de hefbrug Rondom^ I 11 1 Gewone kiezer Amnesty Boilers (1) Het weten waard Ribbels Boilers (3) Over de brug Boilers (2) Vakantiekamp w 9 t L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 MEI 1981 Een beeld van een vakantiekamp vanwege het jeugdwerk van de hervormde Immanuëlkerk. De nieuwe brug over de ringvaart bij de Burgemeester Trooststraat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom F Samenstelling: Bert J. Woudenberg 1 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 van de lijn door de banden van de Een aantal bewoners aan de Wingerd in Groenswaard 3 is al een poosje in de weer om aandacht te vragen voor nalatig onderhoud aan de boilers in hun woningen. Hierover zijn al brief- wanneer deze defect zijn (dus lekken of Veel Waddinxveners oefenen interes sante hobby ’s uit. Middels een hobbymarkt, welke gehouden wordt op zaterdag 29 augustus op de Beu kenhof kunnen allé enthousiaste hobby’isten de bevolking in de gele- Na het geluidssignaal bij aanraking alleen worden gerepareerd van de lijn door de banden van de d - »- auto gaat de weggebruiker bijna auto- geen warm water meer geven), daar matisch terug in zijn eigen baanvak. Soms rijden automobilisten er voor de aardigheid overheen; het akoes tisch effect is weer eens wat nieuws, maar meestal is het plezier er gauw af. Verder is de ribbelreflexlijn toe gepast in verschillende gemeenten, zoals Den Haag, Roermond en Delft. Voor toepassing op grotere schaal wordt nog gewacht op een van het Rijkswegenlaboratorium. kelaar die haar programma richt op de volwassen Waddinxveense bevol king, zoekt nog enkele geinteresseer- den die een stukje van hun vrije tijd willen besteden aan de organisatie en uitvoering van haar programma in het komende seizoen. Behalve mensen die geïnteresseerd zijn in theater en muziek kan de werkgroep ook men sen in haar groep opnemen die graag eens achter de bar staan tijdens avon den, die een stukje publiciteit op zich willen nemen, of graag met licht en geluid experimenteren. Maar vooral mensen die graag eens meedenken en mee-organiseren om te komen tot een goed- en gevarieerd programma- aanbod aan de Waddinxveense bevol king. Geïnteresseerden kunnen kon- takt opnemen met De Bonkelaar, tel. 7272 (Henry ten Zijthoff) of eens langskomen in De Bonkelaar. schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken en de Consumentenbond, maar tot resultaat hebben deze acti viteiten nog niet mogen leiden. Daarom moeten de Wingerd-bewo ners R.A. Kooymans, A. Hogeweg, J. Bonefaas, G. Schouten, G.J. Vo gelaar, A. Slinger, J. van Kesteren, C. Staring, A. Spek, Th. van Gils, A.R. van den Berg, H. van Maanen, H.C. Tinkhof, J. Halewijn, J.H. van Hensbergen en J.K. Meijer het voor lopig nog doen met boilers, die naar hun mening gevaarlijk beginnen te worden omdat er al zes keer een on derhoudsbeurt had moeten gebeuren die steeds is overgeslagen. De Wingerd-bewoners hebben intus sen het Gemeenschappelijk Energie bedrijf Gouda en Omstreken verant woordelijk gesteld voor het nalatig onderhoud aan de boilers die het GEB aan hen verhuurt. En waarom ’’Volgens de gebruiksaanwijzing dient het onderhoud - voor de goede wer king van de boiler - zeker om de 5 jaar te gebeuren en bij een hardheid van het water van 15o D zelfs ieder jaar. Navraag bij het waterleiding bedrijf De Rijnstreek wees uit dat de hardheid van het water in Waddinx veen 15o D is, zodat er dus al 6 keer een onderhoudsbeurt plaats had moeten vinden. In het Algemeen Dagblad van zater dag komen op de verkiezingspagi- na’s een aantal ’’Gewone