kinderdagverblijf PvdA signaleert ruimte voor TOOS-slotfeest geslaagd Proloog met: "Als we maar bevallen” PvdA-NOTITIE IN DE RAAD Brief van het Damteam Eben Haëzerschool mist nèt nationale finale Bejaarden genieten van klucht Comité Brugweg- bewoners Grote opkomst op bijeenkomst na kranslegging In notitie aan B. en W. en gemeenteraad Fusie van Dankers met Nobel K 1 i .w ‘Vlig Hg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 MEI 1981 damteam van de Eben Haëzerschool 5 geen financiële, maar - van t WADDINXVEEN Lange tijd had het jeugdig damvijftal van de her vormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost goede uitzichten Visser) wil trouwen heeft dit bedrag juist nodig. Met hulp van zijn knecht (Jan van Hensbergen) verstopt de boer dit geld in een blik spinazie. Als echter bekend wordt dat er een in- het simpele feit dat je samen sterker bent”. verblijf in te stellen en deze als taak te geven om binnen 1 jaar na installatie aan actief waren, is bijzonder geslaagd. Het weer werkte mee en er was aar dig wat belangstelling voor de water- spelen. WADDINXVEEN Om in Waddinxveen te komen tot de oprichting van een kinderdagverblijf heeft de op 12 februari 1979 al door de PvdA opgerichte ’’Werkgroep kinderdagverblijf en opvang schoolkinderen” een notitie gemaakt en die dezer dagen gestuurd aan het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad. Deze notitie had de PvdA-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad al tijdens de vorig najaar gehouden algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1981 in het vooruitzicht gesteld. Het werkstuk kan worden gebruikt als leidraad voor de instelling van een gemeentelijke werkgroep, die de concrete realisering smogelijkheid van een kinderdagverblijf in Waddinxveen zal kunnen nagaan. In de notitie komt de PvdA-werkgroep niet alleen tot de conclusie dat er op korte termijn een dergelijke gemeentelijke werkgroep moet komen, maar heb ben de leden Do Blom, Jettie Bonsel, Elisabeth van Dijk, Paul van Gessel (voor zitter), Dirk Lont, Annemarie van Immerzeel, Bep Vermeij en Cocky Janssen een uit zeven punten bestaande lijst van aanbevelingen opgesteld. Deze aanbeve lingen luiden als volgt: 1. Er blijkt in Waddinxveen grote behoefte te zijn aan een kinderdagverblijf voor opvang van 0-4 jarigen. Hoewel de exacte omvang qua aantal kinderen niet bekend is, is er voldoende reden om aan te nemen dat er gestart zou moeten wor den met een begincapaciteit van ca. 20 kinderen. Er is eveneens reden om aan te nemen dat de behoefte toeneemt zodra er eenmaal een voorziening is. De wense lijke dagcapaciteit zal ca. 30 kinderen bedragen. 2. Het is gewenst een kinderdagverblijf zowel te beschouwen en te plannen als onderdeel van een groter geheel van vormen van kinderopvang, als in relatie met de planning van sociaal-culturele activiteiten en maatschappelijke dienstverle- WADDINXVEEN De door de frac tie van de Partij van de Arbeid tijdens de vorig najaar gehouden algemene be schouwingen bij de behandeling van de gemeentebegroting 1981 in het vooruit zicht gestelde notitie over de mogelijk- ”meiden”-praatgroepen, is er dit sei zoen als nieuwe activiteit een cursus po litieke vorming voor vrouwen (PVV) ge start. Enthousiast is de werkgroep zeker ook over de georganiseerde thema- ochtenden en -avonden van dit seizoen. Zeer uiteenlopende onderwerpen kwa men aan bod, zoals: vrouwen en ge weld; een optreden van het vrouwen koor ”de Sirenes”, milieu-vriendelijk huishouden en vrouwen en politiek. De aanwezige vrouwen kwamen vaak met duidelijke meningen en ideëen. Uit de ochtend over milieu-vriendelijk hui shouden bijvoobeeld kwamen verschil lende goede suggesties, zodat de werk groep besloot deze ook aan het college van B. en W. doorte spelen. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond werd, na de doden herdenking bij het monument op het Stationsplein, een bijeenkomst ge houden in het Anne Frankcentrum, met als doel in onze vrijheid, de on vrijheid van anderen te herdenken. Dat velen het wonderlijke vacuüm dat er is tussen de herdenking van de doden en de bevrijdingsdag daarna, zinvol wensen te vullen bleek wel uit de grote opkomst. Er werd op die avond van de Regio nale Werkgroep Latijns-Amerika en Amnesty International in Waddinx veen een film gedraaid over San Sal vador met bloeddorstigheden die elke beschrijving ervan onmogelijk maken. De schuldvraag is hierbij volstrekt ir relevant geworden en het enige wat de kijker aan deze film overhoudt is het gevoel van onmacht en een gevoel van irritatie dat de mensen die wel de macht