WADDINXVEEN GEMEENTE f YdoBV Vermako BV Nupro BV Expositie en marktkraam van Amnesty Tuintjes langs Tweede Bloksweg in strijd met de wettelijke voorschriften Gemeente boycot opening volks tuincomplex van Ons Genoegen werkzaamheid op zich positief benadert dient te worden, dienen daarbij toch kanttekeningen geplaatst te worden. De gekozen lokatie laat namelijk, gelet op de desbetreffende agrarische be stemming, volkstuinactiviteiten niet toe. Eveneens zullen eventuele aanvra gen om bouwvergunning voor tuinhuis jes, kasjjes en/of verenigingsge- bouw(tje) niet gehonoreerd kunnen worden”. VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN HINDERWETVERGUNNINGEN BESTUURSZAKEN v BESTEMMINGSPLANNEN gl SPREEKUREN 'Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- 1 makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus400,2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur zal niet ver tegenwoordigd zijn bij de officiële opening komende zaterdagmorgen van „het nieuwe complex van de volkstuindersvereniging ”Ons Genoe gen” aan de Tweede Bloksweg42. In mondelinge en schriftelijke contac ten met het bestuur van de vereniging hebben Burgemeester en Wethou ders uiteengezet dat de daar te ontwikkelen activiteiten in strijd zijn met de voorschriften en dat er dan ook beslist geen sprake zal kunnen zijn van het neerzetten van tuinhuisjes, kasjes en/of vereniginggebouwtjes. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 MEI 1981 Midden-Holland ir irm- s, ui m ikin: gee) gen ten): ken: aan non- 1. I- Waddinxveen, 26 mei 1981. De burgemeester voornoemd. Waddinxveen, 26 mei 1981 De burgemeester voornoemd. >t n :n :t Commissie voor sociale zaken en volksgezondheid Donderdag 4 juni 1981,aanvang 19.30uur in het gemeentehuis. AGENDA Het feit dat een organisatie als Am nesty 20 jaar bestaat is eigenlijk niets om blij mee te zijn. Deze verjaardag hoeft dan ook niet gevierd te wor den. Het is meer een aanleiding om eens stil te staan bij het werk van Amnesty, zoals dat aan de basis wordt gedaan door werk- en adoptie- 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering dd. 12 februari 1981. 3. Mededelingen en/of ingekomen stukken. 4. Renovatie Souburgh. 5. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 27 mei 1981 ten gemeentehuize ter inzage. 4. Regeling kantinebeheer. 5. Opzet voorlopig programma 1981/1982. 6. Bespreking vacatures in de commissie. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 27 mei 1981 ten gemeentehuize ter inzage. Spreekuur burgemeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. van de vergaderingen van 26 april en uitnodiging om aanwezig te zijn bij de officiële opening komende zaterdag morgen laten weten ”op meer mede werking van het gemeentebestuur te mogen rekenen dan in de afgelopen ja- ren” en wenste dan ook ”dat van u uit meer druk kan worden uitgeoefend om tot overleg te komen”. Deze zinnen wekken volgens B. en W. ten onrechte de indruk dat in het verleden geen of onvoldoende overleg, dan wel samen werking met de gemeente mogelijk was. MIDDLBURGSEWEG Er wordt echter aan herinnerd dat in het gemeentehuis in het nabije verleden nog verregaande plannen zijn voorbe reid voor de stichting van een volkstuin complex op de voormalige vuilnisbelt aan de Middelburgseweg. Aan de ene kant is hiervoor het nodige geregeld in het bestemmingsplan ’’Landelijk ge bied Oost” en aan de andere kant stelde de gemeenteraad op 23 maart 1977 een krediet van f 150.000,beschikbaar voor het geschiktmaken van de stortp laats. ”De plannen voor deze lokatie zijn vervolgens afgeketst, omdat de ver eniging niet bereid bleek de huurver- goeding ad. f 1,per vierkante meter per jaar te betalen”, aldus het college. ”Wat hiervan ook zij, thans heeft de vereniging zelf een lokatie voor haar ac tiviteiten gecreëerd. Hoewel deze zelf- WADDINXVEEN/GOUDA Bij Organisatie-Adviseurs Ydo BV, Wad dinxveen is als directeur uitgetreden G. Kuijper te Capelle aan den IJssel. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN Met een sobere tentoonstelling in de Ontmoetings- kerk en een kraam op de weekmarkt van komende vrijdag schenkt de werkgroep Waddinxveen van Amnes ty International aandacht aan het 20-jarig bestaan van deze internatio nale organisatie, die duidelijk heeft gemaakt dat het nastreven ven men senrechten niet een zaak is van auto riteiten en regeringen alleen, maar dat het iets is wat iedereen aangaat. Commissie van bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum Dinsdag 2 juni 1981, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingschool. AGENDA Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Noordkade ’67”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning, met ingang van 29 mei 1981 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit dd. 20 mei 1981, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Noordkade ’67”, zulks voor zoveel het betreft het perceel Noordkade 48, zoals dat perceel op de bij besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte situatietekening met rode omlijning staat aangegeven. WADDINXVEEN/GOUDA Bij Vermako BV, Waddinxveen, is be noemd tot adjunct-directeur P. Burger te Waddinxveen en is uitgetreden als commissaris D. de Waardt te Reeuwijk. Dit blijkt uit een wijziging inhet handel- sregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN/GOUDA in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken is gewijzigd dat de handelsnaam van Nupro BV, Waddinxveen, met als vestigingsplaats Leiderdorp, voortaan Boek- en Han- delsdrukkerij ”De Sleutelstad” is. Als technisch directeur is uitgetreden A. F. Roest te Zoetermeer. 1. Opening. 2. Vaststelling verslagen 19 mei 1981. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Vaststelling repetitieregeling. 6. Goedkeuring huishoudelijk reglement Lerarenraad ingevolge art. 20 van het huishoudelijk reglement Samenwerkings school voor HAVO/Atheneum te Waddinxveen. 7. Grootte van de school. 8. Uitleg schoolbegroting. 9. Vaststelling vakanties cursus 1981-1982. 10. Verslag werkgroepen en commissies. 11. Gang van zaken op school. 12. Rondvraag. 13. (evt.) benoemingen. 14. Sluiting. Aanvraag om bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van vrijdag 29 mei gedurende 14 dagen ter gemeentesecre tarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van het gemeentebestuur van Waddinxveen voor het oprichten van een personeelsgebouw bij het perceel Noordkade 48. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan ’’Noordkade 67”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Omdat secretaris J. H. N. Commissaris namens de volkstuindersvereniging ’Ons Genoegen” het gemeentebestuur trots had uitgenodigd aanwezig te zijn bij de officiële opening van het complex, waarop meer dan vijf jaar moest worden gewacht, vonden B. en W. daarin alle aanleiding contact te zoeken met het bestuur van de vereni ging voor het maken van de nodige kanttekeningen, terwijl bovendien de gemeenteraad uitgebreid is geïnfor meerd over de situatie. AGRARISCH Het volkstuincomplex aan de Tweede Bloksweg is volgens de gemeente in strijd met de ter plaatse geldende plano logische voorschriften. Zowel het gel dende bestemmingsplan ’’Plan in hoofdzaak West” als het in procedure zijnde bestemmingsplan ’’Landelijk ge bied West” geven aan de betreffende grond een agrarische bestemming en daaronder valt geenszins het recreatief tu‘nieren. Het college heeft dan ook Keihard aangekondigd dat voor het op- pcbten van tuinhuisjes, kasjes en derge- lijke op generlei wijze bouwvergunning verleend zal kunnen worden. De volkstuindersvereniging ”Ons Ge noegen” - met op dit moment 75 leden, terwijl dat er in februari van dit jaar nog 46 waren - had de gemeenteraad in de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Wethouder A. H. van Gent is benoemd tot bestuurslid van de afdeling Zuid-Holland van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. groepen. Deze vinden we ook in Wad dinxveen. Bij totstandkoming van een organi satie als Amnesty spelen de werk- en adoptiegroepen een belangrijke rol. Neem bijvoorbeeld de ledengroei. Van zo’n 400 leden in ’70 stijgt het aantal leden tot 18.000 in 1975. Vooral na toekenning van de Nobel prijs voor de Vrede in 1977 en ook de martelingencampagne stijgt het aantal leden snel tot zo’n 40.000 in bestemmingsplan voor dit gebied tussen Boskoop en Waddinxveen, noch in het door het recreatieschap Bospark uitge werkte uitvoeringsplan in een dergelijk plan is voorzien. ”Of en in hoeverre toch een dergelijke voorziening in dit gebied opgenomen kan worden is in eerste instantie ter be oordeling van het bestuur van het re creatieschap. Gelet op de huidige tijd van bezuinigingen menen wij vooral snog een dergelijke activiteit niet te kunnen entamaren”, luidt het oordeel van het college van Burgemeester en Wethouders, zoals dat kenbaar is ge maakt aan de gemeenteraad en aan het bestuur van de volkstuindersvereniging ”Ons Genoegen”. 