Vrouwen welkom Lezers schrijven H. Vink strijdt tevergeefs voor duivenhok in de tuin bij dam-en schaakclubs Verplaatsen in gedachten van de tegenpartij Verbouwing van Huize Souburgh EVP op bezoek in raadhuis Geen bomen weg in de leplaan Gemeenteraad gaat beroep afwijzen i t I f 1 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. K' 9 ff WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 MEI 1981 r J. OOSTHOEK Naar de mening van Goudzwaard be- sttrekker Rien Weststrate. Daar heeft een op hun auto’s. Gaat het hier om de meerderheid van Dit overwegende kom ik tot de vol gende conclusies: vrouwen mee beslissen is dan uiteraard een voorwaarde. sruimte daarvoor geschikt is, hangt af van het bestuur van de beheersstich- zetten van het duivenhok in de tuin ach ter het huis van de heer Vink in strijd is In beide vergaderingen is nagenoeg niets gezegd over het krediet van f 8.000,dat nodig zou zijn voor de vervanging van de bomen aan de leplaan. Alleen CDA- raadslid W. L. M. Kruijk zei het een vreemde zaak te vinden dat de bomen die eerst geplant zijn nu weer gerooid moeten worden omdat de bewoners er last van heb ben. De gemeente wil na het rooien van de bomen aan de leplaan-West weer voor de nodige heraanplant zorgen gres van deze partij toesprak, wees erop, dat een kabinet met PvdA en D’66 al dan niet aangevuld met het rooien. Een klein aantal bewoners be weren dat ze last hebben van men daar ze een kleine periode van het maar I den tijd. Het is volgens mij nooit'goed die 9 miljoen gulden maar zuinig zijn. 800,- omhoog, wïe kan dat betalen? Ér Brugweg 44 weten het zeer onrechtvaardig te vin den geen duivenhok in zijn tuin te mo gen neerzetten, omdat in de achtertuin van Mauritslaan 33 wel een duivenhok met vereiste bouwvergunning staat. Maar naar de mening van het college is dit duivenhok ongeveer 14 jaar geleden neergezet toen het oude bestemmingsp lan Oranjewijk nog van kracht was. En we hebben nu te maken met een nieuw bestemmingsplan, waarin zo’n duiven hok nu eenmaal niet mag worden ge bouwd. Het betreft hier dus het verge lijken van niet vergelijkbare gevallen, zodat hieraan geen gevolgen verbonden kunnen worden. Amsterdam staat, maar! in Wad dinxveen, en dat het het mooiste ge- WADDINXVEEN De heer H. Vink van de Mauritslaan 29 heeft te vergeefs bij de gemeenteraad een beroepschrift ingediend tegen de be slissing van Ben W. om hem geen bouwvergunning te verlenen voor het oprichten van een duivenhok in de tuin achter zijn huis. Na behandeling van dit beroep in de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschrif ten gaat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad besluiten dat het college de Waddinxvener terecht geen bouwvergun ning heeft gegeven. B. en W. hadden de gevraagde bouw vergunning geweigerd omdat het neer- In De Bonkelaar werden mannen ge- derlinge liefdesspel zijn voor vrouwen weerd uit een door vrouwen belegde anders dan voor mannen bijeenkomst. De aandacht die aan dit 3. Vrouwen reageren emotioneel anders voorval is besteed, geeft op zich zelf al dan mannen (o.a. als gevolg van de on- het spanningsveld weer, dat tussen der 1 en 2 genoemde verschillen), vrouwen en mannen in uiteenlopende mate aanwezig is. Vrouwenemancipatie heet dat, of volgens Koenen’s Verkla rend Woordenboek: ”Het toestaan van gelijke rechten (van de vrouw in dit ge val) voor de wet” danwel ”Het bevrij den van mensen (in dit geval van vrou wen) van één of ander gezag”. Het spanningsveld ontstaat door het verzet van mannen tegen deze bevrijdingsbe weging. Bij de oplossing van intermenselijke conflicten kun je je het beste proberen te verplaatsen in de gedachten van de tegenpartij. Daarnaast is het altijd zin vol de feitelijke overeenkomsten en te genstellingen op een rijtje te zetten. Welnu, daar gaan we dan: Overeenkomsten; 1. Mannen en vrouwen zijn beiden mensen 2. Beiden zijn ingesteld op het in gelijke mate ontvangen en geven van liefde. 3. De behoefte om als groep onder el kaar te kunnen zijn is gelijk. Tegenstellingen: 1Lichamelijk zijn er feitelijke verschil len waarneembaar. 