MIXED TEAMS VAN DE GOUWE SMASH ZORGEN VOOR VOLOP SPANNING Drie TOOS- De Sperwer WEEKBLAD - SPORT Sportweek Waddinxveen meisjes in Nijmegen Willem Plomp. Op de foto ontbreken Hans Blom, Jan naar rechts: Tatoe Soewandi, Rien Boom, Teun Los en I Hagman en Hans v. d. Bom. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JUNI 1981 Het eerste, tweede en derde kampioensteam van de Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash. Van links naar rechts staand: Ton v. d. Berg, Arie v. d. Kerk, Jeep Teijema, Jeroen Sikkel en Jan Terpstra. Zittend van links Het eerste, tweede en derde kampioensteam van I h |h- ZATERDAG HEREN blijft natuurlijk een uitstekende pres tatie: 13e van Nederland. WOENSDAG3 JUNI 18.00 uur - Schoolzwemmen. Openluchtzwembad ”de Sniep”. Zwem wedstrijden voor basisscholen en voortgezet onderwijs. Onderdelen: hindernisestafettes en estafettezwemmen. 20.00 uur - Biljarten bejaarden. AF-centrum. 20.00 uur - Parenwedstrijd bridgeclub Waddinxveen. Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt. Inschrijfgeld f 12,50 per paar. Aan melden voor 2 juni bij W. J. Moons, Kromme Esse 2b, tel. 2398 of D. Schutte, Souburghlaan 2, tel. 3005. DAMES DINSDAG Het eerste damesteam komt een beet je laat echt in vorm en won met 4-1 Daarmee werd definitief beslag ge- damesteam moest de winst met 3-2 aan mede-degradatiekandidaat Moor drecht laten, zodat het nu wel zeer Heren I trof in Nieuwerkerk een team, dat er op gebrand was de kam pioenen nog een puntje afhandig te maken. Doordat de noodzaak om te winnen bij De Gouwe Smash ont brak, is dat inderdaad gelukt en kon heren I slechts met moeite een 3-2 overwinning behalen. De slechte ge nerale doet veel goeds verwachten voor de promotiewedstrijd, die tegen één van de teams van plaatsgenoot Be Fair gespeeld moet worden. De andere 2 kampioensteams bij de heren deden wat er van hun verwacht werd en zorgden, dat ze beide de 100 procent score bereikten. Heren 2 won dit keer met 4-1, heren 3 met 5-0. Wat heren 4 betreft, wordt het verhaal eentonig, ook nu weer werd met 5-0 verloren, zodat het de heren in deze competitie niet is gelukt ook maar één enkele partij binnen te halen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). inmiddels gearriveerde Lommerrijk- spelers zaten met zweet in hun han den. Toen uiteindelijk onze dames met 6-4, 3-6, 6-1 hadden gewonnen, was Lommerrijk kampioen. De herendubbel was toen nog een formaliteit en bleef ook nog aan De Gouwe Smash. Al met al een prima afsluiting van de competitie. Mixed 2 kon jammer genoeg niet in de voet sporen van het eerste team treden. Zowel de inhaalwedstrijd op Hemel vaartsdag als de wedstrijd van zater dag gingen verloren en dat betekende degradatie naar de 5e klasse. ZONDAG MIXED mee de in de eerste competitiehelft opgebouwde voorsprong op de Gou we Smash niet meer uit handen, on danks de sterke eindsprint van laatst genoemde in de tweede competitie helft (6 punten uit 3 wedstrijden) Redenen voor De Gouwe Smasb tot tevredenheid over de stijgende lijn en een felicitatie aan het team van Wad dinxveen met het kampioenschap en het feit, dat ze bij de dreigende ach tervolging het hoofd koel wisten te houden. Door de jongelui van de bei de teams zal er op school nog heel wat nagepraat worden over de span nende competitie. Het tweede mixed team moest in Ze venhuizen aantreden tegen de koplo per en kon het wederom niet bol werken. Toch kan dit team terug zien op een goed seizoen, waarin een sterk stijgende lijn in het spelpeil werd bereikt. individuele prestaties individuele wedstrijd. Hoe kan inschrijving plaats