206 W’veners zoeken werk Tweemaal zilver bij De Waardt Denkt u aan opgave wedstrijd sterkste man? Dr. Leon van Gelder (68) overleden Aprilcijfers GAB Veel sport tijdens Brugfestijn ’81 ra (SkAL I Breng oude medicijnen naar apotheek Oprichting christelijke ouderenbond op 10 juni RPF vergadert op 2 juni SchielandHuis w ÖJÏ*om de h"r A de Bruijn'Apo1 en financieringen. Maatschappelijk ka- '°^aan 48 m Waddinxveen (tel. 01828-5325). Bi 'EEN s lllS fe'aan 2 Mt>EN i Pr 2 f 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 MEI 1981 meenschap voor vernieuwing van on- „i en opvoeding. Zijn publikaties mannen lager 48 tot 2057) dan eind bureau is dagelijks open van 8.30 tot Aan werkgevers die personeel zoeken wordt met klem verzocht: 1. de vacatu res op te geven aan het arbeidsbureau; 2. met de bemiddelaars van het GAB Voor vele mensen lijkt de verwijdering van geneesmiddelen via het toilet een veilige methode. Deze gedachtengang is onjuist. Op deze wijze is er geen enkel overzicht en zeker geen controle op datgene wat er in het rioolwater c.q. op pervlaktewater terechtkomt. Genee smiddelen hebben een werking op aller lei levende organismen. Het brengen van deze stoffen in het rioolwater/op- pervlaktewater kan onvoorspelbare en/of ongewenste gevolgen hebben. Men denke vooral aan stoffen welke moeilijk afbreekbaar zijn en zware me talen. Ook kwik uit kapotte koortsther mometers kan gevaar opleveren. de heer T. de Jong uit Leerdam. Uit een liggen prachtige prijzen klaar. VOETBALLERS Om de penalty-bokaal van het winkel centrum Brug zal zaterdagmiddag 6 juni tussen half twee en half drie gestre den worden door voetballertjes uit de zesde klassen van de Waddinxveense beurt die de heer H. J. Colijn, voorzitter lagere scholen. In het doel staat FC J T'v TT 1 1 T-v ‘ITT t Hazerswoude, terwijl de bokaal - in het bezit van de openbare Jan Ligthart- Geneesmiddelen hebben een beperkte levensduur. Onder invloed van vocht, licht, lucht en temperatuur gaat de wer king van deze stoffen meer of minder snel achteruit. De middelen welke snel uiteenvallen zijn dan ook voorzien van een vervaldatum. Tevens kan tijdens het gebruik bacteriële verontreiniging meestal allemaal afkomstig zijn uit het ffeï ’g’ene^middd ka”n‘da’n’“bi] he7g^ bruik een infectiebron vormen. Het deponeren van "oude” geneesmid delen in plastic huisvuilzakken of con tainers is onverantwoord. Huisvuilzak ken kunnen gemakkelijk scheuren (men denke ook aan honden en katten). Vele geneesmiddelen lijken sterk op snoep. De kans dat kinderen op deze wijze geneesmiddelen in handen krijgen en opeten is niet denkbeeldig. Deze stoffen horen derhalve niet thuis in huisvuilzakken en containers. WADDINXVEEN Op initiatief van het intergemeentelijk samenwer- kelijk voor de arbeidsmarkt beschik- kingsorgaan Midden-Holland worden weten zij nu feilloos te vinden. Geluk kig feit hierbij is ook dat al deze jaren zonder grote ongelukken zijn gebleven. Als blijk van waardering voor hun werk hadden zowel de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland als de Vereniging van Bouwmaterialen handelaren in Nederland Hibin, beslo ten hun een gedenkpenning met oor konde uit te reiken. De secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken drs. B. W. Buenk overhandigde deze penningen persoonlijk. WADDINXVEEN Woensdag middag 10 juni om drie uur wordt de oprichtingsvergadering gehou den van de