W’veen-tennis kansloos uit overgangsklasse B WEEKBLAD - SPORT Jan van Leeuwen (32) ging terecht een stapje verder I Degradatie na een gelijk spel Boonstoppel BV Trainer met een unieke werkwijze Sportweek- atletiek succesvol Goudse broers Graafland naar Be Fair Een boekenbon? Indeling volleybal laar kampioensteams. Het waren er geen 10 zoals vorig IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIO NIET SEIZOENGEBONDEN BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 iHiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin WEEKB LAD VOO R WADDINXVEEN WOENSD AG 3 JUNI 1981 WADDINXVEEN Het wonder waarop de tennisvereniging Waddinxveen gehoopt had is niet gebeurd. Door een gelijk spel in plaats van een overwinning op Romburg I uit Leiden te beha len is Waddinxveen I nu kansloos uit de overgangsklasse B ver dwenen. De tennisvereniging Waddinxveen huldigde zondagavond haar kampioensteams. Het waren er geen 10 zoals vorig jaar doch "slechts” 3; tenzij de dames nog tot grootse prestaties komen, dan kan het aantal nog wat groter worden maar dat zal pas op 2 juni bekend zijn. Op de foto alle kampioenen bij elkaar. V.l.n.r.: staande: Jacqueline v. d. Hoek, Manuël van Dijck, Merula Bergwerf, Patrick Wempe, Mireille Elberse, Paul v. d. Stadt, Peter v. d. Vlies, Ricardo Slijngard, Jacqueline v. d. Plasse, Leo Duivesteijn (non-Playing captain), Frank v. d. Berg en Kees Okkerse. Zittend v.l.n.r.: Nancy Nicodem, Saskia Elberse en Jacqueline Verbakel. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ H.Daeter). WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - In Alphen aan den Rijn is de adetiekvereniging AAV’36 bijzonder ingenomen met de Waddinxveense melkman Jan van Leeuwen (32). Sinds hij zijn intrede deed als trainer van de Alphense atleten gaat het de vereniging duidelijk waarneembaar voor de wind, zo blijkt uit de berichten die vanuit Alphen aan den Rijn naar Wad dinxveen overwaaien. KAMPIOENSTEAMS SAMENVATTING AANPAK 1.780 punten, GOED DOEL DAMES 3 G: zijn Adri Hartveld en John 1.359 punten, 1.286 punten, 1.120 punten. MEISJES: 1) Helene Lamens 2) Natalie Nahasik 3) Celine Vitalis Samenvattend: tien teams in de zon dag waarvan twee kampioen, één de gradatie en zeven gahandhaafd in hun klasse, kan niet van een succesvol jaar gesproken worden. Vooral het heroveren van een plaats in de overgangsklasse B zal moeilijk zijn, en wellicht jaren op De Woerd gebeurt dit nog weinig. Je moet er de mensen voor hebben en het doorzet ten. Gelukkig heeft het bestuur van vergen. De tennisvereniging heeft nu nog voldoende jong talent dat, on der een goede begeleiding, kan uit groeien tot het niveau, dat nodig is om de verloren positie weer in te ne men. Omschrijving bedrijf: verkrijging, ver vreemding en exploitatie van vermo genswaarden en het deelnemen, steun verlenen aan, enz. Maatschappelijk kapitaal f. 175.000,-, waarvan ge- plaatst/gestort f. 35.000,- Directeur: A. Boonstoppel te Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) heeft de indeling voor de competitie 1981/ 1982 bekend gemaakt. Deze luidt voor' de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair aldus: De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddmxreen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen De nieuwe volleybalcompetitie start zaterdag 3 oktober. Be Fair-dames begint dan in 3 G een uitwedstrijd tegen Krimpen uit Krimpen aan den IJssel. Aan het slot van de avond werd nog 3 x een 12 minuten