d. Velden 6-1/6-3. Frank Zandee en Frank Wekking wonnen hun dubbel in 3 sets 6-1/1-6/8-6. Ook de meisjes dubbel van Sandra v.d. Sman en Miranda Duyvenstein werd in 2 sets gewonnen. Door ver lies van de mixed dubbel werd de eindstand op 3-2 gezet. Team 19 verloor met 5-0 in Lekker- kerk. Hier stond echter de 3-2 winst van team 20 tegenover. Team 21 blijft goed meedoen en won nu met 4-1 in Lekkerkerk. Waddinxveen 23-DDH 28 5-0, Wad- dinxveen 24-Berkenrode 2-3, Triomf 24-Waddinxveen 25 1-4, Waddinx veen 26-Ter Steeghe 11 3-2, Wad dinxveen 27-Bergvliet 17 4-1, Wad dinxveen 28-Hiaten 32 3-2. De ploegen spelen vier ronden van elk drie spellen met een speeltijd van vijf minuten. Het eindspel, waaraan alle ploegen tegelijk meedoen blijft een verrassing. De eerste ronde begint om 10.30 uur. In het eerste onder deel, dat de naam ‘Kom over de brug’ kreeg, probeert een ploeg een over de De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersportIjsclub Nooit Gedacht schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schakenSchuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen UITSLAGEN Waddinxveen 18-NLTC 13 3-2, Wad dinxveen 19-Lekkerkerk 14 0-5, Waddinxveen 20-Ter Steeghe 6 3-2, Lekkerkerk 16-Waddinxveen 21 1-4, Waddinxveen 22-Driebruggen 5 1-4. en het vaste plan de serie voort te zetten. Enneke Gummels kwam in de tweede set (met 1 set verlies) gevaarlijk dicht bij de nederlaag. Met een 4-5 setstand en tweemaal een match-punt tegen zich, belette zij haar opponente ‘het laatste puntje’ te maken, kwam op 5- 5 en ‘pakte’ tenslotte deze tweede set; hiermee een totale ineenstorting aan de andere kant van het net te weegbrengend, zodat de derde set met 6-0 naar Enneke toe ging. Met 4-' 0 na de enkelspelen kon niets meer fout gaan. Maar in tegenstelling tot vorige week gingen hier juist enige dubbels verloren. Alleen Marjolein van de Berg (captain) kon met haar partner Ab de mixed winnen. De damesdubbel, de herendubbel en de andere mixed gingen naar Nieuwer- kerk. Niettemin ook hier weer een overwinning (net als vorige week met Voskuilen, Theo Nieuwets, Michael Sip en Robert Bellekom. Het C3-elftal, begeleid door Ronald Brandwijk, was samengesteld uit de volgende spelers: Ronnie van Leeu wen, Nick Stolker, Adje Havenaar, Jaco Codee, Erwin Spee, Dingo Ot- tevanger, Hans Verkerk, Hendrikjan Koetsier, Hans Visser, Peter de Boom, Martin van Zanten en Marcel Dortland. klasse) de winst in de wacht. Zij be vochten Krimpen I op eigen terrein en behaalden daar een 7-1 overwin ning op een team, dat zeker de op dracht had kampioen te worden. Naar de jonge Waddinxveners zullen hier een te hoge drempel voor vor men. Na de sleutelpartij van Cees Ok- kerse, die zijn derde set als een leeuw bevocht en met 6-4 won stond Wad dinxveen 3-1 voor. De enige drieset ter overigens, want verder gingen de resterende dubbels alle in 2 sets naar Waddinxveen, waarbij de damesdub bel van Jacqueline v.d. Plasse en Me- riela Bergwerf zelfs met 6-0/6-0. Maar ook Frank van de Berg, die zijn enkelspel tegen Sicco Stienstra, in een zeer goede partij verloren had, re vancheerde zich in de dubbele. Dit team is vast van plan om de serie o- verwinningen voort te zetten. Alleen Dash ’35 (Dordrecht) nog, en de weg naar een kampioenschap voor Wad dinxveen III ligt open. Het eveneens uitspelende Waddinx veen IV (4e klasse) kwam ook met een overwinning thuis. In Nieuwer- kerk klopten zij het eerste team van die naam met 5-3. Ab Koppenaal speelde een kwalitatief wat wisselen de partij, die hij in 3 sets won. De laatste twee sets bracht hij met 6-3/6- 4 op zijn naam. Jerry Rietten speelde met overleg en kwam vooral in de laatste set met 6-0 overtuigend door. Natalie Bergwerf kwam in