kiezers” aan het woord over de vraag wat er straks moet gaan gebeuren. Eén van hen is de Waddinxveense bloem kweker Nico van der Eijk van de Abraham Kroesweg, die te kennen geeft moeilijke tijden te verwachten door stijgende gasprijzen en rente. Tegen het Rotterdamse ochtendblad zegt hij: ’’Voor ons is erg belangrijk dat de rente betaalbaar blijft. En ook het gas, dat voor ons nu bijna onbe taalbaar is. Het lijkt erop dat de he ren in de Den Haag een sector waar in het goed gaat, gewoon doorknij pen. Van der Eijk stemt uit principe GPV. Lachend: ”]a, gewoon een princi piële zaak. Ik weet ook wel dat de grote partijen de dienst uitmaken. Er wordt wel geluisterd naar het GPV en bij mij leeft nog altijd de hoop dat een of twee stemmen de doorslag geven in belangrijke zaken in de Ka mer. Hij hoopt dat CDA, VVD en PvdA samen zullen gaan regeren. "Met de huidige tekorten zal iedere regering, welke samenstelling die dan ook heeft, haar best doen te halen waar er nog iets te halen valt, want het financiële gat is bijna niet meer te dempen. ”We hebben een kabinet nodig dat kan rekenen op grote steun van de volksvertegenwoordiging. Als weer bijna de helft in de oppositiebanken terecht komt, is dat een slechte zaak, dan is regeren bijna onmogelijk,” aldus de bloemenkweker. Hij om schrijft het beroep van politicus als dat van een goochelaar in plaats van bestuurder, "het vereist meer behen digheid dan wijsheid.” Voor de op lossing van de werkloosheid, vooral die onder de jongeren, legt de Wad- dinxvener grote verantwoordelijkheid bij het bedrijfsleven. Hij stelt: "Dat bedrijfsleven moet een basis scheppen voor jongeren, hun ont plooiingskansen bieden, vergroting van de mogelijkheden tot bijscholing. De bedrijven moeten er niet van uit gaan dat er een goedkope arbeids kracht voor hun deur staat. De op één na laatste schrijfavond van Amnesty International - deze maand genheid stellen met allerlei hobby’s on d-n kontokt te komen. Wie zijn verza meling wil tentoonstellen, zoals hout snijwerken, schilderwerk, allerlei soorten handenarbeid, zelfgemaakte sieraden, enz. kan zich laten inschrij ven voor deelname aan deze hobby markt. Dit kan middels een brief/briefkaart- met daarin vermeld uw naam, adres, woonplaats, telefoonnummer en de aktiviteit waarmee U op deze markt wilt staan. Vrijdagavond 29 mei is iedereen tussen 14 en 19 jaar welkom op de Theebaravond van de Captain’s Club bij Henk en Trudy Asscheman aan de Wingerd 356. Op deze avond wordt dus geen koffie, maar thee ge dronken. En natuurlijk is er weer een reuze gezellig programma met sket ches, zang en een Bijbelvertelling. heden ingericht terrein in een bos- en heiderijk gebied. Tijdens deze weken worden er rond een bepaald thema diverse aktiviteiten georganiseerd zo als: spelletjes, sport, speurtochten en kreativiteit. Dit alles wordt georganiseerd voor ie dereen die daar belangstelling in heeft en bij beide kampen zijn nog plaatsen open. Aanmelding (of voor eventueel verkrijgen van verdere in lichtingen) kan bij één van de vol gende organisatoren: Ben de Gier 01793-1885, Bert Wansink 01828- 3226, Joost Schilperoord 01828- 3783. Eén van de vakantiekampen voor de Waddinxveense jeugd die elk jaar op nieuw wordt georganiseerd is die van het jeugdwerk van de hervormde Immanuëlkerk. Het gaat hier om twee vakantiekampen voor de jeugd in augustus van dit jaar. Het eerste kamp wordt gehouden in de eerste week van augustus (1-8 aug.) en is voor kinderen van 8-12 jaar. Het tweede wordt gehouden van 8-15 augustus en is bedoeld voor de jeugd van 12-15 jaar. Plaats van handeling zal zijn het C.J. V.