durende Cooper test afgenomen. De atletiekvereniging Antilope beschikt momenteel over een fijn clubgebouw met een prachti ge kantineruimte en goede kleedgele- genheid. Alles is nog wel niet hele maal klaar, maar men kan er in ieder geval trots op zijn; men hoopt daar door toch ook wat nieuwe leden te mogen begroeten, zij zijn van harte welkom (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbal vereniging TOOS basketbal 3 (Woerden); AV ’40 Be Fair (Waddinxveen); (Leiden); Ruiter/VSC (Rijs- met de jeugd, om de basis uit te brei den en volgend jaar komt er weer een lichting over waardoor we sterker zullen worden. Voorlopig is, voor wat de heren betreft, de eerste klasse de plaats waar AAV’36 thuishoort”. de ploeg als negende in de poule; nu hoopt Jan van Leeuwen dat een plaats bij de eerste zes en dus deel name aan de finale te verwezijn- lijken valt. ’We moeten niet direkt zo i naar de hoofdklasse. Ik ben nu bezig Hoewel Karin Meuldijk, Bonny Bink- huijsen en Pieter Eelkman-Rooda allen hun enkelspel op een enorme wijze wonnen en daarmee een riante 3-0 voorsprong opbouwden, kwamen de Leidenaars op 3-3 door één enkel spel en de beide dubbels te pakken. Van de gemengde dubbels ging er één naar de Waddinxveners en éen naar de Leidenaars: Eindstand 4-4. Te weinig om zich voor degradatie te vrijwaren. WADDINXVEEN - Dat atletiek in het jaarlijkse Sportweekgebeuren niet kan en mag ontbreken heeft de Wad dinxveense sportclub Antilope vorige week dinsdagavond weer bewezen toen op de atletiekbaan aan de Alber- dingk Thijmlaan in een wervelend tempo een boeiend programma af gewerkt werd. Maar liefst 130 schoolkinderen van de 5e en 6e klas ’’vochten” met el kaar om zowel de persoonlijke alsook de schoolprestatieprijzen. De kin deren waren door Antilope in groe pen ingedeeld, waaraan een groep leider (ster) was toegevoegd. Bij elk onderdeel kon men daardoor op zijn of haar leider(ster) terugvallen en was daardoor niet afhankelijk van de or ganisatie op afstand. Begeleiding met de geluidsinstallatie bleek ook een groot winstpunt te zijn. De jeugd is dan over het gehele terrein te berei ken. Diverse onderdelen van de atletiek werden in de vorm van een kleine meerkamp, zoals bal werp en - ver springen - 60 meter sprint - 1.000 meter en de 5 x 60 meter esta fette afgewerkt. Spanning en enthou siasme waren van de kindergezichten af te lezen, vol overgave werd aan de ze wedstrijden meegedaan, die van 18.30 uur tot 21.00 uur duurden. Bij een meerkamp wordt in de atle tiek met punten gewerkt, dus een tijd van 9,2 seconden op de 60 meter wordt herrekend naar bijvoorbeeld 450 punten. Hij of zij die er langer over doet krijgt minder punten. Na alle onderdelen van de meerkamp te hebben omgerekend, komt er een winnaar met de meeste punten te voorschijn. Naast de individuele tel ling kan men ook alle punten van de deelnemers van één school bij elkaar optellen en men heeft het scholen totaal. Deze avond waren, van een op hoog spanning werkende rekenkamer, de uitslagen om ca. 21.30 uur bekend en werden de prijzen door Mevr. P. Wen- nekens (voorzitter) aan de kinderen uitgereikt. Helaas was er geen tijd beschikbaar om van Antilope uit wat demonstraties te geven. Volgend jaar kan wellicht beslag worden gelegd op een zaterdag, zodat dan wat meer tijd ter beschikking staat. WADDINXVEEN De regionale pers heeft er al breeduit kennis van gegeven dat de Goudse gebroeders Bert en Kees Graafland, spelers bij de Goudse - naar de