afdeling Waddinxveen van de Protestants Christelijke Ou derenbond in Nederland (PCOB). Dat gebeurt in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnen- pad. Als plaatselijk contactadres fungeert de heer S. P. Visser, El zenhorst 73, tel. 3678. Op de oprichtingsvergadering zal landelijk voorzitter H. Zwaag uit Enter in een toespraak uiteenzet ten hoe groot het belang voor ou deren is om lid te zijn van een ou derenbond als de Protestants Ch ristelijke Ouderenbond (POCB). Er wordt binnen de nieuwe plaat selijke afdeling aan alles gedacht: ook aan ontspanning en gezellig heid, ook aan hulpverlening, waar dat nodig mocht zijn. Woensdag middag 10 juni om drie uur hoort men daar alles over. jarige leeftijd lid toen hij overstapte van Hazerswoude Boys. MEER SPORT Niet alleen de wedstrijd om de sterkste Ju’ste diagnose) kan de garantie worden man van ’t Hollands Hart en het doel- schieten om de penalty-bokaal zijn de twee sportieve punten tijdens de jaar markt Brugfestijn ’81 op vrijdag 5 en za terdag 6 juni. Er is meer. Zo verzorgt de Waddinxvener Renée Scharff op zater dagmiddag 6 juni om vier uur aan de Nesse een demonstratie vechtsporten. Gedurende één zal hij laten zien, samen met andere leden van zijn sportschool, wat er allemaal komt kijken voor de door hen „beoefende vechtsporten, die optreden bijvoorbeeld in neusdruppels. Verre Oosten. Felicitaties van directeur D. de Waardt voor de jubilerende chauffeurs C. A. Blonk en J. Schinkel. (Foto's: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom financieringen. Maatschappelijk ka pitaal 100.000 waarvan geplaatst/ge- stort 35.000. Directeur: J. Borsboom te Krimpen aan den IJssel. WADDINXVEEN Vorige week woensdagavond is met een feestelijke bijeenkomst het feit herdacht dat de heren C. A. Blonk en J. Schinkel 25 jaar geleden in dienst traden bij de Bouw materialenhandel De Waardt B.V. aan de Staringlaan in Waddinxveen. In deze tijd hebben zij de groei van het bedrijf in hun functie van chauffeur goed kunnen volgen. Het werkgebied van het bedrijf breidde steeds meer uit en hun ritten werden steeds langer. Ook de kleinste plaatsjes in Nederland WADDINXVEEN/GOUDA In de maand april telde Waddinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda 206 inwo ners zonder werk. Dat zijn 135 mannen en 71 vrouwen. Een maand eer der stonden er 213 Waddinxveners als werkloos ingeschreven: 136 man nen en 77 vrouwen. Eind april 1981 was het aantal werkloze werk. De vacaturebank op het arbeids- i i - - maart. Het aantal werkloze vrouwen 16.00 uur (ook in de middagpauze), daalde met 11 tot 815. De vraag naar personeel nam iets toe 46 tot 335). Van een echte verbetering van de ar- beidsmarktsituatie is geen sprake. Te- afspraken te maken om óf op het bedrijf genover 2872 geregistreerde werklozen óf op het arbeidsbureau gezamenlijk (exclusief parttimers) staat een geregis- kandidaten te selecteren (advertentie- treerde vraag naar personeel van 335! kosten kunnen vaak bespaard De werkloosheid wordt voor een belan- worden grijk deel aangetroffen onder de jeugd. Bij de mannen is ruim 31% van de werk lozenjonger dan 25 jaar; bij de vrouwen is dit ruim 60%. WADDINXVEEN Voor leden en belangstellenden houdt de afdeling Waddinxveen (waaronder ook Bos koop ressorteert) van de Reformatori sche Politieke Federatie dinsdag avond 2 juni om acht uur een leden vergadering ten huize van de