vinden van individuele deelnemers? Doe een biljet van f 5,— in een enveloppe en adresseer deze aan C. van Kooten, Alpherwetering 74 of aan F. J. van der Steen, Vijverlaan 43 te Wad dinxveen. Vergeet vooral niet naam en adres van de inschrijver duidelijk op de achterzijde van de enveloppen te vermelden Voor zowel de teams als voor de individuele deelnemers is een wisselbeker te behalen. Daarnaast ontvangen de eerste 3 prijswinnaars van zowel de teams als de individuele deelnemers een ’’beker”. Voor de individuele wedstrijd zijn er verder nog vele prachtige prijzen ”in natura” beschik baar. De wedstrijdleiding - die bij de heer Reichard van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen in deskundige handen is! - wijst de plaatsen aan van waar gevist mag worden door loting aan. De na het startsignaal gevangen vis moet - na waarschuwing van de voor het betreffende vak aangewezen controleur - in een leefnet worden bewaard. Na het eindsignaal wordt per deelnemer de totale lengte van de gevangen vis gemeten. Het team, dat door optellen van de resultaten van de teamleden tot de grootste lengte komt heeft gewonnen. Degene die al dan niet behorend tot een team de grootste lengte vis heeft gevangen is winnaar van de ’’individuele” weds trijd. I Lunapark DONDERDAG4JUNI 19.00 uur - Viswedstrijd. Inschrijven (voor degenen die niet van de gele genheid van voorinschrijven gebruik hebben gemaakt) vanaf 18.30 uur aan de Gouwe bij de Apollolaan. De overige deelne(e)m(st)ers krijgen hier hun plaats aan het viswater toegewezen. Om 19.00 uur wordt gestart; einde viswedstrijd 21.30 uur. Prijsuitreiking vindt dezelfde avond plaats in de kantine van de V.V. Waddinxveen aan de Sniepweg. Gevist wordt in de Gouwe te Waddinxveen tussen Burg. Trooststraat en St. Victor- straat. Deelname is mogelijk individueel en per team (een team bestaat uit 5 personen). Wanneer per team wordt ingeschreven, dan tellen de individuele prestaties van de teamgenoten ook volledig mee voor de derlandse kampioenschappen uit kwamen en daar een 13e, 16e en 38e plaats behaalden is zowel voor hen zelf als voor TOOS een erg goed resultaat. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Lunapark. VRIJDAG 5 JUNI T 19.00 uur - Start wandelen over 8 en 12 km. (inschrijven vanaf 17.00 uur kantine v.v. Waddinxveen). Inschrijfkosten f 2,00. Alle deelnemers krij gen een medaille. Bovendien zijn er verschillende groepsprijzen. Aan de traditionele wandeldag in het kader van de Sportweek Waddinxveen verle nen de Waddinxveense muziekkorpsen weer hun medewerking. Route 8 km. Uitgang terrein VV Waddinxveen, RA Sniepweg, RA Kanaaldijk, LA i Burg. Trooststraat, LA Zuidkade, RU (onder tunnel door) Nesse, RA Noordkade, LA Staringlaan, LA vóór tunnel, RA Bilderdijklaan, LA Tes- j selschadelaan, LA Vondellaan, RA kon. Wilhelminasingel, RA Willem de i Rijkelaan, RA Wandelpad, LA tot het einde wandelpad, RA Bij tunnel, j RA (2x) over de tunnel, LA Via houten brugje langs bejaardencentrum Anne Frank, RU Peter Zuidlaan, via pad naar Kerkweg, LA over spoorwe- govergang, LA Beatrixlaan, RA Prins Bernhardlaan, RA Langs achter- I zijde bejaardencentrum Souburgh, RA Prins Bernhardlaan, RA Juliana v. i Stolberglaan, RU Kanaalstraat, RU Kanaaldijk (voetpad nemen), RA I Sniepweg, LA Ingang Waddinxveen terrein. Route 12 km. Uitgang terrein V.V. Waddinxveen, RA Sniepweg, RA Kanaaldijk, LA Burg. Trooststraat, LA Zuidkade, RU (onder tunnel door) Nesse, RA Noordkade, LA Staringlaan, LA vóór tunnel, RA Bilderdijklaan, LA Tes- selschadelaan, LA Vondellaan, RA Kon. Wilhelminasingel, RA Willem