derde klas gede gradeerde - De Jodan Boys, in het komende voetbalseizoen uit zullen komen voor de Waddinxveense twee de klasser Be Fair. Ook Ron Coppe- i van RVC, voormalig speler bij Waddinxveen, heeft overschrijving aangevraagd naar Be Fair, dat verder wordt versterkt met Gussek Loe van Randstad Sport en Peter Piris en Wim den Besten van Waddinxveen. De belangrijkste uitslagen tenslotte zijn: Scholen prijzen: lljulianaschool 16.302 punten, 2) Mgr. Beckerschool 14.268 punten, 3) De Sav. Lohmanschool 14.128 punten. eigenlijk meer op de achtergrond. Het zijn toch de mensen zelf die het waar moeten maken.” Of deze me thode ook in de competitie zijn uit werking heeft zal morgen en over morgen moeten blijken. De (voor zichtige) prognose die de Waddinx veense trainer deed heeft hij in ieder geval er niet op gebaseerd. Omdat de competitie-indeling hetzelfde is als vorig jaar, denkt hij die vooruitblik met een gerust hart te kunnen geven. ”Als je de indeling ziet dan weet je meteen waar je aan toe bent”, ver klaart Jan van Leeuwen. ’’Bij de heren bestaat onderling tus sen de clubs niet zoveel verschil. Ik verwacht wel dat PSV hoge ogen zal gaan gooien, omdat het afgelopen jaar behoorlijk gegroeid is. Wij mik ken erop met de heren bij de eerste zes te eindigen, zodat we in septem ber verzekerd zijn van een finale plaats.” ”Het is in de laatste zes jaar maar één keer niet voorgekomen dat een ploeg van AAV’36 niet in de finale uit kwam dus we hebben wel een zekere stand op te houden. Wat de dames betreft heeft AW’36 het voordeel dat het scala onderdelen voor de eerste klasse groter is dan de tweede klasse.” Voor de eerste klas-finale heb je ui teraard meer mensen nodig. Door de degradatie van de dames van vorig jaar heeft van Leeuwen dus de be schikking over een bijna volledige eersteklas-ploeg. In de tweede klasse zijn de AAV’36-dames dientengevol ge enigzins in het voordeel. Van Leeuwen: ”AAV’36 steekt er niet met kop en schouders bovenuit, hoor, dat geloof ik niet. Maar als de dames promoveren dan kunnen we de extra nummers (2x800 m, 3000 m steeple en horden) behoorlijk opvan gen. Voor mij zou de competitie dan geslaagd zijn, want we hebben bij AAV’36 bewust de competitie geko zen. Het is de belangrijkste graadme ter die we hebben,” besluit Jan van Leeuwen. Werd vorige week team Hl reeds als kampioen begroet, afgelopen zondag kwam ook het jongste team VIII aan die titel en wel door een enerverende strijd tegen Woerden IV, die met 5-3 gewonnen werd.Hierdoor kwam het Waddinxveense viertal in punten bo ven de vier naaste concurrenten van de Gouwe Smash. Beide teams wer den zondag in het clubhuis gehul digd. Alle andere teams van de tennisvere niging Waddinxveen hebben zich in hun klasse kunnen handhaven. Team II speelde in de tweede klasse een uit wedstrijd tegen Thor R.W. IV waar van de uitslag voor een kampioen schap irrelevant was. Team IV (4e klasse) won in Zoetermeer gemakke lijk met 6-2, terwijl team V (4e klas se) eveneens in Zoetermeer korte metten maakte met zijn tegenstan ders: 7-1. Waddinxveen VI ontving Botesa II (Bodegraven) en verloor met 3-5 tegen dit kampioensteam. Team VII won met 6-2 gemakkelijk van Toegh IX uit Rotterdam. Ook de beide herenteams (overg. klasse èn 4e klasse) handhaafden zich, hoewel het 4e klasse team heel lang nog kam pioenskansen had. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland heeft zich nieuw laten inschrijven Beleggingsmaatschappij Boonstoppel B.V., Waddinxveen. Sinds Jan van Leeuwen zijn werkter rein van de sportclub Antilope ver- naar AAV’36 (”Wie wil er geen stapje verder gaan”) heeft hij in Al- phen een, voor clubs op landelijk ni veau, tamelijk unieke werkwijze geïntroduceerd. Precies anderhalf jaar geleden heeft hij de training bij AAV’36 drastisch gewijzigd. Van een aantal onderdelen tegelijk heeft hij nu een trainingsmethode In zes jaar tijd is de heren senioren - ploeg van de vierde naar de eer ste klasse opgeklommen. De da- des volgden in het kielzog. Vo rig jaar moest de ploeg, wegens blessureproblemen, afhaken in de eerste klasse maar nu met de com petitie vlak voor de deur geeft Jan. van Leeuwen de dames een reële kans om een rentree te maken in de eerste klasse. ”Het zal toch nog een hele dobber worden, maar we zijn in legde ieder geval beter begonnen dan vorig jaar. We zijn praktisch blessure- vrij”, vertelt de bebaarde Wad- dinxvener. Hij beschikt in Marjan Goedhart en Kim Nieuwland over een paar sterke troeven om in de poule van twaalf clubs één van de zes finaleplaatsen te bereiken. Afgezien in praktijk gebracht waarbij steeds van Maaike Persoons, die al ruim een jaar bij AAV’36 weg is, is de ploeg ten opzichte van vorig jaar niet ver anderd. Bij de heren ligt de grote kracht van het team in de homogeniteit van de groep, volgens van Leeuwen. ”De tweede man op een nummer ont loopt de eerste weinig in sterkte, en dat buiten we uit. Mijn sterkste troe- éen onderdeel tegelijk bezig, zodat je ven zijn Adri Hartveld en John i Nieuwmijer geworden, die het laatste dat de één met kogelstoten JONGENS: 1) Rob van Doom - 2) Michel Noordervliet 1.764 punten, 3) Edwin Idelenburg 1.738 punten. *~J Be Fair speelde, nu de competitie met een vijfde plaats is afgesloten, een wedstrijd voor het goede doel tegen zondagvierdeklasser Moerkapel- le, die de Waddinxveners met 4-1 wonnen. Be Fair kwam tegen Moer- kapelle in de eerste helft op een 0-3 voorsprong, dankzij Kees Verbree, Wout Roskam en Koert van Rijn. Na rust kopte Verbree zijn ploeg naar Thomax 3 (Woerden); AV ’40 De ‘egengoals volgden toen Be (Delft); Be Fair (Waddinxveen); opbl,engst Leyhton (Leiden)Ruiter/VSC (Rij - Z Mo g wijk); DAC (Alphen); Z^venhtrizen; de Moerkapelse bejaarden. Gemini/K 2 (Voorschoten); Krimpen (Krimpen a.d. IJssel); MVC (Maas sluis); Van Santen/Haag 3 (Den Haag); Broleco (Vlaardingen). één onderdeel aan bod komt. Van Leeuwen, die nu alleen nog de ver en hoogspringers en de meerkamp- (st)ers onder zijn hoede heeft: ”Dat betekent in de praktijk dat je met een groot aantal mensen van alle ni veaus bezig bent om te hoogspringen. Van de A- en B-junioren af zit alles bij elkaar. Je bent dus constant met L 131 a1 1 - niet meer van hot naar her hoeft, om- i en een jaar ontzettend veel vooruit zijn ge- ander met de speer bezig is. Landelijk gaan. Voor de rest is het echt een gebeurt dit nog weinig. Je moet er de breedteploeg”. De aspiraties van de Waddinxveense trainer bij de heren reiken niet in AAV’36 mij altijd de vrije hand bier eerste instantie tot promotie naar de in gegeven.”, hoofdklasse. Vorig seizoen eindigde Hij vindt dat de resultaten van deze trainingsaanpak onlangs duidelijk tot uiting zijn gekomen in de districts- kampioenschappen, waar maar liefst acht atleten van AAV’36 beslag leg den op een titel. Jan van Leeuwen: nodig ”Ik weet niet of dat nou wel een ver- 1-j dienste van mij is. Mijn taak ligt

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 33