2. De mogelijke gevolgen van het on- Jan Campertlaan 22 met het bestemmingsplan Oranjewijk ’75, na eerste herziening. De duivenlief hebber heeft hiertegen echter aange voerd dat hij het onaanvaardbaar acht dat het door hem gewenste duivenhok door de gemeente wordt aangemerkt als een gebouw, waardoor strijdigheid met de voorschriften van het bestem-| mingsplan ontstaat. De woning Mauritslaan 29 heeft hij de stijds juist aangekocht en betrokken met de bedoeling zich daar geruime tijd te vestigen, alsmede gezien de grote achtertuin teneinde aldaar de duiven sport te kunnen uitoefenen. Maar hij heeft daarmee het college van Burge meester en Wethouders en ook de le den van de raadscommissie voor de be zwaar en beroepschriften niet van mening kunnen doen veranderen. EVP-lijsttrekker Rien Weststrate met zijn medestanders in het Waddinxveense gemeentehuis. Links naast hem loco-burgemeester A. H. van Gent en gemeentesecretaris J. Meuleman. Aan de rechterzijde staat wethouder staat er een grote samenhang tussen de economische problematiek van het ogenblik en de beslissing om al dan niet tot plaatsing van nucleaire wapens over te gaan. Een kabinet dat niet zonder meer akkoord gaat met plaatsing zou volgens hem onder internationale economische druk kunnen worden gezet. EPV-AVOND Op dinsdagavond 19 mei wordt er een EVP-avond georganiseerd in de Ont- moetingskerk, aanvang 20.00 uur, met als speciale gast Ad v. d. Wals, tot voor kort gemeenteraadslid in Leiden en nu Tweede Kamerkandidaat voor de EVP. Plaatselijk contactman voor de EVP is Ton de Leeuw den Bouter van de On derweg 61 (tel. 8641). hebben de niet- autobezitters voorkeur voor grote groene bomen en niet voor schone auto’s. Als er dan toch gerooid wordt: Spaar de bomen aan de zuidzijde waar een parkeerverbod geldt. 1. De feitelijke verschillen en overeen komsten tussen mannen en vrouwen rechtvaardigen gelijke ontplooingskan- sen. 2. Mits als zodanig aangekondigd is een manloze vrouwenbijeenkomst daarom evenzo gerechtvaardigd als een vrou- wloze mannenbijeenkomst. 3. Omdat in onze maatschappij vrou- wloze mannenbijeenkomsten helaas nog steeds schering en inslag zijn en de ouwe-hoer praatjes daarbij over vrou wen vaak ziekelijk zijn, komt het mij spartij (EVP) voor dat ook in Waddinxveen vrouwen het recht hebben mannen te weren uit tehuis ontvangen een door hen vooraf als zodanig aan te kondigen vrouwenbijeenkomst. Er is in de gemeenteraad nogal verschil komen nu zo min mogelijk gasten, die van mening over de renovatie van de pensionprijs te hoog vinden, laat Huize Souburgh. Wat echter wel te be- staan als er f 800,- per maand bij komt, grijpen is: het gaat over 9 miljoen gul- De mensen die er nu zitten zijn aan het den. A. van Doorn merkt op dat Sou- tekort aan ruimte al gewend en die er burgh sterk verouderd is. Een ding ziet komen, wonen er zo lang niet meer, hij over het hoofd. Het is al in een sterk want als je in uiterste noodtoestand ver- verouderde toestand gebouwd. Het in- keert kom je pas in aanmerking. zicht en verstand reikte toen zeker niet Ik raad B en W plus de gemeenteraad- ver. Er is alleen maar gekeken naar wat sleden aan, bedenk U goed voor dat U de buurman deed. In de woonkamer die transactie aangaat, bezin voor U be slapen was toen al tientallen jarenverle- gint. Wacht nog maar wat, totdat Kok den tijd. Het is volgens mij nooit'goed en zijn medeverwanten hun stemban- geweest. In een tijd als heden, zou ik op den wat ingekort zijn. j De pensionprijs gaat per maand met P. VAN HELDEN Ik las ook in dit Weekblad voor Wad dinxveen dat een vrouw, het nieuwe po- Laat deze dame toch bedenken dat dit wanden omsloten ruimte vormt”. Dus daarom is ook een duivenhok een ge- bouw. de bewoners? Volgens mij om een enke- bare werken en -bedrijven en in de laatst ^u had de heer Vink de gemeente laten bouw van de gehele omtrek is. Ik per- gedeelte (pas geasfalteerd) doch deze r—'-f- --J -■ - politiebureau in Gouda. Als ik hier loop In te wandelen, kijk ik telkens met veel ge noegen naar dit fraaie gebouw. Óp het roude politiebureau, een simpel woon- I bijeenkomsten en ook nog de Rooie huis aan de Kerkweg-Oost, was ik zeer I Vrouwen, waar wel mannen hartelijk sne* uitgekeken. Ik hoop dat het gehele I welkom zijn. politiepersoneel met veel plezier in dit Ik hoop dat de bomen (de natuur) het „-j een formidabele mooie gebouw mag werken. nu eens winnen van de heilige koe (de I damvereniging en schaakvereniging, W. v. d. HEIJDEN, auto). I waar vrouwen zeer welkom zijn. Deze Jan van Bijnenpad 19, A. J. VERSLUIS, I dammers en schakers, betreuren het Waddinxveen. leplaan 27. GEEN GEBOUWEN Het op te richten duivenhok is namelijk in strijd met het bestemminsplan Oran