de Rijkelaan, RA Wandelpad, LA tot het einde wandelpad, RA bij tunnel, RA (2x) over de tunnel, LA Via houten brugje langs bejaardencentrum J: Anne Frank, RU Peter Zuidlaan, RA Joh. Postlaan, LA Chopinlaan, RU i Esdoornlaan, RA Sniepweg, LA Piasweg, LA G. v. Dort-Kroonweg, LA Usermanweg, LA Sniepweg, RA Ingang Waddinxveen terrein. Lunapark. ZATERDAG 6 JUNI 09.30 uur - Jeugdvissen voor jongeren t/m 15 jaar. Zij kunnen gratis mee doen aan een speciaal voor hen door het Sportweekcomité Waddinxveen in samenwerking met de hengelsportvereniging Waddinxveen georgani seerde viswedstrijd. Er wordt gevist in de ringvaart tussen de brug in de Staringlaan en de brug in de Willem de Zwijgerlaan. Vanaf 9 uur kunnen de Deelnemers(sters) inschrijven bij de brug Staringlaan. Daar wordt hen dan het nummer van de plaats aan de waterkant aangewezen. Om half tien precies begint de wedstrijd. iAls een vis wordt gevangen moet de ’’controleur” worden gewaarschuwd. De vangst wordt genoteerd en de vis wordt onmiddellijk weer teruggezet. Om half twaalf is de wedstrijd afgelopen en kort daarna vindt de prijsuitrei- king plaats. Er zijn drie hoofdprijzen die gewonnen kunnen worden door degenen die de meeste vissen hebben gevangen. i: Voor degenen, die wat deze prijzen betreft letterlijk naast het net hebben gevist hebben de organisatoren echter nog een verrassing in petto. Een goed van pas komende extra verrassing voor de jeugdige vissers werd be- j schikbaar gesteld door de Spaarbank Rotterdam aan de Passage. i: 20.15 uur-Parachutisten inde Gouwe. 20.30 uur-Optreden van de popgroep The Shoes in het Brugcentrum. j Lunapark. Het derde team won van koploper Langeland, maar de winst was net niet genoeg om de eerste plaats te veroveren. Aangezien Langeland wel geen misstap meer zal maken, lijkt ook hier een tweede plaats het hoogst haalbare. Dames 4 tenslotte verloor met 5-0 van koploper Phoe nix. WADDINXVEEN - Wendy v.d. Lin den, Nathasja Bresser en Belinda Leunis van de gymnastiekvereniging TOOS hebben afgelopen weekeinde meegedaan aan de in Nijmegen ge houden Nederlandse kampioen schappen damesturnen. De drie Wad dinxveense meisjes hadden op grond van de resultaten, behaald op de voorafgaande Grand-Prix-toernooien, zich geplaatst in de A- en B-cate- gorie, welke beide bestonden uit 40 meisjes. In klasse IV-A ging Wendy v.d. Lin den als 40e van start. Zij had in feite niets te verliezen en turnde dan pok vrijuit, wat haar uiteindelijk een 38e plaats opleverde. Nathasja Bresser begon als 19e en wist ook nog 3 plaatsen te stijgen: zij eindigde als 16e. Dit was vooral te danken aan een hoog cijfer voor haar vrije oefening. de rivaliteit plaats vond en dat liet Belinda Leunis startte in klasse IV-B zien, dat de twee niets voor op een 1 le plaats. Na een zeer goede balk- en vrije oefening stond zij zelfs op de 5e plaats, maar na sprong en WADDINXVEEN Het eerste zaterdag mixed team van de Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash is pas laat in de competitie op dreef ge komen en heeft de tweede competitiehelft met aanmerkelijk meer succes ge streden dan de eerste helft. Daardoor kon het dan ook gebeuren, dat ze in de laatste competitiewedstrijd nog een sleutelpositie konden vervullen met betrekking tot het behalen van het kampioenschap, hoewel ze daarop zelf geen kans meer hadden Zelf kregen ze koploper Schiebroek op bezoek, die 1-punt voorstond op Lommerrijk. Van de laatste mocht verwacht worden, dat ze de volle 3 punten binnen zouden halen, dus alles hing af van de wedstrijd in het Warnaarplantsoen. Er viel dus een sportieve plicht