-vakantie-tentenkamp in Leus den; speciaal voor dit soort gelegen- Deze hobby-markt is slechts een on derdeel van een groot marktgebeu- ren, dat ter gelegenheid van het 5- schrijf jarig bestaan op 29 augustus van 10.30 tot ongeveer 16.00 uur op de Beukenhof bij De Bonkelaar zal plaatsvinden. Er komt nl. ook een kunstenaarsmarkt, met bijv, een glas graveur, kalligraaf, handgemaakte poppen, éénmalige (unica) handge maakte objecten van boetseerklei, nostalgische sieraden en kleding, pa- pierknippers, enz. enz. Verder is er een kinder-rommelmarkt, er zal straattheater zijn, een uitvoering van een Waddinxveens muziekkorps, draaiorgel, gezellige terrasjes, leuke muziek en natuurlijk bijzonder mooi weer. In de lustrumweek komt er ook een gezellige swingende jazz-avond met De Millers (uit de 50-er jaren, Suzy Miller en haar orkest!), een popfestival voor jonge ren, een gezellig café-chantant be stemd voor het gehele gezin. uit de praktijk is gebleken dat door de aanwezigheid van ketelsteen (bij de ene boiler meer en de andere min der), de productie van warm water niet wordt beinvloed, dus ook niet duurder wordt. ”De mogelijkheid dat in bepaalde gevallen de levensduur van de boiler wel wordt beinvloed is theoretisch onderzoek aanwezig maar voor onze verant woordelijkheid. Wij zijn derhalve niet van plan om in verband met de daaraan verbonden kosten in de na bije toekomst ons hele boüerpark van 15.000 toestellen te reviseren.” Tot zover het GEB. Intussen zochten de bewoners ook contact met de consumentenbond. De brief werd vergezeld van een ko pie van de voorschriften voor het ge bruik en het onderhoud van de boi lers die de Groenswaarders sinds 7 wisselingen geweest met het Gemeen- laar huren van het GEB. ’’Naar aanleiding van het volgens ons slecht opwarmen van de boilers heb ben wij toen een brief geschreven aan het G.E.B. ’’Daar de buurtbewoners het met dit antwoord niet eens zijn roep ik uw hulp in om deze zaak eens nader te onderzoeken. Het G.E.B. spreekt na melijk wel van hun verantwoordelijk heid, maar indirekt komt de eventue le schade toch weer op ons neer, de verbruikers. ’’Daarbij spreken we nog niet eens van het eventuele gevaar, dat uit het nalatig onderhoud kan voortvloeien, zoals het ontploffen van de boiler, wat onlangs in Nieuwerkerk ook is gebeurd en waarvan de oorzaak ook nalatig onderhoud was, deze boiler was namelijk 10 jaar lang niet onder houden en schoongemaakt. 20 jaar actief voor de mensenrechten in de hele wereld - vóór de grote zo mervakantie zit er weer op. Terugblikkend kunnen wij U mede delen dat we zeer tevreden zijn. De belangstelling was enorm, en zeer vele brieven voor gevangenen werden geschreven door jong en oud. "Ge weldig!”, aldus mevrouw J.E.E. Ok- je, gericht aan De Bonkelaar, kes-Schild. "Dit heeft de werkgroep daarin vermeld uw naam, een stimulans gegeven om ook na de grote vakantie deze schrijf avonden weer te organiseren in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan”.Dat gebeurt op de eerste woensdag van de maand van 18.30 tot 20.30 uur. Voorbeeldbrieven zijn ook dan weer aanwezig. "Wees actief, en j ook dan weer een brief. U bent van harte welkom Kontaktadres van Amnesty International Waddinxveen: Hermien Kleyer, Heuvelhof 28. Tel: 4298. Iedereen kan weer over de brug bij a Burgemeester Trooststraat. Deze vas te oeververbinding over de ringvaart is deze dagen gereed gekomen. De nieuwe brug is in de plaats gekomen voor het gammele exemplaar uit 1924. Het nu geklaarde karwei startte