l Openingsfeestje met erepeleton, bereden politie en veel ceremonie I Zuidhollands commissaris mr. M. Vr was op werkbezoek in Waddinxveen Ds.A. Verdoom: ’’Niet alleen praten met bejaarden” l Nieuw politiebureau officieel open dank zij mr. M. Vrolijk Waddinxvener 5000ste Technisch Specialist 1 llfclF Axj,; rui 1 - -4 ■BR WFEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 MEI 1981 II De openingshandeling van mr. M. Vro- ben. Aan de lunch in restaurant Bibelot in het winkelcentrum "de Passage” ziet u commissaris der Koningin mr. M. X Hollands Midden. In dit samenwer kingsverband doen onder meer Bos koop, Bodegraven en dus ook Wad dinxveen mee. Het stelt de politie in staat ook ’s nachts voldoende man- u op hun rug CDA-wethouder A. H. van Gent. (Foto: Weekblad WADDINXVEEN Zuidhollands commissaris der Koningin, mr. M. Vrolijk, heeft vrijdagmiddag het nieuwe groeps- en rayon bureau van de rijkspolitie groep Waddinxveen-Moerkapelle aan de Mozartlaan offi cieel in gebruik gesteld. Het was een korte, sobere plechtigheid zonder muziek, maar wel met een volledig aangetreden politiekorps, vlaggen, vier man bereden politie en veel ceremonie. Eén van de paarden met daarop een in vol ornaat gestoken wachtmeester had om de hals de sleu tel, waarmee het al sinds februari in gebruik zijnde grijs-blauwe complex van anderhalf miljoen gulden in Groenswaard 1 geopend kon worden. dinxveen van rijkspolitie over moet op gemeentepolitie. Dit zal niet meer zo lang duren, omdat Waddinxveen ge meentepolitie krijgt zodra er 25.000 in woners zijn. Thans telt de gemeente 22.000 inwoners. PROVINCIALE POLITIE Burgemeester mr. Smallenbroek vond dat de gemeent door het rijk met de rug tegen de muur was gezet, ’’anders was het politiebureau er nooit gekomen.” Het heeft toch al zo’n tien jaar geduurd voordat de politiemensen een goed ge bouw konden betrekken. De rijkspolitie vierde met genoegen dan ook het openingsfeestje vorige week vrijdagmiddag. Een erepeleton an 30 man bij de ingang, bereden agenten in ceremonieel tenue, vlag hijsen en de komst van de commissaris van de Kon ingin om het politiebureau te openen vormden de hoofdmoot van het offi ciële programma. Commissaris Vrolijk toonde zich in zijn toespraak samen met de Wad- dinxveense burgemeester een tegen stander van provinciale politie, zoals Zo’n provinciale politie moet volgens de ontwerp-wet tot standkomen door een samensmelting van gemeente- en rijkspolitie. Het leek mr. Vrolijk beter Een in ceremonieel tenue gestoken wachtmeester van de bereden politie biedt in een koker onder de hals van het paard de sleutel aan waarmee commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk even later het nieuwe groeps- en rayon- bureau van de rijkspolitie zou openen. Adjudant M. W. Blom helpt hem hierbij, terwijl districtscommandant der rijkspolitie, kolonel P. Paul geamuseerd toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Een kijkje in de raadzaal van het gemeentehuis, waarvoor commissaris der Koningin mr. Vrolijk tijdens zijn werkbezoek in 1977 de eerste steen had gemetseld. In de raadzaal ziet u van links naar rechts de chef algemene zaken, W. F. Meijer, PvdA-wethouder AH. van Gent, VVD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester, CDA-wethouder P. F. J. van Schie, de commissaris, zijn griffier, gemeentesecretaris J. Meuleman en burgemeester mr.A. G. Smallenbroek. (Foto: Weekbladvoor Waddinxveen!SjaakNoteboom). Aan de lunch in restaurant Bibelot in het winkelcentrum 'de Passage” ziet u commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk met naast hem burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, CDA-fractie-voorzitter ing. C. van 'tHoog en VVD- schappen te kunnen inzetten op de fractievoorzitter F. H. de Ruijter. Vooraan ziet -j- is. VQOr Waddinxveen/SjaakNoteboom). WADDINXVEEN/APPINGE- DAM De 19-jarige Waddinxv ner John K. H. van der Heijden uit de Prinses Irenestraat 15 is de vijfduizendste kandidaat die op het Opleidingscentrum Noord in Appingedam een opleiding krijgt voor Technisch Specialist bij de Koninklijke Landmacht. De Waddinxvener wordt in vier maanden tijd opgeleid tot automonteur, waarna nog eens vier maanden op een kazerne in