overt WSV-titel WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters B. Joosten ver- Opening hengelseizoen HSW Regen verschuift meeste tennispartijen W’veen naar Hemelvaartsdag GRANDIOOS FEEST VAN KORBIS- DONKERE DAG VOOR WADDINXVEEN-TENNIS 12-TALLEN i s De A-junioren van de voetbalvereni- top en bij de Een Smash. van Ter Salari) met vreugde begroet. ter werd verloren (6-4/3-6Z3-6), wat de derdak heeft kunnen vinden. titie bestaande uit 4 wedstrijden, waar van de eerste op dinsdag 2 juni gehou den wordt in de Gouwe tussen Wad- dinxveen en Boskoop. Verzamelen ter hoogte van de oude Boskoopse gasfa briek om 18.30 uur. team heeft in de afdeling een niet meer in te halen voorsprong en zal zich nu maar Waddinxveen II zal zich in deze klasse kunnen handhaven. Voor Waddinxveen IV (4e klasse) zal to ZONNETJE ALS TROOST MMaar terwijl de verloren strijd van */2-*/2 0-1 ‘/2-‘/2 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 '/f'h 1-0 Keyser en Ank van Zetten in twee sets (3-6/O-6). Toen dan ook nog Trix Berre- De zomercompetitie bestaat wederom uit 8 wedstrijden; vier hiervan zijn ka sconcoursen, hetgeen inhoudt dat er in 2 categorieën om waardebonnen gevist wordt. De eerste wedstrijd hiervoor is op zaterdag 6 juni in de Oude Rijn. Voorts is er met de HSV Zevenhui- zen/Moerkapelle overeengekomen om tober a.s. respectievelijk in de Oude Rijn en in de Rotte. Dan zijn er nog een aantal bijzondere wedstrijden, zoals de selectie-wedstrijd van de Federatie Randstad voor het NK, de Ring Zeven- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 MEI 1981 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddin»veense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Geen wonder, dat Bonny Binkhuljsen, in de competitie). Het zesde team won eveneens uitspe- haar dubbel (1-6/6-4/6-4). Toen ook Janny de Jong samen met Adrie Ooster- baan haar dubbel won was de overwin ning daar. Tenslotte verloren Aly v.d. derde set nodig was, die na enige onder- Het wisselvallige weer en de uitslagen waren een - karin Meuldijk verloor haar partij (zij 2-4 achterstand de wedstrijd van afge lopen zondag tegen Nieuwerkerk I moesten staken. Niettemin is er hoop, op de inhaaldag de schade tot 4-4 te be- Het liet Woerden, dat de hele competi- onder zich. Trainer Piet v. Mullem van ’t Goudse ONA, di niet de titel in de derde klas Nicodem kon het niet bolwerken tegen wedstrijd op 14juni a.s. mevr, de Groot en verloor met 6-1/6-1. Het dubbelspel van Nel van Tol en Nel de Ruyg werd verloren met 3-6/3-6. Gelukkig wisten Lydia Nicodem en Ineke Huysman de eer te redden en won- rien hun partij in 3 sets (1-6/6-3/6-31. Jammer was het dat Nel de Ruyg en Ineke Huysman na een spannende strijd conflict was geboren. WADDINXVEEN Het was letterlijk en figuurlijk een donkere dag voor de tennissers en supporters van de tennisvereniging ’’Waddinxveen” toen afgelopen zondag tussen de regenbuien door het eerste team haar derde partij verloor tegen Hillegom I (overg. B). Om handhaving in deze i was men zeer gebrand op de puntjes en werd de eerste overwinning (van Vincent Wolfs is altijd voor W. van Oort, en niet alleen voor hem, een moeilijk te bestrij den tegenstander. Zo ook nu weer. In IB hield van Randwijk Hulsman ver dienstelijk op remise. Het bestuursduel Groep IIB 1. J. Muit 7 uit 7; 2. E. Sundermeyer 6 uit 9; 3. E. Ket 4 uit 7; 4. G. Torenbeek 4 uit 8; 5. W. de Schrijver 4 uit 9; 6. M. de Bruin 2‘/2 uit 5; 7. A. Dirksen 2‘/2 uit 6; 8. C. Asscheman 2 uit 8; 9. J. Kleiweg luit 8. spelende vereniging in de regio te her winnen. Ook hier geldt: hebben is heb- ben, maar krijgen is de kunst. Jong po- in deze afdeling kampioens pretendent, tentieel is er in de vereniging genoeg -- j - aanwezig, om dit te’’krijgen” te realise ren, maar het zal enige strijd èn tijd vergen. op het park gejuich op: het