1978. En hiermee stijgt ook het aan tal groepen. Anno nu zijn er 230 adoptiegroepen en 270 werkgroepen en telt de vereniging meer dan 50.000 leden. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag2juni 1981,aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 3 februari 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Concept Uitkerings- en pensioenverordening wethouders. 4. Nota grondverwerving’’Wijk Zuidplas 1980”. 5. Funktionering Samenwerkingsorgaan I.LJJ... ”_111 (Rondgang langs gemeenten). 6. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 29 mei 1981 ten gemeentehuize ter inzage. Ontwerp-beschikkingen Ter secretarie liggen vanaf 29 mei tot 26 juni 1981 tijdens kan tooruren en op maandagavond van 19.00-22.00 uur ter inzage ontwerpbeschikkingen met bijbehorende bescheiden voor een Hinderwetvergunning. a. voor het perceel Bredeweg 22 voor een aftapinstallatie van dieselolie uit een ondergrondse opslagtank, voor eigen ge bruik, door Boers B.V., Bredeweg 22 te Waddinxven. b. voor het perceel Lede 1 voor het uitoefenen van een tandarts praktijk door mevrouw Boere-Oei, Lede 1 te Waddinxveen. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 26 juni 1981 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethou ders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwaren in brengen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. In het verlengde van het werk van de adoptiegroepen liggen de schrijf- avonden. Ook een van de oudste technieken, en vooral zo bruikbaar omdat ook niet Amnesty-leden eraan kunnen meedoen. Zo is de Gevange ne van de Maand-actie uitgegroeid tot een techniek die tussen de 20.000 en 100.000 brieven oplevert over de hele wereld. Een uitbreiding van deze techniek is het Urgent-Action sys teem, wat Amnesty de mogelijkheid geeft om snel in te spelen op mar telingen, detentie en ’’Verdwijnin gen”. Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Maandag 1 juni 1981, aan vang 20.15 uur in het WijkgebouwZuid. AGENDA 1. Verslag van de vorige vergadering dd. 9 april 1981. 2. Mededelingen van de voorzitter en ingekomen stukken. 3. Aanbieding jaarrekening wijkgebouw Waddinxveen-Zuid 1980. Benoeming burgemeester De burgemeester, de heer Mr. A. G. Smallenbroek, is per 16 september 1981 benoemd tot burgemeester van de gemeente Smallingerland, waarvan Drachten de belangrijkste kern is. GOUWEBOS De volkstuindersvereniging ”Ons Ge noegen”, die de gemeenteraad nog heeft gesuggereerd in het recreatiege bied Gouwebos een volkstuincomplex op te nemen, heeft hierover van B. en W. te horen gekregen dat noch in het Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de navolgende bouwver gunningen verleend: aan de heer H. van den Hoek, Kon. Wilhelminaplein 40 te Wad dinxveen, voor het oprichten van een bedrijfswoning aan de Mid delburgseweg 6; aan de heer J. P. Cortvriendt, Wilhelminakade 82 te Waddinx veen, voor het vergroten van een woonhuis met een tochtpor- taal; aan de heer G.' van Wageningen, Brugweg 123 te Waddinxveen, voor het oprichten van een berging; aan de heer C. M. Straver te Alphen a/d Rijn, voor het verande ren van de voorgevel van een woonhuis aan de Prins Bernhard- laan 27; aan de heer N. van der Post, Pr. Margrietstraat 14 te Waddinx veen, voor het vergroten van een garage aan de Pr. Marijke- straat 1 aan het Energiebedrijf Rijnland te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningsstation aan de Noordkade 64; aan de heer H. Koster, St. Victorstraat 19 te Waddinxveen, voor het oprichten van een berging; aan de heer J. J. van der Haven, H. Heijermanslaan 6 te Wad dinxveen, voor het vergroten van de dakkapel op het achter geveldakvlak; aan de heer L. J. G. A. Verweij, Kon. Wilhelminasingel 77 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak. Het register van de verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afd. Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afd. Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3