hebben kennelijk de andere kant uitkijken. De rest van de avond werd gevuld met een forumdiscussie waaraan deel namen de zaakgelastigde in Neder land van Nicaragua en twee in Neder land verblijvende Columbianen, die de situatie in hun landen uitlegden. Is het zo dat het leven in Nicaragua, na de geslaagde revolutie, redelijk is te noemen, hoewel Amerika de graan- uitvoer heeft beperkt, in Colombia stuit men op de willoosheid van het volk om er nog iets aan te doen. Men weet dat men wordt uitgebuit maar men is moegestreden en veel landen in Zuid-Amerika schrikken af van de gewelddaden van de militairen en de rijke families, die kennelijk het gevolg zijn van welke poging tot ver andering ook. WADDINXVEEN De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen I gaat woensdagavond 27 mei het seizoen I afsluiten met een feestelijke avond in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon- I kelaar. Op die avond, welke om half ne- I gen begint, brengt de toneelgroep Pro loog een toneelstuk door en voor vrou- I wen, dat als titel draagt ”Als we maar I bevallen”. De avond is toegankelijk te- I gen betaling van een rijksdaalder. Wie inlichtingen hierover wil hebben kan bellen met Ineke van der Meulen (tel. I 2747) en Gerda de Roo (tel. 3023). I De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen kijkt terug op een sei- I zoen vol vrouwenactiviteiten. Naast de I bekende VOS-cursussen, vrouwen- en WADDINXVEEN/ROTTERDAM Vrij geruisloos zijn onlangs twee gere nommeerde namen in de grammo foonplatenhandel samengegaan: Dan kers uit Rotterdam en Nobel uit Gouda en Waddinxveen (Groensvoorde). Voor zover bekend is dit de eerste keer dat twee pure speciaalzaken in de platen branche de krachten bundelen. De fu sie is alleen merkbaar op organisatori sch niveau; de aanleiding was c f_1"L, in de woorden kels, noch voor v algemeen direkteur Leo Nobel - houdt deze fusie gevolgen in. WADDINXVEEN B. en W. beraden zich nog op het aan het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland uit te brengen advies over de bij de pro vincie ingediende bezwaarschriften te gen het door de gemeenteraad vastge stelde bestemmingsplan Brugweg ’80. Het college deelt dit aan de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad mee, omdat bij de ingeko- wordt toegezonden van het bezwaar- men stukken een brief van het Comité schrift tegen het bestemmingsplan, -7 r- Brugweg-bewoners zit, waarbij ter in- zoals dat door ongeveer 125 personen is ninJL formatie de gemeente een afschrift ingediend bij het provinciaal bestuur. heden en vereisten met betrekking tot de oprichting van een kinderdagverblijf is door het college van Burgemeester en Wethouders gevoegd bij de ingekomen stukken van de volgende week woens dagavond te houden gemeenteraadsvergadering. WADDINXVEEN Het zaterdag in multisportvereniging TOOS, waar- het openlucht zwembad De Sniep ge- voor de drie afdelingen gymnastiek, houden slotfeest van de 60-jarige badminton en basketbal gezamenlijk 3. Gezien het aantal inwoners van Waddinxveen is het niet uitgesloten dat op korte termijn een kinderdagverblijf voor een Rijksbijdrage in aanmerking komt. Gezien het subsidietoewijzingsbeleid van het Ministerie van CRM is het gewenst deze notitie als aanzet tot een uitgewerkt plan spoedig aan CRM kenbaar te ma ken, als bijlage bij een hernieuwd subsidieverzoek. Het is gewenst dat spoedig daarna het uitgewerkt pl^n met de functionele relaties wordt opgesteld door de in te stellen gemeentelijke Werkgroep Kinderdagverblijf. 4. De eisen ten aanzien van accommodatie, omvang, groepsgrootte, leiding, ju ridische structuur en financiële mogelijkheden dienen nader uitgewerkt te wor den door de in te stellen Gemeentelijke Werkgroep Kinderdagverblijf, mede te gen de achtergrond van de specifieke Waddinxveense situatie. 5. De PvdA-werkgroep beveelt aan een gemeentelijke Werkgroep Kinderdag- dan ook Noch voor de identiteit van de drie win- het college van B&W en de raad van de gemeente Waddinxveen een uitgewerkt de werkgelegenheid plan te presenteren dat met betrekking tot een kinderdagverblijf aangeeft; - de omvang van de voorziening - de iokatie/huisvesting - de inrichting, organisatie en leiding - de juridische structuur - de investeringsbegroting en de ontwerp-jaarbegroting - de relaties met de overige vormen van kinderopvang, de sociaal-culturele akti- viteiten en de maatschappelijke dienstverlening. 