op maandag 9 februari en heeft tien weken in beslag genomen. De nieuwe brug, die minder kloek is uitgevoerd dan de gemeente aanvan kelijk van plan was, heeft één rijbaan van 3.50 meter en een trottoir van 1.30 meter. Vrachtauto’s mogen er niet over rijden. Met de bouw van de nieuwe brug is f. 185.000,- ge moeid geweest. Dat is f. 65.000,- minder dan in 1979 werd gedacht toen maar liefst voor dit doel een kwart miljoen gulden beschikbaar werd gesteld. Hun opmerkingen hebben de Wingerd-bewoners natuurlijk schrifte lijk doorgegeven aan het GEB in Gouda. Hierop werd het volgende antwoord gegeven "Hiermede be richten wij U, dat onze huurboilers De muziek- en theaterwerkgroep De Spintol, een werkgroep van De Bon- In de familiekring heeft het echtpaar Overduin-Blok van het Mevrouw Kui- pers-Rietbergplantsoen herdacht dat het 50 jaar getrouwd was. De zesde klas-leerlingen van de open bare Klaas de Vriesschool aan de Her man Heijermanslaan verzorgen woensdagavond 10 en donderdag avond 11 juni om acht uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar ”De-dicht-bij-mijn-bed-show”. De toegangsprijs bedraagt een rijks- daalder. Met de opbrengst wordt ”De Klub" in Gouda gesteund, dat is een stichting voor gespecia liseerd vormings- en ontspannings werk voor geestelijk gehandicapten. kenaars, lid zijn van onze vereni ging. Wij zijn wel bereid tot aktie over te gaan, indien een aanzien lijk deel, de helft of meer van het aantal bewoners, lid zijn van onze vereniging. Wij verzoeken U ons van de eventuele ontwikkelingen op de hoogte te houden. Nou, dan hoort U het eens van een ander. Er zijn onder de klagende be woners te weinig leden van de con sumentenbond en daarom steken ze hun handen niet uit de mouwen. Een slecht stukje propaganda. Naar onze mening kan ook een consumenten bond juist meer leden krijgen als men actief is in de samenleving en niet als men met de handen over elkaar blijft toekijken. In ieder geval, als er nieuwe ont wikkelingen zijn in deze Wingerd- boüer-affaire houden wij U op de hoogte. En nu maar afwachten wat de con sumentenbond te vertellen zou heb ben op de klachten van de 16 Wingerd-bewoners, die naar hun me ning volkomen terecht aan de bel hebben getrokken. Kortgeleden kwam ook op die brief een ant woord. Leest maar "Wij verwachten, dat gegevens over het onderhoud van de boilers te vin den zijn in de huurvoorwaarden, die ten grondslag liggen aan de huurover eenkomst gesloten tussen U en het GEB te Gouda. Wij adviseren U dan ook deze voorwaarden op te vra gen en het GEB te verzoeken over eenkomstig deze voorwaarden te werk te gaan. "Het is voor ons niet mogelijk om voor uw buurt een aktie te onderne men, omdat te weinig buurtbewoners namelijk vier van de zestien onderte- In de flauwe binnenbocht van rijks weg A 12 (Den Haag - Utrecht), on geveer een kilometer voorbij de Gouwebrug, ligt langs de linkerkant van de rijbaan een ribbelreflexlijn, die weggebruikers op een akoestische manier waarschuwen als ze die lijn overschrijden. Uit Het Vrije Volk weten we dat deze ribbelreflexlijn een Nederlandse vinding op verkeersgebied is, die op tal van autowegen wordt toegepast. Deze lijn is geintroduceerd door We genbouwmaatschappij J. Heimans B. V., die er in Nederland nog weinig succes mee oogstte, ten minste niet op de verwachte grote schaal. De ribbelreflexlijn is vooral voor bochtige wegen uitstekend geschikt zeggen deskundigen. De nachtzicht- baarheid en het zicht bij regen zijn groter dan bij de conventionele verflijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 7