Ontoelaatbaar 65 JAAR SAMEN Geen reden voor n ander beleid W’VENERS WORDEN WEER HONKVASTER Ze zullen er wel aan wennen L Lezers schrijven en schadelijk I Nieuwelingen uit Den Haag en buitenland In Waddinxveen wonen 370 Islamieten Statistisch Jaarboek ’81 Waddinxveen is weer uit Waddinxveen in Regionaal Econ. Overleg g i GEB-grond Echtpaar C. de Vlieg-Bonefaas >81 i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. l i I A7 A. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG6 MEI 1981 Ie n n 5 Nou dames, ik denk dat jullie vriende- 1, 1- De heer De Vlieg is gedurende zijn le ven altijd op binnenvaartschepen werk zaam geweest. Eerst als schippers knecht, maar al gauw als schipper in dienst (gedurende 30 jaar) van de Wad- dinxveense beurtschipper Van Rhijn en later als zelfstandige. De laatste boot waarop hij voer was de ’’Ideaal”, die Hierbij een stukje voor de eerstvol gende editie van het Weekblad voor Waddinxveen. Ik ben benieuwd of ik ten op middelbare scholen, universitei- ten, kunstacademies enz. enz. enz. Nu vrouwen dan eindelijk besloten heb ben om soms een dergelijk beleid te voeren zijn ze nog zo vriendelijk ook om dat uitgebreid te willen toelichten. 3e >P ijs e- i, I- 0 B ren, laat staan begrijpen. ANKE MENSINK PEPPELHORST 110 WADDINXVEEN/GOUDA Aan Zuidhollands gedeputeerde J. Noor- J r\t\ rrx\ n i zake de samenstelling van het ’’Regio- 1NGER VANGESSEL, Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen, p/a A. van Solmsstraat 14. it d >1. publiciteit meer geven. Wij hebben duidelijk onze doelstellin gen en werkwijze uitgelegd en de gehele werkgroep staat hier nog steeds achter. Wij zien derhalve geen reden om op ons beleid terug te komen. Wij betreuren echterde gang van zaken. boorteplaats van de bruidegom. De bruid is een geboren en getogen Wad- dinxveense. Het 65 jaar getrouwde paar kreeg 5 kinderen (waarvan er één is overleden), heeft 31 kleinkinderen en 40 achterkleinkinderen (waarvan er in middels al weer één is getrouwd). Echter de manier waarop enkele man nelijke bezoekers, waaronder de pers, donderdag 23 april zijn geweerd acht het dagelijks bestuur (db) niet toelaat baar en bovendien schadelijk voor de georganiseerde activiteiten voor vrou wenemancipatie en voor de naam van de stichting. In de volgende stichtings- vergadering zal het d.b. voorstellen doen om regels vast te stellen, waardoor zulke voorvallen niet meer kunnen voorkomen. BERT DE RIJKE Voorzitter van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinxveen”, p/a Weidezoom 57. MINDER VERHUISWAGENS Het aantal mensen dat Waddinxveen verlaat als woonplaats blijft nog steeds dalen. Het vertrekpercentage is al onder de vier procent gedaald. In het begin van de jaren zeventig liet nog ruim zeven procent van de Wad- dinxveense bevolking de verhuiswa gen komen voor vertrek naar elders. De Waddinxveners worden dus met het jaar honkvaster. Dat huizen te genwoordig minder vlot worden ver kocht en dat daar weinig meer aan valt te verdienen heeft hier natuurlijk veel mee te maken WADDINXVEEN Wat de kerke lijke gezindte van de Waddinxveners betreft zijn er volgens het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Wad dinxveen over de laatste twee jaar slechts geringe verschuivingen waar te nemen. Het aantal Waddinxveners dat blijkens het persoonsregister behoort tot de Nederlands Hervormde Kerk daalde met 1 procent sedert Nieuw jaarsdag 1979. Gesteld kan worden dat ongeveer 55 procent van de Waddinxveense bevol king blijkens datzelfde persoonsregister behoort tot een protestants-christelijk kerkgenootschap, 21 procent tot de Rooms-Katholieke Kerk en 2 procent tot een andere geloofsovertuiging, waaronder ongeveer 370 Islamieten. Hierbij een eerste reactie op de gang van zaken op donderdag 23 april j.L in De Bonkelaar. Na uitvoerige behande ling hiervan in de werkgroep, werkbe- stuur en stichtingsbestuur zullen wij uit voeriger op de zaak ingaan. Het dagelijks bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Wad dinxveen” betreurt ten zeerste de gang van zaken betreffende het weigeren van mannen op de avond d.d. 23 april in De Bonkelaar. De stichting organiseert re gelmatig activiteiten voor bepaalde doelgroepen, zoals kinderen, jongeren 12/16 jaar en vrouwen. Bezoekers die niet tot zo’n bepaalde categorie beho ren, worden dan niet