fam. K. Senneker, Onderweg 71 in Wad- I dinxveen. Op de agenda ring staat onder ”Het werk VERWACHTINGEN De arbeidsmarktsituatie is niet reëel verbeterd. Vooral de situatie in de bouw is zorgwekkend. Op dit moment laten zich reeds veel schoolverlaters inschrij ven (zij worden nog niet als werkloos meegeteld, omdat ze nog niet daadwer- _i-’i j_i:j1_* il:i_ baar zijn). ook de Waddinxveners er weer op geat- Het zal volgens het GAB niet eenvou- tendeerd dat ’’oude” geneesmiddelen dig zijn voor ieder een passende functie niet in afvalemmers en in het toilet ge- te vinden. Toch wordt geadviseerd ook daan moeten worden, maar ingeleverd zelf actief te zijn bij het zoeken naar kunnen worden bij de plaatselijke apot heken van D.C. van Doorn (Prins Bern- hardlaan 3-5) en F.F. van Dijk (Kerk- weg-West 64) en bij de apotheekhou- dende huisarts Th.G. Blom (J. Catslaan 1). Op grond van de afvalstoffenwet zijn de gemeentebesturen verplicht bij veror dening regels te stellen voor een verant woorde afvoer van huishoudelijke af valstoffen. Tot deze categorie afvalstof fen behoren ook de in vele huishoudens aanwezige en niet meer gebruikte (oude) geneesmiddelen Deze geneesmiddelen, die op dokters recept via de apotheek of eventueel ter zelfmedicatie via de drogist worden verkregen, worden vaak lange tijd be waard en in noodgevallen gebruikt. Het lange tijd bewaren en daarna weer ge bruiken is principieel onjuist. Alleen door middel van een herhaalde recep- tuurbepaling juiste medicatie na een t j ij a? j J gegeven dat een geneesmiddel op de juiste wijze, op het juiste tijdstip, en in de juiste vorm word toegepast. geweest, eerst als onderwijzer, later, na 1 J en pedago- dagogisch centrum in Amsterdam. Ook bare Leon van Gelderschool aan de Es- giek, als directeur van het centrum voor sengaarde in Waddinxveen overleed sociaal-cultureel vormingswerk in Rot- Dr. Leon van Gelder, die op 7 april van leraar in Groningen, leraar in Groningen, was op 23 maart gewoon hoogleraar in Groningen. 1913 in Amsterdam geboren. Hij is zijn- Van 1966 tot 1974 was prof. Van Gelder, hele leven in het onderwijs werkzaam als opvolger van prof. dr. Ph. J. Iden- school naar hem genoemd. _rR2.7 7 7 burg, voorzitter van het Algemeen pe- regeringsverantwoordelijkheid wil dra- wiens naam is verbonden aan de open- zijn studie in de psychologie en pedago- dagogisch centrum in Amsterdam. Ook Sedert 1979 was de heer Van Gelder bare Leon van Gelderschool aan de Es- giek, als directeur van het centrum voor is hij voorzitter geweest van de Werkge- eredoctor van Gent. Op 30 april jongst- -1_ hz-jj:- -i j i u-1- -■- - leden was hij benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. is ook de know-how daartoe vorige week maandag plotseling op de terdam. Van 1956 tot 1963 als weten- derwijs veiligheidsbakens, in de Heilige Schrift WADD1NXVEEN/AMSTERDAM leeftijd van 68 jaar. schappelijk medewerker bij het peda- op het gebied van de onderwijsvernieu- -J r'- gogisch centrum van de Nederlandse wing hebben in Nederland veel invloed De RPF past niet in het links-rechts woonplaats Amsterdam gecremeerd de dit jaar afscheid had genomen als hoog- onderwijzersvereniging en daarna als gehad. Velen beschouwen prof. Van i i - Gelder als de geestelijke vader van de middenschool. In Groningen is de I werkgevers-werknemers. Ze is ook I geen getuigenispartij maar een getui- I gende partij. Op de vraag