Geen uitrit voor bewoner STOP VERMAKO I ite Korting bij automatisch betalen van drinkwater Alpherwetering in Gouda WD-wethouder wil gezondheids week laten slagen Verloting van De Gouwebloem Inspraak over aanleg zoet waterkanaal? Postzegel- ruilbeurs KLASSE MEUBELEN Een boekenbon? Bang voor hogere huren na isolatie” Elzasser gerechten h De Gouwe Dis Besluit van De Rijnstreek” i SUCCES MIMPEN Oranjelaan 2 2741 ER WADDINXVEEN :n f van een zoetwaterkanaal tussen Wad- of L jn ritten in bochten. Dat er in Zuidkadel SHOWROOMSTARINGLAAN 10 - WADDINXVEEN staan. Hierbij gaat het om carports. Maar in beginsel zeggen B. en W. bez- ALTIJD WELKOM! :ien- oed •- irijs- ke- r- icale eén, iLNI IDA” end linx- k is 1 h- f o. Een wetenschappelijke evaluatie van de Nationale Gezondheidsactie zal mede bepalen hoe de actie Nederland Oké in de komende jaren zal worden vervolgd. agendapunten van 10 juni in De Zalm aan de Markt in Gouda te houden vergadering van de lopende zaken te bespreken. SIGNALEN Zo besteedt de streekcommissie Cf woensdagavond 10 juni onder andere aan- B WADDINXVEEN De door notaris in ’t Hol gehouden trekking van de r ■P|eclub De Gouwebloem heeft de vol- Ujende prijzen aangewezen: Js'e prijs: dames- of herenfiets no. 6007, «ie prijs: draagbare TV no. 0075, 3de Prijs: diner voor 2 personen no. 1586, 4de prijs: sprei no. 3644 en 5de prijs: »andkleedno. 1242. in de besprekingen met de woning- op provinciaal niveau. Zo komt de t’- 1 1 .1 aU A A Lxl™ 1— A A a! J - lige isolatie het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken in betrokken. De christen-democratische wethouder wees er toen op dat er reeds enige maanden een -7 in het gemeentehuis fungeert. Verder hebben alle loten die eindigen ■riet een 4 een prijsje. De prijzen kun- ’en worden afgehaald op dinsdag 9 juni lussen 7.00 en 9.00 uur n.m. in het Anne bank-centrum aan het Jan van Bijnen- Padl. WADDINXVEEN/BOSKOOP Aanschaf van een aantal beeld- sehermterminals, waardoor de verwerking van verbruikgegevens verre gaand gemechaniseerd wordt, maakt het het waterleidingbedrijf ”De Rijnstreek” mogelijk in de toekomst een korting te geven op automati sche incasso. Tijdens de algemene vergadering heeft het bestuur van ”De Rijnstreek” besloten tot de aanschaf van deze terminals over te gaan. Met deze investering is een bedrag gemoeid van 3Ü.UU0 gulden. treek” jaarlijks 125.000 gulden meer dan net huidige. VOORDELEN Toch verwacht men veel van het ■nieuwe systeem dat in de toekomst er toe zal leiden dat de afdeling verbrui kersadministratie veel efficiënter kan werken. Het biedt onder andere de mo gelijkheid over te gaan op driemaande- 1 ijkse voorschotnota’s met een jaarlijkse eindafrekening. TJat geeft een grotere regelmaat in de geldstroom wat ge paard gaat aan een aanzienlijk rente- voordéel. Men schat dit voordeel op circa 70.000 gulden per jaar. Verder is becijferd dat ongeveer 80.000 gulden bespaard kan worderj wanneer verbrui kers automatisch gaan betalen zodat niet iedere keer nota’s verzonden hoe ven worden. De verbruikers moeten dan wel op grote schaal tot automati sche incasso overgaan. Het geven van een korting gaat dit aantrekkelijk maken. FATA MORGANA is ruimd. Ook zullen er een aantal postzegel- handelaren aanwezig zijn. Er is nog beperkte tafelruimte beschikbaar voor handelaren en semi-handelaren. De Stichting Nederland Oké is een sa menwerkingsverband van de Konin klijke Algemene Volksbond tegen Drankmisbruik, het Kontaktorgaan Landelijke Organisaties van Ziekte kostenverzekeraars, de Nationale Kruisvereniging, de Nederlandse Sport Federatie, de Stichting Volks gezondheid en Roken, het Veilig heidsinstituut, het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding en de Vere niging van Nederlandse Ziekefond- sen. WADDINXVEEN In het spe cialiteitenrestaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade houdt Maar ten M. van Velzen op de avonden van dinsdag 2 juni (gisteren), woensdag 3 juni (vandaag) en