derde team (3e klasse) was kampioen geworden. Ook hier weer een afspiegeling van het weer: donkere wolken met af en toe een zonnetje als troost. Nie'ske Ondanks heftig tegenstribbelen van het team van Kruipen bereikte het Wad dinxveense viertal: Merula Bergwerf, Jacqueline v. d. Plane, Frank van de en Cees Okkerse zijn vijfde over winning op rij. Met alleen een verloren verspeeld werd. 2 een overtuigende stand om het kam- WFINIC VFBWFirB pioenschap binnen te halen. Met name weinig vtKWitK een partij van Cees gaf de nodige span- Team 29 ontving het plaatselijke De ning: een 1-5 achterstand in de derde Gouwe Smash. Tegen dit sterke team set bracht hij met 7-5 op zijn naam. Dit hadden de dames weinig verweer. Nel van Tol verloor in 2 sets haar single (2- eerste set maar kwam in de tweede tot Waddinxveen V, VI en VII staan allen een niveau, dat hij helaas in de derde set veilig in hun afdeling. Het vijfde team niet wist te behouden: 1-2 achterstand (4e klas) won van Berkenrode II met 6- m dus, en hiermede het maximum toege- 2. (Het jongste teamlid Marie-José Rut- (2-6/1-6) waarna Wil v.d. Berg niet ach- belspeï van BëtTwekkTngen Irene Dae- stane aantal tegenpunten. ten behaalde vijfde single overwinning --- ter werd verloren (6-4/3-673-6), wat de - - Roos won. In de dubbels wonnen Lotty eindstand op 4-1 voor Waddinxveen zo gespannen als een veer aantrad voor ballen bracht zij haar tegenstandster tot lend gemakkelijk van VEP II te Woer- Bleiswijk III afbreken bij een 2-3 ach terstand. Maar beide teams in de 5e WADDINXVEEN In de onderlinge wintercompetitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV werd de laatste ronde gespeeld. Ge let op het geringe aantal ’’officiële” partijen hadden de meeste schakers de zomer reeds in het hoofd. In de kampioensploeg legde B. Joosten be slag op de titel ’’Kampioen van WSV 1981”. Tegen Kardol kwam hij, in een van bei de zijden scherp opgezette partij, goed uit de opening. Een misrekening in het eindspel werd hem echter bijna nog noodlottig. Uiteindelijk werd het re mise. een tweekamp te houden. Deze weds- De A-junioren van de voetbalvereni- trijden worden vervist op 4 juli en 10 ok- ging Waddinxveen promoveren naar de, i-.i. j- u. hoofdgroep van de afdeling Gouda van de KNVB. Het restant van de onlangs wegens een vechtpartij gestaakte weds trijd W’veen A-Woerden A is uitgespeeld. In deze 25 minuten speeltijd, met de be- huizen en de Herfstdag op 17 oktober in ginstand 0-0 wist Waddinxveen de wed de Heimanswetering. strijd in zijn voordeel te beslissen en het Alle inlichtingen en bijzonderheden kampioenschap in groep Al te behalen, worden gaarne verstrekt door de weds- Het liet Woerden, dat de hele competi- trijdleiding, adres Wingerd 7, tel. 7119, tie bovenaan heeft gestaan, een punt b.g.g. 6411. Belangstellenden worden gaarne verwacht op de bekende plaat sen en tijden. A. Versluis-J. v. Oort JEUGDSCHAAK Op de laatste avond van het schaaksei- zoen ’8O-’81 voor de Waddinxveense jeugd is er toch nog een beslissing ge- 7; 2. A. Versluis vallen. De strijd om de derde en vierde f -/z - j plaats in de B-groep, tussen Hans van 2‘/2 uit 7;^5. K. Bregman 2 uit 6; Woudenberg en Hans Kimmel, is in het voordeel van Hans van Woudenberg Groep IB uitgevallen. De volledige eindstand in 1. L. Ellers 672 uit 7; 2. H. Hulsman 6 uit de B-groep is daardoor als volst: 1. Ri- 9; 3. G. Burger 5 uit 5; 4. A. v. d. Starre cnard Wientjens, 2. Sandra Wiehtjens, 472 uit 7; 5. J. v. Oort 3 uit 6; 6/7. v. d. 3. Hans v. Woudenberg, 4. Hans Kim- Bergh en W. v. Randwijk beiden 2‘/2 uit mef 5. Arthur Köllmann, 6. Egbert 6; 8/9. G. Besemer en A. Littooy 2 uit 7; Schroten, 7. RaymonO Dommanschet, 10. P. Nekeman Quit 8. 