r Voor personeelsgebouw is planwijziging nodig m foto sjaak noteboom Rommelmarkt rond ”Het Trefpunt 1 Fraaie linden In bestemmingsplan Noordkade ’67 onroerend goed Ontbonden GOSPELGROEP MIRRE OP 5 JUNI IN DE SCHAAPSKOOI sweater en vele andere prijzen. I I 1 Aanpassing liggings- factoren van Op zaterdag 13 juni ten bate orgel Kruiskerk Doe mee met de Polaroid vakantie- wedstrijd en maak kans op een: Barbeque-set strandbal Garantie Wat moet u doen: U telt hoevaak het woord Polaroid in onze etalage voorkomt en maak het volgende zinnetje af: leplaan-West tegen de vlakte POLAROID VAKANTIEWEDSTRIJD geldlening Gouwe Smash DANK U m HOND IN GOOT Si het bestemmingsplan op dit puntje zal worden herzien. De Leidse gospelgroep Mirre, die vrijdagavond in De Schaapskooi op- "M" Deelnameformulier in onze zaak te verkrijgen. Passage 47 - Waddinxveen - lel. 01828-2477 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JUNI 1981 ------ Ik vind Polaroid direct klaar fotografie leuk omdat WADDINXVEEN Om op de gemeentewerf aan de Noordkade voor f 550.000,een personeelsgebouw te kunnen laten neerzetten is nu een pas gebleken dat daarvoor het bestemmingsplan Noordkade ’67 een heel klein beetje moet worden gewijzigd. Het betreft hier de aan te houden afstandsmaten tot erfscheidingen en belendende gebouwen. Om de ver gunning voor de bouw van het personeelsgebouw vlekkeloos te kunnen afgeven heeft de gemeenteraad in zijn laatste vergadering besloten dat ‘y* Passage 47 - Waddinxveen- lel. 01828-2477 lijm van de geconstateerde strijdigheid en ukelille. De stijl i basis iet be- WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den Holland is gewijzigd dat Record Discount ’75 B.V., Waddinxveen, als vennootschap is ontbonden ingevolge een besluit van de aandeelhouders vergadering. In de voorschriften van het plan is vast gelegd dat de afstand tussen twee ge- I behoren, tenminste 5 meter moet be dragen. De afstand van WADDINXVEEN - Rondom de Ge reformeerde Kruiskerk aan de Passa ge en het Gereformeerd Verenigings gebouw Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat zal zaterdag 13 juni gedu rende de gehele dag een grootse rommelmarkt en bazar worden ee- StSWSSSSWWWSSSSSSWWSWWSSSWWSSSÖSSWSWSSWSWÖWSWSWSWWSWSSSS* men. Wel kunnen wij op voorhand reeds stellen dat de thans geprojec teerde maat van 3.00 m tot de belen dende bebouwing zonder bezwaar in de komende bestemmingsplanherziening verwerkt zal kunnen worden”, verdui delijkte het college aan de gemeenteraadsleden. Het optreden in De Schaapskooi be gint om 20.15 uur en iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. De toe gang is vrij. menen wij dat de procedure op van een voor een gedeelte van hi stemmingsplan ’’Noordkade 67” te ne men voorbereidingsbesluit de voorkeur verdient. Zoals bekend staat - naast vele andere verouderde bestemmingsplan nen - het onderhavige bestemmingsplan op de nominatie herzien en aangepast te worden. Het is evenwel niet doenlijk met het huidige bouwplan te wachten totdat de herziening van het bestem mingsplan vastere vormen gaat aanne- WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen werkt aan een aanpassing van de tabel van factoren voor ligging voor de onroerend-goed-belastingen. Deze aanpassing is nodig om de nieuwe wijken aan te slaan. Daarnaast worden de woningen Jan Dorrekenskade 32-66 even en 11-29 oneven en de woningen aan de Schielandweg aangepast aan de nieuwe situatie. Tal van kostelijke attracties voor jong en oud zijn er op de bazar te bele- •ven, zoals: bingo, disco, sjoelen, rad van avontuur, grote lichtbak, grabbel- WADDINXVEEN - Zoals uit de discussie laatst in de ru briek ’’Lezers Schrijven” nog eens bleek heeft de gemeente het plan om een twaalftal fraaie linden aan de westzijde van de leplaan te rooien. Voor dit karwei en het neerzetten van nieuw groen is door de gemeenteraad een krediet van achtduizend gulden beschik baar gesteld. De linden die al zo’n vijftien jaar oud zijn, zijn aangetast door luis. Dit ver schijnsel wordt aangeduid met ’’honingzwamziekte”. De luis zorgt voor een overvloedige af scheiding, die harsachtig aan doet. De bewoners hebben veel last van deze stof, die op de auto’s terecht komt en zelfs in huis komt als men ramen heeft openstaan. Een aantal straatbe- woners heeft zich tot de ge meente gewend met het ver zoek iets aan de overlast te doen. De afdeling plantsoenen ziet een mogelijkheid om de luis met een chemisch middel af doende te bestrijden. Schade voor de gezondheid van de be woners zou beslist niet ont staan als de luis met het spuit- spul te lijf zou worden gegaan. De chemische bestrijding zou echter jaarlijks herhaald moe ten worden en dat wordt vol gens de gemeente een te kost bare geschiedenis. Daarom moeten de linden worden ge kapt om plaats te maken voor een andere boomsoort, die minder gevoeling is voor luis. Inmiddels heeft zich een be woner uit de