donderdag 4 juni (morgen) een El zasser manifestatie. Gedurende deze drie dagen is na melijk maitre de cuisine Mare Decker, die onder andere zijn sporen heeft verdiend in sterren restaurants als Le Crocodile in Strassbourg en Auberge de 1’111 in Illhaeusern, bereid gevonden de keukenmeesters van De Gouwe Dis persoonlijk aan te voeren. Onder leiding van Mare Decker werden de navolgende menu’s sa mengesteld om de bezoekers uit Waddinxveen en omgeving de unieke kans om de crème de la crème van de Elzasser keuken niet te onthouden: A Menu caractère alsacien Soupe de grenouilles ’’Cresson- nière” Feuilleté d’Escargots au beurre vert Matelotte de poissons a la nage de Tokay Tournedos au Pinot Noir et a la moëlle Fromage et dessert au choix B Menu dégustation Salade de foie d’oie a l’huile de noisettes Soupe de grenouilles ’’Cresson- nière” Terrine de langoustines a la mousse de concombre Feuilleté d’escargots au beurre vert Petite matelotte a la nage de To kay d’Alsace Aiguillete de canard au vinaigre de sureau Crottin de chavignol grillé Glace aux noix et au miel De aanschaf van beeldschermterminals stelt ”De Rijnstreek” in de gelegenheid gebruik te maken van een verbruiker sinformatiesysteem van de drinkwater leiding ”De Alblasserwaard en de Vijf- heerenlanden” in Meerkerk dat sinds begin 1980 operationeel is. Het systeem bestaat uit verwerking van gegevens door middel van beeldschermterminals, welke rechtstreeks in verbinding staan met een computercentrum. Hierdoor kan de administratie op elk moment van de dag worden bijgewerkt en ook permanent de meest recente verbrui kersgegevens worden opgevraagd. Dit systeem heeft overcapaciteit en ”De Rijnstreek” hoeft uitsluitend een aantal terminals aan te schaffen en aan te slui ten op het computercentrum. Het nieuwe systeem kost ”De Rijns- Als een extra voordeel noemde hij de mogelijkheid om het systeem ook te ge bruiken voor de verwerking van gege vens voor rioolrechten, wat heel goed mogelijk is. Hij slaagde erin de vergade ring te overtuigen. De investering zal 1 geen gevolgen hebben voor de prijs van het drinkwater, zo is met klem gesteld. wel om provinciale aangelegenheden op het gebied van de ruimtelijke urdeuiug tnoting^yan^de Waddinxveense^thera- (bijvoorbeeld streekvervoer) en niet om J- ..„1 gemeentelijke aangelegenheden. L_ streekcommissie kan dan eventueel het WADDINXVEEN De heer J. A. M. Kok van de Alpherwetering 112 heeft bij de Waddinxveense gemeenteraad een bezwaarschrift ingediend omdat het college van Burgemeester en Wethouders hem hebben gewei gerd een uitritvergunning te verlenen. Vorige week woensdagavond hield de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften zich met deze zaak bezig en werd onder leiding van CDA-raadslid W. L. M. Kruijk nagegaan of het college juist heeft gehandeld. De voor deze ver gadering opgeroepen heer Kok liet het afweten om hierbij aanwezig te ook een streekfunktie vervult - ruim 30 procent van de bijna 900 leden woont buiten Gouda - organiseerde vorig jaar oktober een succesvolle WADDINXVEEN/GOUDA In- hiertoe te komen middels de versprei- tentoonstelling. Tijdens de komende spraak bij de plannen voor de aanleg ding van 20.000 formulieren leverde ruildag zal op elk heel uur een gratis zz~ slechts 600 positieve reacties op. Het verloting gehouden worden. Voor de dinxveen (Gouwe) en Voorburg (Vliet) idee werd op een gegeven moment dan jeugd is er een aparte hoek inge- brengen en/of een organiseren voor mede noodzakelijk is gezien de par- zodat elke extra parkeerplaats welkom Nationale Gezondheidsweek wordt met name aandacht besteed aan de - thema’s roken, voeding, alcohol, me de dicijngebruik, veiligheid, bewegen en stress. aicrcn uic uc aanuacm veroienen de bevolking in de streek en/of het tuin heeft, zodat er ook nóg een plan- Nu wil het geval dat parkeren in de tuin GROTE BELANGSTELLING De Gezondheidsweek zal het hoogte punt vormen van vele plaatselijke acties, die overal in het land al eerder op gang zijn gekomen. Bij het secre tariaat van de Stichting Nederland Oké hebben reeds meer dan 250 ge meenten positief gereageerd op de plannen.Voor de plaatselijk op te zet ten acties zijn reeds 100 plaatselijke actie-comités opgericht. Voor deze activiteiten stelt de stichting ma terialen en ideeën ter beschik king. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JUNI 1981 heer Kok niet in. Volgens hem is het ar- ven als men weet dat iets dergelijks kan den om het maken van die parkeerp- er in Waddinxveen toch honderden zijn 1 een zo vroeg mogelijk stadium onderwerpen te signaleren die de aandacht verdienen provinciaal bestuur. De derde taak is wijziging nodig is samenwerkingsor- het bevorderen van een direct contact ingeschakeld en pogen regionaal de iso- het provinciaal bestuur. Een atlA tpr honrl fa naman” olz-lux- UJathnir OTIlV I'iVpnnaL'L'Pt pn x/rAZ'ir rl 111 ervan vergadert de streekcommissie re- WADDINXVEEN - Wethouder Mevr. L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) is vast van plan de Nederland se Gezondheidsactie ’’Nederland Oké” ook in Waddinxveen te laten slagen. Dat bleek tijdens het bezoek aan de Okébus, die vorige week maandag voor korte tijd een stand plaats had gezocht op het parkeerter rein aan de Groensvoorde. De bus bezoekt in deze maanden een groot aantal gemeenten met het doel te komen tot zoveel mogelijk plaatse lijke actiecomités in ons land. Met de actie Nederland Oké wordt, onder andere door plaatselijke acti viteiten, geprobeerd de Nederlander tot een gezonder leefpatroon te bewegen. Onderdeel van de actie is de Nationale Gezondheidsweek van 28 augustus tot en met 6 september 1981. In deze week worden in Rot terdam diverse congressen op het ge bied van gezondheid georganiseerd, r_ alsmede een grote gezondheidsmani- keerproblemen aan de Alpherwetering, festatie in het AHOY-complex. In de is. Hij vindt het onplezierig nu bij de ren, terwijl dit voor de berging van VOLDOENDE minstens tien. J*- JSS VOORZICHTIG kan worden geparkeerd is een direct ge- Trouwens, zo redeneert de Waddinxve- volg aan parkeerplaatsen in die wijken. en er rekening mee houdt dat af het ver- aan voldoende parkeerplaatsen - hoe- j wel is uitgegaan van 1,3 parkeerplaats heeft valt het niet die verkeersonveilig- per woning - bedacht moet worden dat gebruikt krijgt er overigens ook genoeg het neerzetten van bestelauto’s jmee. Nee, bomen en struiken bij kruisingen de door hem gevraagde uitrit, welke gelegenheid aanwezig zal zijn. cie nieuwe plannen publiceert. De streekcommissie wordt dan gevraagd Zij hebben dan in ’t verleden onder tritvergunning krijgen uit een oogpunt - van verkeersveiligheid. De te maken ui trit komt uit op een bocht in de Alpher- buuren voor de deur te moeten parke- wetering en Overtoom. Bovendien komt de auto te staan op een plek die in eigen woning zou kunnen gebeuren, het bestemmingsplan de bestemming om het parkeren daar in Zuidkade 1 hier en daar wordt toege mogelijk te maken. De kosten van een uitrit zouden f 350,gaan bedragen Dat B. en W. hebben geweigerd een ui^ waar te hebben tegen het realiseren van aldus wethou- grijk takenpakket en voor de uitvoering tritvergunning te verlenen wiTer bij de parkeerplaatsen in voortuinen en bij in- _2„L 2- heer Kok niet in. Volgens hem is het ar- ritten in bochten. Dat er in Zuidkadel gelmatig'em afspraken te maken en gument verkeersveiligheid weg te wui- foutief wordt geparkeerd is nog geen re- 1-1------- -- opgaan voor elke andere uitrit terwijl laats dan maar toe te staan, er in Waddinxveen toch honderden zijn °P te vinden. Alleen al aan de Oostpolder- dacht aan het punt ’’Signalen uit de streek”. Een ieder, die iets opmerkt waaraan aandacht besteed zou moeten worden, kan dit verwoorden. Het gaat dus ner, als je je uiterst voorzichtig gedraagt In Zuidkade 1 is wellicht ook een tekort p en er rekening mee houdt dat al het ver- ■~'J J >--- de ruimtelijke ordening keer op de openbare weg voorrang 0 ZV f X 1. 