8. Patrick de Haan. ning op die Versluis op J. v. Oort be haalde. Sonneveld-Ellers werd na een zeer onoverzichtelijke partij remise. Öosterioo-foren^ in IIB werd toch De volledige uitslagen luiden: enigszins verrassend door Torenbeek A. Kardol-B. Joosten gewonnen. W. v. Oort-L. Wolfs W. van Randwijk-H. Hulsman De eindstanden, waarin opgenomen de E. Ket-J. Muit spelers die minstens de helft van de te D. Oosterloo-G. Torenbeek verspelen partijen gespeeld hebben, T. Goor-J. Ponsioen 'u‘den: C. v. cURee-K. Bregman Kampioensgroep J. Kleiweg-W. de Schrijver 1. B. Joosten 6 uit 9;-2/3. H. v. Gils en E. E. Sundermeyer-A. Dirksen Philipse beiden 4*/2 uit 7; 4. A. Kardol 4 M. Sonneveld-L. Ellers uit 7; 5. W. v. Oort 4 uit 8; 6. H. de Roodt 2*/2 uit 7; 7. L. Bloem l‘/2 uit 5;8. M. Sonne veld l*/2 uit 7; 9. H. Smits- kamp 1 uit 6. Groep HA 1. P. v. 4‘/2 uit 6; 3/4. J. Ponsioen en C. v. d. Ree 6. T. Goor */2 uit 6. Groep IB (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen)'Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE1 (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN Donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) is voor de vislief- hebbers een extra plezierige dag omdat de minister van Landbouw en Visserij heeft bepaald dat op deze dag het hen- gelvisseizoen 1981 open gaat. Hiervoor heeft menigeen zijn of haar voorberei dingen al getroffen om het vistuig en toebehoren piekfijn in orde te hebben. De wedstrijdcommissie van de hengel- sportvereniging Waddinxveen heeft ook zijn zaken voor elkaar en heeft voor haar leden een leuk programma in petto. Zo is er een zomeravondcompe- wist te behalen met zijn voetbalteam, is WADDINXVEEN Omdat afgelopen zaterdagmiddag de regen letter- hun partij verloren (1-6/7-6/3-6). vereniging Waddinxveen niet veel eer te behalen op de banen van het z* 1 i tt F 1 1 a xf z enkele partijen gespeeld konden worden, zal het merendeel van de tem door de regionale pers breeduit geïnter viewd met het oog op dit mogelijke kampioenschap. In die gesprekken keek de vakbekwame en gedreven voetbaltrainer uit Gouda, 43 jaar en zie kenbezoeker van beroep, ook terug op zijn tweejarige periode bij tweedeklas ser Be Fair (1977-1979). Dat leverde in de Goudsche Courant deze passage op in het interview dat Frits Overeijnder met Piet van Mullem had: Van Mullem: ”Er moest in die tweede klas worden gewerkt. En dat werd vergeten”. Het toenmalige Be Fair-bestuur wierp zichzelf op als red dende engel en schreef de eigengereide trainer voor dat hij vijf nieuwe mensen .zr-o-o-- v-w,-v/j-v7. A.VH in het team moest passen. Van Mullem lijk met bakken uit de lucht viel was er voor de herenteams van de tennis- verdiende overwinning voor De Gouwe ging echter zijn eigen weg, waarmee het vereniging Waddinxveen niet veel eer te behalen op de banen van het complex De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan. Hoewel er toch nog enkele partijen gespeeld konden worden, zal het merendeel van de ten niswedstrijden morgen (Hemelvaartsdag) verspeeld worden Ook de jeugd had vanzelfsprekend met voets en Wil v.d. Berg hun dubbel met de regen te maken. Drie teams zijn om 6-7Z4-6 wonnen was de buit binnen, negen uur ’s morgens begonnen en heb- Lotty en Trix maakten de overwinning ben hun wedstrijden uit kunnen spelen, compleet door in 3 sets (3-6Z7-5/3-6) van Gelukkig waren deze teams echter niet L. Willemsen en H. Wurth te winnen, in hun spel. Team 18 verloor met 3-2 Het kampioenschap ligt binnen hand- van Be Quick en team 22 ging met 5-0 bereik. r—-j-ovo. tegen Driebruggen ten onder. Team 20 j[eain 24 (tweede damesteam) ontving klasse te behouden moest met 6-2 worden gewonnen Daarom verloor tenslotte met 4-1 van Ter Berkenrode. In een spannende single Steeghe. verloor Wil Albers in 3 sets haar single niMFC van van Calcar 1-6/6-2/6-2. Toen ook Hannelore Stelling haar single verloor De dames van Waddinxveen speelden zag de zaak er somber uit. Door echter in tegenstelling