6. De gemeentelijke Werkgroep Kinderdagverblijf zou als volgt kunnen worden samengesteld: - Wethouder Sociale Zaken en Volksgezondheid - Ambtenaren van de secretarie-afdelingen Welzijnszaken, Onderwijs, Sociale Zaken en Volksgezondheid - Een of twee leden van de gemeenteraad - Een lid van de PvdA-werkgroep - Een vertegenwoordiger van de Schoolraad - Een vertegenwoordiger van de bijzondere scholen voor basisonderwijs - een lid van de Planningsgroep Sociaal-culturele Activiteiten - Een vertegenwoordiger van de Stichting Behartiging Belangen Wad dinxveense Peuterspeelzalen. 7. De mogelijkheden tot buitenschoolse opvang voor kinderen van kleuter- en lagere scholen c.q. basisscholen dienen in overleg met de scholen binnen het ka der van het plan voor de kinderopvang te worden uitgebreid. ite stoppen. Inderdaad komt de land de driejaar oude vereni- loper binnen, neemt echter uit het ver keerde flesje bier een flinke slok, maar kan toch door de boer en de veldwach ter (Johan Meijaard) overmeesterd worden. De korte inhoud van het uit drie bedrij- Dit wordt door de laatste twee gevierd ven bestaande stuk was als volgt: De met een slok bier uit het voor de land- door Cees Seelen op een uitstekende loper bestemde flesje, zodat ze in een -- diepe slaap vallen. De meid (Ekkie Blom) vindt haar baas en ”de sterke arm der wet”, naar zij denkt dronken. WADDINXVEEN - De bejaarden hebben vorige week donderdagavond in het Anne Frank-centrum genoten van de door de Waddinxveense ge meenteambtenaren gespeelde platte- landsklucht ’’Boerenbedrog”. Onder regie van C. de Wild brachten ze op uit nodiging van de Culturele Commissie van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen een op natuurlijke wijze gespeeld stuk op de planken. De prestaties van d -J- ging werden gadegeslagen door een ge heel gevulde toneelzaal. Onder de aan wezigen bevond zich ook loco- burgemeester A.H. van Gent. kan zich meten met de beste school teams van Nederland. Zoals bekend had het beste Wad dinxveense schooldamteam, bestaande op de landelijke finale schooldammen, uit Kees en Elbert van de Berg, Leo maar die laatste strijd werd op een haar Groeneveld, Wilco Vermeij en Gert Jan na gemist. De Waddinxveners kwamen Huizer, zich geplaatst voor de halve op een gedeelde tweede plaats terecht, finale om de nationale schooldamtitel wat op zich een uitstekende prestatie 1981. Via een tweede plaats, welke werd genoemd mag worden. De vijf jongens bereikt in de strijd om het provinciaal waren zeer snel over de teleurstelling schooldamkampioenschap en een eer- van de laatste nederlaag heen, want on- ste plaats in de kwartfinale nationaal danks de uitschakeling vlak voor de ein- kampioenschap had het succesvolle dronde zijn de vijf dammers een gewei- team zich geplaatst voor de halve finale, dige ervaring rijker geworden, want het welke op 9 mei werd gehouden te Scha- j--j_ t-itt_--i gen. Behalve in Schagen werd op drie andere plaatsen in het land gestreden door elk zes schooldamteams. De win naars (dus vier in totaal) plaatsten zich voor de finale. Na vier van de vijf te spelen ronden stond het team van de Eben Haëzer school met zes punten aan kop (twee keer winst en twee keer gelijkspel). Op de tweede plaats stond op dat moment het team van de basisschool De Vlier uit Winterswijk met vijf punten. Daarna volgden drie teams met elk vier pun ten.In de laatste wedstrijd van de Eben Haëzerschool tegen De Vlier had het team aan een gelijkspel voldoende om voor de andere teams onbereikbaar te worden voor de eerste plaats. Echter het team van De Vlier uit Winterswijk speelde deze laatste beslissende ronde bijzonder sterk en wist dan ook ver diend van een zich dapper werend Eben Haëzerteam te winnen met 6-2. Door deze uitslag wisten de Waddinxveners een gedeelde tweede plaats te bereiken. UITSLAG 1. Basisschool De Vlier (Winterswijk) 7 pnt. 2. Eben Haëzerschool (Wad dinxveen) 6 pnt. 2. Basisschool Sondel (Sondel) 6 pnt. 2. De Schakel (Vinke- veen) 6 pnt. 5. De Klimop (Schagen) 4 pnt. 6. De Wegwijzer (Groningen) 1 pnt. wijze gespeelde boer houdt f 10.000 voor zijn vrouw (Marijke Visser) ver borgen. Hun dochter Leentje (Marja de Bruyn) die met haar vriend Hans (Roel Dankzij de dokter (Peter Detmers) die •-•••• een injectie geeft, komen zij weer tot hun positieven. Tot slot komt de vriend van de dochter, die van haar blikken spinazie meekrijgt met de f 10.000. De eerst volgende avond die de Cultu- breker (Henk Groen) in de buurt rondz- rele Commissie verzorgt is maandag 15 werft zet de boer een val door in een juni dan treedt op Jurij Moni-Da Ros, flesje bier slaappillen, die hij van zijn een opera- en operette-ensemble uit schoonmoeder (Loltje Rooks) neemt, Den Haag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 23