of ze ook mee I P f, a. X _J 1 1 1 1 1 1 I gen kan volmondig ja gezegd worden. En in haar steeds toenemende gelede- I ren i I aanwezig”. de Rijksuniversiteit Groningen WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven SchielandHuis Makelaardij in On roerende Goederen B.V Wad- WADDINXVEEN Wie uit de streek van Midden-Holland wil mee- OmX^her?ivinaahpdrrfSdlêin8:v^eis^-jk’ doen aan de wedstrijd om de sterkste man van ’t Hollands hart heeft nog Deze wedstrijd, waarbij leeftijd, ge- waarin zijn club - de tweedeklasser Be wicht en lengte geen rol spelen, wordt Fair - op een goede vijfde plaats ein- gehouden op zaterdagmiddag 6 juni tus- digde. In deze competitie werd hij op de sen half drie en vier uur aan de Nesse en voet gevolgd door Rink Poot van Ha- vormt een onderdeel van de jaarmarkt zerswoude Boys met 12 doelpunten. Brugfestijn ’81, zoals dat in het eerste FC Den Haag-doelman Dido Havenaar juni-weekeinde voor de vierde maal is niet alleen een succesvolle Haagse wordt gehouden door het winkelcen- doelman, die in Hazerswoude woont, trum Brug aan de voet van de hefbrug trouwt met de Waddinxveense atlete in Waddinxveen. Ghita den Besten (op dinsdag 9 juni) en De organisatoren verwachten dat er on- in Nieuwerkerk aan den IJssel gaat wo- der de deelnemers veel bouwvakkers en nen, maar traint ook de pupillen van de vrachtwagenchauffeurs zullen zijn, die voetbalvereniging ’’Waddinxveen”. van dit sportieve treffen een wedstrijd Van deze club werd hij overigens op 16- om nooit te vergeten zullen maken. Er zijn vier wedstrijdonderdelen: een krui- wagen/slalomrace, het duwen van een vrachtwagen met aan het stuur één van de Brugcentrum-gastvrouwen, het ge- van deze ledenvergade- durende één minuut zoveel mogelijk te- meer het onderwerp lefoonboeken verscheuren en touw- van een Tweede- trekken. Voor de eerste, tweede en Kamerfractie”, dat wordt ingeleid door derde sterkste man van ’t Hollands hart toelichting op het punt bestuursmede- delingen blijkt dat voorgesteld wordt om de heren J. Tanis en B. van der van der Roest toe te voegen aan het be stuur. ”De RPF anders radicaal en radicaal anders” was het thema van de spreek- van de afdeling Zeeland van de RPF, Den Haag-doelman Dido Havenaar uit vorige week woensdagavond hield in het Anne Frank-centrum. "Het woord radicaal betekent: tot de school - zal worden uitgereikt door de wortel toegaand. Het vaststellen en topscorer uit Midden-Holland, Be Fair- blootleggen van de wortels van veel on- speler Kees Verbree uit Waddinxveen. deugdelijk politiek gewas in Nederland Bij de zaterdagamateurs KNVB was is het eerste werk”, aldus de heer Co- Kees Verbree, die aan de Eikenlaan in lijn. Waddinxveen woont, goed voor 13 -, doelpunten in het afgelopen seizoen, wanneer de overheid vaart op het kompas van een deel van het volk dat uit is op ontwrichting van alle geeste lijke waarden, dan is het eindpunt anar chie en chaos. De wortel van veel mate rieel en geestelijk kwaad dat over Ne derland is gekomen, is het loslaten van de normen, die de Here God ons, als heeft gegeven.” Vorige week vrijdagmiddag is in zijn r» TAT— begrip, noch in het belangenschema emeritus hoogleraar onderwijskunde werkgevers-werknemers. Ze is ook aan de Rijksuniversiteit Groningen en Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw dr. Leon van Gelder. De man

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 25