jewijk ’75, na eerste herziening, komt te staan op een stuk grond met de bestem ming tuin. En op die grond achter een tussenwoning mogen geen gebouwen worden neergezet. En volgens de ge meente is een gebouw ”elk bouwwerk dat een voor mensen toegankelijke langs de westzijde van deze laan in de Bo- overdekte^geheel of ^gedeeltelijk met menwijk te rooien. Het besluit daartoe is aan de orde geweest in de openbare verga dering van de raadscommissie voor open- ling. Er is een goede parkeerplaats in dit gehouden gemeenteraadsvergadering. soonlijk vind het zelf mooier dan het plaats is altijd leeg. i ieder geval voorkeur wandelen, kijk ik telkens met veel ge- oude politiebureau, een simpel een paar vrouwenclubs en Vrouwen, waar weï mannen hartelijk sne.l uitgekeken. Ik hoop dat het gehele politiepersoneel met veel plezier in d I Tevens hebben wij een formidabele mooie gebouw mag werken. -W. v. d. HEIJDEN, welkom zijn. Deze Jan van Bijnenpad 19, l Waddinxveen. ten zeerste dat zij maar een paar zeer jeugdige vrouwen als lid hebben. Ze willen dolgaarne heel veel vrouwen als de Waddinxveense raad l>d van hun vereniging inschrijven. In de eerste eerste plaats is dammen en schaken een hekel heel mooi spel, ook voor vrouwen. schamen deze vrouwen zich om een EVP-lijsttrekker Rien Weststrate met zijn medestanders in het Waddinxveense gemeentehuis. Links naast hem mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester VVD(Foto: Weekbladvoor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Lijsttrekker Rien prof. Goudzwaard, één van de ontwer- Weststrate van de Evangelischa Volk- pers van het vorige CDA- enzijn aanhang zijn vorige verkiezingsprogramma Niet bij Brood week donderdagmiddag in het gemeen- Alleen, zaterdag de Nederlandse kie- door loco- zers opgeroepen op de Evangelische burgemeester A. H. van Gent, wethou- Volkspartij (EVP) te stemmen. ”Ik geef der L.M. Oosterbroek-Waagmeester het duidelijke advies niet op CDA of 4 Óf "be Bonkelaar als gemeenschap- (VVD) en gemeentesecretaris J. Meule- PvdA te stemmen, maar op de EVP. man. De EVP trok die dag door dit deel Ook al besef ik daarbij grondig dat het van Midden-Holland met een lande- evangelie boven elke partijboodschap ting: een bestuursbesluit waarbij ook de lijke verkiezingskaravaan. uitgaat en dat het ons om het hele volk moet Gaan”. De EVP, die als lijst 26 aan de dinsdag Goudzwaard, die in Den Haag het con- 26 mei te houden Tweede Kamerver kiezingen deelneemt en zichzelf voor uitstrevend solidait noemt, hield afge lopen zaterdag in het Haagse Congres- CDA, geen zekerheid geeft over het al gebouw een verkiezingscongres met als dan niet plaatsen van kernwapens op sprekers prof. dr. B. Goudzwaard en lij- Nederlands grondgebied. Ik las in het Weekblad voor Wad dinxveen, dat op die vrouwenbijeen- jeugdige vrouwen als lid hebben. Ze Als bewoner van de leplaan wil ik hier- (Naschrift redactie: In het gemeentehuis komst in De Bonkelaar, de pers en en- willen dolgaarne heel veel vrouwen als bij mijn ongenoegen kenbaar maken heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) kele leden van de Waddinxveense raad lid van hun vereniging inschrijven. In de omtrent de gemeentelijke plannen de het steeds laten voorkomen dat een belan- de deur zijn uitgegooid. In de eerste eerste plaats is dammen en schaken een bomen in de leplaan (westzijde) te grijk aantal bewoners van de leplaan de plaats hebben deze vrouwen een hekel heel mooi spel, ook voor vrouwen. rooien. Een klein aantal bewoners be- gemeente met handtekeningen bij herha- aan mannen. En in de tweede plaats Ik las ook in dit Weekblad voor Wad- weren dat ze last hebben van deze bo- ling heeft gevraagd het bomenbestand schamen deze vrouwen zich om een dinxveen dat een vrouw, het nieuwe po- i LL1r man toe te laten om naar hun gezwam litiebureau een afschuwelijk ding vindt, jaar druipen. Niet op de bewoners te luisteren. Laat deze dame toch bedenken dat dit Als ik het goed begrijp, wil het bestuur bureau niet in Rotterdam, Den Haag of van De Bonkelaar hier iets aan gaan -J doen, zodat dit in de toekomst niet meer mogelijk is. Waarom? Als deze vrouwen alleen met vrouwen onder el kaar willen zijn laten we hun dat van harte gunnen, ze hebben alle recht hier voor. We hebben in Waddinxveen nog een paar vrouwenclubs en vrouwen- -4 u 'f D f I V 1 i -*1

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13