tot de heren nog onder twee dubbels te winnen kon toch nog schitterende weersomstandigheden, een punt thuis gehouden worden (2-3). Het eerste damesteam ging bij D.D.H. Team 25 won met 4-1 van Triomf. Hier op visite en diende hier te winnen wil- won Riet Elberse haar single met 6-3/6- den ze hun kansen op het kampioen- 2 van C. de Meer. Bep Wekking pakte dames lieten er geen onduidelijkheid bel Riet Elberse en Atty Duyvestein over bestaan wie de sterkste was. Met won, wel in 3 sets, met 6-2Z3-6/6-4. Atty 5-0 werd D.D.H. verslagen. Duyvestein won samen met Irene Dae- Ank van Zetten won haar single in 2 sets ter ook dit dubbel 4-6/6-2/6-1Het dub- X" X\ w* Z ter kon blijven en met 3-6/4-6*van mevr. WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft zaterdag in het klubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan een gran dioos kampioensfeest gevierd ter ere van de korfbalkampioenen. Het was terecht dat deze feestmiddag- en avond werd gehouden, want van de negen teams die aan de competitie deelnamen werden er maar liefst vijf kampioen. Bij de jeugd ging de kam- pioensvlag driemaal in top en bij de ouderen tweemaal. Het meest verrassende was wel het kampioenschap van de pupillen C III ploeg. Tot voor enkele dagen leek een kampioenschap voor dit team niet weggelegd, maar dankzij een for midabele eindspurt - welke onder meer inhield dat er zaterdagmiddag nog twee wedstrijden moesten wor den gespeeld die beide gewonnen werden (1-0 en 2-0) kon ook hier feest worden gevierd. - En gefeest werd er bij de Korbis- jeugd! Naast een diploma-uitreiking door Korbis-voorzitter Cees Visser konden de kinderen van hun ouders de felicitaties in ontvangst nemen en kijken naar een leuke film over de kersverse kampioensploegen. Al met al een geslaagde middag, ze ker niet in de laatste plaats door een amusante wedstrijd, gespeeld door de ouders van de kampioenen! Deze wedstrijd tussen de ouders van de Cl en CII pupillen eindigde in een 3-1 zege voor de Cl ploeg. In het begin zag dat er niet naar uit want al spoe dig wist CII via Mw. de la Croix te scoren (0-1) gevolgd evenwel door de gelijkmaker gescoord uit een straf- worp door Mw. van ’t Hoog (1-1). De beslissing in deze wedstrijd kwam tot stand via twee knappe af standschoten van het echtpaar Was- senaar(3-l), waarna scheidsrechter Noordam het einde blies. ’s-Avonds bij de huldiging van Kor bis I en II, welke twaalftallen zonder puntenverlies kampioen waren ge worden kon het bestuur menig be langstellende de hand drukken. Ook de gemeente liet van haar belangstel ling blijken via de wethouder voor sportzaken A.H. van Gent (PvdA), terwijl de korfbalregio Gouda ook vertegenwoordigd was, evenals de voetbalvereniging ’’Waddinxveen”, waar Korbis nog steeds gastvrij on- Wit en R. Koppe (4-6/3-6). Eindstand 4- 1 en het kampioenschap voor het grij pen. Team 27 blijft doorgaan, maar heeft het moeilijk gehad in Haastrecht. Erica 6-2 overwinning) onmogelijk geworden. Vermey verloor haar single met 7-6Z6-2 De resterende partijen zijn tot donder- van H. Rosendahl. Gelukkig trok Adri dag 28 mei uitgesteld; er moeten dan Hasselbach de zaak weer recht en won ook nog twee mixeds van de eerste zon met 1-6/4-6 van mevr. Vonk. De dub- dag tegen Toegh II worden afgespeeld, beis moesten nu de beslissing brengen. Tenzij er wonderen gebeuren (en deze Henny de Vries en Erica Vermey verlo- zijn de wereld nog niet uit) zal handha- ren in 2 sets (7-5Z7-5). Adrie Hasselbach ving in de overgangsklasse B wel een en Marjolein Vetter wonnen gemakke- verkeken zaak zijn. Bij de reservepartijen viel de overwin- lijk^met 2-6/1-6, waarna Henny de Vries ning op die Versluis op J. v. Oort be- en Marjolein Vetter de overwinning bin- haalde. Sonneveld-Ellers werd na een nen sleepten 0-6/2-6. Eindstand 3-2 voor Waddinxveen. Team 28 ging op bezoek