haar partij nergens in de problemen. Met twee maal 6-4 bracht zij de stand op 3-0 voor de Waddinxveners. (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën-Basketbal vereniging TOOS (basketbal Door aanhoudende regen op donder dag 30 april zijn de inhaalpartijen van het eerste team van tennisvereniging Waddinxveen (overg.kl.B) niet door gegaan. Besloten werd om de 4-2 stand in het voordeel van Waddinx veen voorlopig aan te houden en de laatste twee mixed-dubbels als beslis- singspartijen ‘achter de hand’ te hou den wanneer promotie/degradatie in het geding zijn. Zondag behaalden zowel Waddinx veen I als II, welke laatste in de 2e klasse speelt, geen winst. Uitspelend tegen Hillegom I verloor het eerste team met 5-3, door na een 3-3 stand op verrassende wijze twee gemengd dubbels ‘in te leveren’. Ook het twee de team moest het thuis met 8-0 af leggen tegen een Pijnacker I, dat ge zien deze uitslag duidelijk kampi oenskansen heeft. Ondanks het feit, dat 4 van de 8 partijen met een drie setter moesten worden beslist, wisten de Waddinxveners geen punt te beha len. Wederom met een enorm verschil in punten sleepte Waddinxveen III (3e WADDINXVEEN Uitslag van de Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht St. Ghi- slain. Afstand 187 kilometer. In con cours 429 duiven. Gelost om 08.30 uur met matige NW wind. Aankomst eerste duif 11.09.42 uur, laatste duif 11.31.20 uur. Snelheid eerste duif 11.78.96 m. per min., laatste duif 1034.17 m. per min. J. Koren 1-4-12-13-38-102; F. Rip 2-31- 35-37-65-72-99; D. Heeren 3-16-26-80- 96; C. Toor Zn. 5-14-22-27-44-57-62- 86-94; H. Metselaar 6-28-29-43-52-58- 95-104; M. Tollenaar 7-79-91; Mevr. Versloot 8-11-32-33-74-77-87-88-1OO- 107; T. H. Twigt en Zn. 9-23-25-45; Smit-Troost 10-34-69-85-90-93-105; H. Vink 15-18; P. Bonefaas 17; C. Bode 19- 20-50; v. Vliet-Dijkstra 21-48-51-56-78; D. Degenhardt 24-81; den Ouden-v. Gent 30-41C. Hofman 36-40; W. Heu velman 39-42-103; J. v. Tongeren 46- 101; W. Breedijk 47-53-61-66-67-83-89; J. Jansen 49-54-55; W. Slagboom 59-60; H. v. Dijk 63-71-75; W. Metselaar 64- 68-73-76; A. Bonefaas 70; A. Rietveld 82; F. Middelkoop 84; de Kok-Bijmans 92-98; Mevr. Twigt 97-106. GOED GEMAAKT Het vijfde Waddinxveense team (4e klasse) had na de krappe nederlaag van vorige week sterk de behoefte om iets ‘goed te maken’. Het is hun alleszins gelukt. Thuisspelend tegen Berkenrode II (uit Berkel-Rodenrijs) won het team van Helmy Rutten met 8-0. Lucien Hendriks, blijkbaar voor zijn plezier tennissend, won (onno dig) in 3 sets wat hij in twee had kun nen doen. Edwin Baan gaf zijn tegen stander geen kans met 6-4/6-0. Hel my en dochter Marie-José rondden deze zaak af op 4-0. In de dubbels deden Frank v.d. Gevel en Linda v.d. Eeckhout niet onder voor hun team genoten, zodat de dag met een 8-0 o- verwinning werd gesloten. Ook thuisspelend Waddinxveen VI (5e klasse) stuurde tegenstander Vep II uit Woerden met een nederlaag naar huis. Het team van Hanneke Bo mers, die zelf haar enkelspel met 6-3/ 6-1 won, heeft hiermee 3 wedstrijd- punten in de afdeling. Marion van Bemmel, Marcel en Rob Verbakel wonnen eveneens hun singles. Bas van der Pol en Rob verloren hun dub bel en ook de mixed van Hanneke en Rob liep niet. Maar met nog twee winstpartijen werd de eindstand 6-2 bereikt. Waddinxveen VII (5e klasse) moest deze zondag in Bleiswijk III zijn meerdere erkennen. Ondanks goed spel van Carin Kandou, Ingeborg v.d. Kerk (beide hun enkel- en dubbelspel gewonnen), Jacco van Duyn, Frank Hoeke (deze hun dito verloren) en Ruud Grünewald, konden de Bleis- wijkers met een 5-3 overwinning naar huis gaan. De heren waren bij de tegenstanders toch duidelijk de winnaars. Waddinx veen VIII (6e klasse) won