straat tot de ge meente gewend met het drin gend verzoek de prachtige bo men te sparen. Het lijkt er echter op, dat de aangetaste bomenrij in de herfst tegen de vlakte gaat. De kosten bedra gen hiervoor achtduizend gul den. mondharmonika en ukelille. De stijl van de veelal eigen composities ligt op het gebied van luisterliedjes en country. In hun liederen, die allemaal" in het'Nederlands gezongen worden, klinkt het evangelie door. Met dat laatste had de heer W. L. M. Kruijk (CDA) in de raadscommissie voor de financiën enige moeite. Daarop zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dat de liggingsfactoren zo objectief mo gelijk in relatie met de bestaande be bouwing zijn bepaald. Volgens een ad vies van het Bouwcentrum in Rotter dam is op dit punt geen algehele herzie ning van de liggingsfactoren voor wo ningen nodig. Op andere punten zijn er enkele opmer kingen, doch die zijn naar het voorlopig oordeel van het college van B. en W. niet toegespitst op de Waddinxveense situatie. Deze vraagtekens zijn voorge legd aan de rapporteur. Na beantwoor ding zal het geheel opnieuw in het col lege van B. en W. worden gebracht, zodra deze zaak rijk is voor behande ling in de raadscommissie voor de financiën zal het rapport van het Bouw centrum daar behandeld worden. De commissie heeft er echter op gewezen dat er is toegezegd dat de leden het rap port eerder zouden krijgen ”om mee te kunnen denken”, aldus de heer D. Lont (PvdA). prijzen mee naar huis. Er is allicht wat bij. Ook zijn er stalletjes met boeken, platen, groente en fruit, prachtige geglazuurde kunstwerken, enz. Voor eventuele informatie kan men bellen naar: J. Akkerhuis,Tel. 3200. GEEN VERSCHUIVING In verband met de ligging van kabels en bouwen, welke niet tot hetzelfde bedrijf leidingen in het terrein is het onmoge- lijk het bouwplan te verschuiven te- de bebouwing neinde wel aan genoemde bepalingen te moet tot de ene zijdelingse erfscheiding voldoen. ”Ons inziens is hier evenmin van het perceel tenminste 4 meter en plaats voor toepassing van de in het plan voorziene vrijstellingsmogelijk- heid, aangezien het hier geen ’’geringe 7 van de voorschriften be treft”, aldus het college van B. en W. dat er dan ook veel voor voelde om de strijdigheid met het bestemmingsplan op te heffen door een voorbereidings- tot de andere tenminste 1 meter bedra gen. r Omdat het te maken personeelsgebouw afwijking” enerzijds op ongeveer twee meter en anderijds op meer dan 15 meter uit de respectievelijke erfscheidingen is ge projecteerd doen zich hier dan ook geen problemen voor. Het gebouw op besluit vast te (laten) stellen. het belendende perceel, van autoslope- ’’Gelet op het ondergeschikte karakter rij Bras, staat echter ongeveer 1 meter van de geconstateerde strijdigheid en uit de erfscheiding, zodat de in het be- de geboden spoed qua realisering stemmingsplan voorgeschreven afstand - J van tenminste 5 meter niet gerealiseerd wordt. is gekomen, zei de wethouder dat de In de raadscommissie voor de financiën gemeente destijds volgens taxatleTelT vroeg de heer J. B. Borger (WD) nog of de nieuwe tennisvereniging los staat van NKF Kabel BV aan de Noordkade, welk bedrijf in feite aan de wieg heeft garantieverlening. *1 treedt. WADDINXVEEN Op vrijdagavond 5 juni zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (naast de Brugkerk) de Gospelgroep Mirre optreden. De groep is afkomstig uit Leiden en is in 1977 opgericht. De formatie bestaat uit 9 personen. Naast hun zang begeleiden zij zich zelf op de volgende instrumenten: gitaar (akoestisch en elektrisch), bas gitaar, citer, banjo, orgel, slagwerk, houden ten bate van de restauratie ton, enveloppenspel, mister Bibber, van het orgel in de Kruiskerk. kleurenschijf, enz. Te veel om op te noemen, in elk geval zijn er bij alle attracties prachtige prijzen te verdie nen. Daarnaast is er een rommelmarkt. Alle goederen gaan voor zeer lage waddinxveen De gemeente staat positief tegenover het verzoek tot het verlenen van garantie voor de beta- ling-van rente en aflossing van een door de tennisvereniging De Gouwe Smash te sluiten vaste geldlening van f 15.000,Dit geld is nodig voor de aankoop van het clubgebouw in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Dit ging Waddinxveen gebruikte onderko- CDA-wethouder P. F. J. van Schie was dat het geval. Op een vraag van de liberaal hoe "de koopprijs van het clubgebouw tot stand is gVIVVlUVU, MV wvinuuui.1 uai uc tennisvereniging de prijs betaalt die de betaald heeft. In de raadscommissie voor de financiën ging overigens iede reen akkoord met de gevraagde X^wS ieltaan van De Gouwe Smash. Volgens men kon door Waddinxveens derde tennisvereniging worden overgenomen na vertrek van ’’Waddinxveen” naar het spikslinternieuwe tennispark ”De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan. i- hA,A 1000

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17