toegelaten. De heer en mevrouw De Vlieg- Bonefaas wonen al 64 jaar in Wad- dinxven. Na hun huwelijk, dat in 1916 in Waddinxveen werd voltrokken, werd een jaargewoond in Bodegraven, de ge- Rijk. In de stuurgroep van het REO zullen bestuurlijke vertegenwoordigers zitting nemen van Gouda, Waddinxveen, Mid- den-Holland, alsmede van één werkge- legenheidscentrum benoorden en één bezuiden Gouda. WADDINXVEEN - Dezer da gen is voor de vijftiende maal het Statistisch Jaarboek 1981 van de gemeente Waddinxveen verschenen. Een boek boorde vol cijfers en grafieken over het lief en leed van inmiddels 21.792 Waddinxveners. Het Statistisch Jaarboek 1981, dat geheel in eigen beheer is ge maakt, werd samengesteld door de chef van de afdeling alge mene zaken, W.F. Meijer, en het hoofd bureau burgerzaken, B.S J. Kramer. De grafische verzorging van het door de huisdrukkerij van de gemeente Waddinxveen uitge geven boekwerk van 51 pagi na’s was in handen van H.G.N. Koemans. Het geheel wordt ge ïllustreerd met grafieken en fo to’s van het gemeentehuis, een luchtfoto van het Heuvelhof, de Remonstrantse Kerk, een luchtfoto van het bestemmings plan Zuidkade 1 en de openba re Klaas de Vriesschool met kleuterschool Pinkelotje. I Naschrift redactie: Het Weekblad voor Waddinxveen is vooralsnog van plan de reactie op de geschreven brieven over het weren van mannen op openbare bijeen komsten in gemeenschapsgebouwen af te wachten, opdat een zo volledig mogelijk beeld ontstaat over de juistheid, dan wel onjuistheid van het door de Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen in deze gevoerde beleid. Die toetsing wach ten we geduldig en zonder veranderingen in het reductiebeleid gaarne af). WADDINXVEEN Het aan de Prins Bernhardlaan 48 wonende echtpaar C. de Vlieg (86) en A. J. de Vlieg-Bonefaas (84) viert volgende week het 65-jarig huwelijksfeest. De werkelijke dag is zondag 10 mei, maar het jubilerende paar doet dat op dinsdag 12 mei in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt met een receptie tussen 18.30 en 19.30 uur. door de Duitsers in de Tweede Werel doorlog werd meegenomen. Het echtpaar De Vlieg-Bonefaas heeft 38 jaar op het water gewoond. Een zwaar kraanongeluk in de Rotterdamse haven maakte een einde aan de schip persloopbaan en bracht het tweetal aan de wal in een huis aan de Zuidkade. Aan de Prins Bernhardlaan wonen ze nu tien jaar. Mevrouw De Vlieg- Bonefaas was altijd in de weer voor het gezin. Beiden hebben geen maatschap pelijke functies bekleed. Wij wensen het 65 jaar getrouwde paar volgende week dinsdag in Het Trefpunt een Ple zierige receptie toe. Maar op die dalende verhuislust is uiteraard ook de plaatselijke woning- bouwsituatie van invloed. Een 100- tal gereed gekomen nieuwe premie- koopwoningen en de 44 woningen in de vrije sector werden in hoofdzaak betrokken door Waddinxveners, die op die manier in de eigen woonplaats een eigen of een groter huis konden betrekken. Hieruit is te verklaren dat er in 1980 zo veel mensen binnen de gemeente van huis verwisselden. We hebben het dan over 1.404 Waddinx veners (6,5 procent van de bevol king). WADDINXVEEN/GOUDA I’ provinciaal bestuur heeft het besluit van het Gemeenschappelijk Energiebe- gingen hebben hun beleid in dit opzicht drijf Gouda en omstreken goedgekeurd inzake de aankoop ten behoeve van de bouw van een gasregulateurstation van- nog niet zo lang geleden veranderd, maar er zijn nog diverse verenigingen en clubs(bijvoorbeeld de Vrijmetse- een circa 9 vierkante meter groot per- laars) die geen vrouwen toelaten op hun ceel grond aan de Willem de Zwijger- bijeenkomsten. En die bestaan al eeu- laan in Waddinxveen voor de prijs van Het65 jaar getrouwde echtpaar C. de Vlieg-Bonefaas. (Foto: Weekbladvoor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Er zijn in 1980 welgeteld 426 Waddinxve ners bijgekomen. Waddinxveen telde op Nieuwjaarsdag 21.792 in woners. Een jaar geleden warén dat er 21.366. De groei heeft te maken met het aantal geboorten en de komst van mensen van el ders. En dan vooral uit Den Haag en de buurgemeenten van Wad dinxveen, zo valt te lezen in het pasverschenen Statistisch Jaar boek 1981 van de gemeente Waddinxveen. Een andere conclusie daaruit is dat de Waddinxveners met het jaar honkvaster gewor den zijn, maar daar heeft de slechte situatie op de huizenmarkt