van het eerste team van De Gouwe Smash. Deze nieuwe vereniging in Waddinx veen debuteert in de zondag competi tie en moet dus in de laagste klasse beginnen. Het was Waddinxveen te gen Waddinxveen, dus alleen Wad dinxveen kon winnen. Dat deed het ook, hoewel met krappe meerder heid: 5-3. Heren I (overgangsklasse) moest met twee invallers (Huub Bierman en Gert Boere) het verlies van vorige week te niet doen. Het lukte hun met 4-2 te winnen van Tiel I, in een wed strijd, die op het park in Tiel werd gespeeld. Heren II ondervond geen problemen tegen de Munnik II (Leiderdorp);. Met 6-0 werden de tegenstanders op Waddinxveense bodem opgerold. De ze heren verwachten volgende week hun zwaarste wedstrijd, die zal gaan tegen Artesva I uit Kouderkerk a.d. Rijn. Leo Rutten wist in 3 sets van R. Wa- leson te winnen en ook Humphry Ha- ge won snel zijn single. Alleen de dubbel Rutten/v. Heek verloor zijn partij zodat de eindstand 4-1 voor Waddinxveen werd. Het tweede Waddinveense team' ging kansloos tegen het sterke Berkenrode ten onder (1-4). Het derde team ver loor met 3-2 in Bleiswijk. Team 15 won voor de tweede maal. Nu werd de Belt 17 met 5-0 aan de zege kar gebonden. UITSLAGEN RLTC 11-Waddinxveen 11 1-4, Wad dinxveen 12-Berkenrode 17 1-4, Bleiswijk 14-Waddinxveen 13 3-2, Waddinxveen 14-Phoenix 2-3, de Belt 7-Waddinxveen 15 0-5. DAMES Onder barre omstandigheden zijn in de afgelopen week de dames van start gegaan. Ondanks deze omstandighe den hebben ze zich ‘manmoedig’ ge weerd. Het eerste Waddinxveense team won met maar liefst 5-0 van DDH 28. Ank van Zetten won met 6-0/6-0 van mevr. Ockenburg. Wil v.d. Berg zette met 6-1/6-1 mevr. Kamp aan de kant. Ook in de dubbels hadden de Wad dinxveense dames weinig mededogen met de tegenstanders waarmee de eindstand van 5-0 werd bereikt. Het tweede team ging met 3-2 tegen Ber kenrode ten onder, terwijl het derde team, wat in dezelfde klasse speelt, met 4-1 in Bergsehoek won. De overi ge drie damesteams wonnen ook hun wedstrijden zodat de Waddinxveense dames uitstekend uit de startblokken zijn gekomen. De ploegen, die elk uit acht leden be staan, gaan uitmaken welke zich het best in, boven en op het water staan de weet te houden. Een forse ploeg vrijwilligers is al wekenlang bezig de spellen technisch en organisatorisch mogelijk ballen naar de overkant te gooien. De spelers op de surfplank maken daarbij gebruik van meer dan levensgrote rackets. Het vierde onderdeel, dat voor het eerst in de tweede ronde gespeeld wordt, heet ‘Lachen geblazen’. Twee ploegen, gezeten in metselkuipen, waarvan het draagvermogen is ver groot door autobanden, spelen een partij basketbal. De speler, die uit de kuip valt, wordt vervangen. Elke ronde duurt ongeveer veertig minu ten. Tussen de ronden is een pauze van een klein uur. In die tijd is er voor de jeugdigen gelegenheid mee te doen aan allerlei oud-Hollandse spel letjes, zoals ringsteken, koekhappen, steprace, steltlopen en zaklopen. De ze spelletjes zijn uitgezet op het gro te veld van het zwembadterrein. Het spektakel begint om 10 uur en is om ongeveer 16.30 uur afgelopen. De toegangsprijs is een gulden. breedte van het bad uitgezette baan over te komen met delen van een piepschuimen pop. De tegenpartij verhindert dit door zakken zacht ma teriaal naar de spelers te gooien om deze van de baan in het water te krij gen. In het teweede onderdeel doet een ploeg een poging een reuzewip door gewichtsverplaatsing zo vaak moge lijk heen en weer te krijgen. ‘Sla een balletje mee’ is het derde onderdeel, gebaseerd op badminton, waarbij een ploeg staande op een surfplank de tegenpartij ervan afhoudt, zoveel - r-T) 4 k i* - h 4 t

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 37