Utrecht de opleiding voltooien. John van der Heijden werd op woensdag voor een week met zijn ouders ontvangen door de commandant van het Technisch Specialisten Oplei dingscentrum Noord, de Luitenant-Kolonel H. A. de Haan. Brigade-generaal Verheijen bood de TS-er in spé een bierglas met zilveren voetstuk en inscriptie aan. ’s Avonds traden voor de hele militaire gemeenschap in Appin gedam onder andere Maywood en Rini van der Lee op. Mr. Vrolijk pleitte verdervoor een her waardering van de politie als ’’onmis baar maatschappelijk element in onze samenleving”. Als de rijksoverheid dat 'i J E: meer geld voor de politie beschikbaar moe ten komen. Mr. Vrolijk: ”De bezuini gingen bij de rijkspolitie komen het nor maal functioneren niet ten goede. De korpsen komen qua bezetting redelijk op peil, maar dit wordt weer teniet ge daan door de vele assistentieverlenin- onnodig vertragend gen aan andere korpsen.” RAMP Kolonel P. Paul, districtscommandant zo groot is als de oude ruimte in het gingen ”een ramp”. Hij stelde evenwel Brugcentrum, werk biedt aan 32 men- *- - sen en beschikt over voldoende buiten ruimte. WADDINXVEEN/GOUDA - De in Waddinxveen aan het Sweelinckhof wonende geria trisch predikant ds. A. Ver doom heeft gezegd dat in het contact met de bejaarden aan het aspect met manuale bena dering (bijvoorbeeld strelen) meer aandacht moet worden besteed. Hij zei dat als voorzit ter van de vereniging van gees telijke verzorgers in de bejaar denoorden, tijdens de vergade ring die deze vereniging samen met de regionale raad van Zuid- Holland in Gouda heeft gehou den. Door aanwezigheid en warmte kan men aan mensen die niet meer zo aanspreekbaar zijn toch allerlei mogelijkheden bieden, zei ds. Verdoom, die verder opmerkte dat er meer is dan alleen het woord en dat je meer kunt doen dan alleen maar praten. Ook niet-com- municabele bejaarden moeten in het aandachtsveld komen. Mevrouw ds. L.CJ. Reedijk- Boersma uit Zeist legde de na druk op de grote eenzaamheid en het isoleren van de bejaar den. In de discussie kwam vooral naar voren het onder scheid dat men moet maken tussen de sociale eenzaamheid van veel bejaarden en de we zenlijke eenzaamheid. Aan vrijwilligers moeten hogere eisen worden gesteld. lijk werd gadegeslagen door de burge- voorgesteld in de nieuwe politiewet, meester mr. A. G. Smallenbroek (Wad- r’~’~ dinxveen), A. W. Lips (Moerkapelle)en A. van ’t Verlaat (Zevenhuizen), dis trictscommandant der rijkspolitie P. Paul, wethouders, gemeenteraadsleden de gemeentepolitie in stand te houden, en vele genodigden en belangstellen- Die staan dichter bij de mensen, dan den. Het gezelschap was met een bus een provinciale eenheid, die te log zou naar het nieuwe bureau gereden, nadat zijn en te weinig samenhang zou heb- er even tevoren toespraken waren afge stoken in een zaal van de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. KRITIEK Dat het erg lang heeft moeten duren voordat de Waddinxveense politiemen- öok’zöü'vinden,“dan zou'er ook sen het ondoelmatige en veel te kleine bureau aan de Kerkweg-Oost konden verlaten was een punt van kritiek op de hogere overheid, dat door burgemee ster mr. Smallenbroek werd verwoord en door de commissaris een klaagzang werd genoemd. Hij meende dat er is gewerkt om de plaatselijke rijkspoli tie aan een behoorlijke huisvesting te helpen. Maar het korps beschikt nu over een nieuw complex dat driemaal van de rijkspolitie, noemde de bezuini- wel in het vooruitzicht, dat de nachte lijke surveillances van de groep Wad dinxveen ondanks de bezuinigingen zul- Het verwonderlijke is dat de gemeente len doorgaan, evenals een 24-uurs be- Waddinxveen de doorslag moest geven zetting van de meldkamer. om tot de bouw van een nieuw politie- Paul was zeer te spreken over de sa- bureau te komen, terwijl het toch louter menwerking van de politiekorpsen in een zaak van de rijksoverheid is”, sprak -- burgemeester mr. Smallenbroek in de Ontmoetingskerk. De rol van de gemeente bij de gesprek ken met het rijk bestond hierin, dat men moest beloven het politiebureau van - het rijk over te nemen zodra Wad- plaatsen waar dat in de regio nodig z 1 S-jg ft. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 33