natuurlijk ook veel mee te maken. Vorig jaar kwamen in Waddinxveen 1.029 mensen wonen, terwijl er 840 vertrokken. Dat betekent hierdoor al een groei van 189 inwoners (0,9 pro- De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen is te allen tijde bereid om het beleid nog eens nader door te pra ten. Op 25 april jl. ontvingen wij van het Weekblad voor Waddinxveen een brief met kopieën van brieven naar het col lege van B. en W„ Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinxveen” en naar enige raadsleden. Op 26 april jl. heeft uw krant een gesprek gehad met ons werkgroeplid Ineke v. d. Meu- len. Uit de brief van 25 april aan de werkgroep Vrouwenemancipatie Wad dinxveen en het daaropvolgend ge sprek met Ineke v. d. Meulen maken wij op dat het Weekblad voor Waddinxveen nog steeds van mening is dat de bijeenkomsten die wij houden voor Waddinxveense vrouwen in openbare gelegenheden óók voor mannen toegankelijk zouuden moeten zijn. Zolang dit niet het geval is, zo is ge zegd, wil het Weekblad voor Wad dinxveen aan de activiteiten van de werkgroep Vrouwenemancipatie geen cent). Hierdoor is er een aardig even wicht gekomen tussen het aantal mensen dat Waddinxveen jaarlijks verlaat of binnenkomt. Over de laat ste vijfjaar (1976-1980) gezien kwa men er ieder jaar gemiddeld 958 Waddinxveners bij en gingen er ge middeld 967 weer weg. De laatste groep is minder dan een half promille van de bevolking! Dat er in 1980 meer Waddinxveners bij kwamen dan er vertrokken had vooral te maken met het aantal ves tigingen uit andere plaatsen, zoals Den Haag (62 mensen) en de buurge meenten van Waddinxveen (43 men sen). ‘Leveranciers’ van nieuwe Wad dinxveners waren verder de provin cies Noord-Holland en Zeeland. Naar de overige provincies verhuisden meer Waddinxveners dan dat ze van daar naar hier kwamen. De groei van het aantal Waddinxve ners houdt ook verband met de komst van meer buitenlanders (163 mensen, terwijl er 81 weer naar het buitenland vertrokken). Hierbij was van invloed de vestiging in het kader van de gezinshereniging van 71 ge zinsleden van buitenlandse werkne mers, die hier woonruimte kregen. wen. En dan heb ik het er nog niet eens over hoe kort (nog geen honderd jaar soms!) het nog maar geleden is dat het daar aantref. En, voordat ik het nog vrouwen voor het eerst werden toegela- vergeet, vrouwelijke journalisten wor den op bijeenkomsten van de Werk groep Vrouwenemancipatie Wad dinxveen altijd wel toegelaten. Er zijn al verschillende kranten die daarom dit soort werk door vrouwen laten doen. Is dat ook niet een goed idee voor het Mij is zoiets nooit uitgelegd. Weekblad voor Waddinxveen? En ze N‘ J- J j - kunnen nog wel meer ook! En dan nu lijke uitleg ook wel achterwege kan blij- mijn brief. ven. Als het voor iemand niet vol- Op donderdagavond 23 april wordt doende is om te voelen dat hij niet wel- Bert Woudenberg vriendelijk te ver- kom is, dan zal hij ook wel niet luiste- staan gegeven dat hij, omdat hij een -- land (VVD) zijn voorstellen gedaan in- man is, niet welkom is op de bijeen- J- -A - komst die voor vrouwen georganiseerd naai Economisch Overleg” (REO) voor is over de politiek. De week daarop de regio Midden-Holland. heeft het Weekblad voor Waddinxveen Aan het REO worden taken toegedacht een halve bladzijde nodig om hierover in het kader van de bewaking en sturing uitgepraat te raken. Nou, dan wil ik ook van de beleidsmaatregelen die worden wel nog even een duit in het zakje doen, genomen op basis van het in 1980 afge- Wat toch steeds weereen opwinding als sloten Regionaal Economisch Onder- een man niet welkom is op een bijeen zoek en in het kader van de periodieke komst waar vrouwen hebben besloten rapportage van de provincie aan het dat ze onder elkaar willen blijven! Toen ik vijftien jaar geleden verloofd was met een lid van een studentencorps vond ik het heel gewoon dat ik, omdat ik een vrouw was, niet binnen mocht in hun sociëteitsgebouw - zij hadden er kennelijk voor gekozen om als mannen onder elkaar te blijven en ik had geen enkele behoefte om me aan hen op te dringen. Dus als mijn verloofde zijn si garen daar ging kopen bleef ik buiten wachten tot hij, eerbiedig uitgelaten Het door een kale eerstejaars, terugkwam. AA De meeste (niet alle) studentenvereni- F

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 7