1 1 De heid nogal mee. Wie dagelijks een uitrit die eventuele krapte ook ontstaat door gebruikt krijgt er overigens ook genoeg het neerzetten van bestelauto’s en aan- ’’signaal” onder de aandacht van het pro- ervaring mee. hangwagens. B. en W. menen echter yinciaal bestuur brengen en/of een Nee, bomen en struiken bij kruisingen dat bij het afronden van Waddinxveens informatie-avond organiseren voor de zijn naar zijn oordeel gevaarlijker dan nieuwste woonwijk voldoende parkeer- streekbevolking. De Wad- woningbouwverenigingen hun woningbezit leidt tot schema doorgang vinden. VRIJE TIJD De streekcommissie Gouda en omstre ken bestaat uit 20 streekbewoners, die zich in hun vrije tijd inzetten om een ie- x_"J" or- rondvraag namelijk de vraag gesteïd of dening en de inspraak. Zij doen dat dan bouwverenigingen inzake de grootscha- streekcommissie in actie, als de provin- zlJn- J Naar het oordeel van B. en W. kan de om de inspraakprocedure te organise- bewoner in de wijk Zuidkade 1 geen ui- ren. 7“ energiewerkgroep andere gedaan bij het streekplan Zuid- Holland Oost. I Zo is er een voorlichtingsavond geweest Daarnaast probeert men in «voor de besturen van de woningbouw- ;;i.-.-j; 1 verenigingen. ”Een belangrijk pro bleem is dat gevreesd wordt dat de be woners geen huurverhoging willen. Het intergemeentelijk i gaan Midden-Holland en het GElf zijn tussen de streekbevolking en leden van ingeschakeld en pogen regionaal de iso- het provinciaal bestuur. Een omvan- latie ter hand te nemen a,uuo vtwi>v.u- der Van Schie in de raadscommissie voorde financiën. WADDINXVEEN/GOUDA - Zater dag 6 juni zal in het Veemarktres- taurant te Gouda een postzegel- ruildag gehouden worden van 10.00 tot 17.00 uur. Deze postzegelruildag is gratis toegankelijk en wordt ge organiseerd door de vereniging van postzegelverzamelaars ’’Gouda”. Er rezen evenwel bezwaren tijdens de De Goudse vereniging, die duidelijk vergadering. Met name tegen de automatische incasso waartoe de ver bruikers het waterleidingbedrijf moe ten machtigen. Een eerdere poging om hiertoe te komen middels de versprei- slechts 600 positieve reacties op. Het verloting gehouden worden. Voor de -1-- j -j er een en bij de evaluatie van de streekplannen ook een ’’fata morgana” genoemd. Zuid-Holland Oost en Zuid-Holland Bestuurslid J. W. Hekkelman toonde West. Met het onderwerp ’’signalen uit zich een geestdriftig voorstander. Hij de streek” zijn dat de belangrijkste hield een stevig pleidooi waarin hij de de woensdagavond nadruk legde op de aantrekkelijkheid 71 van de kortingsregeling. ”Men zal daar- Tafelreservering kan telefonisch ge- toe bereid zijn, juist in deze tijd van be- maakt worden bij de heer H.CJ. streekcommissie Gouda en omgeving. zuiniging”,zeihij. Bakker, telefoon 01820 - 33810. Deze avond begint om acht uur. Vorige maand hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de resultaten gepubliceerd van het voortgezette on derzoek kanaal Waddinxveen- Voorburg. Omdat Gedeputeerde Staten met geen woord reppen over de moge- lijkheid/wenselijkheid van bevolking- sinspraak bij de in de studie genoemde alternatieven voor het kanaal heeft het bestuur van de streekcommissie hiero ver om duidelijkheid verzocht. Inmiddels is het inspraakplan van de evaluatie van de streekplannen Zuid- Holland Oost en West, namens de 7 streekcommissies in Zuid-Holland West en Oost, aangeboden aan Gede- WADDINXVEEN De Wad- puteerde Staten. Op dit moment is nog dinxveense woningbouwverenigingen onduidelijk of de in het inspraakplan zijn bang dat het op grootschalige wijze genoemde activiteiten volgens het tijd- isoleren van b”” huurverhogingen waar de bewoners niets voor voelen. Dat heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) gezegd in de raadscommissie voorde financiën. XI Commissielid D. Lont (PvdA) had in de der te betrekken 'bij de ruimtelijke agt

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 25