te vervullen voor De Gouwe Smash. Margriet van Rijswijk begon goed en won haar wedstrijd met 6-4 en 7-6 na tie-break. Wil Ancher en Gerard Ven- mans wonnen de eerste set met 7-6, doch moesten de volgende 2 gewon nen geven met 3-6, 4-6. Invaller Mare Uittenbroek had het zwaar en ging in een goede 3-setter ten onder (4-6, 6-3,3-61. De damesdubbel stal de show en de WADDINXVEEN Uitslag van de postduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht Corbeil. Afstand 411 km. In konkours 296 duiven. Gelost om 06.30 uur met kalme Z.W.wind. Aankomst eerste duif 12.00.29 uur, laatste duif 12.31.28 uur. Snelheid eerste duif 1243.34 m per min., laatste duif 1136.75 per min. Mevr. Versloot 1-8-16-21-22-33-52- 54-74; D. Heeren 2-3-24-32-34-62- 63-67-71; C. Bode 4-28;H. Metselaar 5-6-14-35-42-44-57-58-59-61; Smit- Troost 7-20-29-30-38-49; C. Toor en Het eerste mixed team moest Hemel vaartsdag de wedstrijd tegen koplo per Waddinxveen afspelen. Tot dan was het een gelijk opgaande strijd geweest, waarbij De Gouwe Smash een kleine voorsprong had opge bouwd en zo de kans behield het team van Leo Duivesteijn voorlopig nog even van het kampioenschap af te houden en zelf nog een kleine kans te behouden. De dames hadden bei den hun singles gewonnen, de heren hadden ze dit keer verloren. Doordat de heren- en damesdubbel naar De Gouwe Smash waren gegaan was de stand 4-2 voor De Gouwe Smash. De twee mixed partijen op Hemel vaartsdag moesten dus de beslis sing brengen. Erik Naafs en Ingrid Overkamp speelden een uitstekende partij en wormen verdiend. Daarmee waren de twee punten binnen. Maar ook de laatste was nog van groot belang, om dat de vorige onderlinge wedstrijd in 5-3 voor Waddinxveen was geëindigd en voor De Gouwe Smash nog een kans was om dit keer met 6-2 te win nen. Maar de tweede mix van Mare Brou wers en Nynke Lodder moesten hun meerdere erkennen in de net iets ster kere tegenstanders, die de gelijk op gaande strijd met 7-5, 7-5 naar zich toetrokken. Al met al een uiterst sportief gebeuren, wat in een gezon- J; --J - o o. zien, dat de twee niets voor elkaar legd op de tweede plaats. Het tweede onderdoen. mroDe normale competitiedag van de af- t brug was dit een 13e geworden. Het gelopen zondag moest dus de beslis- moeilijk wordt. sing over het kampioenschap bren gen. De Gouwe Smash had niet al te veel moeite met Bergvliet en won Het feit dat deze 3 meisjes op de Ne- met 6-2, Vanaf het Wamaarplant- soen werd de gang van zaken op de Woerd op de voet gevolgd. Maar Waddinxveen liet zich niet door Woerden verrassen en haalde het be nodigde punt binnen. Het gaf daar- ZATERDAGJEUGD In de poule van 7 jeugdteams blijken er duidelijk 3 sterke en 4 wat zwak kere teams mee te draaien. Het team van De Gouwe Smash begint wat beter te draaien en haalt nu in de tweede groep regelmatig 1 of 2 punt jes binnen. Na een zware strijd met veel drie-setters werd dit keer met 3-2 verloren, maar een omgekeerde uitslag was even verdiend geweest. De dames single en de mixed partij werden in winst omgezet, de dames dubbel werd op het nippertje verlo ren. Volgende week speelt dit team zijn laatste wedstrijd, waarin ze goe de mogelijkheden op winst hebben. Zn. 9-10-11-17-25454748-55-64- 70; v. Vliet-Dijkstra 12-15-23-43-56; T.H. Twigt en Zn. 13; W. Heuvelman. 18-40-66; H. Vink 19; C. Hofman 26; P. Bonefaas 27; N. v. Tol 31-39-60; M. Verbeek 36-53; J. Jansen 37; Mevr. Twigt 41; H. van Dijk 46-73; W. Metselaar 50; D. Degenhardt 51; A. Rietveld 65; A. Bonefaas 68; den Ouden-v. Gent 69; W. Breedijk 72.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 31