bij Hiaten en wist daar met 3-2 te winnen. Nieske Verhey won zonder problemen haar single 6-1/6-4, en ook Harmke van Vliet won haar single, zij het in 3 sets (7-6/6- 7/6-0). Toen Irene Slijngard en Verhey hun dubbel verloren werd het weer spannend (3-6/6-7). Anke Derks en Harmke van Vliet wonnen hun dub bel (6-3/6-2) zodat de overwinning bin- nen was. Helaas verloren Irene en Anke - - hun dubbel waardoor toch nog één punt heren single en een damesdubbel was 6- pioenschap binnen te halen. Met name i het behalen van een kampioenschap afspiegeling van elkaar, want problematischer worden, nu ze met een het na een uur harde strijd, waarin zij een achterstand van 2-5 in de tweed set „v i.avv. uv as.iv tot 5-5 bracht om hem daarna met 5-7 in schap behouden. De^ Waddinxveense J. Bowen met V-5/6-4m en ook hVdub- te leveren). Klaas Audringa verloor zijn perken door de beide mixeds te winnen. haar single. Met uitgekiend-geplaatste wanhoop en de stand op 2-2. Grote op- den en het zevende team moest tegen ’’grote” concurrent. Wil Hornes begon en even later blijdschap want de heren goed en won haar single met 6-0/6-3. izz: Janny de Jong kon hierbij niet achter- Klaas en Vincent natuurlijk gewonnen: blijven en won in 2 sets (7-5/6-0). Wil 3-2 voorsprong. Hornes won samen met Aly v.d. Pol Bonny en Karin moesten in hun dubbel voor 4-2 zorgen. Na een gemakkelijke 6-2 set kregen de dames van Hillegom wat meergreep op het spel zodat er een 1 415J J Pol en Adrie Oosterbaan van mevr, de brekingen door regenbuien, tenslotte met 6-8 naar Hillegom toe ging. Versla genheid bij de Waddinxveners, want ondanks een enorme inzet van de vier uit dit team was het gestelde doel (een bracht CONCURRENT Team 20 speelde tegen Ter Steeghe, de luchting in het Waddinxveense kamp dubbel werd als vaste nummer door klasse spelend kunnen hun positie in de middenmoot van de afdeling handhaven. ZWARE TEGENSTAND Moeilijker hadden de vijf spelers van het achtste team (6e klasse) het thuis te gen Gouwe Smash I. De reeds voor spelde zware tegenstand van de plaats genoten uit het Warnaarplantsoen, waarvan eerder met 5-3 gewonnen werd, bracht een voorlopige tussen stand van 2-4 in het voordeel van GSI. Ook hier moeten de mixeddubbels op de inhaaldag voor 4-4 zorgen, wil het kampioenschap binnengehaald kunnen worden. Ook bij de herenteams ging het niet voor de wind. Zowel Heren I als II (beide met blessures en uitvallers kam pend) moesten de winst aan de tegen standers laten. Heren I tegen Tiel I thuis op park de Woerd met 2-4 en Heren II tegen De Munnik II (Leider- dorp) uit met 5-1. het eerste aan de gang was klonk elders Na deze voorlaatste competitie-zondag staat opmakend vinden wij: Wad dinxveen I in grote degradatiezorgen en Waddinxveen III reeds kampioen, ter wijl de teams IV, VIII en Heren II met kampioenskansen zijn. Alle andere teams verkeren veilig in hun klasse. Door het slechte weer zul len er nog enige uitgestelde partijen op 28 mei en eventueel 6 juni worden ge speeld, en ook de laatste zondag zal nog wat helderheid moeten geven in situa ties, die nu nog niet te overzien zijn. Als het le team mocht duikelen is de zo moeizaam jarenlang bevochten ideale opbouw, van een overgangsklasse B aan de top via 2e, 3e, 4e en 5e klasse teams naar de 6e klasse, van zeer korte duur geweest. Het kan zijn, dat Waddinxveen volgend 6/2-6) van mevr. v.d. Brink. Ook Lydia reeds voorbereiden op de promotie jaar met twee, wellicht drie(!teams in ''z. de tweede klasse opnieuw zal moeten Het tweede”team (2e'klasse) ging in Pij- vechten om zijn positie van hoogst- nacker met 7-1 tenonder. Alleen Leo- spelende vereniging in de regio te her- niek Salari wist haar single te winnen, winnen. Ook hier geldt: hebben is heb- Reeds eerder was duidelijk: Pijnacker is

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 35